Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:33 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: За смъртта и умирането...нови [re: tani4ka]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано05.01.09 22:28



Слава Богу, вече си мислех, че грешката е в моя телевизор



... на раздора

Тема Re: За смъртта и умирането...нови [re: jana]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано05.01.09 22:49



няма грешка никъде
просто чувстваме нещата по различен начин
моето мнение е, че и децата ни, и ние, сме си нормални




Време е - гледах Слави на 15-ти и 16-ти!!!

Тема Re: За смъртта и умирането...нови [re: vihrogonche]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано06.01.09 09:04



Изобщо не е и ставало дума за това дали децата са нормални или не, а затова кое е норамално да знаят и кое не.



... на раздора

Тема Re: За смъртта и умирането...нови [re: vihrogonche]  
Автор sweetgrape (непознат)
Публикувано06.01.09 14:03



Моите деца по-рано започнаха да се интересуват от темата за смъртта. Особено голямата- още като навърши 3 год. започнаха въпросите. Винаги съм се старала да я успокоявам, но избягвам да говоря за живот след смъртта- не мисля, че е правилно.
Моето 4-годишно порастна и вече не сме за тази тема





Тема Re: Четиригодишните ни дечицанови [re: vihrogonche]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано06.01.09 15:27



Допълвам резултатите от досегашното си проучване: говорих и с двете му госпожи, според уверенията им не са били те информаторите. В програмата им било заложено единствено по Коледа да информират децата, че на този ден и празник се е родило бебе, което като пораснало станало много добър човек, който обичал всички хора, особено децата. Това било всичко. Успокоих се...




Време е - гледах Слави на 15-ти и 16-ти!!!

Тема Re: Четиригодишните ни дечицанови [re: vihrogonche]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано06.01.09 15:36



Какво ес успокои а разпъването, смърта и т.н. ..... или то е към благите разказчета



... на раздора

Тема Re: Четиригодишните ни дечицанови [re: jana]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано06.01.09 15:48



успокоих се от това, че НЕ учителките от групата му са го информирали за тези неща, а е разбрал от някъде другаде, най-вероятно от ТВ, радио или други деца...


Време е - гледах Слави на 15-ти и 16-ти!!!

Тема Re: За смъртта и умирането...нови [re: jana]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано06.01.09 16:03



нормално е да знаят всичко, от което се интересуват, но то да е съобразено с възрастта им и с индивидуалните им особености


Алекс обича като ме пита - да му отговарям като на голям човек, с нужната искреност и уважение към него
в случая не бях притеснена толкова какво знае, а от кого го знае, как му е било поднесено... притеснена бях от поведението и емоциите му... притеснена бях да не би учителките му от ДГ да им пълнят главичките с подобни идиотщини...
той за смърт, умиране и починали хора ме пита от близо година, но до момента всичката информация по въпроса съм му я предоставяла само и единствено аз... аз съм пресявала и филтрирала какво и как да му кажа... а сега той е получил информация от някакъв друг източник, продължавам да го търся...
госпожите му са предупредени, че ако сигналите от детето ми продължат да сочат тях, ще се наложи да говоря с директорката на ОДЗ-то
засега спирам с активното издирване на "виновника" и ще се съсредоточа главно върху поведението и чувствата на Алекс
благодаря на всички ви!


Време е - гледах Слави на 15-ти и 16-ти!!!

Тема Re: Четиригодишните ни дечицанови [re: vihrogonche]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано06.01.09 17:08



Дано щото иначе аман от своеволия



... на раздора

Тема Re: Четиригодишните ни дечицанови [re: jana]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано07.01.09 11:30



Да, все пак разчитам на тези жени, че са педагожки, поверявам детето си на тях по цял ден цяла работна седмица, така че... да му мислят, ако се окаже, че са били те

... но както споделих, засега всичко е спокойно, няма постъпващи нови оплаквания от Алекс... всички близки от семействата са запознати със ситуацията и сме започнали обща стратегия с цел успокояването и кротването на Александър по темата... мисля, че всичко в крайна сметка ще бъде наред. Благодаря за отзоваването и помощта ви! Янче, права си - това е СВЕТСКА детска градина, образователна единица, а не място за проповядване на религия...


Време е - гледах Слави на 15-ти и 16-ти!!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.