Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:04 18.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - пpoф. д-p И. Kpeмeнckинови [re: jana]  
Автор fani_i (непознат )
Публикувано30.11.08 09:20



Здравейте професоре,

Препоръчахте ми утразвуково изследване и биохимичен скрининг в 11-14 седмица. Къде точно мога да направя тези изследвания и трябва ли предварително да си запиша час за тях.
Притеснявам се също така да не изпусна този момент тъй като 11-12 г.с. при мен ще съвпадне точно с периода на празниците, и се опасявам, че лабораторията няма да работи.

Благодаря!
Фани



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - пpoф. д-p И. Kpeмeнckинови [re: fani_i]  
Автор stella_koleva (непознат )
Публикувано30.11.08 16:05



Проф.Кременски. И аз имам питане към вас - трябва ли предварително да си запиша час за консултация при вас или се чака пред кабинета ви. Казаха ми, че трябва да си направя генетични изследвание, т. к. сега в събота се наложи аборт след прокървяване и казаха, че се е получило отлепване на сака и плода е спрял да се развива. А това е втора неуспешна бременност - предната завърши със спонтанен аборт. За щастие първата бременност беше успеша, но проблемна - с кървне до третия месец, но след това тези два аборта ми препоръчаха са си направя изследвания. А освен, че много трудно забременявам - за дъщеря ми цели 3 г., а сега за третата - 2г. Също така съпругът ми е с не много добри показатели на спермограмата и всичко става твърде сложно.
Консултацията може ли да се проведе с талон от моя гинеколог, а ко не - каква ще бъде горе долу цената на изследванията.
Извинете, че ви затрупах с толкова много информация, но ще се радвам на отговор от ваша страна.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - пpoф. д-p И. Kpeмeнckинови [re: dgudganka1]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано01.12.08 18:50



Здравейте уважаема г-жо,
За момента в резултатите Ви няма нещо, което да е причина за безпокойство. Наистина е желателно да си направите повторно биохимичен скрининг в периода 15 - 19 гестационна седмица.
Най-добре е да съчетаете повторния скрининг с ултразвуков преглед за изключване на дефекти на невралната тръба (спина бифида) в 15-16 седмица. Само по биохимични показатели определеният риск е малко по-висок от очаквания за възрастта, но на този етап това е само основание да се направи повторно изследване на биохимичните показатели в 15-19 седмица, така че няма от какво да се тревожите.
Желая Ви успех.
Поздрави
Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - пpoф. д-p И. Kpeмeнckинови [re: fani_i]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано01.12.08 18:57



Здравейте Г-жо,
Лабораторията ще работи на 22, 23 декември и на 29 и 30 декември - на тези дати можете да си направите скрининг, ако сте в подходящ срок на бременността. Тези дни са също така работни и за приемните кабинети на болницата, където можете да си направите ултразвуковия преглед. Няма нужда от предварително записване.
Надявам се тази информация да Ви е полезна.
Поздрави
Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - пpoф. д-p И. Kpeмeнckинови [re: stella_koleva]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано01.12.08 19:12



Здравейте Г-жо,
За консултациите няма предварително записване, така че ако желаете можете още следващата седмица да дойдете на консултация.
Изказвам Ви моето най-искрено съчувствие за инцидента, който Ви е сполетял, но Ви съветвам да мине малко време - няколко седмици и да дойдете да поговорим след празниците.
При мен консултациите не се заплащат и не Ви е нужен талон от личния лекар или гинеколог, но носете всички медицински документи, които имат връзка с проблема.
Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - пpoф. д-p И. Kpeмeнckинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор fani_i (непознат )
Публикувано01.12.08 21:20



Много Ви благодаря за отговора. Информацията за мен е много полезна. Обещавам да не досаждам, но моля за Вашето мнение за витамините "Центрум - Матерна". Мога ли спокойно да ги вземам. При последната бременност пих едни антиоксидант на Валмар /по лекарско предписание/, и след консултацията с Вас се оказа, че съм направила грешка. Сега съм много предпазлива с всякакви добавки, освен фолиевата киселина разбира се.

Благодаря,
Фани



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - пpoф. д-p И. Kpeмeнckинови [re: jana]  
Автор Martha (непознат )
Публикувано02.12.08 10:25



Уважаеми проф. Кременски,
Поради два миссед аборта ви посетих за консултация. Вие ми препоръчахте да направя 4 групи изследвания (отбелязахте ги на един жълт формуляр): тромбофилии, антифосфолипиди, кариотипиране и MTFHR. Дадохме кръв на 6-тия етаж на Майчин дом за кариотипирането и сега очакваме резултатите. Изследванията на антифосфолипиди от клиниката на проф. Балевска също са готови, като там са изследвани: антикардиолипинови антитела, анти бета 2 GP I и антифосфатидилесеринови антитела. Когато отидох да си получа резултатите от лабораторията на 14-тия етаж в съседство до кабинета Ви, установих, че са ми направени изследвания само на следните показатели: Фактор V Laiden, Протромбин и PAI. Няма изследване на MTFHR. Въпросът ми е в тази лаборатория прави ли се такова изследване, а ако не се прави, къде да отида да си направя?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - пpoф. д-p И. Kpeмeнckинови [re: Martha]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано02.12.08 17:14



Уважаема Г-жо,
По това което ми пишете, виждам че Ви е направен панела от изследвания, който предлагаме при спонтанни аборти.
Ще Ви направим и изследването за MTHFR.
За да няма грешки с идентификацията на Вашата проба, Ви моля да ми пратите бележка с трите си имена.
Желая ви успех.
Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - пpoф. д-p И. Kpeмeнckинови [re: fani_i]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано02.12.08 17:16



Здравейте Г-жо,
Витамините Матерна са адаптирани за бременни, така че няма от какво да се притеснявате.
Желая Ви успех.
Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - пpoф. д-p И. Kpeмeнckинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор salinas (непознат )
Публикувано04.12.08 15:39



дравейте, професор Кременски!
Четох страхотните отзиви за вас и реших също да попитам и аз за втората си дъщеря. Все още няма уточнена диагноза, но д-р Иван Литвиненко е посочил като най-вероятна диагнозата Вродена миопатия.. Обаче когато правихме ЕМГ тя беше много малка и той каза, че ЕМГ не е гаранция, че и няма нищо. Затова не е уточнена, каза ни да правим няколко месеца рехабилитация и пак да отидем на контролен преглед. Няма никакви други проблеми освен мускулната слабост. Правя и всеки ден рехабилитация и се подобрява, но, според мен, много бавно. На една година чак започна да сяда, сега е на година и три месеца. Сега започна да си държи главата изправена, но все още не много добре. Иначе говори, интелектуално няма проблеми, даже е напред.
Препоръчаха ни да направим генетични тестове. Другата седмица сме в София, бихте ли ми обяснили, ако е възможно, каква е процедурата.
С уважение: Илиана Димова




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.