Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:10 20.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано30.11.08 09:20





Да ни е честита предколедната темичка! И да я изпълним само с хубави постове!

Редактирано от *margo* на 30.11.08 10:00.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: *margo*]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано30.11.08 09:33



Едва ми стигна времото да изчета старата тема и със сигурност нещо съм пропуснала, но най-ми се иска сега предпразнично да ни пропускат болестите!

Аз да си кажа честно нямам време за нищо, заринах се в работа, макар, че се старя да си върна предишната работоспособност още се случва да попропусна нещо и да изостане за другия ден, стана ми навик щом половинчо е дежурен да си нося домашно (лош навик), но децата лягат рано и така ми остава някой час (21-23) да попогледна и да понаваксам.
Тази седмица поне в къщи беше по-леко, Свети е в Стара Загора на гости на леля ми, ще остане там до шести. Днес съпругът ми е на работа, Сашуто спи сутришния си сън (и в яслата не могат да го отучат от него, ама на мен така ми е добре), а аз зарязах всичко друго и хайде на компа - поне за час и аз съм човек.
Вече ме завладява предколедния дух, но още не украсявам в къщи. Че от дете ми е останал споменът, че преди Никулден не се кичи нищо (Сава и Варвара са тежки празници - светиците покровителстващи шарката и болестите та и затова не украсявам преди да минат техните дни, да не видят, че не се боим от тях), А и в яслата имат Варицела, в карантина сме до 16 декември, може и повече, ако се ошарят още деца. Та ще си спазвам тези два празника.
Стегнахме подаръците (без този за нашите, че нищо не измислям), но има време.
По празниците половинчо основно ще е на работа, но на Бъдни вечер (аз най-много на това държа) ще почива и ще сме си четиримата в Пловдив, после ще отидем в Пещера с децата, че той ще е все на работа. На първи януари живот и здраве ще си дойдем към Пловдив и ще си допочиваме останалите дни заедно четиримата. Имахме и други планове, но като стана така с карантината на малкия се навихме на този, че хем някоя Нова година трябва да се жертва, хем може и да се разболее Сашу, а и да не се разболее, ако я удължат карантината не мога да отида никъде с децата, освен при нашите, че там всички са прекарали варицела.
Сега ставам да си измия чиниите и вече нямам за домакинстване, ще чета тук.

Редактирано от *margo* на 30.11.08 09:53.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: *margo*]  
Автор flor4eee (пристрастен)
Публикувано01.12.08 11:19



тъкмо се чудих какво става с теб и Краси, че не се бяхте появявали отдавна.
ние тук умираме от студ, сега да не се смеете, но тук е към 4-5 градуса, което си е направо рекордно ниска температура, пък и поради високата влажност много се усеща. миналата година си спомням, че падна до 7-8 и тогава хората разправяха, че такива студове не помнят. най-големия проблем е, че испанците хич и не са помислили за централно отопление. и изобщо... като са строили къщи са ги строили така, все едно винаги ще е лято. примерно във всекидневната ни плъзгащата врата, която води към верандата, не се затваря като хората, просто се получава един луфт между двете части и си подухва. топлим се с климатик и духалка, и пак седим под одеалата вечер. в спалнята имаме някакъв радиатор, уж седи пуснат цял ден и цяла нощ и пак е 17 градуса.
Тоби естествено пак е със сополи и диария, аман вече. дупето му толкова се беше зачервило, че не можеше да седне милия. иначе е добро детенце. новия номер е да си маха пантофите и чорапите докато яде?!
сложихме вече коледната украса, разни гирлянди и лампички. окълцах и едно иглолистно дърво в градината, потопих във ваза и накичих, ми никак не стана лошо, направих и нещо като венец, но не кръгло, ами продълговата, което покатерих на секцията в хола, много добре се получи.



Тема Re: да питамнови [re: *margo*]  
Автор flor4eee (пристрастен)
Публикувано01.12.08 11:27



я кажете вашите дребосъци:
1. рисуват ли?
2. четете ли им приказки и ако да, кога ги хващате да седят мирно и да слушат?
3. учите ли ги вече да познават цветовете, геометрични фигури и др. подобни?
при нас положителен отговор има само на въпрос № 1. купихме в събота моливи и флумастри, бяха ни дали от яслата една картинка с дядо Коледа и еленче, която трябваше да оцветим (мъжа ми много добре я докара). Тоби като докопа флумастрите... голямо рисуване падна, включително и по пода и по масата, добре, че се изми.
пробвах да го уча на цветовете, разделих част от фигурките от строителя му на три купчинки - червена, синя и жълта, и го карах да слага останалите фигурка на съответната купчинка според цвета, нещо не му се получи, но нищо.



Тема Re: да питамнови [re: flor4eee]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано01.12.08 12:53



Ние взехме една от онези дъски, на които се рисува и после се трие. Няма особен интерес за сега...Само като ме види, че аз рисувам идва, взима ми я и я скрива някъде. За другите неща....Имаме една костенурка с дупки по черупката с различна форма и фигурки, които пасват на формичките. Слагаме там от време на време ама няма особен интерес...Обще взето не мога да го накарам да седне да правиме нещо за повече от 1 мин и вече се отказах. Ще изчакам още малко, явно не е узрял.
Но виж телевизора му е любим. По цял ден е на детските програми, в смисъл тези бебешките дето учат на цветове, форми и т.н. Джейсън много се занимава с тях и даже нещо си повтаря...Дано му влезе нещо в главата.
За сега единствения успех и да редиме едни кофички една върху друга и да си правиме куличка. До скоро само като видеше куличката и я събаряше, а сега много внимателно поставя отгоре друга кофичка. Има едни малки топчици и си ги реди в редичка и ако някой се осмели да му ги разбута става страшно!



Тема Re: да питамнови [re: scarlet81]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано01.12.08 12:55



Забравих да кажа, че много обича да слуша музика и да си танцува - вчера с баща му куфееха на Металика

Нашия мята глава и прави едни чупки, беше супер смешно! Баща му гордо каза, че е малко метълче Няма кво да се учудвам де, все пак в 8ми месец бременна бях на концерт именно на Металика



Тема Re: да питамнови [re: scarlet81]  
Автор flor4eee (пристрастен)
Публикувано01.12.08 13:05



Тоби много се забавлява с кофичките (аз им викам чашки). първо почна да ги пъха една в друга, после да строи кули, вече даже им се е наситил. има и една чанта, в която се пъхат различни формички, там действа по метода на пробата и грешката.
иначе пък ... имаме един метален шкаф на колелца, от тия дето са за плодове и зеленчуци, там без грешка успява да подреди картофите на единия рафт, портокалите на другия, лука на третия


кефи се на музика също, до скоро само се клатеше наляво-надясно без да отлепя краката от пода, сега го гледам, че и краката включва, че даже понякога явно като е в по-танцувално настроение, се върти около оста си.



Тема Re: да питамнови [re: flor4eee]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано01.12.08 14:23



1. Рисуваме - или поне така си мислим - но пише там човека, драска нещо...
2. Книжки купих едва вчера, ама снощи заспах преди него, та четенето го оставих за тази вечер - ще пробвам да видим дали някой ще ми обърне внимание!
3. Цветовете уж ги учим - засега само си повтарям, но отговор няма! Само на снега повтаряше "бяло" - но може би повтаряше мен, едва ли го има предвид като цвят!
А иначе Даниел отново е НЕВЪЗМОЖЕН! Влязъл е в "НЕ-серията"! За всичко и на всички само "не" повтаря!

Направо откачам. Вчера, докато се прибирахме в колата ме побърка, докато не му дам бисквитка! Какви ли не акробатики не правих, да се добера до чантата с бисквитките в багажника, да му дам и в момента, в който му я подавам и крещи "не, не, не" и удря, хвърля! Ще го претрепам някой ден ако продължава така! Не иска да си мие зъбите сутрин, не иска да влиза в банята, не иска после да излиза от нея, не иска да го събличам, като го съблека не иска да го обличам - АД! Венците за кътниците са подути, зъби няма, въобще даже незнам дали е от това, от седмица насам ми се буди в 5,30 та за цялата седмица ми се събират има няма 10 часа сън, изнервена, недоспала, уморена - реве ми се! На всичкото отгоре, вдругиден заминавам командировка, жал ми е за мъжа ми като се сетя какво го чака! Дано да мине скоро това неразположение на дребния, че вече все по-трудно си сдържам ръчичката и кога ли ще му зачервя дупарата с някой шамар, незнам!
Оплаках се.....май ми поолекна...поне засега, докато не ме започне пак довечера!





Тема Re: да питамнови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано01.12.08 15:07



За рисуването - няма особен интерес, дращи с едни химикалки по едни листи. Предпочита някой друг да рисува, а тя да гледа. Баба й я научи на една броилка (не се сещам за по-подходяща дума) - "точка, точка, запетая...." и така се рисува едно човече. Сега като се сети и преследва всички да й рисуват човечета, а баща си по-специално да й рисува патета


Книжки имаме около 15, това са нещата, с които се занимава най-много. Но не четем, а разказваме по картинките, че текстът обикновенно е глуповат и кратък. Даже имаме една голяма с 12 зайчета - научихме я да разпознава 3 от тях. Цветова й показваме, но едва ли скоро ще се научи - до колкото знам децата чак към 3 години започват да схващат идеята за цвят. Но баща й снощи също реди кубчета в групи според цвета - не пречи да я занимаваме, даже е полезно . Тези същите кубчета само мама ги реди на куличка, Яна ги бута в момента, в който сложа последното на върха.
Миш, съчуствам ти за периода - стискай зъби, дано да мине по-бързо! На Дани не му ли излязоха всички зъби вече, спомням си, че той беше доста напред в озъбването?



Тема Re: да питамнови [re: _dexter_]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано01.12.08 15:12



Ами бяхме напреднали, ама в един момент запецна! Остават му четирите последни кътника! Докато излязат неговите, от много стискане ще окапят моите! Егати и лудницата...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.