Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:58 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяга  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано30.11.08 09:20





Да ни е честита предколедната темичка! И да я изпълним само с хубави постове!

Редактирано от *margo* на 30.11.08 10:00.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: *margo*]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано30.11.08 09:33



Едва ми стигна времото да изчета старата тема и със сигурност нещо съм пропуснала, но най-ми се иска сега предпразнично да ни пропускат болестите!

Аз да си кажа честно нямам време за нищо, заринах се в работа, макар, че се старя да си върна предишната работоспособност още се случва да попропусна нещо и да изостане за другия ден, стана ми навик щом половинчо е дежурен да си нося домашно (лош навик), но децата лягат рано и така ми остава някой час (21-23) да попогледна и да понаваксам.
Тази седмица поне в къщи беше по-леко, Свети е в Стара Загора на гости на леля ми, ще остане там до шести. Днес съпругът ми е на работа, Сашуто спи сутришния си сън (и в яслата не могат да го отучат от него, ама на мен така ми е добре), а аз зарязах всичко друго и хайде на компа - поне за час и аз съм човек.
Вече ме завладява предколедния дух, но още не украсявам в къщи. Че от дете ми е останал споменът, че преди Никулден не се кичи нищо (Сава и Варвара са тежки празници - светиците покровителстващи шарката и болестите та и затова не украсявам преди да минат техните дни, да не видят, че не се боим от тях), А и в яслата имат Варицела, в карантина сме до 16 декември, може и повече, ако се ошарят още деца. Та ще си спазвам тези два празника.
Стегнахме подаръците (без този за нашите, че нищо не измислям), но има време.
По празниците половинчо основно ще е на работа, но на Бъдни вечер (аз най-много на това държа) ще почива и ще сме си четиримата в Пловдив, после ще отидем в Пещера с децата, че той ще е все на работа. На първи януари живот и здраве ще си дойдем към Пловдив и ще си допочиваме останалите дни заедно четиримата. Имахме и други планове, но като стана така с карантината на малкия се навихме на този, че хем някоя Нова година трябва да се жертва, хем може и да се разболее Сашу, а и да не се разболее, ако я удължат карантината не мога да отида никъде с децата, освен при нашите, че там всички са прекарали варицела.
Сега ставам да си измия чиниите и вече нямам за домакинстване, ще чета тук.

Редактирано от *margo* на 30.11.08 09:53.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: *margo*]  
Автор flor4eee (пристрастен)
Публикувано01.12.08 11:19



тъкмо се чудих какво става с теб и Краси, че не се бяхте появявали отдавна.
ние тук умираме от студ, сега да не се смеете, но тук е към 4-5 градуса, което си е направо рекордно ниска температура, пък и поради високата влажност много се усеща. миналата година си спомням, че падна до 7-8 и тогава хората разправяха, че такива студове не помнят. най-големия проблем е, че испанците хич и не са помислили за централно отопление. и изобщо... като са строили къщи са ги строили така, все едно винаги ще е лято. примерно във всекидневната ни плъзгащата врата, която води към верандата, не се затваря като хората, просто се получава един луфт между двете части и си подухва. топлим се с климатик и духалка, и пак седим под одеалата вечер. в спалнята имаме някакъв радиатор, уж седи пуснат цял ден и цяла нощ и пак е 17 градуса.
Тоби естествено пак е със сополи и диария, аман вече. дупето му толкова се беше зачервило, че не можеше да седне милия. иначе е добро детенце. новия номер е да си маха пантофите и чорапите докато яде?!
сложихме вече коледната украса, разни гирлянди и лампички. окълцах и едно иглолистно дърво в градината, потопих във ваза и накичих, ми никак не стана лошо, направих и нещо като венец, но не кръгло, ами продълговата, което покатерих на секцията в хола, много добре се получи.



Тема Re: да питамнови [re: *margo*]  
Автор flor4eee (пристрастен)
Публикувано01.12.08 11:27



я кажете вашите дребосъци:
1. рисуват ли?
2. четете ли им приказки и ако да, кога ги хващате да седят мирно и да слушат?
3. учите ли ги вече да познават цветовете, геометрични фигури и др. подобни?
при нас положителен отговор има само на въпрос № 1. купихме в събота моливи и флумастри, бяха ни дали от яслата една картинка с дядо Коледа и еленче, която трябваше да оцветим (мъжа ми много добре я докара). Тоби като докопа флумастрите... голямо рисуване падна, включително и по пода и по масата, добре, че се изми.
пробвах да го уча на цветовете, разделих част от фигурките от строителя му на три купчинки - червена, синя и жълта, и го карах да слага останалите фигурка на съответната купчинка според цвета, нещо не му се получи, но нищо.



Тема Re: да питамнови [re: flor4eee]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано01.12.08 12:53



Ние взехме една от онези дъски, на които се рисува и после се трие. Няма особен интерес за сега...Само като ме види, че аз рисувам идва, взима ми я и я скрива някъде. За другите неща....Имаме една костенурка с дупки по черупката с различна форма и фигурки, които пасват на формичките. Слагаме там от време на време ама няма особен интерес...Обще взето не мога да го накарам да седне да правиме нещо за повече от 1 мин и вече се отказах. Ще изчакам още малко, явно не е узрял.
Но виж телевизора му е любим. По цял ден е на детските програми, в смисъл тези бебешките дето учат на цветове, форми и т.н. Джейсън много се занимава с тях и даже нещо си повтаря...Дано му влезе нещо в главата.
За сега единствения успех и да редиме едни кофички една върху друга и да си правиме куличка. До скоро само като видеше куличката и я събаряше, а сега много внимателно поставя отгоре друга кофичка. Има едни малки топчици и си ги реди в редичка и ако някой се осмели да му ги разбута става страшно!



Тема Re: да питамнови [re: scarlet81]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано01.12.08 12:55



Забравих да кажа, че много обича да слуша музика и да си танцува - вчера с баща му куфееха на Металика

Нашия мята глава и прави едни чупки, беше супер смешно! Баща му гордо каза, че е малко метълче Няма кво да се учудвам де, все пак в 8ми месец бременна бях на концерт именно на Металика



Тема Re: да питамнови [re: scarlet81]  
Автор flor4eee (пристрастен)
Публикувано01.12.08 13:05



Тоби много се забавлява с кофичките (аз им викам чашки). първо почна да ги пъха една в друга, после да строи кули, вече даже им се е наситил. има и една чанта, в която се пъхат различни формички, там действа по метода на пробата и грешката.
иначе пък ... имаме един метален шкаф на колелца, от тия дето са за плодове и зеленчуци, там без грешка успява да подреди картофите на единия рафт, портокалите на другия, лука на третия


кефи се на музика също, до скоро само се клатеше наляво-надясно без да отлепя краката от пода, сега го гледам, че и краката включва, че даже понякога явно като е в по-танцувално настроение, се върти около оста си.



Тема Re: да питамнови [re: flor4eee]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано01.12.08 14:23



1. Рисуваме - или поне така си мислим - но пише там човека, драска нещо...
2. Книжки купих едва вчера, ама снощи заспах преди него, та четенето го оставих за тази вечер - ще пробвам да видим дали някой ще ми обърне внимание!
3. Цветовете уж ги учим - засега само си повтарям, но отговор няма! Само на снега повтаряше "бяло" - но може би повтаряше мен, едва ли го има предвид като цвят!
А иначе Даниел отново е НЕВЪЗМОЖЕН! Влязъл е в "НЕ-серията"! За всичко и на всички само "не" повтаря!

Направо откачам. Вчера, докато се прибирахме в колата ме побърка, докато не му дам бисквитка! Какви ли не акробатики не правих, да се добера до чантата с бисквитките в багажника, да му дам и в момента, в който му я подавам и крещи "не, не, не" и удря, хвърля! Ще го претрепам някой ден ако продължава така! Не иска да си мие зъбите сутрин, не иска да влиза в банята, не иска после да излиза от нея, не иска да го събличам, като го съблека не иска да го обличам - АД! Венците за кътниците са подути, зъби няма, въобще даже незнам дали е от това, от седмица насам ми се буди в 5,30 та за цялата седмица ми се събират има няма 10 часа сън, изнервена, недоспала, уморена - реве ми се! На всичкото отгоре, вдругиден заминавам командировка, жал ми е за мъжа ми като се сетя какво го чака! Дано да мине скоро това неразположение на дребния, че вече все по-трудно си сдържам ръчичката и кога ли ще му зачервя дупарата с някой шамар, незнам!
Оплаках се.....май ми поолекна...поне засега, докато не ме започне пак довечера!





Тема Re: да питамнови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано01.12.08 15:07



За рисуването - няма особен интерес, дращи с едни химикалки по едни листи. Предпочита някой друг да рисува, а тя да гледа. Баба й я научи на една броилка (не се сещам за по-подходяща дума) - "точка, точка, запетая...." и така се рисува едно човече. Сега като се сети и преследва всички да й рисуват човечета, а баща си по-специално да й рисува патета


Книжки имаме около 15, това са нещата, с които се занимава най-много. Но не четем, а разказваме по картинките, че текстът обикновенно е глуповат и кратък. Даже имаме една голяма с 12 зайчета - научихме я да разпознава 3 от тях. Цветова й показваме, но едва ли скоро ще се научи - до колкото знам децата чак към 3 години започват да схващат идеята за цвят. Но баща й снощи също реди кубчета в групи според цвета - не пречи да я занимаваме, даже е полезно . Тези същите кубчета само мама ги реди на куличка, Яна ги бута в момента, в който сложа последното на върха.
Миш, съчуствам ти за периода - стискай зъби, дано да мине по-бързо! На Дани не му ли излязоха всички зъби вече, спомням си, че той беше доста напред в озъбването?



Тема Re: да питамнови [re: _dexter_]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано01.12.08 15:12



Ами бяхме напреднали, ама в един момент запецна! Остават му четирите последни кътника! Докато излязат неговите, от много стискане ще окапят моите! Егати и лудницата...





Тема Re: да питамнови [re: mishellinna]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано01.12.08 16:16



Флорче, по въпросите:
за рисуването - много обича да й се рисуват неща и върху хартия, и върху дъска, за каквато говори Скарлет, дето после се изтрива, а самата тя само драска - нищо още не може да нарисува. Фулмастри дадох веднъж, но предпочита да пише с тях по себе си, така че й ги взех. Давам й моливчета, които отвреме на време се опитва да гризе. Така че с нейното рисуване ние ще чакаме.
Фигурки, форми обича да реди, но не се впрягам да й обяснявам. Понякога успява да ги пъхне на точното място.


Цветовете не познава, поне не е показала, понякога й казвам, но не дава знаци да ги разбира.
Книжки - обожава. И да четем, и да разглежда, включително и сама, може дълго да се занимава с това. По горната причина вече имаме почти цял кашон - изпразнен от памперси и напълнен с книжки!
За студа - субективното усещане е много важно, така че стискам палци да се оправи времето при вас!
Марго, благодаря за темата и включването.
Миш, приятна командировка, дано на Дани бързо му премине зъбоникнещия период.
При нас нищо ново, освен дето продължава да хърка доста и тази седмица ще посетим лекар, че ми се струва, че наистина я дразни нещо в гърлото, макар че не кашля. Два дни поред повръща по малко, което е само от задавяне - иска сама да яде твърди неща, но не ги сдъвква достатъчно добре и хоп - поръчката обратно- макар че единия път с банан се задави.




Тема Re: да питамнови [re: mimy]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано01.12.08 19:23



И Джейсън много обича книжки, забравих да спомена

Само че не иска някой да му чете, обича сам да си ги разглежда.
Сега съм си набелязала няколко играчки, които мисля, че ще са му интересни - една пръчка, на която се нижат едни кръгчета, една пощенска кутия, в която се пускат писма, едно като дървена дъска, на която има изрязани форми и се махат и той трябва да ги сложи пак на място. А, и един метър от тия дето се закачат на стената .
Мише, напълно ти съчувствам с Дани...Сигурна съм, че и при нас ще дойде този момент и като се знам каква съм избухлива....Ужас просто.
Ето малко снимки от нас, добре че свеки снима, че аз съм много зле в това отношение:







Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: *margo*]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано01.12.08 22:05



Как се радвам да ви прочета всичките.
Флорче, много съжалявам за сополите и диарията, дано скоро отминат. Много ти стискам палци.
Ние не рисуваме - вадим флумастерите от кутията на кака и после съвсем старателно ги събираме.
Приказки не четем - никакъв интерес към дестски книжки не проявява - дай му да ми разлиства речниците - с часове, какво намира в тях - иди го разбери.
Много ми е кротичък напоследък, и яде и спи по цяла нощ, почти като да няма за какво да се оплача - да, да... АМА НЕЕЕЕЕЕ!
Днес глътна една капачка от химикал - търчахме на Бърза помощ, пратиха ни на рентген, там ни казаха, че няма да се види и ни пратиха в детска хирургия, от там ни върнаха в къщи да ядем картофено пюре и да чакаме да я изака... Ако се появят проблеми, пак да ходим при тях, другият вариант бил да ни приемат в болница и там да чакаме изакването...
Засега сме в къщи, не знам утре как ще уговоря лелите в яслата да проверяват акото за капачката... аз сутринта ще направя клизма, че дано да успеем да свършим голямата работа само в къщи...



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: *margo*]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано01.12.08 23:00



Марго ужас - абе как успяват тия хлапета да ги свършат все такива!!!!! Как му влезе в гърлото тази капачка, не се ли задави, не го ли боля? Дано да я изкара без проблем, че на мен ми звучи ужасно страшно....





Тема Re: да питамнови [re: scarlet81]  
Автор anamari (пристрастен)
Публикувано01.12.08 23:01



Тони книжки много обича-но нещо няма нерви за четене, само разглежда и вика пи-пи, па-па, ау-ау. Като седна да чета на кака му, дърпа книгата и прелиства картинките.
За рисуване-драска яко навсякъде-иначе в яслата карат по някаква програма-движение на молива в кръг, рисуване на отвесни черти като дъжд и правене на червейчета от пластелин. За цветовете-въобще не го и мъча, има време за всичко.
И аз да се оплача от дивака-вчера сутринта се измъкнал, докато сме спали-извадил едното стъкло на очилата ми и счупил едната рамка. Добре че, имах резервни рамки-та сглобих един чифт от двата



П. С. Скарлет, откъде е семейството на мъжа ти? Той ми е много познат отнякъде.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: *margo*]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано01.12.08 23:03



В чудо съм се видяла къде да я сложа тая елха бе хора?!?

Малкото торнадо достига всички кътчета на къщата вече и няма спасение. Ще бъде изтръгната и размятана из цялата къща. Надеждата ми е в двете лавички, които съвсем скоро монтирахме на стената точно поради тази причина, но незнам дали ще се събере там. Ако не, се очертава коледа без елха



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: FLUKY]  
Автор anamari (пристрастен)
Публикувано01.12.08 23:06



Е, няма такова недосегаемо място

Вече бастиса няколко играчки за елха, представям си на нея какво ще й се случи. Мислех да украся двете палми, обаще кака му се запъна-Щял да се объркал Дядо Коледа и да не й оставел играчки



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: FLUKY]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано01.12.08 23:09



И ние сме в размисъл - за сега се спираме на 2 варианта - 1. едно високо столче, на него елхата, то самото обградено с препятствия и 2. без елха, само с клонки. Да видим какво ще решим накрая. Но Яна не е голяма беладжийка, едва ли ще вземе да се катери да събаря елхата. Да не казвам голяма дума

! Днес видях последния й номер - леглото й е преместено до нашето поради нуждата да изолираме радиатора от малките й пръстенца. Днес я спипах докато се прехвърляше през рамката на нашето легло в нейното. Успя някак си да си влезе в леглото без да се разчекне. От там отиде и с 300 зора се покатери на повивалката в другия край на леглото - бая се мъчи, вика "мамо, тате", но никой не й помогна и се наложи да се справя сама. Накрая успя и доволно се намърда във вече изтърбушената повивалка. Така че като нищо може да реши да се катери по столове и да дърпа елхи. Иначе все още не може да се качи на дивана, но подозирам, че е от мързел и защото е свикнала все някой да й помага



Тема Re: да питамнови [re: _dexter_]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано01.12.08 23:16



Като сте почнали с темата за рисуването да кажа и аз - засега имаме само една нарисувана стена с химикал


Има едно камионче с кубчета, тип лего, но аз строя той само сабаря. Почти с нищо не се заиграва от играчките. Преди разглеждаше книжки но нищо не му влиза в главата и нищо не иска да повтори или посочи от картинките.
Да ви разкажа и най-големия ни хит - избяга от вкъщи преди 3 дена.
Един комшия слезе до нас и с мъжо си говорят в хола, детето щъка около нас, аз за момент се зарових в шкафа да търся чипсове и внезапната тишина в апартамента бе обезпокои. Веднага отидох до спалнята да видя дали е там мшиан ама не, обръщам глава и гледам входната врата едва забележимо отворена, има механизъм за самозатваряне та не седи зейнала като я отвориш, веднага хукнах към нея, отварям, а насреща ми комшийка си разхожда котарака точно пред вратата. Питах я дали е виждала детето и тя казва НЕ. Подкосиха ми се краката. Провикнах се от вратата на мъжа да питам дали не е при тях и докато получа отрицателния му отговор вече бях хукнала по коридорите на блока, а те големи и дълги. Веднага след завоя намирам моя хубостник в целия си блясък, нахилен на асансьорите. За миг само ми мина мисълта, че ако беше натиснал копчето и беше извикал асансьора, че и да беше се намъкнал вътре къде ли щях да го търся.
По принцип винаги държа входната врата заключена но просто заради гостенина остана отворена и ето на резултата. Доста се смях след това но тогава на момента въобще не ми беше смешно.
Дано сте се позабавалявали с историята ни .



Тема Re: да питамнови [re: scarlet81]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано01.12.08 23:19



Моите опити да му чета книжки също завършват със скъсани страници от тях. Веднага иска да докопа, това което ми е в ръцете и не става просто. Иначе тия с твърдите корици сам си ги разглежда но бързо му минава мерака.
Умира да ни докопа лаптопите. И на двата успя в различно време да изтръгне по няколко клавиша, при което ми идеше да гу удуша, добре че щетите бяха поправими.



Много порастнал Джейсън, голям сладурчо станал
. Да го нахапеш по дупето от мене хихихихихи

Редактирано от FLUKY на 01.12.08 23:32.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: _dexter_]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано01.12.08 23:24



хахахахахаха браво на малката, много се забавлявах като те четох

, след малко ще сваля от фотото снимки на хубостника в целия му блясък прав на холната маса и ще ви ги пусна.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: anamari]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано01.12.08 23:25



Ми аз съм си раздала всички саксии по комшиите, щото моя само яде пръст и ги обръща. Може и аз да мина на вариянта клонки или коледни джунджурии из къщата само. За догодина ще остане елхата.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: FLUKY]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано01.12.08 23:31



Не успях да я снимам, защото трябваше да седя в непосредствена близост и да внимавам да не се претрепе. Тя свикна във всяко нещо да й помагаме, сега сме взели нов курс с баща й - постоянно я насърчаваме да върши нещата сама. Мислех, че няма да се престраши да се прехвърли в леглото си, но на нея май много й хареса и само да остане без надзор на спалнята и е покатерена на таблата. Не смея да я изпусна от поглед - уж не прави бели, но все измисля по нещо. От вчера се научи да си отваря шкафа с пюретата и да ги вади да си търси едно определено, което си яде. Лошото е, че този шкаф е пълен със стъклария и просто не ми се мисли какво може да й роди малкото мозъче....





Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: _dexter_]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано01.12.08 23:36



Добре че у нас няма много мебели. Дани също прави опит да се прехвърли от спалнята през решетката в неговото креватче. Вдига крак да го прескача но аз го спрях на няколко пъти. Иначе осставя ли го - прескочил е. Единия ден пък се беше провесил през кръста пак там, добре че седях до него та го дръпнах обратно за краката, иначе се беше прехвърлил по глава в другото легло.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: *margo*]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано01.12.08 23:47



Ето и обещаните снимки

Редактирано от FLUKY на 01.12.08 23:48.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: FLUKY]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано02.12.08 08:45



На мен ми търси потребителско име и парола?!?!







Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: *margo*]  
Автор Astarte (емоционална)
Публикувано02.12.08 11:30



И ние да се отчетем - днес Валерия става на една годинка! Ще ходим на консултация, но като гледам още няма 9 кг. Преди 4 дни й изби и първото зъбче, а като гледам и второто отдолу аха да пробие. Пълзи като хлабарка, но явно я е страх да седи сама изправена. Иначе ако има някой до нея не мрънка. Получи подарък масичка - конструктор на Чико и се надяваме това да я стимулира да се изправя. Аз не се притеснявам, защото сестра й на година и два месеца проходи, а Валя всичко прави малко по-късно.

Иначе е много спокойна и ведра. И ужасно лакома - ако някой яде - аааа - докато не получи нещо не престава да си иска. Яденето от кухнята го омита с голям кеф.Ей, момичета, много съм щастлива днес. Големи премеждия имахме с нея тази година и едиственото което желая от все сърце е здраве за децата и семейството!



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: Astarte]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано02.12.08 11:53



Астарте, да ти е жива и здрава малката рожденничка!

Много, много късмет и щастие и желая! Да ви радва непрекъснато и да ви разплаква само от гордост!



ВЕСЕЛ ПРАЗНИК И НАЗДРАВЕ!





Тема Re: да питамнови [re: anamari]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано02.12.08 12:00



От Русе





Тема Re: да питамнови [re: FLUKY]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано02.12.08 12:01



Нахапано дупе 1 брой





Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: mishellinna]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано02.12.08 12:07



Честита рожденичка на Астарте! Да ви е жива и здрава!
И на мен ми иска парола за снимките, нищо не можах да видя!


Много се смях на премеждията на всички - това ни чака от тука нататък! Марго, дано Сашу лесно се освободи от капачката Как е успял да я глътне милия....



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: scarlet81]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано02.12.08 13:49



Астарте, радвам се, че се включи и тук. Още веднъж - честито за рожденничката. За прохождането - и Ния проходи на 1г. и 2 м., но пък си тръгна хубаво, стабилно, така че мисля че стана по-добре, отколкото ако се беше мъчила от рано.
Марго, стискам палци да мине леко това с картофеното пюре

и да не се наложи да ходите в болница.
Декстър, Флюки действително са ни големи маймунки. Ния видя едно по-голямо момиченце да прави кълбо и вече не мога да я спра. Само става в стойка, подпряна на главата си и повтаря "къбо", т.е. кълбо, но не успява да се обърне още. Мисля, че й е рано за такива акробатики, но има желание.
За елхата - миналата година нямахме проблем, но сега и аз се чудя.
АнаМари, и моята маймунка ми "поправи" очилата. За жалост така, че се строши едното стъкло и ще трябва да правя нови, че старите са на повече от 5 години, с различен диоптър и хич не са ми добре.
Флюки и на мен ми иска парола за да отворя снимките.




Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: mimy]  
Автор Astarte (емоционална)
Публикувано02.12.08 15:33



Mерси момичета! Да са ни живи и здрави дечицата, другото са бели кахъри!



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: Astarte]  
Автор flor4eee (пристрастен)
Публикувано02.12.08 16:50



Марго, дано да я изака скоро Сашу тая капачка... ако е застанала в правилната позиция добре, ама ако е напречно ... много не си го представям... ужас!
на всички, които се чудят да слагат ли елха или пък да импровизират с клончета - да ви кажа, че с клонки никак не става лошо. Тоби много се радва на лъскавите играчки и гирлянди, не мога да си представя ако имахме елха... все натам щеше да го тегли и щеше да трябва да го вардя през цялото време -е, не, мерси.
ние вчера си взехме резултатите от кръвния тест. Детето се оказа алергично към прясно мляко, АБКМ му се вика май. не че е добра новина, но по-добре да знаем все пак. уж се израствало до към 3 г. Така че очевидно продължаваме с безмлечната диета. за сметка на това пък можем да вкараме яйца.
вчера ни дадоха от яслата снимките дето ги правиха на децата преди известно време - под формата на календар, коледни картички и пр. супер готин е излязъл Тобчето, голям е пич, как са го хванали да седи мирен и колко пози са изщракали докато го хванат в нормална позиция хич не ми е ясно. мислим сега да поръчаме да ни направят още календари и коледни картички, които да разпратим на бабите и дядовците.
и да ви кажа ... като видях снимката на Тоби... все едно виждам брат ми като малък.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: mimy]  
Автор VillyGG ()
Публикувано02.12.08 22:40



Мамчета на човечета 2007г., реших след поканата на Мими и аз да се включа (за което и благодаря, защото още не съм съвсем навътре с писането в клубовете).И аз имам едно (до преди няколко седмици) ТАМАГОЧЕ 2007. От около месец сме по-напред с материала,т.е. започва да си личи, че е малко човече, а не примат.
Скоро ще съм малко по-активна. За сега приемете това като поздрав.
За мъничетата има много да се разказва, защото всеки ден успяват да ни изненадат с нещо ново. Днес реших да седна пред компа и да напиша няколко ред, но моят мъник започна като бесен да удря клавишите и успя да минимизира информацията за клуба до такава степен, че да не мога да чета и да видя какво пиша. Надявам се да дойде и моя час- много станаха феновета на компа в къщи.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: VillyGG]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано02.12.08 23:04



Поздрави, Вили

, добре си дошла! Много си права, че може да се пише много за мъниците, моето ме изненадва всяка минута - повтаря всичко, вече дори докарва по-сложни думи. А днес сглоби първото си изречение - "Чичо - ама - боб". Отнасяше се за един човек на улицата, който не беше ясно какво прави и тя реши, че яде. А "боб" защото това е актуалното любимо ядене .
Ето, аз пак се отплеснах да пиша за Яна, а исках да те питам за твоето човече, какво е, как се казва, колко точно е голямо - такива тривиални неща. Може и да съм малко назад с инфото, нооооо - който отсъства от клубните купони е така !



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: _dexter_]  
Автор incendio (есенна)
Публикувано03.12.08 02:58



момичета, човек не може гърба да си обърне за ден-два без да навъртите 1000 нови мнения

бърборани...

Астарте, честита ти порастнала госпожица (с леко закъснение) да ви е жива и здрава и много да ви радва, а болестите да я обикалят от далече и не се тревожи за ходенето - Лора проходи преди 1 месец, а сега вече не мога да я стигна като тръгне да ми бяга диването...

Вили, добре дошла дай малко повече инфо-я (желателно и фотоси) за твоето човече...

Марго, това с капачката не мога да си го представя - как така е успял да я глътне да му нацелуваш лакомите бузи...

Флюки, и при мен иска парола...

при нас нищо ново - аз продължавам да кашлям като идиот след като спрях антибиотика, но нямам никакво намерение пак да ходя на лекар - направо ми писна много сериозно... днес получих напомнящо писмо да отида до поликлиниката за поредната ваксинация на бухтичката, и ако случайно мерна нашия лекар може да си направя консултация и за мен

дребито (СЛАВА БОГУ, дърпам ушета, въртя се и плюя 3 пъти през рамо, чукайки на дърво и на глава) е здрава в момента - тича като луда по улиците и тропа по вратите на хората и по витрините на магазините като някое циганче, за срам на майка й днес един гнус-продавач от един бижутериен магазин й се разкрещя ужасно - голям дръвник - имаше късмет, че тя тръгна да бяга в обратна посока и аз хукнах след нея, иначе щях да го направя на половин стотинка така й кресна, сякаш му е счупила стъклото... сакън да не го изцапа... а на всичкото отгоре тя беше с ръкавички, та и отпечатъци не можа да му остави за мое най-голямо съжаление... и как може да крещи на бебе - първо, тя абсурд да го разбере (и не само тя - което и да било дете на нейната възраст няма да схване защо крещи като кретен), и второ, толкова ли не му минава през ума, че може да я уплаши сериозно добре, че тя е дебилче и хич не й направи впечатление ама все пак... не мога да спра да се възмущавам цял ден...



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: incendio]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано03.12.08 09:15



Хайде и аз на опашката, ама докато прочета всички...
Марго...стискам палци да я избутате без проблем капачката. Много добре си го представям, защото Насето налапа капачка от бутилка минерална вода и то докато ми стои в скута...извадих я от устата му, не че си представям как се гълта такъв предмет...бррр
Вили добре дошла!
Ние не рисуваме...а за сега и аз не давам. Е веднъж ме избедна и надраска един стол, но изобщо не му се впечатлих. Заиграва се, но за кратко...вече подава кубчетата да ги редим едно върху друго...до второто и вече им е бил "шута". Виж книжки може да гледа с часове...и детско филмче...и застанеш ли му пред екрана идва и те отстранява нежно с ръка...Още не ходим, само за две ръце...но тия дни взе да се застопорява на едно място, задържа 10 се. и леко се поклаща и подвива крак да седне. Лази като изстребител по стаите...за зъбите да казвам ли...изби един кучешки, още един се вижда...вечно двете ръце са в устата...интересното е че вече почти не иска през деня биберона...
Много рано се буди и вече имам чувството, че съм като сомнамбул цял ден...



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор flor4eee (пристрастен)
Публикувано03.12.08 11:55



Вили, добре дошла, нареждам се и аз на опашката на чакащите подробности за твоето човече.
ние имаме напредък с бибата също. преди не я изплюваше изобщо, сега като че ли не се сеща за нея толкова, даже се случва да я подминава без да й обърне внимание, което си е голямо постижение. в яслата са казали, че му я крият и му я дават само като спи. ние всъщи по същия начин.



Тема Re: да питамнови [re: scarlet81]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано03.12.08 17:10



Супер!





Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: mishellinna]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано03.12.08 17:12



е защо така де, уж на пъблик съм ги пуснала


Редактирано от FLUKY на 03.12.08 17:13.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: FLUKY]  
Автор flor4eee (пристрастен)
Публикувано03.12.08 17:48



сега се виждат, да.
голям е образ, пу-пу, да ти е все така ухилен!
колко е голям междудругото, сигурно си казвала, явно съм пропуснала.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: flor4eee]  
Автор Astarte (емоционална)
Публикувано03.12.08 21:58



Ето и обещаните снимки от нас:



За елхата и аз се замислих къде да я сложа - май както обичайно на земята, дано Валя не реши да яде борови иглички.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: flor4eee]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано03.12.08 22:14



На годинка и един месец. Но изглежда поне на 2





Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: Astarte]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано03.12.08 22:16



Синеока сладуранка, доста весело е било на празника. Да ти е жива и здрава



Ето я тука и нашата торта

Редактирано от FLUKY на 03.12.08 22:18.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: Astarte]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано03.12.08 22:33



Астарте, добре сте се позабавлявали, Валя е страхотна сладуранка

. Вие сте голяма компания - 5 братовчедки, явно е било весело . И тортата ви е била направо чудна!
Флюки, Дани наистина изглежда много голям . И май много му харесва качен на масичката - как само се е нахилил!



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: Astarte]  
Автор VillyGG ()
Публикувано03.12.08 23:21



Честит Рожден ден на малката Валерия и от мен ( сори за закъснението)! Да ти е жива и здрава и много да те радва.
Ето малко инфо и за моите сладури: каката се казва Силви и на 26.12.08г. ще навърши 7 години, а дребосъка е Георги и е роден на 06.07.07год.
Днес мъника реши да се изяви като кавалер, докато чакахме кака да свърши тренировката по танци. В чакалнята имаше една малка госпожица на неговата възраст и той реши да танцува с нея.Както друсаше сам дупето се запъти към нея,целуна я, прегърна я, при което тя залитна, падна и Гого падна отгоре и. Много забавно се получи. Двете мами се засилихме и ги вдигнахме от земята. Но сина ми реши да повтори поканата за танц и се засили към Лори,при което тя се разпищя и се скри при майка си. Гого се отказа и продължи да танцува сам. Госпожицата като видя,че не я закача вече отиде при него,хвана го за ръчичката и танцуваха двамата.
Разказвам ви всичко това, защото тези дама дребосъка успяха да накарат осем големи човека да се смеят от сърце и да не усетим как минаха 40 минути.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: Astarte]  
Автор incendio (есенна)
Публикувано03.12.08 23:29



аууу.... шушонка, бонбонка, малка сладка

за първи път виждам снимки на децата ти - много са сладки и двете, а каката е със СТРАШНА рокля а друбито ви е с много красиви очи

флюки, и твоя катерач е страшен образ - много е свеж



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: VillyGG]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано03.12.08 23:42



Ха-ха, верно е било уникална ситуация





Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: VillyGG]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано04.12.08 00:41



Е, кво няма!?! То на тия сини очи коя мацка ще устои?

Ама като си го спомня от родилното какво свито котенце беше..... с нищо не подсказваше, че ще е днешния пич. Пък и тоталната прилика с татко му - Вили, кажи на Светльо това да го пропусне откъм четене, ама просто Гоги си е Гоги.




Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: FLUKY]  
Автор Astarte (емоционална)
Публикувано04.12.08 09:20



Страшна торта.... Много са сладки на 1 годинка, уж бебета, ама бая любопитни





Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: Astarte]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано04.12.08 17:22



Какво не са.... няма кътче в къщата, където да не е бръкнал вече. Сложихме заключващи механизми на всички чекмеджета и шкафове в кухнята и банята, печката и хладилника. Няма спасение иначе. Умирам от ужас да не почне да се катери на шкафа, където е телевизора, понеже и нисък.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: FLUKY]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано04.12.08 21:56



Аз за това директно отцепих кухнята с вратичка, както и горния етаж. Не си представям да трябваше на всяко шкафче да сложа отделен механизъм! В хола всичко е обезопасено, имам заключвалки на шкафа, а на този под телевизора за сега няма, но не проявява интерес. Да не говорим, че специално го взехме 1,20м за да не се катери и да не пипа телевизора...



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: scarlet81]  
Автор dessbess (старо куче)
Публикувано04.12.08 22:09



Момичета, да знаете спасение няма!


Отсега нататък на какви неща ще се нагледатеее!
Ани например вчера чистеше стените в коридора с четката от тоалетната!



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: cchery]  
Автор VillyGG ()
Публикувано04.12.08 23:41



мисли му като пораснем още малко-както сме често заедно не знам дали ще успееш да опазиш Бела





Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: dessbess]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано04.12.08 23:46



Браво! Чистницата тя

!
Мъжа ми вчера сложи две заключалки - на шкафа с пюретата (и всичката стъклария) и на шкафа с документите. Останалите са без дръжки от около година - още не се е сетила да провери какво сме скрили там!



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: flor4eee]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано05.12.08 15:09



Как сте мами? Редовно чета, но не мога да се логна нещо тези дни.
Разгледах снимките - Валерия и Дани са страхотни бонбони.
С катеренето наистина няма оправия, опитва всичко, което не достигне, само мрънка.
Вили, много ме развесели случката с твоя сладур. Голям кавалер този Гого. Следващият път да си въоръжена с камера за фотодокументиране на младия ухажор.
Вчера бяхме на РД с Ния в едно клубче. Така й хареса, че едвам я изведоха за тортата от стаята с играчките. Беше толкова впечатлена, че сега само повтаря да я водя в "куба", разбирайте "клуба". Бърбори много, но като има повече съгласно, особено втората ако е "л" редовно го изпуска. Дано се оправи и няма нужда от логопед. Засега ми се струва, че е малка още за да приема, че има проблем, нали? Иначе казва "л", но само като е с гласна след нещо.




Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: dessbess]  
Автор Astarte (емоционална)
Публикувано05.12.08 16:07



леле... Така е, спасение няма... Опасните неща на високо - с другото да се оправя



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: *margo*]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано08.12.08 14:33



Къде сте, момичета- темата ни заминала на втора страница

? Какво ново, как са децата, вие как сте?
Ние сме добре (и като казвам ние имам пред вид мама, тати и Яна
). Фъстъчето всеки ден измисля нови номера, станала е голяма скица, понякога ми идва да я хвана и така хубаво да я намачкам, че да не остане здраво кокалче - от обич, разбира се . Много ми е сладка и много ме радва. Бърбори, повтаря всякакви думи, но странното е, че не използва глаголи. Повтаря само съществителните. Сега съм си поставила за цел да я накарам да започне да вмъква и глаголи :))
Аз мисля от днес да започвам всеки ден по 20 минути да правя упражнения Пилатес. Миналата година се бях хванала, но ме домързя след около месец, да видим тази как ще е . Стискайте палци , че хич не си харесвам талията!



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: *margo*]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано08.12.08 14:50



Привет и от мен!
Не мога да смогна да ви изчета - то бива писане, писане, ама вие сте се уляли


При нас ситуацията е доста разнообразна - от новите умения на Дани, през виковете и писъците, та до неспиращите бели!
Докато бях командировка с тати са били на консултация - 13 кг. тежи диването, 98 см висок! Всичко е наред с изключение на малка кашлица, която си мисля, че туширах през уикенда - поне снощи и тази сутрин нямаше и помен от нея!
За уменията - ами...вече говори в изречения като сам включва "аз" - пример - "Аз обичам мама", "Аз нИскам да папам" и други такива! Повтаря абсолютно всичко, а днес сутринта, след като си беше изсипал чая на неговата масичка, умишлено накисна заека му в локвичката и изтича при мен в другата стая и ми издекламира: "Мамо, айо-байо, чупи чайчето!" Съблича се сам, опитва се и да се облича сам, но засега без успех! С яденето отдавна се справя сам, а вече като стане дума за ядене, тича до шкафчето, взима си неговата покривчица и аз докато му стъкмя манджорното, той си е приготвил масата, седнал на стола и ме чака!
С хубавото ...дотук!
С лошото - не ми се започва! Май само аз се оплаквам от всички вас и честно казано вече ме е срам! Но тези три думички "не, няма, нискам/не не искам, а нискам/" ме докарват до лудост! На всеки въпрос първият отговор е това! Като сме двамата с баща му е нещо страшно - глезене и лигавене до небесата! Не му се разминаха шамарите този уикенд, но просто не издържах! Вече не мога да го наказвам, не работи отвличането на вниманието - след 1 минута пак е на изходна позиция към старата си цел! Засега действа само като му кажа, че няма да го гушкам, но ...не винаги! Прави белята и после тича при мен да го гушна! Аз не го правя, започва да пищи, да мята и хвърля и....айде пак пляс! Пробвах и да не го шамаря, но...докато не направи нещо да ме изкара извън кожата - не спира! Дано да мине бързо от самосебе си този период, защото е явно, че аз немога да се справя с него! А не искам да го шляпам повече - тази сутрин си го обещах!
Отивам да чета писаното досега...
Гуш и цун на всички!





Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: mishellinna]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано08.12.08 18:27



Ето ни и нас


Ние сме във фаза Джекил и Хайд - в един момент е супер, в друг е направо нетърпим! Гледаме се сами двамата - тати работи двойни смени и ако си е вкъщи то спи. Малко трудно ми идва, няма помощ от никъде за нищо - пазаруване, готвене, дете цял ден на главата ми, на ваксини го мъкна....Ама ще издържа още 2 седмици до Коледа.
Днеска успешно си разби носа, сега сме с подут нос...
Повтаря всичко и той, само дето не знам защо някои неща ги казва съвсем различно, от истинското им звучене - например вода е куки Не мога да си го обясня - повтарям му ВООООДААААА, а той ме гледа гледа и казва КУУУКИИИИ
Зъбките много го мъчат, но явно само докато е буден. Сутрин си спинкаме до 10-10.30
Ето клипчето, на което куфее на Металика:




Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: scarlet81]  
Автор VillyGG ()
Публикувано08.12.08 19:19



Малкия сладур кефи-много е як. Мойто диваче е нещо подобно, но има влечение към спортно-състезателните танци.
А по другия въпрос-добре дошла в отбора на всеможещите майки героини. Споко - не си сама! Знаеш ли колко пъти съм си мечтала да не мога, да не зная и да не разбирам от нищо! И най-често употребяваната ми реплика да е напр."Миличко,ще направиш ли..... (еди-какво си), защото ще си повредя маникюра". Но нещо не ми се получава,не ми идва отвътре.
И за да съм коректна към мъжа ми ще кажа,че за каквато помощ съм го помолила не ми е отказал. Ама какво да направя като сърце юнашко не трае и всичко трябва да се случи в момента , в който съм си го наумила.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: VillyGG]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано08.12.08 20:14



Бройте и мен в отбора на всеможещите, без това да е оплакване към половинката, ама и аз така - веднага и ако може още по-веднага.
Сашу още не е изкарал капачката на "митницата", но имаме още лимит от време на 17 ще видим, ако дотогава няма развитие, какво ще го правим.
Иначе в яслата учат някакъв танц за Коледното тържество - голям смях е, научил е да си пуска сам музикалната играчка, тя пее доста дълго и започва едно въртене, едни пируети и подрускване - чудо...
Свети се завърна от двуседмична команадировка при леля ми и сега са голям цирк двете зверчета - голяма игра, голямо викане, но поне не ме търсят - забавляват се сами и мога малко да отдъхна и да почета, че на работа не мога нито да чета, нито да пиша... (не че имам време де).
Днес почивам и успях да донакупя повечето неща за Коледа - подаръците са вече 100% готови, украсата в къщи също.
Ето малък отчет за подаръците -
на лели и братовчеди (по семейства) - вино и бонбони;
на свеки - звезден сапфир 2 броя - да си направи пръстени;
на тати - водка маркова някаква;
на мама - още няма????????????????? (приемам идеи всякакви)
на близките бебета - според желанията на майките - дрешки, играчки;
на кумците - комплект за вино;
на кумувете - някакви спешъл бонбони и на бебока основно много неща;
на половинчо - някакви тибетски ножове - той си поръчва по нета;
на Свети - барби-русалка за градината;
на Сашу - влакче, което се разглобява и като конструктор за яслата;
за двете - картонена къщичка - да оцветяват и да се крият в къщи;
на мен - парфюм и още малко козметика (основно голям арсенал от лакове, че сега съм на вълна маникюр) и спортен екип, че след нова година съм твърдо на фитнес по три пъти в седмицата.
Това са нашите подаръци, какво ще ни изненадат близките ще пишем след празниците...



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: *margo*]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано09.12.08 11:09



Здравейте и от мен момичета!
Не мога пак да се логна сумати време, а вчера Ния тръгна на ясла. Вчера сутринта беше добре, само като я гушна сестрата и промрънка, после не я чувах отвътре, докато се въртях отпред. На обяд казаха като за първи ден добре- малко плакала, яла на обяд, ходила на гърне. Беше ентусиазирана да обяснява за топките дето слагала лелята на елхата - явно са я правили вчера. Но днес сутринта още като й обух пантофките и беше голям рев - "мама гуши", не иска да ме пусне. Направо ми скъса сърцето, дано да свикне бързо.
Иначе я похвалиха, че много приказвала. Сестрата беше впечатлена, че видяла едно слонче и го гушнала, като казала, че има хобот.
Извинявайте за дългите обяснения, но ми е много свито и притеснено.
Миш, много пораснал Дани, пу-пу. Да ти е жив и здрав.
Коледна украса вкъщи още не съм слагала, подаръци съм купила само за Ния, но пък от почти всички - от нас, от баби и дядовци. Купихме й кукла -бебе, къща за игра - от гумираните, дето се влиза и излиза, и една раничка -розово прасенце.
Вили, Марго и Скарлет, възхищавам ви се на умения и майсторлъка. Аз съм от тези дето както се казва сами една крушка не могат да сменят, е не буквално, това мога, но други неща, все половинчо е на линия. Даже си имам принцип - миялната се зарежда и пуска само от него, това му е задължение, аз дори се правя, че не знам как се пуска.


Лек ден и дано няма повече и много сълзи от малката!




Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: mimy]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано09.12.08 11:24



Мими, кураж! Ще свикне! Успокой се! Може би много по-бързо, отколкото очакваш даже! Там им е добре - с наборчетата, с много играчки, мама ще я обича още повече след това, защото много и е липсвала

Ще видиш, колко бързо ще се нагодите и двечките!
Ти ще започваш ли работа? А Ния по половин ден ли ходи сега?





Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: mishellinna]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано09.12.08 13:09



Вили, мила, колкото и да съм поласкана от определението супер майка не мисля, че съм такава, напротив. Има майки, които се справят с много повече от мен и много по-добре! Аз явно съм супер неорганизирана ли какво не знам, обаче сега като го няма мъжО вкъщи да помага и ми идва доста в повечко...
Мими, това с мъжа ти дето пуска миалната ме разби! при нас е точно обратното - един път я пусна той и нищо не се беше измило - така я беше подредил! Предпочитам да се напъна и да си върша всичко аз, защото много повече се ядосвам ако някой друг го върши не както трябва! Моята приятелка, която живее наблизо и има дете на възрастта на Джейсън си е добре - прави се, че работи вкъщи на компютъра и свеки и майка и са нон стоп в тях и гледат детето, готвят, чистят.... Тя само седи на компютъра и ако я слушаш е много заета! Бях направо втрещена като заварих свекърва и един ден да чисти тоалетната! Ама много съвестно я чистеше, цялата се беше завряла в тоалетната чиния! Е, сори, ама това не го приемам! Айде готвене, дете, тва онова да помогнат ОК, но да ми чисти тоалетната някой друг....просто няма как да стане! Но, на нея като не и пречи и си е добре, не се напъва за нищо, а накрая се изкарва много работеща и всички я съжаляват горката! Ние да му мислим....



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: scarlet81]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано09.12.08 13:29



Да ти кажа честно, отстрани погледнато звучи грозно, но пък в крайна сметка приятелката ти се чувства добре! Детето и респективно и то е спокойно със спокойна мама, бабите са щастливи, че помагат - приказка! А ние като се напъваме да свършим всичко и да оправим и невъзможното - медал ли ще ни дадат?! Или някой някога ще каже "браво"?! След толкова години напъване, труд, мъки и какво ли още не стигнах до следния извод - по-добре прехвърли част от работата си на някой, който може да я свърши поне наполовина толкова добре, колкото и ти, но пък да имаш 5 мин да се поглезиш, да си починеш, да се занимаеш с нещо положително! В началото мислех като теб - аз, аз и само аз! Никой не можеше нищо толкова добре и така бързо като мен! Докато не изперках! Не знаех къде се намирам, незнаех ден ли е, нощ ли е - и сложих край! Сега съм разпределила работата на всички - и във фирмата, и вкъщи, та даже и на приятелки, респективно и аз поемам част от тяхната, когато мога! Е, починах си! Вярно, че пода не е забърсан понякога много качествено, че дрехите не са сгънати както трябва, но пък съм имала време да зяпам ТВ-то един час без да се притеснявам за тези неща! Релаксирам, отпускам се и после съм най-усмихната мама и съпруга! Това не винаги се получава естествено, но вече използвам това разпределение винаги, когато ми е възможно! Не искам на гроба ми някога да пише "жена героиня", искам да не ме е яд, че не съм изживяла и най-малките сладости, за които съм се сетила!





Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: mishellinna]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано09.12.08 14:24



Миш, абсолютно си права, никой няма да ни даде медал, а и в крайна сметка и ние имаме нужда от почивка. Но както казах, аз не си почивам ако някой друг ми върши нещата, напротив, чувствам се супер зле и се дразня ужасно много! Така че, за мен лично това не е решение... А за приятелката ми... Да, тя е спокойна, обаче детето е толкова разглезено от нон стоп вниманието, което му се показва, че нямам думи! За секунда не иска да седи само, постоянно нещо мрънка, абе ужас! И я виждам като ми дойде на гости, че той като се размрънка и капризничи и тя не знае какво да го прави! Така че и това не е решение... За мен лично нещата ще просветнат в момента, в който дам детето на градина, дори на половин ден. А тръгне ли на училище....Ох, как си мечтая за този момент!
Да ви кажа, вчера си разглеждах снимките и клипчетата на Джейсън като беше малък и така ми стана едно мъчно...Хем съм нон стоп с него, не съм изпуснала нито един миг от развитието му и пак ми стана много тъжно. Чак ми се прииска ново бебче

А тези майки пък, които не обръщат никакво внимание на децата докато растат, как ли се чувстват като гледат стари снимки? Не мога да си представя, че не им е мъчно и не се замислят какво са изпуснали...Но, хора всякакви



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: scarlet81]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано09.12.08 14:44



Ами да ти кажа, те едва ли преживяват толкова дълбоко тези спомени, щом като и приживе не са обръщали внимание на дечицата си! Аз точно затова говоря - опитвам се да си дам повече време сега за себе си и за него респективно, защото така или иначе съм по цял ден на работа и това е вече от година и повече така. След работа ако се впрегна за домашни задължения означава Дани да го виждам само, докато спи! От друга страна, ако се натоварвам прекалено много в работата си, както правех преди, то вкъщи се връщах парцал, и колкото и да се опитвах, не успявах да му подаря 2 часа пълноценни игри! Затова се примирих, направих компромис с изискванията си и очакваните резултати, и си поделих задълженията с който можах! И определено сега ми е по-добре! И на мен са ми много мили неговите бебешки снимки, и новородените на приятелките ми, но точно в този момент, с периода, който преживява Дани...е вече не мисля за второ! Не че не искам, но не на този етап...Може би по-натам, ако изобщо се кротне някога....А като се сетя преди 2-3 седмици как пеех другата песен...и ми става тъжно!





Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: mishellinna]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано09.12.08 15:12



Мише - голяма промяна в плановете и настроенията

! Представям си какво ти е на главата..... И честно, чудя се как се справяш - аз уж се имам за търпелива, Яна е съвсем послушна и пак в края на деня съм изморена и й се карам като започне да се мята по леглото и да не си влиза в пижамата. Даже я пляскам лекичко по крачето, а тя се хили и вика "пак, пак" и "мамо, пляс" :)))
Скарлет, Джейсън е голям танцьор, дума да няма , и толкова чаровно се усмихва на камерата :)).
Мими, защо си промени мнението за яслата? Но не се тревожи, Ния ще се справи, само да е здравичка.
Аз, да си призная, никога не бих позволила на свеки да ми върши домакинската работа. Не че тя не иска, даже напротив - много й се иска да си живеем всички задружно и заедно, за да може тя да се разпорежда (ама съм гадна....), обаче аз не мога така. И следователно върша колкото мога. Гледам да има сготвено за Яна, да е що-годе чисто, а за останалото гледам да не се нервирам. Искам мъжа ми да помага, той прави каквото му кажа, нищо, че честичко мрънка. Предпочитам баби да не се месят. Но - всеки си има преоритети , така че на хора като приятелката на Скарлет мога само да се чудя и до някъде да им завиждам, че са намерили спокойствие. Само дето такова спокойствие изобщо не е за мен



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: mishellinna]  
Автор manene (мама на двама)
Публикувано09.12.08 15:17



Здравейте момичета!
От доста време се каня да пиша, обаче едва смогвам дори да седна на компа да попрочета нещо.
Моят трирог все повече проявавя характер и отчасти напомня на Дани на Миш

. Висок е 82 см и тежи едва 10 кг, но поне в частта с белите, отрицанието на всичко и най-новото - с настояването да направи всичко самне му се дава - хранене, къпане, събличане, обличане - дори сам слиза и се качва по стълбите (всеки път тръпна да не се претърколи).
Да е самостоятелен е хубаво, обаче на моменти ми идва в повече когато каже "Аш" (храната по пода, непрекъснатото събличане, събуване и т.н.) и най-вече при всеки опит да му окажа съдействие срещам големият му "агнешки" инат и рев, при което всичко започва да се прави отначало.
По въпроса дали рисуваме - доста е спорно - гледа от батко си че оцветява и рисува, съответно взима флумастери, маха капачките на всичките, взима "ист" и като започне да драска - няма шест-пет - паркета е нарисуван само за части от секундата (добре, че се измива)
За другото - рядко се случва нещо да му задържи вниманието за повече от 5-10 минути, но поне все повече се заиграва с баткото, което за мен е добре дошло.
Снощи украсявахме елхата, т.е. Наско накичваше играчките и гирляндите, аз внимавах Радослав да не сваля играчките постоянно и да потроши всичко, та след едночасово украсяване вече имаме елха.
Още от сутринта обаче същата поне 3 пъти претърпя нови подредби от страна на малкия, което предизвика бурно негодувание от страна на баткото и за моменти ми идеше да ги оставя да се оправят сами и да отида да пия едно кафе за успокоение

Та така - стига съм се оплаквала и аз - колкото и на моменти да ми писва не бих заменила за нищо тези мигове прекарани с децата ми - даже като си помисля, че ще трябва скоро да се връщам на работа и ми е съвестно, че няма да сме толкова време заедно...а са толкова забавни, когато откриват света...



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: mishellinna]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано09.12.08 15:17



Eй, Миш не давай на заден за бебчо. Нали го беше решила? Както ти промени решението?
Ния ходи до обяд, още не мисля, че ще остава да спи, защото много плаче. Особено днес, вчера по-малко. Аз не съм на работа, пуснала съм си засега платена отпуска, добре че имам доста събрана от отминали години, когато не съм ползвала повече от седмица -две годишно, та май са ми се събрали повече от 100 дни. Така че време за адаптация имаме, дано обаче наистина да свикне, че днес ми се реве цяла сутрин. А и тя е доста емоционално превъзбудена и/или преуморена от яслата, защото като я взех, въпреки че беше доста изморена искаше да играе навън, да се гушка, да четем книжки и заспа едва преди половин час.




Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: _dexter_]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано09.12.08 15:21



Декс, пожелавам ти Яна да остане все така послушна и усмихната! Не можеш да си представиш какъв е ад иначе!

В момента, в който се справя по някакъв начин с тази ситуация, или отмине периодът, какъвто и да той - проблема в яслата, детски пубертет, още зъби или рога - знам ли вече...или всичко накуп, ще напиша наръчник за решаване на проблемите при различните стадии на детето от 0 до 3 години! То през какво ли не минахме с него вече...Дано поне е здрав, та и това да не му мисля! От друга страна хубавото е, че ще бъда малка енциклопедия за излизане от кризисни ситуации - какво ли не пробвах, какво ли не изчетох! Дано никога не ви се налага да ми ги търсите обаче!





Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стяганови [re: mimy]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано09.12.08 15:26



Мими, не искам да се впускам в подробности, кое промени решението ми, но със сигурност не е хубаво! А и не искам да те притеснявам излишно! Щом аз, великият дебил, великото търпение и вечният хилеж успях да изляза извън равновесие, представи си какво чудо е!
Ако искаш вземи на Ния едни хомеопатични против стрес - незнам как се казват, но помагат! Допитай се до хомеопат! От личен опит ти казвам, че този стрес при тръгване на ясла е напълно излишен! И със сигурност няма да и навредят! Ако видиш, че и отнема повече време да се пригоди към новото и ежедневие - действай!





Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: mishellinna]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано09.12.08 15:28



Мише, тъкмо днес си мислех, че ние с Яна все едно дете не сме гледали. Да не дърпам дявола за опашката обаче! Днес я водихме с нас в едни магазини да избираме подаръци - даже продавачката я похвали как само си гледа и нищо не пипа и не бута от рафтовете. Понякога си мисля дали това е добре или не чак толкова и каква ще стане като порастне. Забелязвам я на моменти когато сме навън - може да стои и да гледа хората, които минават наоколо, гледа кучетата и гълъбите, но само ги наблюдава. Ако нещо й направи впечатление, идва и ми казва (колкото може де

). Тича и скача, но не е неконтролируема. Доста често хваща посока, различна от нашата и много трудно можем да я склоним да си промени мнението, но като че ли всичко прави без да вдига много шум. Май ще ми се иска да е малко по-агресивна, за нейно добро. Ще трябва да търсим и да открием тази страна от характера й и да я насърчаваме. Но може би след някоя и друга година



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: manene]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано09.12.08 15:28



Манене, от Чери съм чувала за ужасната прилика в поведението на двете ни деца, така че, не се притеснявай - оплаквай се и си мрънкай тук! Поне на мен ще ми е по-леко като знам, че не съм сама! Че като гледам другите какви са кротаци, вече какво ли не започвам да си мисля! Сигурно на повечето им е писнало от моето непрекъснато оплакване, но какво да правя - ако тук не си порева, къде другаде...Мъжът ми вече и той едва издържа...





Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: mimy]  
Автор manene (мама на двама)
Публикувано09.12.08 15:30



Мишелинке, не се отказвай от ново бебе.
Те хората казват, че ако първото е лудо и игриво, второто е кротко и добричко

.
При мен се получи обратното, но не съжалявам. Даже като се замисля и трето бих си поръчала (ама само с гаранция, че ще е момиче).

Мими, не се притеснявай за Ния - ще се адаптира- но това зависи и от твоята нагласа - имай предвид, че тя усеща твоите настроения и може да се поглези малко повече, ако и позволиш. Когато пуснах големия на ясла - първия ден беше без проблем, обаче в останалите 4 до края на седмицата започваше да реве още по пътя за яслите



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: _dexter_]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано09.12.08 15:34



Мдаааа, не бързай! Поне, докато не минат трудните 2 и 3 години! Да ти кажа, докато бях бременна, все си пожелавах палаво дете - някак си беше предизвикателство за мен да се справя с такова човече, да приложа на практика намеренията ми да действам спокойно, с усмивка, да докажа на родителите си, че не всичко се оправя с бой и наказания! А в какво се превърнах за една седмица - по-голяма истеричка от майка ми! Аз си го пожелах, аз си го имам в момента и пак аз незнам как да се справя с него! Точно днес ревах на майка ми по телефона, че се предавам, и вдигам ръце, че незнам кое как и накъде...на жената, която обвинявам цял живот за боя, който съм изяла! Поне от вчера сутринта, след обещанието, което си дадох, че повече няма да го шамаря - и засега удържам, въпреки напрежението, се чувствам все пак малко положително настроена, че може би ще успея! Трябва просто - "внимавай какво си пожелаваш" са казали хората!







Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: mishellinna]  
Автор manene (мама на двама)
Публикувано09.12.08 15:35



Да си призная честно, като прочета какви ги върши Дани и някак по-леко приемам поразиите на моя звяр.
Ама като се абстрахирам от хаоса в къщи и ми става готино да го гледам как на моменти му никнат рога





Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: _dexter_]  
Автор manene (мама на двама)
Публикувано09.12.08 15:43



Декстър, на едно мнение сме по въпроса за свекитата.
Моята кандидат-свеки е на една ръка разстояние, дето се вика, ама опитът ме е научил всичко сама да си правя и да не се доверявам на нейната "помощ", само да си стои настрана и да не ни се бърка за щяло и нещяло...

Иначе на моменти и аз завиждам на тези, на които не им пречи такава помощ и намеса...



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: _dexter_]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано09.12.08 15:52



Не че си промених мнението за яслата, не ми се даваше Ния, но няма голям избор. Тук проблемът с местата е доста сериозен и като гледам какво се гласи за кандидатстване догодина ще става все по-трудно. Та ще пробваме, ако не свикне, ще търся други варианти.

Просто няма как да работя на смени или пък да работя вкъщи, а и нямаме баби, които да е поемат. Добра детегледачка да намериш тук си е чист късмет, а искат такива суми, че трябва единият от нас само за нейната заплата и пътни да работи.




Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: manene]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано09.12.08 16:25



Миш, оплаквай си се на воля! Нали за това сме тука в крайна сметка! На който му е писнало просто няма да чете

И не се отказвай от второ бебче - има шанс Дани да се кротне именно като стане батко . Като заговори за майка си и как се превръщаш в нея на моменти се присетих нещо - аз винаги съм била много палаво дете, много самоуверено и инато и винаги майка ми се е опитвала да ме "вкара в релси" - разбирай да съм като другите и да не проявявам особен характер. Никога не ме е защитавала или не се е опитвала да разбере защо съм направила един си какво, а направо се почваха скандали. Ако бях някое по-чувствително и неубедено в себе си дете сигурно много щях да се подтисна и да стана пълна комплексарка. Но незнайно защо това въобще не ми е повлияло на характера, а само на това, че и до ден днешен аз не смятам, че мога да имам доверие на майка си, че ще ме подкрепи в каквато и да било ситуация.
Когато аз самата станах майка си обещах, че ако не друго, то 100% ще бъда до детето си каквото и да направи! Никога няма да го подтискам, дори да е супер палав и непослушен. Да, ще го наказвам, ще се карам, НО ще се опитам да разбера защо е направил определено нещо и ВИНАГИ ще го подкрепям в решенията му, ВИНАГИ ще го защитавам пред другите, дори после насаме да му се карам. С една дума, ще бъда за него това, което майка ми никога не е била за мен и знам колко липсва.
Цялата тази плеяда беше с цел да те подкрепя малко и да ти кажа, че може би не е толкова лошо, че Дани е палав. Ще порастне да стане страхотен, самоуверен мъж и ще си викаш, ехххх добре, че ми се падна палаво дете



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: scarlet81]  
Автор flor4eee (пристрастен)
Публикувано09.12.08 16:54



привет и от нас!
много изписахте за отрицателно време!
за помощта вкъщи, аз пък да си призная на моменти ми липсва някоя баба, която да удари едно рамо, макар, че бих понесла нечие постоянно присъствие. но никога не съм се вманиачавала на тема чистота, ама никога. в момента всъщи се чисти след като Тоби легне, ползваме и чистачка веднъж седмично. никога не блести от чистота, ама пък... колкото-толкова.
Миш, не се притеснявай, споделям мнението на Скарлет, един ден ще излезе страхотен мъж от Дани и ще се пръскаш по шевовето от гордост. Декстър, и ти не се притеснявай за Яна, ще си намери нейния си начин да се оправя в живота, нищо че е тиха и кротка.
Мими, браво за яслата, стискам палци бързо да се адаптира Ния.
ние отпразнувахме в петък пристигането на холандския Синтер Клаас. какво да ви кажа... много се забавлявахме. през цялото време Тоби ни беше като частен клоун, спукахме се от смях с него, все по-забавно става това човече. първо си гушна супер сладко подаръка още в мига, в който го видя. после се заинати и не искаше да дава на баща се отверката да сглоби Ферарито. мъчи се самичък, ръчка си там нещо, мъжа ми с учуда установи, че се цели точно където трябва и в крайна сметка реши, че от Тоби ако не пилот във Ф1, то поне механик ще излезе. най-много се смяхме, когато мъжа ми го попита "справяш ли се?", а той се обърна и поклати положително глава, ама с едно такова изражение на лицето, ох, няма как да го опиша, все една каза "справям се много ясно, как иначе". подробен фоторепортаж


имах още много неща да ви пиша, но малко по-натам, че ми е голяма лудница напоследък в офиса.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано09.12.08 18:42



Ей, Флорче, тъкмо се чудих къде се загуби последните дни

. Ама голяма отверка сте дали на Тобчето - сладуранчото той ! А ферарито е без грешка, много му отива :).



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (пристрастен)
Публикувано09.12.08 18:50



аз така си се губя събота и неделя, нета вкъщи е много зле и не мога да пиша, само ви чета. а вчера тук беше някакъв празник, нещо свързано с непорочното зачатие, днес цял ден си мисля, че е понеделник, нищо чудно и на пилатес да се засиля.
Декстър, пилатеса върви ли, ти в домашни условия ли ще го практикуваш? аз съм голяма фенка, както неведнъж съм споменавала.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано09.12.08 18:55



Какво да върви - вчера започнах, днес съм с мускулна треска и почивам....

Щях да те питам дали има ефект, но после си викам - щом ходиш толкова редовно, вероятно има . Мисля днес по-късно да направя упражнията за краката, ако не ме домързи



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (пристрастен)
Публикувано10.12.08 09:56



ефект има, да, но не става за отслабване. иначе за стягане е супер. пък щом си се сдобила с мускулна треска, значи си супер.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: flor4eee]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано10.12.08 11:38



Флорче, страшен е Тоби с Ферарито!

Много му отива А тати как гордо гордо го гледа
И аз мисля, че Пилатес не става за слабеене, по-скоро за стягане или като допълнение към друга тренировка.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: scarlet81]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано10.12.08 15:06



Флорче, голям сладур е Тоби, много готина кола и добре се е позабавлявал да я разопакова и със сглобяването.
Декстър, Флорче, успех и алподисменти за волята с Пилатес.
Днес сутринта пак имаше голям рев и към 10 без нещо ми се обадиха да си я взема, защото повърнала и си я прибрах. Педиатърката ни е втора смяна и сега като стане, отиваме. Явно е някакво вирусче.

Та тъй - с яслата - засега два дни до обяд и няма и два часа.




Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано10.12.08 18:30



Пилатес-а аз не го искам за отслабване, а точно за стягане. Вчера все пак си направих упражненията за крака. Сега съм пратила Яна при баба й за 1 час, ще се захващам с тия за корем - тъкмо ми е поразминала мускулната треска


Мими, много кофти това повръщане на Ния, дано не е нищо сериозно.
Днес гледах "Часът на мама", темата беше за яслите и детските градини. Гост беше някакъв мъж, който имаше доста радикални идеи, но почерпени от опит в други държави. Общо взето според него това детето да плаче сутрин, че птива на градина не е нормално и такъв стрес не е необходим, даже е вреден. Разправяше как в други държави родителите седели с децата в градината през първите семици на адаптиране, така децата по-леко свикват с промяната. А в нашите ясли даже не дават да се влезе в стаите.... Аз много съм се замислила и притеснила от сега за времето когато Яна ще тръгва на градина. Май много клоня към частна таква, да видим като стане време как ще сме.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: _dexter_]  
Автор anamari (пристрастен)
Публикувано10.12.08 20:07



Мими, честито за яслата. Какво каза лекаря? За реването-дано по-бързо премине. Тони почти три месеца рева на влизане и прибиране. Сега влиза като чорбаджия

. Само да го видите как пее и танцува песничката за снежинките с движения и мимики....Единственото лошо е, че е започнал да бие децата.
Декстър, от това, което чета и чувам, единствения плюс на частните градини е по-малкия брой деца. Стреса от разделянето с майката няма как да бъде избегнат според мен-ако стоиш с детето вътре две седмици, ще реве като остане само.
Флорче, вашия тати не си поплюва с фераритата-моя ще си изяде д-то от завист като го види. Много почивате там-а аз си мислех, че моя ме баламосва за това непорочно зачатие в понеделник-не могъл да натовари в Мадрид, защото почивали.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: anamari]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано11.12.08 09:51



Ана-Мари, много сладка картинка ще да е Тони като се върти като снежинка. Снимай го да се порадваме.
Докторката каза, че е вирусче и Ния е със задна хрема. От стичащия се в гърлото секрет може да е и повръщането. Изписа ни капки, които са по принцип за очи, но действали според нея. Само дето милата не може да спи, гъгне като говори и се дави в секрета. Май твърдо ще трябва да се ходи на УНГ специалист, ама се чудя къде.
Декстър, това с адаптирането с родителите звучи чудесно ,но за жалост не се прилага тук в Сф поне. Дори не те пускат навътре в градината,а го преобличаш на едни пейки до вратата, т.е. преобуваш, аз отдолу й слагам дрехите за там и отгоре грейката. В нашето ОДЗ е голямо недомислие - направили яслата на втория етаж, по една вътрешна голяма стълба и сестрата трябва да мъкне детето/ децата плюс багажа, а те се скъсват да реват. А дори не ме пуснаха до вратата на стаята на яслата и въобще не знам какво е вътре и т.н. Дано наистина по частните е по-добре и имате късмет с Яна.
Инсендио, как сте с Лора, отдавна не сте писали.
Марго, дано при Сашко всичко е ок. Сетих се, че онзи ден пропуснах да пиша, не е ли много време до 17 да се чака капачката?




Редактирано от mimy на 11.12.08 10:06.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: anamari]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано11.12.08 12:20



Мдаа, това с боя е най-болната ми тема в момента! Всъщност големият ми проблем с Дани сега е от яслата - има там едно момче, което нещо не е добре...Почти на 3 години е, не може да говори, бие, скубе и драска всички наред, запушва си ушите като му се карат лелките и изобщо създава проблеми на всички - и на малки, и на големи. Родителите му нехаят, директорката кърши ръце, е лелките пищят всеки ден от него. Съответно Даниел също пати от него и то редовно - досега го е одраскал поне 5-6 пъти и все около очите, а последните пъти и го бие. Резултатът - след 3 месеца редовно ходене на ясла, Дани от няколко дни пищи и не иска да чуе за ясла - само повтаря: Не, не, Ради бие Дани! Другият проблем вследствие на тази ситуация е, че нашият съответно копира неговото поведение - различно е от общоприетото, привлича внимание и е започнал да налага девойките наред! Същото и вкъщи - тича по мен, удря ме и само повтаря" Дани бие мама"! Добре, че мама още се въздържа да не бие Дани, че тогава такова меле ще стане, да му мислят комшиите....





Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: mishellinna]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано11.12.08 12:52



Мими, дано Ния се оправи бързичко...
Това с яслите и градините да не ти дават да влезеш вътре е пълна глупост! Нали детето ти ще е там по цял ден, имаш право да видиш как изглежда поне! При нас например, когато си търсиш градина (няма "държавни" или "частни" - всичко се плаща така или иначе) ходиш, гледаш, можеш няколко дни да седиш вътре, дори без детето ти да е там да гледаш как се отнася персонала с децата, на какво ги учат, каква е атмосферата и т.н.! В крайна сметка тези хора ще ти възпитават детето малко или много и трябва да си сигурен, че е в добри ръце.
А за проблемните деца - навсякъде ги има за съжаление, но според мен трябва да се третират по подходящ за тях начин. Това детенце явно има някакъв проблем, на който трябва да се обърне внимание, а не просто да се вдигат ръце. Да не говорим, че това се отразява на всички, не само на него. спомням си, че тук като ходих с една приятелка да си записва детето на училище учителката, която ни разхождаше из училището беше много любезна и ни разказваше разни истории. Та, тя спомена за някакво подобно детенце, много умно, обаче много агресивно. Според тях има някаква форма на аутизъм. Така или иначе те не могат да го изгонят от училището, а е очевидно, че трябва да му се помогне, а и пречи на другите деца. За това има една учителка, която се занимава ексклузивно с него през деня, през повечето време е отделен и сам с учителката учат, ходи на терапия и след известно време имал страхотно подобрение. Става въпрос за дете на 5 години - тук на толкова тръгват на училище. И така, след време го пуснали пак сред децата, но и продължили индивидуалните уроци и терапията. За съжаление това в БГ няма как да стане - всички деца с проблеми са отритнати.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: scarlet81]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано11.12.08 13:39



Съгласна съм, но проблемът при него, е че въпреки предупрежденията на учителките, че това дете има проблем, родителите се правят на учудени и не предприемат нищо! Лелките също се съмняват за някаква форма на аутизъм, но ако родителите не го вземат насериозно, то лелките, колкото и да повтарят, нищо друго не могат да направят! Едната се занимава само с него, а другата с останалите 15 деца!







Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: mishellinna]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано11.12.08 13:59



Миш, как така 3 годишно дете е с малките? Не мога да разбера какъв мързел трябва да си като човек, за да си затваряш очите за проблемите на детето си.... Във Варна преди няколко месеца направиха нещо като занимания за такива проблемни деца - няколко пъти в седмицата за 1-2 часа децата ходят и с тях се занимават психолози. По идея на жената на кмета, която май е психоложка. Едни наши познати водиха сина си, че той има някакви смущения с овладяване на гнева, с концентрацията и др. подобни. Така че и в БГ могат да се вземат мерки и да се обръща внимание на такива деца, обаче трябва на някой да му се занимава. Най-вече на родителите, би трябвало те и земята да обръщат да помогнат на детето си, без значение колко е скапана системата и държавата.
Мими, и на Яна й изписаха такива капки за очи да ги слагаме в носа. Аз ги купих, но така и не ги ползвах - слагам когато се наложи от сребърната вода с клеева тинктура. Но хремата на Яна никога до сега не е била чак толкова сериозна.
Днес ходихме със свеки да търсим подарък за Яна. Тя искаше аз да избера и аз харесах един замък от дървени кубчета, които се нанизват на едни пръчки. Има и такива влакчета, сега остава да решим кое точно да вземем. Мъж ми ще прави собственоръчно дървена масичка със столче - много се е ентусиазирал, намери чертежи в нета, ходихме вчера да гледаме за материали. Утре ще ги поръчва и ще сглобява

. Определено тази Коледа сме на тема дървени играчки :))).
Докато обикаляхме днес по магазините със свеки и Яна, установих, че детето си пада малко нещо плашливо . В Хипо ленд се изплаши от един голям слон, през цялото време баба й я държа, защото е било "тах" (страх). После рева от един Дядо Коледа, който чакаше деца да се снимат с него. По целия път до вкъщи е повтаряла "коле'а, тах" (Коледа, страх). Гаргите вече не са страшни, гони ги в Морската градина, да видим слонът и Дядо Коледа до кога ще я държат.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: _dexter_]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано11.12.08 14:05



Това дете февруари ще навърши 3 години - т.е. почти на толкова е и март се предполага,че ще го изпишат! Ама до март знае ли се колко деца ще нарани - оня ден, докато взимах Дани, сестрата го беше гушнала, това дете и извади химикала от джоба и и го заби в бузата - добре, че тя се усети и се обърна, иначе окото беше на прицел! Все едно държеше някакво неудържимо зверче - изплаших се здраво. На едно момиченце е отскубнало цял кичур коса, направо настръхвам като се сетя! Ако никой не предприеме нищо и тази седмица, другата всички родители на децата от групата отиваме при директорката!
Иначе и Дани днес се сдоби с единия от подаръците за Коледа - червена кола с педали!

Дано да и се израдва!





Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: mimy]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано11.12.08 14:17



Аз за частната градина само си говоря сега, че ми е далечно. То не е ясно дали ще има места, кой ще я води, колко ще струва, какви ще са условията и др. подобни. То във Варна е голяма снобария, градините са малко, децата много, място хич няма. Гледам едни детски градини в къщи по центъра - в едно миниатюрно задно дворче сложили 2 люлки и пързалка и това е. Да не го мисля, от сега, като стане време, ще се задействам.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: mishellinna]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано11.12.08 14:18



Съгласна съм, че най-вече родителите трябва да са загрижени....Не мога да си представя какъв дебил трябва да си за да не ти пука за здравето на детето ти!
Аз преди седмица май беше поръчах една камара играчки за Джейсън за Коледа, защото имаше страхотна разпродажба в един сайт и му взех нещо от сорта на 10 играчки за по-малко от 20 кинта! И то хубави - строители, камиони, трактори и т.н. Днес ще ходя да си ги взимам и няма да се сдържа да му дам поне една сега! А за Коледа ще му ги опаковам всичките отделно и ще го пусна да си ги разопакова сам





Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: anamari]  
Автор flor4eee (пристрастен)
Публикувано11.12.08 14:21



майтап няма за непорочното зачатие

но пък за Коледа и НГ имаме точно два дни почивка



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: scarlet81]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано11.12.08 14:30



Чета ви от няколко дни, но тоолкова работа ме е налегнала, че нямам сила да пиша, а и времето нещо летии.
Болните...да оздравявате бързо!!!!
Здравите-да не се разболяват!!!
Май съвсем скоро ще сме в графата на ходещите, отпуска се да прави крачки м/у двама човека, и е такъв кеф...и се хили с глас. Но още не го броя проходил, щото за мен е да стои и сам да се пусне да тръгне. Голямо забавление е му е да взима и да ми подава някоя играчка, аз благодаря , а той почва да се смее. Иначе зъбите така са ни подкарали...два кучешки, още един предкътник и трети го мъчи...сутринта в 6 без 20 се оцъкли, а душичката му спи... Нощно време няколко пъти се изправя и сяда в леглото...и си седи...спи на една страна и само като се претърколи и току изхленчи, трябва да преброя колко пъти ставам да давам биберон или да го слагам да легне.
За Коледа срам не срам не смятаме за сега да му вземем нещо целенасочено. Имам чувството, че не разбира все още особено...съдейки по интереса към играчките за РД. А не съм фен само да ги трупам, той и сега с повече от половината изобщо не играе, но затова пък да ги разхвърля му е страст.
Мишелинка...много неприятно това , което се случва в яслата, но не отлагайте срещата с директорката.
Скарлет държа на снимка от разопаковането...при нас е любимо да разкъса салфетка или лист...е как ги накъсва не е истина. А и последната любов са му гсм-те...и като не му го дадеш и реве и се тръшка...но пък е здрав пу пу и ... май това е при нас.





Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: scarlet81]  
Автор flor4eee (пристрастен)
Публикувано11.12.08 14:33



Миш, ужасна работа. и наистина най-странното е как така родителите нехаят... егати. дано да решите проблема скоро. честно казана настръхвам като си помисля за такива деца. и за това, че явно нещата, които стават в малките им главички, остават непонятни за нас. много страшно ми се струва.
Мими, дано Ния се оправя скоро.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: flor4eee]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано11.12.08 14:40



Флори, затова бях изпаднала в такава паника тези дни - едно, че е много кисел и на моменти лигав и през уикенда яде много бой и второ, че в понеделника като разбрах за всичко това, ми стана толкова гузно - изобщо незнам какво му се върти в главицата - стрес и бой в яслата, стрес и бой от мама удома, а то милото като не може още да си каже, само пищи и пищи. В един момент се почуствах страшна идиотка - че не мога да го разбера, че не съм допуснала и за момент, че може да има страничен проблем, а отдавах всичко на детския му пубертет, или зъби, или...все причини, за които знаех. В понеделник сутринта като установих и този ясления проблем си обещах, че повече няма да го бия, че няма да му викам и ще се опитвам повече да го успокоявам. Слава богу, засега успявам, въпреки, че още си е невъзможен, но мисля, че му трябва време...Много нерви и усилия ми струва това, но ако му помогна да го превъзмогне, то поне ще си е струвало всичко! Просто в такъв момент трябва да знае, че мама е до него!





Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: mishellinna]  
Автор flor4eee (пристрастен)
Публикувано11.12.08 16:31



Миш, аз щях да ти казвам за периода на "не", "няма" и пр. майка ми наскоро ми каза, че и аз съм имала такъв период, е вярно, към 3 годишна съм била, но явно Дани и в това отношение се развива по-бързо. та по нейни думи тогава за всичко съм тропала с крак и съм казвала "няма пък" ... и съответно съм изяла доста шамари (не помня нито един шамар). така че явно е период и ще мине.
за яслените проблеми ... ами не се обвинявай, нямало е как да отгатнеш, че там нещо не е наред. и наистина, сега само спокойствие, сигурна съм, че полза ще има. аз лично за себе си се съм забелязала, че когато Тоби има проблем (макар и далеч по-малки проблемчета от вашите, примерно никне му зъб и е кисел) някак си автоматично ставам по-мила, по-спокойна, по-грижовна, по-търпелива... защото знам, че тогава детето ми има нужда от мен.
хайде, стискам палци, сигурна съм, че ще се справите с поредната кризисна ситуация.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: mishellinna]  
Автор flor4eee (пристрастен)
Публикувано11.12.08 16:36



Миш, само да поясня, като казах преди "честно казана настръхвам като си помисля за такива деца. и за това, че явно нещата, които стават в малките им главички, остават непонятни за нас. много страшно ми се струва" нямах предвид Дани, а другото детенце.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: flor4eee]  
Автор flor4eee (пристрастен)
Публикувано11.12.08 16:55



така и така се разписах, я поне да ви кажа за новите номера на Тобчето.
още не говори, но пък за сметка на това жестомимичния му език се усъвършенства нон-стоп. вече освен положителното и отрицателно клатене на глава, добави в "речника" и един супер театрален жест - повдига рамене и обръща ръцете с дланите на горе, придружено със съответното безпомощно изражение на лицето, което означава "не знам", както и "няма го", когато не може да намери нещо. когата направи някаква беля, примерно събори нещо на земята, се хваща за главата с две ръце и казва "ауууу". когато получи, нещо което иска, се хили доволно "хехей"


всъщност много не е за хвалене, при положение, че вашите мъници вече изречения вързват, ама нищо.
иначе казва мама, и като че ли почва да влага смисъл. вчера в пристъп на любов го хванах да го намачкам, но явно съм прекалила, защото по едно време детето каза "мама!", с един такъв тон ... все едно ме попита "абе мамо, какво правиш, боли ме така", и се разрева леко. егати ужаса, толкова му се радвам, че чак му причинявам болка!
през уикенда го водихме на една детска площадка. имаше две люлки от тия дето са на пружина, на които сядаш и се клатиш. нашия хвана баща си за ръка и го заведе до едната люлка, потупа с ръчичка седалката - знак, че баща му трябва да седне там, после същото и с мен. настани ни по люлките, махна за чао и запраши на някъде. мъжа ми дето вика, все едно той е родителя.
ето ви и малко пресни снимки, различни от празничните:




Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано11.12.08 18:12



Флорче, Тоби ти е голям помощник, я виж как сади цветя и бръмчи с прахосмукачката

! И с Ферарито е страшен!

Ето го нашето дете как слуша мама и се забавлява само:





Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: _dexter_]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано11.12.08 22:14



Флорче, Тоби е голяма скица

Помага ти доста май
Декстър, на Яна не мога да и се нагледам! Да ти е жива и здрава, страхотна хубавица е!
Мъжът ми днеска минал през магазина, в който поръчах играчките да ги вземе и изпаднал в шок Прибра се с две огромниииии торби и ми вика, Жена ти не си добре! Трябваше да дам на Джейсън една играчка и избрах един трактор с ремарке, в което има магаре. Като натиснеш отпред един бутон и трактора тръгва, издава звуци като истински трактор, като натиснеш шофьора и почва да пее песничка, като прибереш магарето в ремркето се почва едно цвилене...Абе вкарах се в страшна беля! наду ми главата тоя трактор цял следобед днес. Джейсън от началото го беше страх, но после му свикна и се занимава много време с него. Като му писна взе магарето и шофьора и почна да ги пуска по една пързалка за топки, дето имаме Лудница!



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: scarlet81]  
Автор incendio (есенна)
Публикувано12.12.08 02:42



алоха...
декстър, яна е голям бонбон


флорче, голям градинар си имаш, а ферарито е страхотно и моята мома ще получи ферари... май вече го бях писала... пратих мъжа ми за люлеещо се конче, а той се върна с ферари... ама е опаковано и не съм го виждала... седи си на гардероба и чака коледата ...
мише, направо ми се изправи косата като четях за агресивното дете в яслата... най-добре се съберете с другите родители и накарайте директорката да вземе някакви мерки - представям си като порастне какъв човек ще стане от това дете
анамари, няма лъжа и измама с непорочното зачатие - и тук е официален празник и вс. беше затворено... и браво на Тони, че е свикнал вече с яслата

момичета, чета почти редовно, но нямам много време за писане тези дни... времето е мн. хубаво и почти целодневно сме навън... освен това се занимавам с писане и изпращане на писма и картички...

освен това опаковам малко-по-малко багажите и като гледам ще ми трябва тир с ремарке, за да пренеса цялата покъшнина... затова и бухтата няма да получи много подаръци за коледа - просто няма смисъл да купуваме и да пренасяме... ще наваксаме за великден...

аз вече съм здрава, нооооооооооо... Лора пак е болна... от снощи е със запушен нос ама и как няма да настине като спи гола страшен факир се оказа дребната термитка - успява спейки да се измъкне от юргана, спалния чувал и пижамата и спи само по пампи просната върху всичко изброено

нещо ми се карат ски... и ми е едно такова много не-празнично



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: flor4eee]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано12.12.08 07:46



Знам, миличка, и аз така го разбрах!

Но аз в поста си имах предвид и Дани!





Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: flor4eee]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано12.12.08 07:53



Много, много, ама много е готин!

Да му нацелуваш бузанките! А и ти изглеждаш екстра!





Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: incendio]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано12.12.08 08:09



Айде, бе Светле, къде се губиш и ти?! Точно днес сутринта си мислех, колко отдавна не си влизала. Вие кога се връщате? Дано на Лора и се размине леко и не се влоши състоянието и! Хубавото е, че ти поне си здрава вече, та да можеш да се справиш с опаковането и местенето! Стискам палци всичко да отмине бързо!
Гушки много...





Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: _dexter_]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано12.12.08 08:10



Декс, вече незнам какво да пиша за Яна - имам чувството, че се повтарям всеки път с комплиментите...И сега я гледам, гледам и какво ми се върти в главата - красота, чар, нежност! Приказна е просто!





Тема Новата, Коледната, веселата темичканови [re: *margo*]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано12.12.08 08:33










Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.