Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:44 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Хиперактивно бебенови  
Автор Ali_ (независима)
Публикувано28.11.08 14:17



Синът ми е на по4ти 40 дни и ве4е ме побърква. Няма период, в който да е буден и да не пла4е. Спи много малко, яде много 4есто
(имам достатъ4но кърма и наддава сериозно), постоянно рита с кра4ета - успява да си събуе ританките сам, и маха с ръ4и4ки, свити в юмруци. Дори да пла4е 3 4аса, после заспива за 30-40мин и пак се събужда с ритане и рев и пак отна4ало следват опити за приспиване.

Моля, дайте някакъв съвет - тази нощ съм спала на 2 пъти по 20 мин.



Тема Re: Хиперактивно бебенови [re: Ali_]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано28.11.08 14:22



А замисляла ли си се че бебето може да има колики. Както го описваш за мен е това. Ако нищо не даваш за колики му дай нещо срешу колики - например Еспумизан или Саб симплекс или БейбиНос. Не очаквай обаче да изчезнат веднага. Дано бързо да минат, че искренно ти съчуствам - знам какво е да не можеш да мигнеш.



Тема Re: Хиперактивно бебенови [re: Ali_]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано28.11.08 14:25



Да не са колики?



Тема Re: Хиперактивно бебенови [re: Ali_]  
Автор incendio (есенна)
Публикувано28.11.08 14:30



успокой се - бебето ти усеща, когато си изнервена и е в състояние да те побърка само заради това...
както вече са ти написали най-вероятно са колики - дори да не са, няма бебе което да плаче просто ей така, защото му е кеф - със сигурност има причина... може нещо да го боли, или да го е страх от нещо, може да преяжда...
потърси причината за плача и най-важното - успокой се!



Тема Re: Хиперактивно бебенови [re: incendio]  
Автор Ali_ (независима)
Публикувано28.11.08 14:49



С него се държа спокойно, но аз си знам какво ми е от безсъние. И аз мислех 4е са колики и му давах в на4алото Еспумизан, сега Ентерокинд - без особен ефект

. Може би трябва да го заведа на лекар ?



Тема Re: Хиперактивно бебенови [re: Ali_]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано28.11.08 14:54



Не е лоша идея. При толкова малки джудженца е по-добре един път повече, отколкото по-малко. Дъщеря ми също имаше един много "ревлив" период - оказа се настинало ушенце.





Тема Re: Хиперактивно бебенови [re: Ali_]  
Автор incendio (есенна)
Публикувано28.11.08 15:37



заведи го - по-добре така, отколкото да гадаеш от какво плаче...



Тема Re: Хиперактивно бебенови [re: Ali_]  
Автор нeмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано28.11.08 15:42



Да те успокоя, че безсънието продължава поне 3 години..........Половината ти мозък седи буден нон-стоп, природата така го е решила. Имам син на 3 г и 2 м и чак сега мога да се похваля, че спя нормално, без да ставам. А детето ми е супер кротко и спокойно от раждането си. От безсънието не може да избягаш...........
Заведи детенце на лекар, не прави догадки.



Тема Re: Хиперактивно бебенови [re: Ali_]  
Автор NikiFin (старо куче)
Публикувано28.11.08 15:44



намери си помощник. Не виждам друго решение. Минала съм по този път и ти съчувствам.




Тема Re: Хиперактивно бебенови [re: Ali_]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано28.11.08 15:52



И аз мисля че се опитва да ти се оплаче малкото човече.
1. Ако пиеш кафета и т.н. просто ги спри за известно време, някои бебета са чувствителни към кофеина икато им се спи а не могат да заспят настава... ужас.
2. Опитай да го поразсъблечеш, моето бебе например търпи да му е студено но да му е топло просто откача. Облечи го само толкова колкото си облечена ти самата, щом е буйно и го завивай толкова колкото ти се завиваш.
3. помисли какво ядеш и дали не консумираш повечко млечни продукти, млечния протеин е тежък и е алерген, може да му е тежко на коремчето или да му дразни червата. Имах такъв проблем с мой малкия, изби го на нервност и разстройство. Като спрях да пия по 1л мляко на ден се нормализира. Огледай си като цяло хранителната диета за някакави дразнещи съставки и ги спри поне за 7-10 дни, за да провериш дали има ефект.
4. Ушички болят ужасно, хубаво ти е казало Сърфчето, заведи го на един лекар, а още сега можеш да пробваш да натиснеш зад меката част на ушето, ако реагира зле- смятай че има проблем с ушетата със сигурност.
5. Ако трябва гушкай го постоянно /ако се успокоява когато е гушнат и заспива можете да подремнете на фотьойла- слагаш го в слинг да не те естрах че може да заспиш и да падне и айде лека ви нощ/
6. какато са ти казали най-вероятно е да са колики, за тях освен капките също помага гушкането- слагаш неговото коремче нъ твоето, ако може кожа до кожа /това също може на фотьойла и да си подремнете през деня/
6. Повръща ли? може да има слабо изразен рефлукс не толкова силен че да повръща но достатъчно силен че храната заедно с киселините от стомаха да се връщат в хранопровода и да го тормозят. Пробвай да го оставиш да спи в столче за кола или шезлонг, но да е доста изправен.
7. Бебетата не реват без причина до изтощение търси причината, настоявай и пред личната лекарка. И ако някой те е посъветвал да му даваш сокчета от 40тия ден...

спри ги, най-вероятно е от тях, те са кисели.

Айде пробвай по списъка и да пишеш какви са резултатите, пък ние тука още ще умувамеее





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.