Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:48 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: _dexter_]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано09.12.08 15:52



Не че си промених мнението за яслата, не ми се даваше Ния, но няма голям избор. Тук проблемът с местата е доста сериозен и като гледам какво се гласи за кандидатстване догодина ще става все по-трудно. Та ще пробваме, ако не свикне, ще търся други варианти.

Просто няма как да работя на смени или пък да работя вкъщи, а и нямаме баби, които да е поемат. Добра детегледачка да намериш тук си е чист късмет, а искат такива суми, че трябва единият от нас само за нейната заплата и пътни да работи.




Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: manene]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано09.12.08 16:25



Миш, оплаквай си се на воля! Нали за това сме тука в крайна сметка! На който му е писнало просто няма да чете

И не се отказвай от второ бебче - има шанс Дани да се кротне именно като стане батко . Като заговори за майка си и как се превръщаш в нея на моменти се присетих нещо - аз винаги съм била много палаво дете, много самоуверено и инато и винаги майка ми се е опитвала да ме "вкара в релси" - разбирай да съм като другите и да не проявявам особен характер. Никога не ме е защитавала или не се е опитвала да разбере защо съм направила един си какво, а направо се почваха скандали. Ако бях някое по-чувствително и неубедено в себе си дете сигурно много щях да се подтисна и да стана пълна комплексарка. Но незнайно защо това въобще не ми е повлияло на характера, а само на това, че и до ден днешен аз не смятам, че мога да имам доверие на майка си, че ще ме подкрепи в каквато и да било ситуация.
Когато аз самата станах майка си обещах, че ако не друго, то 100% ще бъда до детето си каквото и да направи! Никога няма да го подтискам, дори да е супер палав и непослушен. Да, ще го наказвам, ще се карам, НО ще се опитам да разбера защо е направил определено нещо и ВИНАГИ ще го подкрепям в решенията му, ВИНАГИ ще го защитавам пред другите, дори после насаме да му се карам. С една дума, ще бъда за него това, което майка ми никога не е била за мен и знам колко липсва.
Цялата тази плеяда беше с цел да те подкрепя малко и да ти кажа, че може би не е толкова лошо, че Дани е палав. Ще порастне да стане страхотен, самоуверен мъж и ще си викаш, ехххх добре, че ми се падна палаво дете



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: scarlet81]  
Автор flor4eee (пристрастен)
Публикувано09.12.08 16:54



привет и от нас!
много изписахте за отрицателно време!
за помощта вкъщи, аз пък да си призная на моменти ми липсва някоя баба, която да удари едно рамо, макар, че бих понесла нечие постоянно присъствие. но никога не съм се вманиачавала на тема чистота, ама никога. в момента всъщи се чисти след като Тоби легне, ползваме и чистачка веднъж седмично. никога не блести от чистота, ама пък... колкото-толкова.
Миш, не се притеснявай, споделям мнението на Скарлет, един ден ще излезе страхотен мъж от Дани и ще се пръскаш по шевовето от гордост. Декстър, и ти не се притеснявай за Яна, ще си намери нейния си начин да се оправя в живота, нищо че е тиха и кротка.
Мими, браво за яслата, стискам палци бързо да се адаптира Ния.
ние отпразнувахме в петък пристигането на холандския Синтер Клаас. какво да ви кажа... много се забавлявахме. през цялото време Тоби ни беше като частен клоун, спукахме се от смях с него, все по-забавно става това човече. първо си гушна супер сладко подаръка още в мига, в който го видя. после се заинати и не искаше да дава на баща се отверката да сглоби Ферарито. мъчи се самичък, ръчка си там нещо, мъжа ми с учуда установи, че се цели точно където трябва и в крайна сметка реши, че от Тоби ако не пилот във Ф1, то поне механик ще излезе. най-много се смяхме, когато мъжа ми го попита "справяш ли се?", а той се обърна и поклати положително глава, ама с едно такова изражение на лицето, ох, няма как да го опиша, все една каза "справям се много ясно, как иначе". подробен фоторепортаж


имах още много неща да ви пиша, но малко по-натам, че ми е голяма лудница напоследък в офиса.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано09.12.08 18:42



Ей, Флорче, тъкмо се чудих къде се загуби последните дни

. Ама голяма отверка сте дали на Тобчето - сладуранчото той ! А ферарито е без грешка, много му отива :).



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (пристрастен)
Публикувано09.12.08 18:50



аз така си се губя събота и неделя, нета вкъщи е много зле и не мога да пиша, само ви чета. а вчера тук беше някакъв празник, нещо свързано с непорочното зачатие, днес цял ден си мисля, че е понеделник, нищо чудно и на пилатес да се засиля.
Декстър, пилатеса върви ли, ти в домашни условия ли ще го практикуваш? аз съм голяма фенка, както неведнъж съм споменавала.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано09.12.08 18:55



Какво да върви - вчера започнах, днес съм с мускулна треска и почивам....

Щях да те питам дали има ефект, но после си викам - щом ходиш толкова редовно, вероятно има . Мисля днес по-късно да направя упражнията за краката, ако не ме домързи



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (пристрастен)
Публикувано10.12.08 09:56



ефект има, да, но не става за отслабване. иначе за стягане е супер. пък щом си се сдобила с мускулна треска, значи си супер.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: flor4eee]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано10.12.08 11:38



Флорче, страшен е Тоби с Ферарито!

Много му отива А тати как гордо гордо го гледа
И аз мисля, че Пилатес не става за слабеене, по-скоро за стягане или като допълнение към друга тренировка.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: scarlet81]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано10.12.08 15:06



Флорче, голям сладур е Тоби, много готина кола и добре се е позабавлявал да я разопакова и със сглобяването.
Декстър, Флорче, успех и алподисменти за волята с Пилатес.
Днес сутринта пак имаше голям рев и към 10 без нещо ми се обадиха да си я взема, защото повърнала и си я прибрах. Педиатърката ни е втора смяна и сега като стане, отиваме. Явно е някакво вирусче.

Та тъй - с яслата - засега два дни до обяд и няма и два часа.




Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано10.12.08 18:30



Пилатес-а аз не го искам за отслабване, а точно за стягане. Вчера все пак си направих упражненията за крака. Сега съм пратила Яна при баба й за 1 час, ще се захващам с тия за корем - тъкмо ми е поразминала мускулната треска


Мими, много кофти това повръщане на Ния, дано не е нищо сериозно.
Днес гледах "Часът на мама", темата беше за яслите и детските градини. Гост беше някакъв мъж, който имаше доста радикални идеи, но почерпени от опит в други държави. Общо взето според него това детето да плаче сутрин, че птива на градина не е нормално и такъв стрес не е необходим, даже е вреден. Разправяше как в други държави родителите седели с децата в градината през първите семици на адаптиране, така децата по-леко свикват с промяната. А в нашите ясли даже не дават да се влезе в стаите.... Аз много съм се замислила и притеснила от сега за времето когато Яна ще тръгва на градина. Май много клоня към частна таква, да видим като стане време как ще сме.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.