Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:29 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: _dexter_]  
Автор anamari (пристрастен)
Публикувано10.12.08 20:07



Мими, честито за яслата. Какво каза лекаря? За реването-дано по-бързо премине. Тони почти три месеца рева на влизане и прибиране. Сега влиза като чорбаджия

. Само да го видите как пее и танцува песничката за снежинките с движения и мимики....Единственото лошо е, че е започнал да бие децата.
Декстър, от това, което чета и чувам, единствения плюс на частните градини е по-малкия брой деца. Стреса от разделянето с майката няма как да бъде избегнат според мен-ако стоиш с детето вътре две седмици, ще реве като остане само.
Флорче, вашия тати не си поплюва с фераритата-моя ще си изяде д-то от завист като го види. Много почивате там-а аз си мислех, че моя ме баламосва за това непорочно зачатие в понеделник-не могъл да натовари в Мадрид, защото почивали.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: anamari]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано11.12.08 09:51



Ана-Мари, много сладка картинка ще да е Тони като се върти като снежинка. Снимай го да се порадваме.
Докторката каза, че е вирусче и Ния е със задна хрема. От стичащия се в гърлото секрет може да е и повръщането. Изписа ни капки, които са по принцип за очи, но действали според нея. Само дето милата не може да спи, гъгне като говори и се дави в секрета. Май твърдо ще трябва да се ходи на УНГ специалист, ама се чудя къде.
Декстър, това с адаптирането с родителите звучи чудесно ,но за жалост не се прилага тук в Сф поне. Дори не те пускат навътре в градината,а го преобличаш на едни пейки до вратата, т.е. преобуваш, аз отдолу й слагам дрехите за там и отгоре грейката. В нашето ОДЗ е голямо недомислие - направили яслата на втория етаж, по една вътрешна голяма стълба и сестрата трябва да мъкне детето/ децата плюс багажа, а те се скъсват да реват. А дори не ме пуснаха до вратата на стаята на яслата и въобще не знам какво е вътре и т.н. Дано наистина по частните е по-добре и имате късмет с Яна.
Инсендио, как сте с Лора, отдавна не сте писали.
Марго, дано при Сашко всичко е ок. Сетих се, че онзи ден пропуснах да пиша, не е ли много време до 17 да се чака капачката?




Редактирано от mimy на 11.12.08 10:06.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: anamari]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано11.12.08 12:20



Мдаа, това с боя е най-болната ми тема в момента! Всъщност големият ми проблем с Дани сега е от яслата - има там едно момче, което нещо не е добре...Почти на 3 години е, не може да говори, бие, скубе и драска всички наред, запушва си ушите като му се карат лелките и изобщо създава проблеми на всички - и на малки, и на големи. Родителите му нехаят, директорката кърши ръце, е лелките пищят всеки ден от него. Съответно Даниел също пати от него и то редовно - досега го е одраскал поне 5-6 пъти и все около очите, а последните пъти и го бие. Резултатът - след 3 месеца редовно ходене на ясла, Дани от няколко дни пищи и не иска да чуе за ясла - само повтаря: Не, не, Ради бие Дани! Другият проблем вследствие на тази ситуация е, че нашият съответно копира неговото поведение - различно е от общоприетото, привлича внимание и е започнал да налага девойките наред! Същото и вкъщи - тича по мен, удря ме и само повтаря" Дани бие мама"! Добре, че мама още се въздържа да не бие Дани, че тогава такова меле ще стане, да му мислят комшиите....





Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: mishellinna]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано11.12.08 12:52



Мими, дано Ния се оправи бързичко...
Това с яслите и градините да не ти дават да влезеш вътре е пълна глупост! Нали детето ти ще е там по цял ден, имаш право да видиш как изглежда поне! При нас например, когато си търсиш градина (няма "държавни" или "частни" - всичко се плаща така или иначе) ходиш, гледаш, можеш няколко дни да седиш вътре, дори без детето ти да е там да гледаш как се отнася персонала с децата, на какво ги учат, каква е атмосферата и т.н.! В крайна сметка тези хора ще ти възпитават детето малко или много и трябва да си сигурен, че е в добри ръце.
А за проблемните деца - навсякъде ги има за съжаление, но според мен трябва да се третират по подходящ за тях начин. Това детенце явно има някакъв проблем, на който трябва да се обърне внимание, а не просто да се вдигат ръце. Да не говорим, че това се отразява на всички, не само на него. спомням си, че тук като ходих с една приятелка да си записва детето на училище учителката, която ни разхождаше из училището беше много любезна и ни разказваше разни истории. Та, тя спомена за някакво подобно детенце, много умно, обаче много агресивно. Според тях има някаква форма на аутизъм. Така или иначе те не могат да го изгонят от училището, а е очевидно, че трябва да му се помогне, а и пречи на другите деца. За това има една учителка, която се занимава ексклузивно с него през деня, през повечето време е отделен и сам с учителката учат, ходи на терапия и след известно време имал страхотно подобрение. Става въпрос за дете на 5 години - тук на толкова тръгват на училище. И така, след време го пуснали пак сред децата, но и продължили индивидуалните уроци и терапията. За съжаление това в БГ няма как да стане - всички деца с проблеми са отритнати.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: scarlet81]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано11.12.08 13:39



Съгласна съм, но проблемът при него, е че въпреки предупрежденията на учителките, че това дете има проблем, родителите се правят на учудени и не предприемат нищо! Лелките също се съмняват за някаква форма на аутизъм, но ако родителите не го вземат насериозно, то лелките, колкото и да повтарят, нищо друго не могат да направят! Едната се занимава само с него, а другата с останалите 15 деца!







Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: mishellinna]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано11.12.08 13:59



Миш, как така 3 годишно дете е с малките? Не мога да разбера какъв мързел трябва да си като човек, за да си затваряш очите за проблемите на детето си.... Във Варна преди няколко месеца направиха нещо като занимания за такива проблемни деца - няколко пъти в седмицата за 1-2 часа децата ходят и с тях се занимават психолози. По идея на жената на кмета, която май е психоложка. Едни наши познати водиха сина си, че той има някакви смущения с овладяване на гнева, с концентрацията и др. подобни. Така че и в БГ могат да се вземат мерки и да се обръща внимание на такива деца, обаче трябва на някой да му се занимава. Най-вече на родителите, би трябвало те и земята да обръщат да помогнат на детето си, без значение колко е скапана системата и държавата.
Мими, и на Яна й изписаха такива капки за очи да ги слагаме в носа. Аз ги купих, но така и не ги ползвах - слагам когато се наложи от сребърната вода с клеева тинктура. Но хремата на Яна никога до сега не е била чак толкова сериозна.
Днес ходихме със свеки да търсим подарък за Яна. Тя искаше аз да избера и аз харесах един замък от дървени кубчета, които се нанизват на едни пръчки. Има и такива влакчета, сега остава да решим кое точно да вземем. Мъж ми ще прави собственоръчно дървена масичка със столче - много се е ентусиазирал, намери чертежи в нета, ходихме вчера да гледаме за материали. Утре ще ги поръчва и ще сглобява

. Определено тази Коледа сме на тема дървени играчки :))).
Докато обикаляхме днес по магазините със свеки и Яна, установих, че детето си пада малко нещо плашливо . В Хипо ленд се изплаши от един голям слон, през цялото време баба й я държа, защото е било "тах" (страх). После рева от един Дядо Коледа, който чакаше деца да се снимат с него. По целия път до вкъщи е повтаряла "коле'а, тах" (Коледа, страх). Гаргите вече не са страшни, гони ги в Морската градина, да видим слонът и Дядо Коледа до кога ще я държат.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: _dexter_]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано11.12.08 14:05



Това дете февруари ще навърши 3 години - т.е. почти на толкова е и март се предполага,че ще го изпишат! Ама до март знае ли се колко деца ще нарани - оня ден, докато взимах Дани, сестрата го беше гушнала, това дете и извади химикала от джоба и и го заби в бузата - добре, че тя се усети и се обърна, иначе окото беше на прицел! Все едно държеше някакво неудържимо зверче - изплаших се здраво. На едно момиченце е отскубнало цял кичур коса, направо настръхвам като се сетя! Ако никой не предприеме нищо и тази седмица, другата всички родители на децата от групата отиваме при директорката!
Иначе и Дани днес се сдоби с единия от подаръците за Коледа - червена кола с педали!

Дано да и се израдва!





Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: mimy]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано11.12.08 14:17



Аз за частната градина само си говоря сега, че ми е далечно. То не е ясно дали ще има места, кой ще я води, колко ще струва, какви ще са условията и др. подобни. То във Варна е голяма снобария, градините са малко, децата много, място хич няма. Гледам едни детски градини в къщи по центъра - в едно миниатюрно задно дворче сложили 2 люлки и пързалка и това е. Да не го мисля, от сега, като стане време, ще се задействам.



Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: mishellinna]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано11.12.08 14:18



Съгласна съм, че най-вече родителите трябва да са загрижени....Не мога да си представя какъв дебил трябва да си за да не ти пука за здравето на детето ти!
Аз преди седмица май беше поръчах една камара играчки за Джейсън за Коледа, защото имаше страхотна разпродажба в един сайт и му взех нещо от сорта на 10 играчки за по-малко от 20 кинта! И то хубави - строители, камиони, трактори и т.н. Днес ще ходя да си ги взимам и няма да се сдържа да му дам поне една сега! А за Коледа ще му ги опаковам всичките отделно и ще го пусна да си ги разопакова сам





Тема Re: Човече'07 към елхата посяга, за Коледа се стягнови [re: anamari]  
Автор flor4eee (пристрастен)
Публикувано11.12.08 14:21



майтап няма за непорочното зачатие

но пък за Коледа и НГ имаме точно два дни почивка




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.