Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:17 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Освен всичко тованови [re: 3aиpa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано19.10.08 10:06



Естсетвено, че всичко е до навик, но си харесвам живота тук в хаоса. Имаме две вили, но рядко ходиме за повече от ден, за разлика от бабите, които не си тръгват от там т.е. след определена възраст може и да се уморя от всичко това, но засега съм с дълбоки корени тук






Тема Re: Освен всичко тованови [re: jana]  
Автор snich (top4o)
Публикувано19.10.08 11:18



Харесва ми начина им на живот извън "лудницата",но определено предпочитам да съм в града.Наистина няма нищо по-хубаво за детето от това да тича по голо дупе.Съдя по моето хлапе,което беше невероятно нахилено като тича гола по плажа (на палатка за по 4 дни)Обаче ми е трудно да си представя,че в града ще вися над легена,или ще дебна кога дава сигнал.Привърженик съм на памперсите,когато съм в града. Харесват ми удобствата на града.Пералня въртя абсолютно всеки ден.При първа възможност давам тази свобода на Ренета,която дават на Самуил,но не мога да се откъсна за постоянно от удобствата ,които имам тук - ДГ е на 2 мин пеш от дома ни,магазини с голямо разнообразие в голяма близост.....и т.н.
Когато за първи път Натуралист пусна такава тема тук,точно се беше родил сина му.Тона му беше доста остър и категоричен.Буквално си представях,че живеят в пещера,хранят се с корени и се перат в реката.Сега звучи разумно и по-меко.
Натуралист,поздравявам те за решението,което сте взели с жена ти

Пожелавам на Сами да запази хубави спомени от детството изпълнено със свобода,какъвто и да пожелае да е живота му като пораснеБезценно е това,което правите за него



Тема Re: Не вярвам, че перете веднъж седмично!нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор incendio (есенна)
Публикувано19.10.08 19:13



била съм в къща със система за компостиране на отпадните води (не на всички отпадъци) наистина е чудесно (скъпичко е, но си заслужава), но зимата, когато има замръзване, не е достатъчно ефективна...



Тема Re: Освен всичко тованови [re: vesel4o]  
Автор Acя ()
Публикувано19.10.08 20:20



Родителите винаги така или иначе определят начина на живот на детето. Ако например на детето се предлагат от ранна възраст шоколади, зрънчовци и т.н. детето ще има афинитет към снаксовете. Ако такива храни се избягват в менюто му то просто ще предпочита да яде друго...искам да кажа, че вкуса на детето се формира от родителите

...та да тъгувам ли за децата дето не им се предлагат зрънчовци или да се радвам за тях?



Тема Re: Освен всичко тованови [re: Acя]  
Автор vesel4o ()
Публикувано19.10.08 21:48



само дето този на4ин на живот няма нищо общо със снакса!

разбрах ти идеята,но ми се вижда някакси прекалено природосъобразно живуркане



Тема Re: Освен всичко тованови [re: vesel4o]  
Автор dessbess (старо куче)
Публикувано19.10.08 22:32



Моето дете не познава вкуса на шоколад, снакс-макс и т.н. Задълбали сме на солети обаче!



Снимките наистина са много красиви и пасторални...но аз бих им се наситила и за един уикенд да речем! Повече няма да издържа!



Тема Re: Не вярвам, че перете веднъж седмично!нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор steffy (познат)
Публикувано20.10.08 17:27



Това всичко е много хубаво, не оспорвам начина ти на живот, всеки има право на избор. Не ми допада това, че водиш пропаганда, за нещо, което е абсолютно неприложимо в градски условия.
Аз например имам пералня Аристон, също харчи възможно най-малко ток и вода, но прането излиза по-скъпо от памперсите. НЕ използването на памперси в градска среда НЕ води до никакви икономии, това е реалността, нека не се заблуждаваме. Парите, които евентуално ти си спестил са при едни доста спартански условия. А дали наистина са спестени, или похарчени за нещо друго, това е отделен въпрос. Никъде не казваш колко струва колекторът за топла вода...





Тема Re: Не вярвам, че перете веднъж седмично! *DELETED*нови [re: steffy]  
Автор Haтypaлиcт (татко+)
Публикувано20.10.08 17:41



Мнението е изтрито от allnatural

Тема Re: Не вярвам, че перете веднъж седмично!нови [re: steffy]  
Автор Acя ()
Публикувано20.10.08 17:47



Стефи, това, че ти не можеш да го постигнеш в големия град, не значи, че други майки не са го постигнали

. И ЕБХ не винаги означава повече пране . Искам да отбележа, че поради изпускане на памперсите на Габи съм изпирала по няколко комплекта дрешки на ден, все пак пералнята не беше чак така пълна, че да не мога да добавя 3-4 комплекта пелени, ако ги има , т.е. прането би било все същото за мен .
Аз също съм на мнението на Снич, в началото Натуралиста ме подразни с назидателния си тон, но сега тона е посмекчен и не виждам защо да не информира потребителите за този метод на отглеждане на деца. Има хора, за които този подход би бил приемлив поради една или друга причина, но като не знаят за него как да го приложат?! Не виждам нищо лошо в информацията.

Редактирано от Acя на 20.10.08 17:47.



Тема Re: Не вярвам, че перете веднъж седмично! [re: Haтypaлиcт]  
Автор steffy (познат)
Публикувано20.10.08 19:56



Няма как да харчи по-малко от нашата, ако нагрява водата с нагревател - това е най-скъпата част от прането. Нашата взима топлата вода директно от бойлера на колектора.

Точно за това казвам, че прането в градски условия излиза по-скъпо от памперсите, ти го потвърждаваш. Ако сметна парите за колектор и тези за прах и вода... интересно как ще спестя 1500 лв., няма начин.



Редактирано от steffy на 20.10.08 20:02.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.