Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:31 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: За 6-годишните "тийнейджъри"нови [re: du6eto]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано01.12.08 23:39



Дъщеря ми мина през този период от 5г до 6г. Леле скъсваше ми нервите. Пробвах с всичко и не и не. Ама точно като в пуберитета. И си говорих тогава и с учителките и в ДГ и те ми казаха че е период и ще мине. Масово тогава момичетата от нейната група бяха в такъв период. Накрая се примирих и с много говорене гледах да действам. Периода мина от раз и сега е перфектна просто. Та момчетата по късничко съзряват може сега да е вашто време на ранен пубертет. ѝНе се ядосвай ще мине.



Тема Re: За 6-годишните "тийнейджъри"нови [re: Raboteshtata]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано02.12.08 00:29



Като изчетох внимателно всичко и аз съм на мнение, че това е криза от възрастта. Нормално е след като е в обкръжение на себеподобни, постепенно започващи да се осъзнават мъжкарчета, всички идващи с различно възпитание и от различни семейни среди да се сблъскаш с такова поведение.
Подкрепям НикиФин, че трябва ясно да се поставят границите на позволеното и това, кой какво решава да става и кога.
Като си легна в 12 и бебето ме събуди в 6 и аз мразя света и съм кисела като стана.
Стискам ти палци да го преодолеете по-скоро, но мисля че трябва да сте търпеливи и да се опитате да поговорите с него. Възможно е да има и други причини за агресията идващи отвън. Но за мен, както вече писах, започва едно съревнование между петлета, кой е по-голям мъжкар и е по-важен и голям.

Смешно е отстрани но на детето сигурно му се струва сериозен въпроса. Просто е объркано в поведението си.
Успех мила.



Тема Re: За 6-годишните "тийнейджъри"нови [re: du6eto]  
Автор djordana79 (приятел)
Публикувано02.12.08 09:54



Здравейте!Имаме същия проблем с нашата дъщверя.Тя е на 6 години и се държи по същия начин ,който описва du6eto.При разговори с приятели аз се шегувам,че караме ранен пуберитет,но всъщност въобще не ми е весело.Много е раздразнителна,сърди се за всичко,тръшка се,реве,употребява фрази като:"защо сте ме родили като ми причинявате само болка" и други от сорта.Относно лягането вечер-трудно преди 12 часа,а иначе е готова за спане от 10.Дали наистина не е криза на възрастта,която скоро ще отмине?





Тема Re: За 6-годишните "тийнейджъри"нови [re: du6eto]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано02.12.08 10:17



Моята е на 8 и има пуберитетски избличи, но не такива, на неподцинение... При нас проблема е, че сменя настроенията много бързо. Както си седи тихо и кротко започва да се хили истерично или ревва, аз докато се окопитя да разбера какво става (във вторя вариант се шашкам) и тя се охилва съвсем нормално. Понякога стои стои и като кресне - силно и пронизително, ей така без нищо. Чесноооооо иде ми да я метна от терасата.... Питам я защо крещи, а тя ми отговаря - "приятно ми" е или "пробвам си силата на галса"... Голям цирк.

Но ние все пак сме си женички... Не знам, потърси причината в градината или у дома. Според мен не му обръщате достатъчно внимание - ти и таткото и като е лош ви привлича според него

...



тинтири-минтири

Тема Re: За 6-годишните "тийнейджъри"нови [re: 3aиpa]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано02.12.08 14:24



Не знам, потърси причината в градината или у дома. Според мен не му обръщате достатъчно внимание - ти и таткото и като е лош ви привлича според него ...

И аз сьм на сьщото мнение...





Тема Re: За 6-годишните "тийнейджъри"нови [re: bggal]  
Автор du6eto (непознат )
Публикувано02.12.08 14:31



Нищо подобно

Вкъщи се разбираме прекрасно и винаги сме заедно навсякъде. Още от съвсем малък си го мъкнем навсякъде с нас и изобщо не е лишен от внимание, или ласки, или пък да се чувства изолиран. Сигурна съм че не може да е това причината. Нито пък имаме лоши отношения с таткото, за да гледа примерно вкъщи разни караници или подобни сцени.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.