Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:27 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Антибиотиците докарват ракнови  
Автор Haтypaлиcт (татко+)
Публикувано11.10.08 09:10



Знам, че днес антибиотици се изписват като бонбони на децата, за щяло и нещяло. На нашия Самуил, колкото и пъти да отидем при педиатърката, дори с лека кашлица, все антибиотик ни изписва. Който съответно подменяме с хомеопатия....

Вижте какво пише в днешния вестник



Антибиотиците докарват рак
В цял свят тези медикаменти се продават с рецепта, у нас - свободно

Антибиотиците са вредни, употребата им дори може да доведе до рак на дебелото черво. Това съобщи за "Монитор" генерал-майор проф. Никола Александров от Военномедицинската академия. Те провокират дисбактериоза в дебелото черво, от която пробиотиците, които подсилват имунната система, се унищожават. В резултат се активизират вредните микроби, а в дебелото черво се развиват гнилостни процеси. Следва срив на имунната система, повишаване на холестерола и тумори. Така токсикологът обясни процеса. Проф. Александров изтъкна, че пробиотикът лактобацилус булгарикус в дебелото черво, какъвто има и в киселото мляко, предотвратява карциномните процеси и препоръча при лечение на заболяването лекарите да наблягат на пробиотици, а не да изписват безконтролно антибиотици, както се практикува сега.
Антибиотиците са опасни за човешкото здраве, те стават все по-безполезни при лечението на редица заболявания. Това става ясно от доклада на Бялата книга „Заедно за здраве: Стратегически подход за ЕС 2008-2013 г.", който депутатите от Европейския парламент приеха. В документа се препоръчва на всички страни членки да ограничат употребата им, като се подчертава, че те дори могат да бъдат изключително вредни за човешкия организъм.
Антибиотиците стават все по-безполезни, тъй като резистентността към тях се увеличава. В отделни части на ЕС в резултат на различното отношение към използването и контрола върху тях степента є е различна. В някои страни от Източна Европа, където контролът върху употребата им е занижен, устойчивостта е 3-4 пъти по-голяма спрямо тази в средноевропейските страни. Рискът от разпространяването на резистентните бактерии се влияе и от големите маси придвижващи се хора, твърдят евродепутатите.
Те настояват да се затегне контролът върху продажбата и тези медикаменти да се предлагат срещу рецепта, като се изписват само в краен случай.

В България всеки може да си купи антибиотик без рецепта.
Ние сме на първо място в света по свободната им продажба, личните лекари пък ги предписват за щяло и нещяло, коментира проф. Никола Александров. По думите му в нашите аптеки все още може да се купи дори гентамицин. С наредба на Министерството на здравеопазването медикаментът не се препоръчва, но все още се изписва от джипитата.

Редактирано от Haтypaлиcт на 11.10.08 09:10.



Тема Re: Антибиотиците докарват ракнови [re: Haтypaлиcт]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано11.10.08 09:47



И цигарите, и UV лъчите и всичко останало неупотребено като хората. Аз също съм против прекомерната употреба за щяло и нещяло на антибиотични средства.




Тема Re: Антибиотиците докарват ракнови [re: Haтypaлиcт]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано11.10.08 10:50



Добро Урто!!!!





тинтири-минтири

Тема Re: Антибиотиците докарват ракнови [re: jana]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано11.10.08 11:03



Спираш да ги употребяваш и готово.... Ама трябва да се въоръжиш с много търпение и да си убедена, че прилагаш правилно лечение на себе си и близките си без Антибиотици... и ако намериш и подкрепа от мед. лице... ех, това ще е рая

...

Едно е вярно в БГ антибиотици се предписват за щяло и не-щяло... Последния пример е малкия син на моя приятелка, който вади последните си 4 зъба за 3 седмици и Тъпата Паедиатърка му направила два курса с Антибиотик, понеже имало опасност да се разболее ТЕЖКО ... А още по-тъпата ми приятелка му ги дала моля ви се... и чак на втория курс се светнала, че нещо не е наред с тая работа... Сега се вайка, вайка и дано не намери тая статия, че ще вземе да се самоубие.



тинтири-минтири

Тема аз съм много активна на тема антибиотицинови [re: 3aиpa]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано11.10.08 11:35



... сега се сетих случка от вчера... Ходих да навестя една приятелка в аптеката й след 21 ч... Пристига някакъв пич с лепенка на челото и казва... Абе в спешното докторката ми цеди една пъпка и ме прати да си взема аптибиотик от аптеката (без рецепта идва)... Аз така

... затъркалях се поп пода от смях. приятелката ми обаче професионалист го пита: Е как така, някакъвв антибиотик не каза ли поне какъв.... ... Ония вика: ми не, каза да взема някакъв за 5-10 лв. какъвто ми дадете ... Приятелката ми продължава обаче: абе каква е тая докторка, поне име не ти ли каза... Ония: ми една дребна такава, рускиня - в спешното е дежурна... Приятелката ми му даде Доксициклин (ужас ).. Ония си отиде доволен, а аз заприпадах от смях по пода, щото не знам каква кафа тярбва да й е била на докторката да го прати до аптеката за "някъв антибиотик" .... Или пък е била пълен некадърник! Не знам....

Ама не е смешно !



тинтири-минтири

Редактирано от 3aиpa на 11.10.08 11:41.



Тема Re: аз съм много активна на тема антибиотицинови [re: 3aиpa]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано11.10.08 11:40



Съвсем не е смешно! И тъй като лекарите вече за щяло и нещяло изписват АБ, някои спират да ходят на лекар и си ги самоназначават. Все по-често чувам: "Нещо ми е зле, отивам до аптеката да си взема антибиотик"!







Тема Последният куриознови [re: mishellinna]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано11.10.08 13:52



Вчера вечерта идва един приятел на мъжа ми бил на зъбар, че се издул. Оня му лекувал зъба и накрая му дал АБ Трихомонацид (аз пих такъв по време на бременността за трихомони), но той е за ПОЛОВА с-ма

Такъв смях му ударих, дори му предложих, че са ми останали таблетки Flagyl, вагинални за всеки случай да пийне и тях




Тема По този поводнови [re: Haтypaлиcт]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано11.10.08 19:07








Тема Re: Антибиотиците докарват ракнови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Acя ()
Публикувано11.10.08 20:50



Не знам дали не е малко пресилена тая статия, но наистина е смешно как всеки може да си предпише антибиотик, да си го купува от аптеката без рецепта и да се самолекува


Не съм против антибиотиците като цяло, защото те са доказали своята ефикастност, но чак пък това за всяко нещо да се предписва антибиотик...ужасно се дразня, когато някой се похвали, че ходил на лекар, било вирус и му предписали антибиотик и по-лошото ходил на лекар било вирус, а пациента бесен, че лекаря не предписал антибиотик и той си го самопредписал...



Тема Re: Последният куриознови [re: jana]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано11.10.08 21:14



Хахахахха... ама ти вагинално (по скоро анално

) ли му предложи да ги взима... щото ако ще ги гълта флажилите през устата ще му е доста... ъъъъъъъ... мазничко ...

Вчера докато си седях при приятелката в аптеката пристигнаха двама родители без бебето (към 22.30 ч.) и дадоха рецепта в която бяха изписани капки за очи за възпалените уши на бебето... Приятелката се притесни, но те й казаха, че лекарката ги предупредила, че знае че са за очи, но тя ги дава за уши... Тотален шок... В крайна сметка се оказа, че от близо 6 м. тия капки ги няма в търговската мрежа ... Ама карай - рецепта нали има .



тинтири-минтири


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.