Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:59 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - пpoф. д-p И. Kpeмeнckинови [re: -Randi-]  
Автор Elly1 (непознат )
Публикувано20.03.09 19:52



Здравейте, професор Кременски,
интересува ме къде в Шумен или Варна мога да дам кръв за изследване на ранен БХС и от там да я препратят при вас. На 35 години съм, бременн в 12 г.с. Гинеколога, който ми следи бремеността смята, че трябва да го направя в 15-16 г.с., но аз държа на по-ранния тест.
Искам да направя изследването на 23 или 24, тъй като на 23 март съм на ФМ и искам да съчетая нещата.

Благодаря предварително за отговора.

Редактирано от Elly1 на 20.03.09 19:54.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - пpoф. д-p И. Kpeмeнckинови [re: jana]  
Автор tzvety_mk (непознат)
Публикувано20.03.09 21:52



Здравейте проф. Кременски ! Майка съм на едно дете на три години. През 2007 г. забременях втори път но нещата приключиха със спонтанен аборт в началото на първия триместър. Тогава диагнозата ми беше мисед аборт- плоден сак в матката без ембрион и ми препоръчаха да си направя микробиологично изследване което беше нормално. В началото на тази година пак забременях но пак се повтори мисед аборт във втория месец. Хистологичното изследване е : Децидуа с умерена некроза и кръвоизлив. Интересуваме как трябва да постъпя, какви изследвания е необходимо да направя и какво означава резултата от хистологията, защото въпреки всичко бих искала да имам още едно дете. Благодаря предварително!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - пpoф. д-p И. Kpeмeнckинови [re: Elly1]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано23.03.09 17:10



Здравейте,

След попълване на нашата бланка, която е в електронната страница. Важни са - CRL, NT и по възможност NB. Във всяка клинична лаборатория или друго здравно заведение могат да Ви изолиран от кръвната проба СЕРУМ. Можете да го изпратите с всяка българска куриерска поща до нас.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - пpoф. д-p И. Kpeмeнckинови [re: tzvety_mk]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано23.03.09 17:13



Уважаеме Госпожо,

Отговорих Ви в "бележки".
Заповядайте в удобно за Вас време да обсъдим проблема на място. Консултациите са безплатни.

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - пpoф. д-p И. Kpeмeнckинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор ivelinka (непознат )
Публикувано23.03.09 17:55



Здравейте Д-р Кременски!
В 14 4 г.с. ми направиха БХС (ехографията и датата на последният ми цикъл се разминават с една седмица).
Сега съм в 15 +7 г. с .(ултразвуковият преглед направен в МД София В 12+1 г .с. показа наличие на носни кости и гънка на врата 1.1 ). Днес разбрах резултатите и гинеколожката ми каза, че попадам в рисковата група за Даун, така наречената "червена".Утре ще отида при нея, за да ми каже точно колко е рискът и да ми издаде направление за амниоцентеза.
Имам записан час за амниоцентеза за 30 март който записах още преди да знам резултатите от БХС.
Това ще ми бъде втората амниоцентеза ,ащото при първата ми бременност пак си наложи следствие на висок риск на БХС . Плода си оказа Даун и бременността беше прекъсната.
Имам големи страхове за амниоцентезата в понеделник. Безпокоя се дали няма да предизвика спонтанен аборт ,за това защото ще ми е втора и изобщо не знам дали да я направя .Страх ме е да не се окаже отново Даун , въпреки че знам че е по-добре да я направя . Не е ли възможно БХС-то да греши? Възможно ли е Даун за втори път последователно? Моля ви дайте ми съвет!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - пpoф. д-p И. Kpeмeнckинови [re: ivelinka]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано23.03.09 18:17



Здравейте Госпожо,

Информацията, която подавате е малко странна. Очевидно Ви е подадена от няколко места с различно ниво на компетентност.
Ако желаете, съм готов да дискутираме проблема още утре след 14 часа при нас.
Консултациите са безплатни.
Моля, Ви не изпадайте в излишна паника.

Кременски.

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - пpoф. д-p И. Kpeмeнckинови [re: -Randi-]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано23.03.09 18:27



Здравейте Госпожо,

Признавам, че не съм най-точния експерт.
Консултантът Ви е прав.
Със сигурност може да се твърди, че "при IgG (+) и JgM (-) инфекцията от токсоплазмоза е била преди повече от 1 годна.
Мисля, че нямате основание за допълнително безпокойство.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - пpoф. д-p И. Kpeмeнckинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор ivelinka (непознат )
Публикувано23.03.09 18:45



Благодаря за бързия отговор Д-р Кременски!
Съжалявам ако съм писала доста хаотично и объркващо -от притеснение е.
Искам само да Ви попитам до колко е възможно за две бременности плодът да е с Даун?- първият беше потвърден, за сегашния щe се покаже от амниоцентезата, която ще ми е втора поред. И дали рискът от втора амниоцентеза нараства с броя на всяка следваща манипулация?
Аз също се притеснявам от разминаванията в информацията, защото прегледът с ултразвук ( NT=1.1, носни кости + ) и БХС (висок риск от раждане на дете с Даун ) си противоречат.
Благодаря за търпението и готовността да помагате!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - пpoф. д-p И. Kpeмeнckинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор -Randi- (член)
Публикувано23.03.09 18:52



Професор Кременски, благодаря за мнението и ангажираността Ви !!!

Всичко най-добро Ви пожелавам !





Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - пpoф. д-p И. Kpeмeнckинови [re: ivelinka]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано23.03.09 19:33



Здравейте,

Не Вашето изложение е противоречиво, а информацията. Например, NT = 1,1 в съчетание с костици на носа наистина показва нисък рист. Ако не Ви затруднява, моля, изпратете данните от биохимичния скрининг и "червената" зона. Почти съм сигурен, че това не е правено при нас и не Ви е консултирал наш консултант.

При предишно дете с Даун риска да се повтоир се увеличава незначително - 0,75%, но това е достатъчен повод да се обсъжда амниоцентеза, при която риска е по-нисък

Рискът при втората амниоцентеза не зависи от това, че е втора, а от оператора и от вашето безпокойство. След като сте преживяла веднаж амниоцентеза се очаква бизпокойството Ви да бъде по-ниско, а то е основния рисков фактор.

Силно се надяавм, че всичко ще приключи

Успех

Кременски

www.lmpbg.org



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.