Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:11 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Онлайн протест 14.01  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано19.01.09 20:45





Най-малкото, което може да се направи е да поцъкаме утре тук.



Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: surfline]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано14.01.09 07:34



Благодаря ти!
Тъкмо щях да пускам тема за това!
Да сте живи и здрави, и стискайте палци да се съберем много и мирни хора!!!
П.П. Ще разказвам от мястото на събитието.
Може би утре...

14 Януари, Парламентът - Протест! Ела и ти:



Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: surfline]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано15.01.09 17:53




днес виртуално подкрепящите протеста
се увеличиха драстично

14 Януари, Парламентът - Протест! Ела и ти:


Тема Не е вярнонови [re: vihrogonche]  
Автор Гpeдopeд (байо)
Публикувано15.01.09 18:11



Вчера следобед пак бяха малко под 7 хиляди. Днес пак стигнаха толкоз, но не преминаха 7 хилядната бариера

.



Тема Re: Не е вярнонови [re: Гpeдopeд]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано15.01.09 18:17



аз чух за вчера, че били около 2 000
затова си помислих, че днес се вдига броят им
мерси за инфото, Гред



14 Януари, Парламентът - Протест! Ела и ти:


Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: surfline]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано16.01.09 01:20



Аз висях цял дне днес... и най-много стигнаха към 6600 ... утре пак ще повися, не ми пречи, стои си отворено...







тинтири-минтири

Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: surfline]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано16.01.09 11:42



сутринта подкрепящите онлайн
бяха по-малко, отколкото са сега
аз съм ЗА живо присъствие пред НС
защото то има тежест
а не виртуалната подкрепа
за целта аз лично предлагам
часът за протест да бъде след 18 часа всеки делничен ден и/или в почивните дни

14 Януари, Парламентът - Протест! Ела и ти:



Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: vihrogonche]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано16.01.09 14:47



въпрос-питанка към модките, ако може!
може ли да има една-единствена закована на 1 стр. тема за протестите
да се заключи темата вихрогон, а в спам вече да не пишем за протеста?

Януари 2009, Протест:



Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: vihrogonche]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано16.01.09 19:05



чакам отговор на питането си в предния постинг
и използвам случая отново да попитам същото нещо като преди дни
има ли някой от вас желание да си правим компания утре на Протеста?



Януари 2009, Протест:

Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: vihrogonche]  
Автор steffy (познат)
Публикувано17.01.09 12:18



Ако живеех в София, щях да дойда, но за съжаление няма как, иначе изцяло подкрепям протеста!



Тема Какво става?нови [re: steffy]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано18.01.09 09:50



много ме е яд и ми е тъжно
защо виртуалната подкрепа спадна така драстично
от вчера



Януари 2009, Протест:

Тема Re: Какво става?нови [re: vihrogonche]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано18.01.09 20:55



Деска, мила, кой обръща внимание на всичко това!?!?! Казвам това с голяма болка щото аз съм си бунтар по природа. Но кой обръща внимание на всичко това?!?!?!?! Та вие пред очите им бяхте на 14 и никой не ви обърна внимание, та във виртуалното пространство ли!?!?!? Не знам какво очакваш, но лично за мене всичко това, което се случи от 14 насам беше точно това, което си и мислех, че ще се случи. За съжаление масовостта от 97-ма няма да я има, освен ако не се случи нещо нечовешко, което да отприщи страстите. Отдавна мина времето, когато смятахме, че заедно ще променим нещо. Сега всеки самосиндикално променя собственото си съществувание. Няма лидер, който да поведе хората. А и да има, винаги ще се намери някой, който да го подцени, да подложи на съмнение качествата му и да му се подиграе. А и според мен промяната няма да стане вече отгоре, ще стане отдолу, когато всеки от нас се промени, промени самосъзнанието си и се усети като единица от общото цяло. Това е. Останалото са луди футболни фенове, които така или иначе си нямат работа. За всичко това съдя по себе си. Ако 97-ма ме интересуваше промяната на партийната система, на парламентарната и на управлението и това нещо ме изкара на блокадата на магистрала Тракия, то сега ме вълнува следното: всеки да чисти след себе си, всеки да дава път на болните, майките с деца и другите нуждаещи, всеки да помага макар и с малко на изпадналия в нужда................ и т.н. С удоволствие ще се включа в този протест, но при едно условие - да свалим мутрите и мутресите от власт, всичките. Пак ще ви напомня воплите на една отчаяна майка от началото на декември миналата година, а имено майката на убития студент Стоян Балтов, към младите хора - или да вземат цялата власт и да махнат всички компири оттам, или да бягат. За мен това е истината.




Тема Re: Какво става?нови [re: cchery]  
Автор Acя (юзерката Ася)
Публикувано19.01.09 11:22



ами няма как да стане, защото всички т. нар. лидери се оказаха едни и същи.
Иначе и аз това искам да кажа, промяната трябва да дойде от нас, защото дори и да вземат младите властта в същността си ние сме като мутрите в народното събрание. Говоря за масата не за единиците, които не са така



Тема Нов протест!нови [re: surfline]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано19.01.09 12:17



21 Януари, тази сряда, пред НС, след 15 часа
вижте отново тук за повече информация относно исканията на протестиращите



Януари 2009, Протест:

Тема Re: Какво става?нови [re: cchery]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано19.01.09 14:05



О, Нелка, скъпа, повярвай ми - МНОГО ХОРА обръщат внимание. Просто им трябва малко повечко ВРЕМЕ, за да се разсънят и събудят истински. Може да не съм романтичка по отношение на оня Единствения за мен мъж, но съм идеалист по природа, по натурел, и вярвам в нещата, за които се БОРЯ сега. Съжалявам, такава съм си. В сряда отново ще съм пред НС. Вече има обединени искания от протестиращите. Съгласна съм с тях. И ще се покажа отново наяве. Има ме! Точка. Няма лесно и бързо да се предам пък.



Цитирам те: ... то сега ме вълнува следното: всеки да чисти след себе си, всеки да дава път на болните, майките с деца и другите нуждаещи, всеки да помага макар и с малко на изпадналия в нужда................ и т.н. - черита, то и мен ме интересуват предимно тези неща, индивидуалното поведение на всички ни! но кажи ми, тези две неща с какво си противоречат според теб - не пречи всеки сам да се развива като личност и отговорен гражданин, но и да следи управниците, да е един вид коректив на безобразията им, когато очевидно ги вършат

мен не ме вълнува кой ще дойде на власт, но ми пука който и да е той, да ВНИМАВА много как се държи, какво прави, чии интереси защитава и отстоява, да не се самозабравя, да не се счита за върха на сладоледа и т.н., и т.н. така че за мен лично тези протести имат смисъл, дори и само такъв - управляващите да видят, че няма вечно безнаказано да вършат своите беззакония... мисля, че имам моралното право да не съм съгласна с поведението им, да заявя категорично и видимо, че ми писна и че желая коренна промяна! пък нека съм идеалистка, нека ... ... ...

Януари 2009, Протест:

поздравявам ви с една моя много любима песен, тя показва в какво вярвам лично аз - вслушайте се в текста...

Редактирано от vihrogonche на 19.01.09 14:07.



Тема Re: Какво става?нови [re: Acя]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано19.01.09 14:09



промяната трябва да дойде от нас
да, съгласна съм
от всички ни зависи как живеем и как ще живеем занапред
но едното не противоречи на другото
според мен де



Януари 2009, Протест:

Тема Re: Какво става?нови [re: vihrogonche]  
Автор Acя (юзерката Ася)
Публикувано19.01.09 14:13



ами точно това се опитвам да ти кажа...защо реши, че ще си помислят такова нещо? Нима Костов, който беше знаме на протестите през 97 си го помисли? давам го за пример, защото той не само, че е участвал в управлението, а е бил в протестите и той, който уж е бил част от хората от недоволните не се стресна и не му хрумна, че може някой да го накаже за глупостите му, пък какво остава за останалите?
Като си отидат тези кои ще дойдат? Посочи на кого можеш да имаш доверие и да го избереш за народен представител човек, който не само че трябва да е с идеали и да вярва в тях и нищо и никой да не е в състояние да го отклони от целите му, но и такъв, който да е способен, да разбира от икономика, да е добър управляващ и да умее да изкривява нещата в полза на каузата за която работи!Дори не искам да е политик човека, който ще посочиш, просто посочи такъв човек!





Тема Re: Какво става?нови [re: Acя]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано19.01.09 14:15



аз имам предвид точно определен човек
но ако ви го кажа
ще ме помислите за ку-ку /може пък и такова да съм си.../
и ме е страх, че ще се скараме или по-лошо...
но както и да е
всеки си има някакво мнение по въпроса, нали?
аз съм против беззаконията, вършени от които и да са управляващи!
и наистина мисля
че ако не са напълно безакълни
ще разберат какво имаме да им кажем с протестите си

Януари 2009, Протест:



Тема Re: Какво става?нови [re: vihrogonche]  
Автор Acя (юзерката Ася)
Публикувано19.01.09 14:24



за какво да се караме?
Изобщо нямам никакво желание да се караме, за мен това тук си е само разговор, излагане на позиции, нито целим да нараняваме другите нито да ги обиждаме

.
Иначе ако искаш сподели името ако не искаш недей, това е твой личен избор, във секи случай не съм имала намерение да ти се присмивам за избора или да се карам с теб за това



Тема Re: Какво става?нови [re: Acя]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано19.01.09 14:49



добре, ще си кажа
винаги съм била откровена
въпреки всичко
аз лично бих дала доверието си на Слави Трифонов
и веднага ще дам своите аргументи за това:
1. той наистина обича България и българите, усещам, че милее за настоящето и бъдещето ни
2. винаги е имал активна гражданска позиция
3. събрал е около себе си екип от умове и сърца, визирам ред-колегията му и бенда
4. харизматичен и чаровен е, има лидерски качества /чела съм автобиографичната му книга "За стърчането" - много е добра!/
5. мисля, че умее да сплотява и задържа около себе си различни хора в името на една обща цел, че цени експертите и е склонен да се вслушва в тях, и че обича да общува със специалисти в различни области
6. човеколюбив и състрадателен е
7. човек от народа е, така да се каже
8. достатъчно богат и известен е, че да се лакоми за пари и слава
9. схваща народния дух и настроения, и умее да обединява
в общи линии - споделих



Януари 2009, Протест:

Тема Re: Какво става?нови [re: vihrogonche]  
Автор Acя (юзерката Ася)
Публикувано19.01.09 15:01



Права си за повечето неща, които си казала за Слави Трифонов и екипа му, но аз лично смятам, че има нещо, което не дооценяваш.
Искам да го споделя, но първо искам да ме увериш, че няма нито да се обидиш на мнението ми нито ще решиш, че искам да ти налагам мнение или нещо подобно!





Тема Re: Какво става?нови [re: Acя]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано19.01.09 15:02



казвай, миличка
обещавам ти, че няма да се обидя
нито ще реша, че искаш да ми наложиш своето мнение
и благодаря ти,
че не ми се присмя /поне не публично де/



Януари 2009, Протест:

Тема Re: Какво става?нови [re: vihrogonche]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано19.01.09 17:28



Деска, на мен Славчо също ми допада. И бат Бойко, междудругото. Мисля, че има нещо общо помежду им. И това е, че и на двамата яко им завиждат и това кара хората да ги плюят със страшна сила. Твърде далеч съм от политика и шоубизнес за да твърдя със сигурност, че първият е маскара, а вторият корумпиран. Та така. Чакам с интерес аргумента на Ася. Тя е човека, който е точен като швейцарски часовник в аргументациите си, та затова ще ми е интересно.






Тема Re: Какво става?нови [re: cchery]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано19.01.09 17:29



След Слави
поставям веднагически
Бойко Борисов
привлечена съм от тях
някакси...



Януари 2009, Протест:

Тема Видеоклип по тематанови [re: surfline]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано19.01.09 17:31





Януари 2009, Протест:

Тема Re: Какво става?нови [re: cchery]  
Автор dessbess (старо куче)
Публикувано19.01.09 17:32



И аз чакам с интерес...
Но да си кажа, Славчо изобщо според мен не е това, за което говори Вихрогонче! Съжалявам, това е личното ми мнение!



Тема Re: Какво става?нови [re: dessbess]  
Автор Гpeдopeд (байо)
Публикувано19.01.09 17:48



Изчерпана работа е лицето Трифонов. Пуичи се много а като му беше Доган на гости и разказваше за обръчите от фирми, той и сценаристите му го гледаха с отворена уста и мълчаха кат пукали...



Тема Re: Какво става?нови [re: cchery]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано19.01.09 17:49



и аз като една любопитка тук стоя и чакам Асето какво има в предвид...





тинтири-минтири

Тема Re: Какво става?нови [re: 3aиpa]  
Автор Гpeдopeд (байо)
Публикувано19.01.09 18:02



Че изпълнява поръчки на спонсори...



Тема Re: Какво става?нови [re: vihrogonche]  
Автор Acя (юзерката Ася)
Публикувано19.01.09 20:13



Нито публизно нито насаме съм ти се изсмяла

, даже до някъде очаквах в известен смисъл ще дадеш такъв отговор.
Както казах Слави в голяма степен и според мен е такъв какъвто си го описала, само, че според мен му липсват икономически/юредически или други познания. Идеята ми е, че парламента е законодателен орган. Той определя бюджета на страната, както и законите действащи в страната. По същата логика може би ще се запитате защо има лекари, например, в парламента само, че те биха били много полезни, когато например се гласува бюджет за Здравеопазване или се определят законите касаещи здравеопазването. От друга страна човек незапознат със специфичните проблеми на дадена сфера може да бъде заблуден от всеки с малки познания в областта. Например рискуваха да се подхлъзнат с тая мажоритарна система за избор. Или аз за енергетиката да си кажа , много е мило и патриотично да се отворят трети четвърти блок на АЕЦ-Козлодуй, но предложението в момента е абсурдно! Например един много добър политик каквато за мен е Меглена Кунева днес е изказала мнение, че не били безопасни реакторите и че били стари, ами моите извинения, ама това е пълна глупост! На тези два блока има специално монтирано съоръжение, което не е изплатено , което увеличава ресурса на блоковете с минимум 15 години, според главния инженер на съоръжението...
Мисълта ми е, че освен всички описани качества въпросния професионалист трябва да е нещо повече от шоумен! По мое мнение.



Тема Re: Какво става?нови [re: cchery]  
Автор Acя (юзерката Ася)
Публикувано19.01.09 20:15



Виж за Бойко Борисов не сме на едно мнение. Аз принципно много го харесвах, обаче напоследък все го гледам по новините и все глупости говори, а как ми писна да повтаря, че все някой друг е виновен за нещо.
p.s. мерси за милите ти думи към мен!



Редактирано от Acя на 19.01.09 20:16.



Тема Re: Какво става?нови [re: Гpeдopeд]  
Автор Acя (юзерката Ася)
Публикувано19.01.09 20:18



Съгласна съм, че така го гледаха Доган, влюбеноооооо

, за това някак си не им отива да говорят за него някои неща, да го базикат в скечове е едно, но като са сериозни ами не им отива.



Тема Re: Какво става?нови [re: 3aиpa]  
Автор Acя (юзерката Ася)
Публикувано19.01.09 20:21



ха-ха-ха
колко е хубаво някой да се интересува от мнението ти. Ей за това ви обичам даже и да не споделяте вижданията ми уважавате мнението ми





Тема Re: Какво става?нови [re: Гpeдopeд]  
Автор Acя (юзерката Ася)
Публикувано19.01.09 20:24



ами то така става в политиката...общо взето взимаш пари за кампания и после лобираш за някои решения, което не значи, че не може да работи и за тези дето са го избрали

. В цял свят е така, не казвам, че е хубаво, но е нормално, въпроса е да следи и за интересите на избирателите си.



Тема Re: Какво става?нови [re: Acя]  
Автор Гpeдopeд (байо)
Публикувано19.01.09 20:29



ама аз за изчерпания говоря





Тема Re: Какво става?нови [re: Acя]  
Автор Гpeдopeд (байо)
Публикувано19.01.09 20:31



Да винаги съм се чудел на журналята в бг. Пишат говорят по дадена тема без да разбират и после стават за посмешище. Ами намерете някой специалист, обадете му се, пък се консултирайте...



Тема Re: Какво става?нови [re: Гpeдopeд]  
Автор Acя (юзерката Ася)
Публикувано19.01.09 20:45



знаеш ли кое е най-тъпото, че понякога имат специалисти и нарочно говорят глупости.
Преди няколко години на първа страница или на "Труд" или на "24 часа" излезе статия за авария в 3-ти или 4-ти блок, не помне точно в кой от двата, но това в случая е без значение тъй като двата реактора са в едно помещение, машинната им зала е обща....та пише, че имало изпускане на радиоактивност през уплътнение на капака и се включила системата за локализиране на авариите, скъпото съоръжение дето не е изплатено

, за всички в това изказване няма нищо странно, само, че уплътнението на капака може да е изпуснало радиация в рамките на няколко мм, а системата за локализация на авариите се вклчюва при много по-тежки аварии, с разкъсване на главен циркулационен тръбопровод, който е с диаметър 500 мл. Направи си сметка каква е разликата между няколко милиметра и 500 мм. Възмущавах се за въпросната статия и се оказа, че въпросния журналист е много добре запознат с устройството на централата и цикъла и на работа.....оставям на теб да си преценяваш защо е написано.



Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: surfline]  
Автор Гpeдopeд (байо)
Публикувано19.01.09 21:02



Що заковахте темата?



Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: Гpeдopeд]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано19.01.09 21:40



въпрос-питанка към модките, ако може!
може ли да има една-единствена закована на 1 стр. тема за протестите
да се заключи темата вихрогон, а в спам вече да не пишем за протеста?


... на раздора

Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: surfline]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано19.01.09 22:04



Смятам този протест за изблик на напрежението пред неизвестността заради "кризата" и проблемите с газта. Ей сега като пуснат газта... и ще се поуспокоят нещата, засичайте.
Хората по природа се стресират от неизвестността. И някои им избива по-лесно отколкото на други. И стават по-податливи на активен негативизъм, така да се каже.
Лошо впечатление ми направи че нямаше ясни искания... при все че гледах новините не ми стана ясно какаво искат хората пред парламента и от кого го искат. Освен иначе дежурното, но сега непредвидено "оставка"
Не е редно това скоето гледах: да ти дадат думата в национален ефир да си кажеш исканията и ти да заявиш че вече си ги дал преди Х дена в писмен вид и който е трябвало е могъл да ги прочете. Така не се печелят привърженици най-малкото...
Именно заради натрупаното и чисто битово напрежение от полицията или от правителството ако щете са очаквали да се повтори историята в Гърция, /не без основание според мен/ и вероятно им е било наредено да го прережат в зародиш. И там нещата се изродиха и излязоха извън контрол. Но никой не може да ме убеди че първоначалните организатори имат общо с погромите. Протестите дават на изметта анонимността на тълпата и възможността да се разгарят ниски страсти. И де що има непрокопсаник дето му е крив целия свят и жадува да потроши това което не може да има се присламчва и анонимно в тълпата вади най-лошото от себе си исее хаос и разруха. както направиха и т.нар. провокатори. Вероятно е имало и провокатори наистина, но повечето са си били агресивни лумпени, които спонтанно са изразили "себе си"..
Нищо не се промени и нямаше нужда от това. Не ми харесва че студенти, майки и още куп свестни хора на практика станаха параван за разни лумпени и недорасляци да унижават полицията, да замерят институции и да се мъжкареят на полицията. И за капак пострадаха много невинни.
Тълпата може да е страшно нещо, тя е нещо много повече от хората, които я съставят и действа по други стихийни правила. Да не забравяме че децата стъпкани в Индиго бяха стъпкани от тълпа ... деца също като тях...
затова на втория ден имаше толкова по-малко хора според мен... не от страх от полицията а защото много хора не са искали да създават анонимна среда за текива елементи и с това да им дават сила и анонимност..
Колкото за Слави Трифонов и Бойко Борисов ... българинът обича да си сменя политиците... която и нова формация да изникне след 4 години пак тя ще обере парсата ако ще и мечка с вратовръзка да е начело, само да е нещо ново... защото сме си такива. с "Царят" проработи, с "Атака" проработи но по-слабо, щото пресолиха много нещата, сега и с "ГЕРБ" ще проработи... и така ...

В България първо май наистина няма елит и второ няма уважение към знанието... Помните ли приказките от едно време, когато често пъти дори старец казва "аз съм прост човек, не знам" Е хайде намерете ми поне един, който да си го признае сега... а са повече от всякога... Но сега всеки от всичко разбира и в непрогледното си невежество дори не може да си представи колко много знание има над него... и съдейки по себе си смята че ВСИЧКИ останали са като него "МАСКАРИ" само дето по-умело си придават важност. И печелят и даже остава с чувството че ако и той почте да се дуе и да си придава важност може и него да го огрее да бръкне в меда, поне за малко...
Неспасяемо е... но истината е че си го заслужаваме. Всяка държава си заслужава управниците, а ние сме научени за всичко едва ли не да чакаме и да смятаме длъжна държавата АМИ НЕ Е
Ето ви един крещящ пример откъде ни почват проблемите в съзнанието:
Бяха направили едно предаване за колите на инвалидите и кака вече отпада привилегията за митото и как тези инвалиди които са си "отстъпили" правото сега трябвало да си издирват сами "купувачите" на колите и лошата полиция не ще да им ги издири. Еми хора, това е престъпление в буквалния смисъл на думата : данъчна измама, и въпросния инвалид е главно действащо лице в нея

но изводът е представете си че Държавата е крива че вдигали рамене чиновниците и не искали да им съдействат И ТОВА БУДИ ВСЕОБЩО СЪЧУВСТВИЕ... Е това може би наистина само в България го има...

Редактирано от fascinating oceanid на 19.01.09 22:50.



Тема Re: Какво става?нови [re: Гpeдopeд]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано19.01.09 22:27



Изчерпан е за теб, щото в 9 часа вече спиш и не можеш да утраеш до 10.30 да го гледаш. Изчерпан е когато твоето мнение не се препокрива с неговото и не ти се слуша нещо друго. Изчерпан е щото генерира идеи, които реализира в малък мащаб, с малко реклама, а не с помпозността на всички големи формати, чиито реклами ти внушават, че ако не ги гледаш ще си едва ли не изостанал и тъп и т.н.

За предаването с Доган - ми може и да е гледал с широко отворена уста, ама едва ли е чакал подобно признание. Щото сума ти "мастити" журналя са го интервюирали, ама никой няма смелостта да му зададе подобни въпроси. Освен това Слави не е журанлист, ами шоумен. При това единствения, който въпреки, че е водил добронамерени интервюта със своите гости и после се очаква да не ги злепоставя, винаги е правил политическа сатира, когато въпросните дами и господа са сгафили. Забелязвам, че това липсва на един "голям" журналист като Бареков.

И нещо, което винаги ми е допадало при Слави. Той никога не е на гребена на вълната. Той е личността, която създава вълната.




Тема Re: Какво става?нови [re: Acя]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано19.01.09 22:35



Ася, трябва да ти кажа, че в един момент от моя живот си мислех, че кандидатите за депутати трябва да минават нещо като предизборни изпити - по основи на икономиката, финансите, правото и непременно по ИСТОРИЯ НА ПАРЛАМЕНТАРИЗМА В БЪЛГАРИЯ. Учителката ми по история от 9-и до 12-и клас беше невероятен човек и специалист и от нея съм запомнила много неща. Едно от тях е, че развитите парламентарни държави са такива, защото при тях има приемственост в политиката. Нещо, за което при нас не може дори да се говори. И то забележете не приемственост като ориентацията ни към даден блок или съюз, а приемственост във политиката по отношение благоденствето на държавата. Как може един Стамболов в края на 19-и век да приеме закон за защита на местното произвоство и производители, а през 21-и век хората да се чудят как да свържат 2-та края та да им оцелеят фирмичките!?!?!?!?!!




Тема Re: Какво става?нови [re: cchery]  
Автор dessbess (старо куче)
Публикувано19.01.09 22:42



Не знам какъв шоумен е, но е коварен, тираничен...
Не мога да го уважавам като личност, прекалено ми е......
Чела съм му и книгата и още тогава си направих някои изводи! А падението му в моите очи беше онази история със очилата и интервюто по тв....





Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: fascinating oceanid]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано19.01.09 22:44



Хващам се в думите ти в последния ти абзац. На България проблемът й е липсата на уважение. И надменността. Всеки си мисли, че разбира от всичко. И затова другите са маскари, изчерпани и т.н.




Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: cchery]  
Автор dessbess (старо куче)
Публикувано19.01.09 22:49



А да не би Славчо да не е мега, хипер, ултра надменен??????



Тема Re: Какво става?нови [re: vihrogonche]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано19.01.09 22:52



Деси, колко депутати и управляващи, не хора, обръщат внимание на инет протеста?!?!?!?!

Тези две неща за които говориш,пък и аз не си противречят въобще. Но аз друго имах предвид. Че обикновено хората искат да променят другия много преди те самите да са се променили. Ето сега те искат да свалят и променят властта, а утре те самите ще си метнат изпушения фас на асвалта........... Смяната на властта няма да измете фаса им, но явно това е по-важно отколкото собствената им грешка и непукизъм. Не сме готови за промяна, защото ние самите не се променяме. Докато чакаме да ни дойде отгоре, ще сме все така.




Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: dessbess]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано19.01.09 22:58



Ами Десчо, от това, което виждам от екрана, на мен не ми се вижда надменен. Виж, самочувствие има, ама според мен и основание за него има. И по-добре хора като него с покрито самочувствие, отколкото хора като разни Сидеровци, дето градят имидж на Хитлеристи и на тая база се горделеят........




Тема Re: Какво става?нови [re: cchery]  
Автор Гpeдopeд (байо)
Публикувано19.01.09 23:01



Създава той, вълната на изчерпаността създава





Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: cchery]  
Автор dessbess (старо куче)
Публикувано19.01.09 23:02



Ок, но това ти впечатление е от екрана.
А има разлика с реалния живот, там нещата не са точно така. Ето поради и тази причина, това лицемерие и супер разминаване аз имам отрицателно мнение за него като личност. И не бих искала при евентуален бъдещ протест да бъда водена от такъв човек.



Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: cchery]  
Автор Гpeдopeд (байо)
Публикувано19.01.09 23:07



Изчерпаността е символ на прогреса.

Той се изчерпа,
друг ще го смени и толкоз
какво тук значи някакъв си шоумен





Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: fascinating oceanid]  
Автор Гpeдopeд (байо)
Публикувано19.01.09 23:14



българинът обича да си сменя политиците...

Всеки нормален човек би се отвратил от Лукановци, Виденовци, Костовци, Муравейчовци, Надета, АлБожковци, Доганчовци, РОвчовци и сие (да ме прощават тия дето съм ги пропуснал много са и затова).

Е как няма да ги сменяш. Проблема на БГ политическата система се казва 89-та. ДС го преоктира, нормално да е Франкенщайн. Ако ги бяхме обесели, сега нямаше да водим този спор. Верно някой от нас можеше да не са живи, но това са рисковете на РЕВОЛЮЦИЯТА.



Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: Гpeдopeд]  
Автор manene ((мама Нели ;))))
Публикувано19.01.09 23:18



Ха взе ми думите от устата


Явно колкото и да не ни се иска да го признаем всяка революция трябва да бъде "осветена" с кръв. Щото тия които дойдат след кръвта ще имат по-ярък спомен какво се е случило с предшествениците им



Тема Re: Какво става?нови [re: cchery]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано19.01.09 23:55



Абсолютно си права Чери, тези там в парламента са си какато и трябва да бъде: представителна извадка и са точно като тези които са извън него... само дето ние гледаме сламката в чуждото око, а не първо гредата в своето....
и търсим разликите /ние отвън не можем да бъркаме в кацата, не че не бихме бъркали в огромния 5 от случаи и сме обидени че сме минати, не друго/ изобщо не търсим приликите...




Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: manene]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано20.01.09 08:13



Тръгвам на работа сега. Но ви изчетох на един дъх. Всички ви уважавам. Но позицията ми по разглежданите въпроси съвпада на 99% с тази на Чери. Благодаря, че пишете толкова активно в темата! И мерси на модките, че са взели предвид предложението ми за заковаване на една тема за протеста, та да не се разпилява информацията по различни теми. Прегръщам ви, Деси.



Януари 2009, Протест:

Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: Гpeдopeд]  
Автор Acя (юзерката Ася)
Публикувано20.01.09 08:50



Според мен не оценяваш основната информация-политиците ни това сме ние! Обърни внимание на околните виж колко много хора определят новата си работа като:"Нищо не работя, а ми плащат Х лева". Масово е в Автобиографията да се напише например владея AutoCAD и владеенето му да се изчерпва в отваряне на чертеж, или владея руски и после да се окаже, че нищо не разбира от въпросния език и т.н. Масово е прекалено високото самочувствие без покритие, както и масово всички разбираме от всичко и то предимно от неща, които не са им работа

. Искам да кажа, че политиците ни са огледало на това, което сме ние, колкото и да ми е неприятно да го кажа.
А и ми е много интересно какво ще кажеш за властта взета от БКП през 44-та?Тя не е ли взета с бунт?



Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: fascinating oceanid]  
Автор Acя (юзерката Ася)
Публикувано20.01.09 08:57



Аз не мисля, че някой се опитва да каже, че първоначалните организатори имат общо с погромите.
Не съм съгласна, че българите обичат да си сменят политиците. От една страна възрастните си гласуват все за едни и същи, "малцинството" също, всички те си имат своите причини. Останалите искат някой да дойде и да ги оправи от днес за утре, а това нито има как да стане в световен мащаб, нито има кой да го направи в България....и като виждат, че всеки идва и краде само за себе си и губи доверие. Иска промяна и се доверява на друг.



Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: Acя]  
Автор Гpeдopeд (байо)
Публикувано20.01.09 10:11



Не съм съгласен. Политиците не са огледало на нас. Политиците са пост мутирали апаратчици на плана на ДС за развитие (източване и присвояване) на държавата ни след 10 ноември 89.
Нормални обикновенни хора до политиката не се допускат или ако се допуснат първо минават през школовките на съответните партии, омърсяват се хубаво и тогава се пускат на голямата политическа сцена.

Преврата през 44 не е бил революция на народа. Преврата през 44 е бил под натиска на настъпващата червена армия, която е била на северната ни граница и е бил под нейно ръководство.



Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: vihrogonche]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.01.09 10:11



Напълно подкрепям мнението на десбесс ... Слави не става за нищо друго освен за шоумен, ама и там почна да се изчерпва. Била съм в заведение с него и по-арогантен и надут човек не съм виждала



... на раздора

Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: Гpeдopeд]  
Автор Acя (юзерката Ася)
Публикувано20.01.09 10:13



не съм съгласна с това последното! защото именно хора от народа са излезли да се бият!



Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: jana]  
Автор dessbess (старо куче)
Публикувано20.01.09 10:15



А ако знаеш само как се държи с хората от екипа си и подчинените му във фирмите му....


Робовладелският строй смятам отдавна е премахнат!



Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: Acя]  
Автор Гpeдopeд (байо)
Публикувано20.01.09 10:19



Кой хора от народа? Историята ни на тая тема е силно изопачена.



Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: dessbess]  
Автор Acя (юзерката Ася)
Публикувано20.01.09 10:19



е така е, само, че по мое мнение на човек това му трябва, такова държание, иначе няма напредък!


И не мисля, че тук трябва да гледаме кой е надменен и арогантен, в смисъл да не гледаме личните качества, а другите . Аз лично си имам мнение, че Жан Виденов, например е бил много добър като човек, но се беше обградил с некадърници и самозабравили се хора и се видя докъде стигна...
Аз ако съм на мястото на Слави вероятно бих била същата



Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: dessbess]  
Автор Гpeдopeд (байо)
Публикувано20.01.09 10:25



Абе щом толкова време едни и същи хора работят при него и текучеството им там е много малко, явно не е толкова зле положението.



Тема 21 Януари, 15 часа, пред НСнови [re: surfline]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано20.01.09 10:26



Протестите вече ще се провеждат веднъж седмично!
Всяка сряда след 15 часа, пред Парламента.
Отново си търся компания, защото по твърде разбираеми причини не желая да съм сама...
Та ако някой от вас иска да ме види, заедно да развеем трикольора и да се борим, пък било и то наивно, идеалистично и романтично, за по-добро настояще и бъдеще на страната ни - да свирка, моля!


Ако не - и сам войнът е войн
Вярвам, иначе не бих ходила!
Освен това исканията на протестиращите хора и групи стават все по-ясни, конкретни и добре организирани.

Януари 2009, Протест:

Тема Re: 21 Януари, 15 часа, пред НСнови [re: vihrogonche]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано20.01.09 10:39





Януари 2009, Протест:

Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: Acя]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано20.01.09 11:20



В отговор на:

Аз ако съм на мястото на Слави вероятно бих била същата




Ами и аз мисля така. В страна като нашата, където успелите не само че не ги ценят, ами даже не ги и уважават, ставаш арогантен, за да защитаваш постигнатото. Много изместихме темата, ама ви давам още един пример - Лили Иванова. МНого хора я освиркват, одумват, оплюват. И то заради поведението й, което било надменно. Еми такова ще е. Това е вид защита точно от тези, които храчат само защото им е трудно да признаят успеха на другия. А Лили е успяла. Сега ще видите като почне мюзик айдъл, където жури ще е Мара отварачката, що е то непокрито самочувствие - ей за тоя тип хора в страната ни ви говорих. И предпочитам първите като Лили и Слави, отколкото вторите.




Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: cchery]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано20.01.09 11:28



право в десетката

Януари 2009, Протест:



Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: cchery]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано20.01.09 13:30



За лили вече ми писна да чета и слушам. Големи успехи, голяма работа. Нито гласът й е толкоз ненадминат, нито е толкова приятен, но тя е икона на комунизма. Всички са я глезили и ухажвали. И сега пишат за нея песни най-добрите, че и ги подаряват най-накрая. Ама и новите й песни не са много. И тя лежи на стари, ама на наистина стари лаври. Щото бабите ни са я гледали като млади още, някак им е мила, тя ги свързва със сегашното време. Тая жена едно дете не е изгледала, за никого не се е грижила, само за себе си. Супер поддържане, супер ухажване. Е, не е чак феноменален глас, нито пък сама си създава песните... Нито поведението й на сцената е адекватно на възрастта. Просто от повтаряне песните й са се срастнали с нас.
Очаквам едно плюене по мен сега, ама не ми пука. Стига вече със старото, замирисалото, но познатото.
То затова се вдигат хората, защато старото трябва да се изхвърля на боклука.
За Слави мнението вече си го написах. Той е деспотичен, на всичкото отгоре няма подходяща квалификация. То държавните служители (в известна степен доста мързеливи и покриващи се твари) не се управляват както се управляват шепа хора. Нямам впечатления, че при неговите служители се спазват нормативните изисквания. Въобще Славчо не може да ми е за пример, сори. Той е повел парада, но друг ще го оглави политически. Просто Слави има много голяма публичност. В този случай предпочитам да е на моя страна...





Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: cchery]  
Автор Гpeдopeд (байо)
Публикувано20.01.09 14:14



Двата опусума за пореден път се оляха. Абсолютни бедарници, пробиващи заради лигнята си (тактика ала азис). Мюзик Айдъл 1 бе класи над двойката. Слави Изчерпанов е номер 1 в едно нещо - музика - тва го е доказвал и с куку академията и с айдъла, но бтв са некадърници и предпочитат тъпаци кат Барека и пуйката Цолова и двата опосума, а Изчерпаност му оставиха изчерпаноста, абсолютно безхаберие.

Да не говорим, че Куку Бенд е класи пред Акага и там другите дето бяха. Така че Слави Изчерпаност трябва да се занимава с музика - екипа му е номер 1 в това, а не да се чуди как да си доизчерпе изчерпаността на шоуто си.

Дони много го уважавам като човек, много е готин, но като музикален продуцент на айдъла се изложи. Избора на песните му бяха провал. Отново класи под Евгени Димитров Маестрото. Въобще Слави Изчерпаност екип >> от опусум екип.

А за отварачката - драйфа ми се от такива псевдо звезди които ни се налагат. Това е една от причините да мразя чалгата, пълно е с отварачки.



Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: tswete]  
Автор Гpeдopeд (байо)
Публикувано20.01.09 14:23



Щот пък азис и мара отварачката са икона на днешното и гласът им е велик или пък галка от каризма с нейното творчество, що ли не са и го изпратили в космоса незнам.
Аре стига глупости дори и да не ти харесва гласа на Лили как ще изхвърлиш на боклука гласове като Васил Найденов, Емил Димитров, Орлин Горанов, Йорданка Христова, Мими Иванова, Богдана Карадочева и т.н.



Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: Гpeдopeд]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано20.01.09 14:30



Не изхвърлям нито един творец. Просто ми писна да се слави едно име, лице, глас и да му се вика Българска икона. Не ми е икона по гореизложените причини. Който си я харесва, да й ходи на концертите, аз така правя с моите фаворити. Ама не им викам, че са символи на нацията, икони и дрън-дрън. Пък още повече да търпя коментари, че, видиш ли, й завиждали и затова не й изпратили цветя от президента в париж. Ех, писна ми от хора, дето все създават негативни послания.
Почти всички от изброените от теб харесвам.
А явно по М Айдъл сме на коренно противоположни позиции. На мен 2 ми хареса много повече. Най-вече заради избора на репертоар и заради самите изпълнители. И албума на Тома си купих и му се кефя. както и на останалите финалисти. а първата спечелила беше добра, но за чалга. Какъвто е и славчо. Той си я избра, на него това му е идолът.
Радвам се, че МА2 роди и рок звезда, че да не си мисля, че и аз съм отишла в историята с музикалните си предпочитания...



Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: tswete]  
Автор dessbess (старо куче)
Публикувано20.01.09 14:40



Цвете, колко точно си го казала, и за първата и за втората обществена личност!

.
Само да допълня за Славчо, значи, Ася, аз доколкото те познавам съм абсолютно убедена, че ти на негово място не би се държала по този начин. Просто не си такава...и слава богу!
Второ изключително много ме дразнеше преди три неща в поведението му по време на предаванията: непрекъснатото парадиране, че е от селски произход, един вид който е от село той е готин!, системното биене в гърдите, че видиш ли той не знае английски и това е много фешън , и да не споменавам чалгията в творчеството му, че направо ми призлява! И понеже, тук ще скокнат някои, че това не е чалга , а бг фолклор или патриотично незнам кво си, че ви кажа, че не е, чалга си е отвсякъде!



Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: tswete]  
Автор Гpeдopeд (байо)
Публикувано20.01.09 14:47



Еми икона е, все едно да кажеш, че Франк Синатра не е икона, разбира се в местен вариант. Харесваш или не е друг въпрос.



Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: Гpeдopeд]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано20.01.09 14:50



леле, а темата уж беше за протестите...



Януари 2009, Протест:

Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: vihrogonche]  
Автор Гpeдopeд (байо)
Публикувано20.01.09 14:53



Лаф да става





Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: dessbess]  
Автор snich (top4o)
Публикувано20.01.09 15:02



Лили Иванова не я слушам,не ходя по концертите й,но не съм съгласна ,че трябва да се изхвърли едва ли не.И какво значи да се държи на сцената подходящо за възрастта си? Трябва да излезе със забрадка и бастун ли? Възхищавам й се,че на тази възраст все още има силите и хъса да работи.Няма значение другото.И някоя чалга да пее до тази възраст пак ще й се възхищавам. И не знам дали Лилито е икона,но трябваше да бъде оповестен успеха й в Париж.Не мога да приема,.че който и да е трябва да се откаже да прави ,каквото там прави,защото е остарял и някакви си хора не го харесват.
Айдълите изобщо не съм ги гледала и не мога да коментирам.
Славито - нито шоуто му харесвам ,нито творчеството.Не го смятам за патриот ,а за силно комерсиален.Сценаристите му го карат да говори това,което вълнува хората и успеха му е неизбежен.И все пак евала че намира начина да остава толкова дълго по върховете.
За мен е важен успеха.Възхищавам се на успели хора.Няма значение как и кога е пробил.Няма значение дали харесвам това в което е пробил.Самия факт,че е успял ме кара да кажа "свалям шапка".Ако намеря в какво и намеря как да започна моето изкачване нагоре ,изобщо няма да се замисля кой как ме приема.И колкото време някой се вълнува от мен ,толкова време ще си стоя по върховете. Ще ми е все тая че някой си там не ме харесвал.И ще си работя и показвам пред хора и на 100 години ако мога.

Упс....разпалих се нещо Разбрахте какво искам да кажа



Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: tswete]  
Автор Acя (юзерката Ася)
Публикувано20.01.09 19:14



Цвете, това, че ти не харесваш човека или певицата Лили Иванова, не ознчава, че трябва да отричаш таланта и. Аз също не харесвам поведението и на сцена, нито дори я харесвам като човек, но да оспорвам таланта и и да се говори, че е творение на комунизма е смешно и грозно! Лили Иванова е певица, това че не е писала текстовете си или, че не е родила и отгледала дете не пречи да е безспорен талант и невероятен глас!
В същност въпроса не беше в това да започнем да плюем против този или онзи, а да кажем кой заслужава да бъде в парламента.
Аз лично смятам, че е излишно да плюем както навсякъде, в това няма нищо градивно, нека покажем, че можем и да уважаваме!



Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: tswete]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано22.01.09 09:38



Цвете, не мога да се съглася с теб. И съм на друго мнение относно Лили във всички аспекти, които ти си засегнала. Но пък местим темата на темата

в съвсем друга посока и живот и здраве утре вечер към 8-8.30 в баба Яга можем да говорим спокойно за това.


Символика - тоалетна и 1 Бг роза.....


Тема За Протеста вчера, 21-ви, 15-19 часа!нови [re: cchery]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано22.01.09 16:43



Беше невероятно! Луд купон! Много яко!
Хора, най-накрая се почувствах удовлетворена, щастлива и доволна!

Този път медиите ме разочароваха обаче... този път дезинформираха, за разлика от 14-ти



Беше мирно и спокойно всичко. Без провокатори. Без насилие. Без кръв. Без засилено полицейско присъствие. Перфектно. Изпипано. Организирано. Явно се учим. И задобряваме.

Имаше страшно много хора, предимно млади - студенти, ученици и млади майки. Имаше лекари, учители, пенсионери. Еколози, природозащитници, пчелари. Млеко- и зърнопроизводители. Недоволни граждани. Бити на 14-ти мирни граждани. Футболни фенове, които се държаха супер прилично.

Пяхме химна. Играхме хоро. Викахме. Носехме плакати и знамена.

Подкрепиха ни известни български творци, музиканти и певци, Васко Кръпката, Замунда Бенд, Дичо, а Шкумбата и Васил Найденов бяха болни, единият с бъбречна криза в болница. Но са обещали другата сряда, на 28-ми Януари, да дойдат пред НС и да пеят за всички нас.

Жалко, че не дойдохте вчера. Четири истински часа. Много вълнения. Много изказвания. Исканията са ясни и обявени, конкретни и декларирани по каналния ред. Протестиращите страни даваме точно седмица за начало на действия от страна на управляващите в посока нашите искания точка по точка. Следващата сряда се събираме отново, за да проверим и изконтролираме има ли нещо свършено реално по проблемите.

По-нахъсана и надяваща се съм отвсякога.

Бяхме малко на брой единствено преди 16 часа и след 18 часа /заваля дъжд/. През останалото време бяхме много на брой.

Поздрави!

П.П. Та кой ще дойде с мен на протеста в сряда?

Януари 2009, Протест:

Редактирано от vihrogonche на 22.01.09 16:45.



Тема Re: За Протеста вчера, 21-ви, 15-19 часа!нови [re: vihrogonche]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано22.01.09 20:50



Деси, аз много искам. Обаче преди 5 часа не мога да изляза от работа. И като изляза пък, трябва да ходя до Младост да вземам децата от градините и тепърва да слизам надолу. И ще стане час пик з атрафика и не ми е ясно как ще се получи

.


Символика - тоалетна и 1 Бг роза.....


Тема Re: За Протеста вчера, 21-ви, 15-19 часа!нови [re: cchery]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано22.01.09 21:08



дай да измислим нещо
децата няма ли кой друг да ги вземе точно в сряда /Гред?

/
второ, не можеш ли да си поискаш да излезеш малко по-рано този ден
аз вече два пъти си искам
и два пъти шефовете ме пускат /имам готини шефове/
а днес разбрах, че не само ме пускат
но единият от тях ще дойде с мен на 28-ми пред НС
начини се намират
стига да го има меракът
с теб съм... мисли за начини... идеи ... ГУШ

Януари 2009, Протест:

Тема Re: За Протеста вчера, 21-ви, 15-19 часа!нови [re: vihrogonche]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано22.01.09 21:19



Абе не е въпрос за мерак. Тъкмо съм почнала работа и вече закъснях 2 пъти за работа, щото децата са болни. Излизах поне 4 пъти по-рано, за да мога да ги заведа на лекар. Ползвах 2 дни болнични. Греди работи от вкъщи само и само да оздравеят. А сега да изляза по-рано заради протеста - еми не мога да си го поискам. И моят шеф е готин, ама на мен ми е неудобно.




Символика - тоалетна и 1 Бг роза.....


Тема Re: За Протеста вчера, 21-ви, 15-19 часа!нови [re: cchery]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано23.01.09 10:44



Напълно те разбирам, не се коси, до довечера



Януари 2009, Протест:

Тема Re: За Протеста вчера, 21-ви, 15-19 часа!нови [re: vihrogonche]  
Автор Гpeдopeд (байо)
Публикувано23.01.09 21:10



Гред, Мред, Сладолед



бат Васко е най-великият, верно ли ще пее?



Тема Re: За Протеста вчера, 21-ви, 15-19 часа!нови [re: Гpeдopeд]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано24.01.09 17:01



да, обещал е за 28-ми да дойде да пее



Януари 2009, Протест:

Тема Re: За Протеста вчера, 21-ви, 15-19 часа!нови [re: vihrogonche]  
Автор юзepkaтa Acя ()
Публикувано24.01.09 19:32



а то ще има ли протест?
в дира пише, че студентите се отказват от протеста!



Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: surfline]  
Автор Гpeдopeд (байо)
Публикувано27.01.09 10:56







Тема 28 Януари, сряда, 15 часа, пред НСнови [re: Гpeдopeд]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано27.01.09 12:27



Утре протестът започва в 3 следобяд пред Парламента.
Който желае и има възможност - нека заповяда.

Припомням, че на 21-ви януари протестът беше мирен, приятен и организиран. Исканията - конкретни, добре оформени и внесени успешно.

Аз лично ще отида със шефа си, ще носим български знамена и ясно ще покажем, че не сме съгласни с 1001 извършени неща и че повече няма да мълчим, когато видим безнаказани беззакония.

Гред, благодаря ти за линка!

На виртуалния протест периодично бива качвана актуална информация и новини, свързани с протестите, така че може да кликате чат-пат върху страницата за онлайн-подкрепата.

Януари 2009, Протест:



Тема НОВИНИ !!!нови [re: surfline]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано28.01.09 13:35



Вчера вечерта гледах предаването на Слави Трифонов, най-накрая самият водещ беше на линия жив и здрав, беше събрал отново ред-колегията си и започнаха подписка за иницииране на национален референдум за промяна на избирателната система в България - ето линк към сайта на Шоуто на Слави

- за повече информация по темата и за да участвате лично с имената и подписа си в тази инициатива, моля заповядайте в следните важни според мен линкове:

- стартира инициативата Подписка за референдум

- самата подписка!

- отвореното писмо от Слави и екип до Президентство, НС и Министерски съвет от 14-ти Януари 2009 год.

- последни и актуални новини за днешния протест!

Шефът ми е болен, затова днес ще отида сама. Важното е, че отново ме пуска, иска и да го представлявам дори, хихи, още към 14:45 часа ще тръгна от офиса си в ИСУЛ, а в 15 часа ще съм вече пред Парламента.

Стискайте палци да спре гадният проливен дъжд и този път да се съберем много повече хора! И, естествено, всичко да мине без насилие, провокатори и кръв!

Януари 2009, Протест:

Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: surfline]  
Автор cвят (непознат)
Публикувано01.02.09 09:44



Ako gelaete da napravite neshto realno za decatasi preboretese za po dobri dohodi.Vidqh kak edin bashta boreiki se za hlqba izpusna vazpitanieto na detetosi to e s malko po opak harakter no go slushashe .Poradi lipsa na vreme v borba s inflaciqta deteto stana banditche veche e kasno i ako nevi puka za nego pomislete za VAS i vashite DECA v nepobhodqsht moment na nepodhodqsto mqsto ako VI sreshtne.



Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: cвят]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано02.02.09 09:54



не можах да разбера няколко неща:
- защо пишеш на латиница /едвам те прочетох/;
- какво общо има написаното от теб със съдържанието на темата;
- бандитче? кое ако ни срещне в неподходящ момент на неподходящо място...
лично аз имам добри доходи, печеля достатъчно, за да сме добре у дома, мъжът ми също работи, така че не сме лишени от нищо материално вкъщи - аз правя реално нещо за сина си, когато излизам да протестирам наживо пред НС, защото не желая той да израсне в държава, в която има толкова много корупция, ненаказани беззакония, политическо безочие и недалновидност, и т.н., и т.н., защото не искам един ден той да избяга от БГ или на свой ред да излиза на протести...
и да, пука ми за всички ДЕЦА, и да, пука ми за мен и семейството ми, и да, пука ми и за България!
сподели нещо повече за себе си



Януари 2009, Протест:

Тема Отчетченови [re: surfline]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано03.02.09 17:41



Да докладвам вкратце: днес изпратих препоръчано писмо с обратна разписка до "Шоуто на Слави" - подписахме формуляра точно 18 човека /с три имена, възраст и подпис/, става дума за искане на иницииране на национален референдум за промяна на избирателната система в БГ - с две думи, това е от мен засега! Всичко най-добро ви желая на всички! Бъдете здрави!!!

Януари 2009, Протест:



Тема Синът ми - студент 3-ти курс ТУ, Сф, бешенови [re: surfline]  
Автор comprehension (старо куче)
Публикувано05.02.09 02:57



един от главните организатори на студентските протести...





Тема Тц! Недей да си губиш времето!нови [re: vihrogonche]  
Автор comprehension (старо куче)
Публикувано05.02.09 03:04



Такива "референдуми" нямат никаква юридическа стойност!



Тема Re: Синът ми - студент 3-ти курс ТУ, Сф, бешенови [re: comprehension]  
Автор Гpeдopeд (байо)
Публикувано05.02.09 08:42



И?



Тема Re: Синът ми - студент 3-ти курс ТУ, Сф, бешенови [re: Гpeдopeд]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано05.02.09 09:36



да, разкажи нещо повече!

вчера на Попа в 18 часа
се събрахме хора
да почетем смъртта на демокрацията
и будната гражданска съвест
със запалени свещички в ръка

разбира се, метафорично и символично казано

Януари 2009, Протест:



Тема Re: Тц! Недей да си губиш времето!нови [re: comprehension]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано05.02.09 09:38



Референдумът, ако е направен както трябва, си има юридическа стойност.
В Швейцария управлението от години се води на базата именно на национални референдуми.
Така че има смисъл от това иницииране на референдум!!!



Януари 2009, Протест:

Тема Протестът вчеранови [re: surfline]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано05.02.09 09:56



Снощи сбирката беше неофициално обявена.
Заповядайте линк, за който се интересува:



Януари 2009, Протест:

Тема Статиянови [re: surfline]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано05.02.09 11:56





Януари 2009, Протест:

Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: surfline]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано10.02.09 16:24



- нова идея за продължение на протестите

Януари 2009, Протест:

Тема Re: Онлайн протест 14.01нови [re: surfline]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано11.02.09 11:40



- и днес ще има протест пред НС

Януари 2009, Протест:

П.П. вижте и тук, ако желаете -

П.П. Отчетче - снощи получих обратна разписка от Шоуто на Слави, че писмото ми с 18-те събрани подписа е пристигнало благополучно при тях!

Редактирано от vihrogonche на 11.02.09 11:58.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.