Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:53 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: scarlet81]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано11.12.08 14:30



Чета ви от няколко дни, но тоолкова работа ме е налегнала, че нямам сила да пиша, а и времето нещо летии.
Болните...да оздравявате бързо!!!!
Здравите-да не се разболяват!!!
Май съвсем скоро ще сме в графата на ходещите, отпуска се да прави крачки м/у двама човека, и е такъв кеф...и се хили с глас. Но още не го броя проходил, щото за мен е да стои и сам да се пусне да тръгне. Голямо забавление е му е да взима и да ми подава някоя играчка, аз благодаря , а той почва да се смее. Иначе зъбите така са ни подкарали...два кучешки, още един предкътник и трети го мъчи...сутринта в 6 без 20 се оцъкли, а душичката му спи... Нощно време няколко пъти се изправя и сяда в леглото...и си седи...спи на една страна и само като се претърколи и току изхленчи, трябва да преброя колко пъти ставам да давам биберон или да го слагам да легне.
За Коледа срам не срам не смятаме за сега да му вземем нещо целенасочено. Имам чувството, че не разбира все още особено...съдейки по интереса към играчките за РД. А не съм фен само да ги трупам, той и сега с повече от половината изобщо не играе, но затова пък да ги разхвърля му е страст.
Мишелинка...много неприятно това , което се случва в яслата, но не отлагайте срещата с директорката.
Скарлет държа на снимка от разопаковането...при нас е любимо да разкъса салфетка или лист...е как ги накъсва не е истина. А и последната любов са му гсм-те...и като не му го дадеш и реве и се тръшка...но пък е здрав пу пу и ... май това е при нас.





Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: scarlet81]  
Автор flor4eee (пристрастен)
Публикувано11.12.08 14:33



Миш, ужасна работа. и наистина най-странното е как така родителите нехаят... егати. дано да решите проблема скоро. честно казана настръхвам като си помисля за такива деца. и за това, че явно нещата, които стават в малките им главички, остават непонятни за нас. много страшно ми се струва.
Мими, дано Ния се оправя скоро.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: flor4eee]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано11.12.08 14:40



Флори, затова бях изпаднала в такава паника тези дни - едно, че е много кисел и на моменти лигав и през уикенда яде много бой и второ, че в понеделника като разбрах за всичко това, ми стана толкова гузно - изобщо незнам какво му се върти в главицата - стрес и бой в яслата, стрес и бой от мама удома, а то милото като не може още да си каже, само пищи и пищи. В един момент се почуствах страшна идиотка - че не мога да го разбера, че не съм допуснала и за момент, че може да има страничен проблем, а отдавах всичко на детския му пубертет, или зъби, или...все причини, за които знаех. В понеделник сутринта като установих и този ясления проблем си обещах, че повече няма да го бия, че няма да му викам и ще се опитвам повече да го успокоявам. Слава богу, засега успявам, въпреки, че още си е невъзможен, но мисля, че му трябва време...Много нерви и усилия ми струва това, но ако му помогна да го превъзмогне, то поне ще си е струвало всичко! Просто в такъв момент трябва да знае, че мама е до него!





Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: mishellinna]  
Автор flor4eee (пристрастен)
Публикувано11.12.08 16:31



Миш, аз щях да ти казвам за периода на "не", "няма" и пр. майка ми наскоро ми каза, че и аз съм имала такъв период, е вярно, към 3 годишна съм била, но явно Дани и в това отношение се развива по-бързо. та по нейни думи тогава за всичко съм тропала с крак и съм казвала "няма пък" ... и съответно съм изяла доста шамари (не помня нито един шамар). така че явно е период и ще мине.
за яслените проблеми ... ами не се обвинявай, нямало е как да отгатнеш, че там нещо не е наред. и наистина, сега само спокойствие, сигурна съм, че полза ще има. аз лично за себе си се съм забелязала, че когато Тоби има проблем (макар и далеч по-малки проблемчета от вашите, примерно никне му зъб и е кисел) някак си автоматично ставам по-мила, по-спокойна, по-грижовна, по-търпелива... защото знам, че тогава детето ми има нужда от мен.
хайде, стискам палци, сигурна съм, че ще се справите с поредната кризисна ситуация.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: mishellinna]  
Автор flor4eee (пристрастен)
Публикувано11.12.08 16:36



Миш, само да поясня, като казах преди "честно казана настръхвам като си помисля за такива деца. и за това, че явно нещата, които стават в малките им главички, остават непонятни за нас. много страшно ми се струва" нямах предвид Дани, а другото детенце.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: flor4eee]  
Автор flor4eee (пристрастен)
Публикувано11.12.08 16:55



така и така се разписах, я поне да ви кажа за новите номера на Тобчето.
още не говори, но пък за сметка на това жестомимичния му език се усъвършенства нон-стоп. вече освен положителното и отрицателно клатене на глава, добави в "речника" и един супер театрален жест - повдига рамене и обръща ръцете с дланите на горе, придружено със съответното безпомощно изражение на лицето, което означава "не знам", както и "няма го", когато не може да намери нещо. когата направи някаква беля, примерно събори нещо на земята, се хваща за главата с две ръце и казва "ауууу". когато получи, нещо което иска, се хили доволно "хехей"


всъщност много не е за хвалене, при положение, че вашите мъници вече изречения вързват, ама нищо.
иначе казва мама, и като че ли почва да влага смисъл. вчера в пристъп на любов го хванах да го намачкам, но явно съм прекалила, защото по едно време детето каза "мама!", с един такъв тон ... все едно ме попита "абе мамо, какво правиш, боли ме така", и се разрева леко. егати ужаса, толкова му се радвам, че чак му причинявам болка!
през уикенда го водихме на една детска площадка. имаше две люлки от тия дето са на пружина, на които сядаш и се клатиш. нашия хвана баща си за ръка и го заведе до едната люлка, потупа с ръчичка седалката - знак, че баща му трябва да седне там, после същото и с мен. настани ни по люлките, махна за чао и запраши на някъде. мъжа ми дето вика, все едно той е родителя.
ето ви и малко пресни снимки, различни от празничните:




Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано11.12.08 18:12



Флорче, Тоби ти е голям помощник, я виж как сади цветя и бръмчи с прахосмукачката

! И с Ферарито е страшен!

Ето го нашето дете как слуша мама и се забавлява само:





Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: _dexter_]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано11.12.08 22:14



Флорче, Тоби е голяма скица

Помага ти доста май
Декстър, на Яна не мога да и се нагледам! Да ти е жива и здрава, страхотна хубавица е!
Мъжът ми днеска минал през магазина, в който поръчах играчките да ги вземе и изпаднал в шок Прибра се с две огромниииии торби и ми вика, Жена ти не си добре! Трябваше да дам на Джейсън една играчка и избрах един трактор с ремарке, в което има магаре. Като натиснеш отпред един бутон и трактора тръгва, издава звуци като истински трактор, като натиснеш шофьора и почва да пее песничка, като прибереш магарето в ремркето се почва едно цвилене...Абе вкарах се в страшна беля! наду ми главата тоя трактор цял следобед днес. Джейсън от началото го беше страх, но после му свикна и се занимава много време с него. Като му писна взе магарето и шофьора и почна да ги пуска по една пързалка за топки, дето имаме Лудница!



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: scarlet81]  
Автор incendio (есенна)
Публикувано12.12.08 02:42



алоха...
декстър, яна е голям бонбон


флорче, голям градинар си имаш, а ферарито е страхотно и моята мома ще получи ферари... май вече го бях писала... пратих мъжа ми за люлеещо се конче, а той се върна с ферари... ама е опаковано и не съм го виждала... седи си на гардероба и чака коледата ...
мише, направо ми се изправи косата като четях за агресивното дете в яслата... най-добре се съберете с другите родители и накарайте директорката да вземе някакви мерки - представям си като порастне какъв човек ще стане от това дете
анамари, няма лъжа и измама с непорочното зачатие - и тук е официален празник и вс. беше затворено... и браво на Тони, че е свикнал вече с яслата

момичета, чета почти редовно, но нямам много време за писане тези дни... времето е мн. хубаво и почти целодневно сме навън... освен това се занимавам с писане и изпращане на писма и картички...

освен това опаковам малко-по-малко багажите и като гледам ще ми трябва тир с ремарке, за да пренеса цялата покъшнина... затова и бухтата няма да получи много подаръци за коледа - просто няма смисъл да купуваме и да пренасяме... ще наваксаме за великден...

аз вече съм здрава, нооооооооооо... Лора пак е болна... от снощи е със запушен нос ама и как няма да настине като спи гола страшен факир се оказа дребната термитка - успява спейки да се измъкне от юргана, спалния чувал и пижамата и спи само по пампи просната върху всичко изброено

нещо ми се карат ски... и ми е едно такова много не-празнично



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: flor4eee]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано12.12.08 07:46



Знам, миличка, и аз така го разбрах!

Но аз в поста си имах предвид и Дани!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.