Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:02 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Здравето на децата нинови  
Автор more.more (новак)
Публикувано15.01.09 22:33



Мислех да пиша в темата на Smile,но размислих и реших да пусна нова тема.Надявам се пове4ето от вас да я про4етат.Ли4ният ви лекар давал ли ви е направление за профилакти4ен преглед на о4ите на детето ви?Ако е така-браво,на нас оба4е никой не ни беше споменал,4е е важно редовно да се преглеждат детските о4и.Не съм и предполагала,4е може да имаме проблеми,след като нито аз,нито мъжа ми имаме диоптър.Но какво се оказа... съвсем слу4айно разбирам,4е детото ми не вижда ясно предметите,резултата 0,5 на едното и 3,75 на другото

УЖАС,о4ната лекарка ми обясни,4е понякога с години не се установява проблема с о4ите,няма профилакти4ни прегледи,на педиатрите им дреме в пове4ето слу4аи и така...Споделям го с вас,дано да нямате нашите проблеми,но си преглеждайте редовно децата,защото явно никой друг не е заинтересован нацията ни да е здрава.Поздрави на вси4ки,бъдете здрави



Тема Re: Здравето на децата нинови [re: more.more]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано15.01.09 22:47



Да...но беше отдавна, когато беше на 3 годинки, т.е. 2001 това си беше задължителен профилактичен преглед. Не искам да си спомням даже, защото тя се беше върнала от ваканция при баба в провинцията с лек конюктивит...отиваме на лекар и хоп...детето има нужда от очила...ревнах в кабинета, онази ми ти докторка започна да ми се кара...Не можех да си представя в детската градина да е с очила..може би живея със стария спомен как се иронизират децата , носещи очила или шини, отделно в първа група тя да внимава да не счупи очилата и т.н. Но нали е за здравето на детето, даже влетях в първата оптика да поръчвам, е цените лекинко ме накараха да се спра...последваха няколко консултации с очни лекари, най-добрата според мен в детски очен кабинет в МА. Та там след обстоен преглед казаха, ме детето няма никаква нужда от очила...изписаха капки да лекуваме оченцето, което сълзеше и беше зачервено. Не редно да го пиша вероятно, но там точно ни казаха, че от ІІІ градска б-ца(където направихме първият преглед) редовно идват деца със здрави очички с направление за едва ли не операция... Дъщеря ми е със сини очи и много светъл ирис (дано не бъркам).
В последствие в годините още два пъти съм я водила в този кабинет, защото забелязвах че бърчи чело и примигва начесто с очите и да чукна на дърво тя и до ден днешен няма проблем с очите. Не мога да си представя какво щеше да е , ако се бях подвела по онази "докторка" и бях и сложила очила на 3г.



Тема Re: Здравето на децата нинови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор more.more (новак)
Публикувано15.01.09 23:02



Добре е 4е нямате проблем,но на нас именно в МА детски лекар установи въпросните диоптри.Лекарката ни обясни,4е е задължително да се проверяват детските о4и на 3,на 5,на 7 г.задължително.



Тема Re: Здравето на децата нинови [re: more.more]  
Автор Astarte (емоционална)
Публикувано16.01.09 09:42



Личната ни лекарка даде на Люба още преди 1 год. възраст направление, защото я смути примигването й. Нямаше нищо, после я водих още 2 пъти, като последният път беше малко преди 3 години и вече съвсем свободно комуникираше. Ако няма оплаквания около 3 години, т.е. когато може да се води диалог и детето да казва какво вижда (при нас накъде е обърната буквичката Е) се прави профилактичен преглед.

Също и за ортопед - миналата година покрай бебето заведохме и голямата (на 3г. тогава) и имаше лек проблем. Тази година нямаше положително развитие и сложихме стелки....Колкото и да е досадно непрекъснатото водене по лекари е необходимо



Редактирано от Astarte на 16.01.09 09:43.



Тема Re: Здравето на децата нинови [re: more.more]  
Автор нeмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано16.01.09 09:46



Дайте име на лекар във МА. Да водя Стефан, че мина 3 г. Шашнала съм се, че се прави на ударен за цветовете........още не ги знае.





Тема Re: Здравето на децата нинови [re: нeмиpницa]  
Автор more.more (новак)
Публикувано16.01.09 09:53



Виж,не се притеснявай,защото може да е излишно,но го заведи за твое успокоение.Ние ходихме при д-р Иванова.Доколкото зная и другите детски о4ни лекари са добри.Важното е да го прегледа то4но детски лекар.Успех!





Тема Re: Здравето на децата нинови [re: нeмиpницa]  
Автор Acя ()
Публикувано16.01.09 10:08



за цветовете и ти можеш да му направиш тест да провериш проблем ли има или се прави на ударен

Ели също не искаше да научи цветовете до след тригодишна
Лекар в МА не мога да ти препоръчам, но мога да ти дам на лс тел на лекарката, при която братовчедка ми води сина си. Свиркай ако искаш



Тема Re: Здравето на децата нинови [re: more.more]  
Автор Luna Chocolata (exНевена Цонева)
Публикувано16.01.09 10:16



Аз по собствена инициатива си водих детето на профилактичен преглед в Токуда миналата есен, значи е бил на 2г. и 9-10 месеца. Понеже в моето семейство сме 3 поколения късогледи, просто нямаше как да не се замислям над това. Докторката потвърди, че за момента е ОК, но трябва всяка година да се следи, защото има огромна вероятност да стане късоглед като мен. При мен се прояви на 13 г. и на 14 сложих очила. При майка ми и баба ми - също подобна ситуация. Наистина очите са важно нещо. Извън това е воден по спешност 1 път заради конюктивит, но не беше нищо страшно.

Жалко наистина, че самите педиатри и лични лекари не драпат за профилактиките (най-общо, не само тези и не само на децата) - колко проблеми можеше да се избегнат така. Българите сме УЖАСНО немарливи в това отношение. Аз ходя веднъж годишно задължително на очен лекар, просто вече ми е изграден навик. И така трябва да е - човек като си знае слабите места, да си следи нещата.



Тема Re: Здравето на децата нинови [re: Luna Chocolata]  
Автор dropul (Mishamam)
Публикувано16.01.09 10:38



Аз водя Михаела на 6 м на консултация. На 3,5 г педиатърката я провери на табло за очите - трябваше да каже какви предмети вижда. Каза кола, на момченце - каза човече :-). И така.



Тема Педиатърнови [re: more.more]  
Автор lavandula (спокоен)
Публикувано16.01.09 10:47



Много се радвам че отворихте тема за детски лекар. Кога се избира педиатъра, веднага след като се роди бебето (като се прибере в къщи) ли? И как го избрахте, на географски принцип т.е. да е на 2 крачки или добър лекар, но далече?
Малко глупави въпроси, но не съм наясно, а бебчо скоро ще се появи и ми се иска да съм подготвена.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.