Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:55 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Начална бременност и рентген?нови  
Автор leysi (минаващ)
Публикувано03.11.08 09:45



Здравейте, майчета!
Вчера разбрах, че отново съм бременна! За съжаление не смея да се зарадвам, защото както писах и в клюкалнята малчо беше с пневмония и го държах на рентгена за снимката. Седмица по-късно се наложи и аз да си направя снимка на дробовете. Та така ми се събраха 2 рентгена за 8 дни. Не стига това ами понеже се оказа, че имам междуребрена невралгия пих 3 дни и Неуралгин и Гело Миртол Форте. Естествено веднага ги спрях като разбрах за бременността. Фолиевата ще я почна от днес

. Още не съм била и на доктор, ще отида тази седмица.
Най-вече се интересувам дали има друга мама с подобен случай и дали е родила здраво бебче. Също така какви изследвания мога да синаправя максимално рано, за да се установи здрав ли е плода и какъв е риска?
Изчетох доста мнения снощи от разл. форуми и мненията са противоречиви за съжаление



Тема Re: Начална бременност и рентген?нови [re: leysi]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано03.11.08 09:56



Наистина са противоречиви, но и за жалост не с много добра прогноза. Направи консултация възможно най-бързо с лекуващият те специалист






Тема Re: Начална бременност и рентген?нови [re: leysi]  
Автор Acя ()
Публикувано03.11.08 09:59



Стискам ти палци!
Аз изпих такива количества лекарства в началото на бременността с Ели пък тя си е супер


Някъде бях чела, че все пак организма има предпазни механизми и пази плодчето в ранните седмици, когато вероятността да се разбере за бременността е малка
Още веднъж успех!Пиши какво е казал лекаря ти! Вярвам в добрия изход!



Тема Re: Начална бременност и рентген?нови [re: leysi]  
Автор jabolinka ()
Публикувано03.11.08 10:01



Не се безпокой, преди да знам, че съм бременна ме снимаха за зъб. Накараха ме да вляза в ренген - стаята без предпазна жилетка. После бях много притеснена. Сега всичко е наред.

Редактирано от jabolinka на 03.11.08 10:02.



Тема Re: Начална бременност и рентген?нови [re: leysi]  
Автор lavandula (спокоен)
Публикувано03.11.08 10:15



Не се притеснявай аз си изкълчих крака миналата седмица и Джи Пи каз че съм могла да го снимам ако се наложи. Не било мнооого полезно, но ако се налага не се прави компромис с рентгена.



Тема Re: Начална бременност и рентген?нови [re: lavandula]  
Автор leysi (минаващ)
Публикувано03.11.08 10:28



Да, но ти си в напреднала бременност, а при мен и двата рентгена са в самото начало, когато се формират органите и системите на бебето

Сега ще ходя до поликлиниката да питам какъв модел е рентгена и с колко рада са ме облъчили, защото четох, че под 5 рада било безопасно.



Тема Re: Начална бременност и рентген? [re: leysi]  
Автор pipol4o (мама на Калини)
Публикувано03.11.08 12:10



Аз бях в началото на бременноста си когато си счупих крака и ме снимаха без предпазна жилетка. Снимаха ме така, защото аз неказах, че съм бременна ( немислех, че е важно ). Преди години не е имало ултразвук и когато се е налагало са снимали бременните майки на рентген, когато са искали да видят бебето. Имам позната, която също са я снимали, защото имала пневмония - и то много снимки. Имам друга, която съвсем в началото на бременноста беше с пневмония и изпи сума ти лекарства ( антибиотици ). Господ си знае работата, всички родихме живи и здрави дечица ( да чукна на дърво ). Знам, че и ти няма да имаш проблеми. Пожелавам ти една прекрасна бременност без притеснения и едно здраво бебче на финала.





Тема Re: Начална бременност и рентген?нови [re: pipol4o]  
Автор нeмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано03.11.08 12:20



Според мен по-малко е нужно да се притесняваш за ренгена, повече за изпитите лекарства. Почвай фолиева. Ще си направиш БХС и фетална в ранни седмици или направо си записвай час за ФМ, че вече за януари записват ;)



Тема Re: Начална бременност и рентген?нови [re: pipol4o]  
Автор leysi (минаващ)
Публикувано03.11.08 14:18



Много ти благодаря за куража, който ми даваш! Дано всичко е наред!



Тема Re: Начална бременност и рентген?нови [re: нeмиpницa]  
Автор leysi (член)
Публикувано03.11.08 14:24



Кои са добрите специалисти по фетална морфология и къде приемат? Аз знам само за Мазнейкова, но за нея мненията са много противоречиви!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.