Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:50 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема Програма "В подкрепа на майчинството"нови  
Автор princec (непознат )
Публикувано02.12.08 11:49



Скъпи мами,

вече цяла седмица ходя по мъките, от гише на гише, и никои неможе да ми обясни какви документи са ми нужни за да де включа в тази толкова "хубава" програма " В подкрепа за майките". Социалните изискват едно удостоверение което незная кои го издава- НОИ или работодателя ми. С две думи нищо незнам, те нищо незнаят и май никой нищо незнае. Естетствено обръщам се към Вас защото се оказва че ние майките знаем и можем всичко.

Моля споделете и помогнете.



Тема Re: Програма "В подкрепа на майчинството"нови [re: princec]  
Автор dropul (Mishamam)
Публикувано02.12.08 11:58



Прочети тук



А и като напишеш в google.bg ще ти излязат коментари на мами, статии и други.
Успех!

Редактирано от dropul на 02.12.08 12:00.



Тема Re: Програма "В подкрепа на майчинството" [re: princec]  
Автор tzvete_das (търсеща)
Публикувано03.12.08 15:49



"Социално подпомагане" искат да им представиш Удостоверение, че имаш право на парично обезщетение за гледане на малко дете, което го издава НОИ. За да ти издадат такова удостоверение обаче трябва поне един месец да си получавала такова парично обезщетение, тоест не можеш да кандидатстваш за тази програма непосредствено след изтичане на 315-те ти дни от болничния за гледане на дете, а трябва да мине поне един месец, в който да си си подала молба (пак до НОИ) и да са започнали да ти изплащат месечните обезщетения. И след като те одобрят и включат в програмата, трябва да уведомиш НОИ, за да ти спрат изплащането. Самото удостоверение до колкото си спомням го издаваха в стая 103 на 1 етаж в дясно по коридора...Ама преди това трябва да си подала молба да ти изплащат обезщетения за отглеждане на малко дете, което става пак на първия етаж, но от входа тръгваш все направо, най- в дъното завиваш на дясно и втората врата (не помня номера) е твоята цел

. На вратата пише какви документи ще ти искат. Имаше и някакви документи от работодателя, но не помня какви бяха - там пише...Във всеки случай, ако имаш възможност потърси помощ от счетоводителката на работодателя ти, или някоя твоя позната, защото системата им е безумно бюрократична и рискуваш да те връщат 100пъти...

пп. съжалявам, че май доста неясно и объркано ти го обясних, ама спомените ми от миналата година вече са доста размити, пък и аз разчитах на помощ от свеки, която ми е и счетоводител....та тя се пребори тогава с документите...аз само ходех като куфар до нея по разните инстанции



Тема Re: Програма "В подкрепа на майчинството"нови [re: tzvete_das]  
Автор dropul (Mishamam)
Публикувано03.12.08 17:26



tzvete_das,
Явно си минала успешно по този път :)
Настъпи следната чуденка - след вземането на човек по тази програма, майката се връща на работа - получава ли тогава 50% от обезщетението за отглеждане на дете до 2 г. или не?



Тема Re: Програма "В подкрепа на майчинството"нови [re: dropul]  
Автор Astarte (емоционална)
Публикувано03.12.08 20:56



не, подава някакъв Образец за да й спрат 50% от НОИ (днес така поне ми казаха в отдел "Човешки ресурси").



Тема Re: Програма "В подкрепа на майчинството"нови [re: Astarte]  
Автор dropul (Mishamam)
Публикувано03.12.08 21:37



Благодаря!



Тема Re: Програма "В подкрепа на майчинството"нови [re: dropul]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано04.12.08 08:55



Вече са ти отговорили, че не ги получава...нали с тях плащат на бабата, или жената която ще го гледа.






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.