Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:54 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - пpoф. д-p И. Kpeмeнckинови [re: galyuna]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано03.02.09 12:02



Здравейте,

Моето работно време е от 8 до 18-19 часа.
Във всеки случай се разминава с Вашето.

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - пpoф. д-p И. Kpeмeнckинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор elle_s (непознат)
Публикувано06.02.09 11:10



здравейте,проф.Кременски,
имам син който е с диагноза спинална мускулна атрофия Iтип доказана с генетичен тест във вашата клиника.Изследването е правено само на сина ми-обясниха ми,че тъй като болеста е автозомно рецесивно,то и двамата с мъжа ми сме носители и няма нужда да се изследваме.Въпроса ми е може ли ние да се изследваме за да знаем какви генетични болести носиме,които бихме могли да предадем на следващите си деца и каква ще е цената.И още един въпрос-какво бихте ми казали за хапчето ptc124-има ли шанс да се появи на пазара скоро?
БЛАГОДАРЯ,ВИ!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - пpoф. д-p И. Kpeмeнckинови [re: elle_s]  
Автор perla3 (непознат )
Публикувано06.02.09 18:25



здравейте, проф. Кременски,
Искам да ви попитам необходимо ли е да си правим генетични изследвания с мъжа ми , след като в епикризата на мъртвороденото в 30 г.с, се казва , че причината е диафрагмална херния, хипоплазия на левия бял дроб. Това ми беше втора бременност.Първата ( преди година) завърши с кухо яйце. За нея нямам резултати от изследвания.
Благодаря,Ви!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - пpoф. д-p И. Kpeмeнckинови [re: elle_s]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано08.02.09 16:18



Здравейте,
В случай, че е доказана на ДНК ниво (генетично) при нас СМА на болно дете, тогава наистина в 100% двамата родители са носители. При следващата бременност същото изследване може да бъде направено в 11-13 седмица и да се постави практически 100% диагноза. Поради това родителите не се налага да бъдат изследвани. Основният риск при вас е от СМА. Рискът при всяка бременност е висок - 25%.
Извън този риск при всяка бременност, при всяка бременна съществува нисък риск - около 3% за генетични проблеми. Те се отхвърлят по време на бременността, като се започва от 11 и се завършва в 22 седмица. Предварително се правят изследвания само в случаите, че в семействата на двамата партньори е имало генетичен проблем - виште в нашата страница (www.lmpbg.org) "ВЪПРОСНИК" за бременни.
В момента все още не е достъпно (не съм сигурен, че много хора ще го пожелаят, ако е достъпно) всеки да бъде изследван за рискове от над 23000 редки генетични болести. По-скоро това ще се прави за честите болести.
За съжаление за ptc124 нещата все още са в предварителни изпитания. Можете да бъдете сигурна, че в момена, когато се появи ние сме готови да информираме всички регистрирани при нас

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - пpoф. д-p И. Kpeмeнckинови [re: perla3]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано08.02.09 16:31



Здравейте,

Така представени данните се смята, че става дума за две случайни събития, които не изискват предварителни изследвания. Най-добре е да посетите нашата консултация в удобно за Вас време с епикризата. Консуртациите са безплатни.
При следващата бременност, както при всяка друга бременна, се започват в 11 седмица с изследвания за отхвърляне на съществуващите генетични рискове (около 3%). Не забравяйте за фолиевата киселина, която се пие поне 3 месеца преди и след забременяване - на практика непрекъснато в очакване на бременност.

Бъдете здрава

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - пpoф. д-p И. Kpeмeнckинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор elle_s (непознат)
Публикувано08.02.09 19:29



БЛАГОДАРЯ ВИ!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - пpoф. д-p И. Kpeмeнckинови [re: jana]  
Автор vesitri (непознат )
Публикувано12.02.09 16:36



Здравейте, проф. Кременски!
Казвам се Веселка и съм на 26 г. Направих си БХС в 15 г.с. Бих Ви помолила за коментар относно резултатите.
Вашият определен риск в 15 г.с. за:
Болест на Down 1 от 1800
Болест на Edwards 1 от 11000
Дефекти на невр. тръба/коремна стена -нисък
Free-bCG [7.3 - 44.2] 15.19 /забележка/
AFP [14.2 -41.6] 15.7
Възрастов риск Down 1 от 1200
Възрастов риск Edwarfs 1 от 11000
/забележка Mo=17.9 ng/ml
Благодаря предварително



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - пpoф. д-p И. Kpeмeнckинови [re: vesitri]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано12.02.09 18:11



Здравейте Веселка,

Резултатът Ви е много добър.

Идеята на това изследване е да Ви даде данни за вземане на решение за изследването, което дава 100% гаранция за болест на Даун и други хромозомни болести - амниоцентеза (вземане на околоплодно течност). Амниоцентезата, обаче носи риск за бебето от 1:250. Този риск е повече от 7 пъти по-висок, отколкото Вашия - 1:1800 (около 0,06%). Същото важи и за другите 2 болести.
Това, което силно Ви се препоръчва е само извършване на специализираното изследване "фетална анатомия" на 3 измерен апарат.

Бъдете здрава и успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - пpoф. д-p И. Kpeмeнckинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор ivelinka (непознат )
Публикувано13.02.09 16:58



Здравейте Др. Кременски!

Казвам се Ива и съм на 21 години от Ракитово. Бременна съм в 11 г. с .Тази ми е втора по ред, но първата беше прекъсната по МП в 19 г .с. , защото се установи плод с наличие на тризомия 21 (12 г.с. , БХС-1 :10 , в 17 г.с. -амниоцентеза направена в Мбал" Св .София ").
Информирана съм от настоящия ми акушер-гинеколог ,че се отнасям към групата " рискова бременност" и поради тази причина при мен е задължително да направя отново БХС между 11-13 г. с. и амниоцентеза.
Въпросът ми към Вас е - задължително ли е да направя БХС, при условие че при какъвто и да е резултат ще се подложа на амниоцентеза или за нея е задължително наличие на изледван БХС риск? Дали бих могла да направя БХС и амниоцентеза в Мбал "Майчин Дом София " и ако е възможно бихте ли ми дали кординати за да си запиша час?
Предварително Ви благодаря сърдечно!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - пpoф. д-p И. Kpeмeнckинови [re: ivelinka]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано13.02.09 18:11



Здравейте,

Мисля, че вече Ви отговорих в "бележки".
Най-добре е да дискутираме проблема в нашата консултация в удобно за Вас време - всеки работен ден след 9:00. Желателно в периода 11-13 седмица.
Всички консултации и изследвания са безплатни.
Няма нищо задължително и обезпокоително на този етап.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.