Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:01 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Неплатен отпуск за отглеждане на дете....нови [re: Acя]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано08.01.09 06:09



Я да видим дали съм разбрала правилно от всичко прочетено.
Значи: - платен отпуск за отглеждане на дете до 2г. възраст
- 1 година неплатен след това
- плюс още 6 месеца
Това ли е всичко, което се полага по закон? Питам, тъй като и мен ме вълнува темата.



Тема Re: Неплатен отпуск за отглеждане на дете....нови [re: FLUKY]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано08.01.09 08:40



Не.
Започва се с отпуск за бременост и раждане 45 дни преди термина и от тази година в размер на 410 дни. След това отпуск за отглеждане на малко дете докато навърши 2 годинки. След това до 8 годишна възраст майката и бащата имат право на неплатен отпуск от 6месеца за всеки, като както по-горе Ася е писала той вече е без право да се прехвърля.



Тема Re: Неплатен отпуск за отглеждане на дете....нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано08.01.09 20:04



Мен ме интересува дали след платения отпуск до 2 г. възраст на детето има 1 година неплатен или е само тоя за 6 м.?



Тема Re: Неплатен отпуск за отглеждане на дете....нови [re: FLUKY]  
Автор joki_O5 (новак)
Публикувано08.01.09 20:38



ами при мен нещата са така, взех си платеното майчинство от 2г., след това и 1 година неплатен отпуск за отглеждане на дете, въпросът ми бе, дали е възможно за държавен служител ползването на още 1 година неплатен отпуск за отглеждане на дете и дали трябва да се явя на работа за някакъв срок от време или не??? Дано някой запознат пише, че на нас ни е много спешен въпросът....Благодаря



Тема Re: Неплатен отпуск за отглеждане на дете....нови [re: FLUKY]  
Автор Acя ()
Публикувано08.01.09 21:08



След две годишния платен отпуск за гледане на дете имаш право на 6 месеца неплатен отпуск. Таткото има право на още 6 м! Има някои положения, когато нямаш брак с таткото...тогава имаще варианти за прехвърляне на неплатения отпуск.



Тема Re: Неплатен отпуск за отглеждане на дете....нови [re: joki_O5]  
Автор leysi (член)
Публикувано08.01.09 21:14



Най-добре питай в www.odit.info Там редовно разискват подобни теми. Успех!




Тема Re: Неплатен отпуск за отглеждане на дете....нови [re: joki_O5]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано09.01.09 03:46



Ами точно и аз съм такъв служител и в момента ползвам отпуска до втората година. Ще се опитам и аз да разбера оттук нататък какъв друг отпуск позволява точно закона.



Тема Re: Неплатен отпуск за отглеждане на дете....нови [re: leysi]  
Автор purr (непознат )
Публикувано09.01.09 12:48



Мен ужасно много ме интересуваше този въпрос и съм го разучила най-подробно. Казваш, че си си взела 1 год неплатен. Този, който ти се полага по майчинството ли е това (Ако си по стария закон)? По новия, както каза Ася, за съжаление имаш право само на 6 м., но както разбирам ти вече си ползвала година, сега можеш да си пуснеш неплатен по друг член, не по майчинство. И май трябва формално да се върнеш макар и за ден. Но за това питай вашето счетоводство.
Преди ми бяха казали, че в целият си трудов стаж имаш право само на една година неплатен - не покрай майчинството, ама наскоро чух и друго. Някой ако знае за това да пише.
Аз лично мисля след 6м. да си пусна платения, който ми се е събрал от майчинството.



Тема Re: Неплатен отпуск за отглеждане на дете....нови [re: purr]  
Автор Acя ()
Публикувано09.01.09 12:51



ами мен ме накараха първо платения да пусна и после 6-те месеца неплатен.
Все пак съм сигурна, че в кодекса на труда имаше и нещо за случай ако майката и бащата нямат брак.


проверих го току що-става дума за случаите, когато родителите не са в съпружески отношения и не са в едно домакинство!

Редактирано от Acя на 09.01.09 13:01.



Тема Re: Неплатен отпуск за отглеждане на дете....нови [re: Acя]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано09.01.09 13:04



Така е :-)
КТ, чл.167а (4) Родител (осиновител), който сам се грижи за отглеждане на детето, има право на отпуск по ал. 1 в размер 12 месеца в случаите, когато:

1. не се намира в брак с другия родител и не живее в едно домакинство с него;

2. другият родител е лишен от родителски права с влязло в сила решение на съда;

3. другият родител е починал.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.