Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:17 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Още от началото без памперснови [re: Haтypaлиcт]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано13.10.08 07:23



Приеми моите най-сърдечни поздравления и искрено възхищение, Натуралист!

Евалла и браво на теб и съпругата ти! Да ви е жив, здрав и все така интелигентен и красив синът ви Самуил, и винаги много да ви радва! Благодаря ти, че сподели с нас личния си опит и успехите на вашето дете още от невръстно бебче! Радвам се, че те познавам! Един ден с второто ми дете обезателно ще пробвам този революционен метод - дай, Боже, де! Хем екологично чист, хем бърз, хем лесен, хем удобен, хем приятен за дечко!!!

отново съм фина мадама - свалих 15 килограма!!!

Ася, подкрепям твоите постинги тук - много мъдри и правилни ми се виждат!

Другите, защо нападнахте така човека?!? Срам ме е...

Сега Натуралист отново може би ще изчезне оттук, а на мен честно казано доста ще ми липсва

Черинце, жена му никога не ми е изглеждала като мъченик... друг е въпросът, че ако аз бях на нейното място, сигурно щях да се чувствам точно такава - жертва и мъченик, но това си е МОЙ проблем, не неин и на Натуралист...

И така, призовавам:

Нека наистина бъдем по-толерантни към чуждите позиции!!!

Редактирано от vihrogonche на 13.10.08 07:32.



Тема Re: Още от началото без памперснови [re: Haтypaлиcт]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано13.10.08 09:33



Човешкото същество е най-сложният биологичен елемент от останалите живинки. Като сравняваш котката за тоалетната, сравни и това, че жената носи детето си повече месеци, детето има нужда от майка си много по-дълго време, не на няколко месеца да го оставиш и само да се оправя нали? Това са различни биологични единици, сравняването не е правилно.




Тема Re: Още от началото без памперснови [re: vihrogonche]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано13.10.08 15:13



На мен също ми допада, че споделят различни методи. Браво на детенцето, че се е научило. Имам само следното питане: А как се справяте когато детето спи, не пишка ли докато спи? Моята госпожица вече почти свали дневния памперс, освен за сън. Просто си пишка, без въобще да се буди. Не виждам как ще сваля пампата за сън, защото просто няма никакви сигнали, спи като бебе, а пампата винаги препълнена. Въпреки, че като се събуди веднага я слагам на гърне и пак пишка, тя просто си пишка и докато спи.




Тема Съхранили сте природата, ама не съвсем...нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор steffy (познат)
Публикувано13.10.08 19:38



Браво на вас, спестили сте 1500 лв. от памперси! А колко похарчихте за прах за пране и колко по-често пускахте пералнята за напикани дрешки, защото не можеш да ме убедиш, че не е имало такива?
Това, че сте съхранили природата е относително спорен въпрос, защото със сигурност сте изразходвали повече вода и перилни препарати.

Съхранили сте едно за сметка на друго... нещо не схващам подобна логика...

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от steffy на 13.10.08 19:39.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от steffy на 13.10.08 19:42.</EM></FONT></P>

Редактирано от steffy на 13.10.08 19:43.



Тема Re: Съхранили сте природата, ама не съвсем...нови [re: steffy]  
Автор Haтypaлиcт (татко+)
Публикувано13.10.08 19:56



В отговор на:

Браво на вас, спестили сте 1500 лв. от памперси! А колко похарчихте за прах за пране и колко по-често пускахте пералнята за напикани дрешки, защото не можеш да ме убедиш, че не е имало такива?
Това, че сте съхранили природата е относително спорен въпрос, защото със сигурност сте изразходвали повече вода и перилни препарати. Съхранили сте едно за сметка на друго... нещо не схващам подобна логика...



Стараем се да правим нещата с минимална вреда върху природата. Виж ? Колектора ни доставя безплатна гореща вода от пролет до зима, а зимно време това го прави камината с безплатни паднали дърва от гората. Пералнята взима горещата вода направо от колектора, за да не харчи ток и време за нагряване, а самата вода идва от кладенец. Така че прането е почти безплатно, като изключим тока за пералнята, помпата и праха. Наистина ползвахме бебешки прах първите няколко месеца, но напишканите пелени се перяха само с вода, а нааканите бяха по-скоро изключение - 1-2 на седмица (а по-нататък на месец), благодарение на ЕБХ и старанието на Сами да бъде чист. Във всеки случай спомням си, че към 4-тия месец вече го перяхме нормално с нашите дрехи веднъж седмично.

Редактирано от Haтypaлиcт на 13.10.08 20:07.



Тема Re: Съхранили сте природата, ама не съвсем...нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор vesel4o ()
Публикувано13.10.08 20:06



къде живееш,натуралист?!?



Тема Re: Съхранили сте природата, ама не съвсем...нови [re: vesel4o]  
Автор Haтypaлиcт (татко+)
Публикувано13.10.08 20:28



На един от зелените хълмове край Търново





Тема Re: Още от началото без памперснови [re: mimy]  
Автор Haтypaлиcт (татко+)
Публикувано13.10.08 20:37



В отговор на:

На мен също ми допада, че споделят различни методи. Браво на детенцето, че се е научило. Имам само следното питане: А как се справяте когато детето спи, не пишка ли докато спи? Моята госпожица вече почти свали дневния памперс, освен за сън. Просто си пишка, без въобще да се буди. Не виждам как ще сваля пампата за сън, защото просто няма никакви сигнали, спи като бебе, а пампата винаги препълнена. Въпреки, че като се събуди веднага я слагам на гърне и пак пишка, тя просто си пишка и докато спи.



Всъщност бебето никога не пишка на сън, според мен. Може да се събуди, да се изпишка и да пак да заспи. Сами го правеше в първите седмици, после свикна да го изпишкваме в легена след събуждане. Но в интерес на истината, доста време, докъм 8-ми месец, бяхме с нощен памперс, защото имаше период като му се допишка нощем хем не иска да го прави в гащите, хем се сърди като го вдигаме за легена. После, като започна да задържа повече, спокойно изчакваше до сутринта, това към 15-ти месец. Но всяко дете е различно.

Пропуснах да поясня - по време на преходи, когато никнат зъби, прохожда и др. детето може да престане да дава сигнали за ден-два до 2 седмици. Това е нормално, тогава просто слагаме памперса и чакаме да отмине периода.

Редактирано от Haтypaлиcт на 13.10.08 20:41.



Тема Re: Още от началото без памперснови [re: Acя]  
Автор NikiFin (старо куче)
Публикувано13.10.08 22:23



Разбира се и аз виждам като децата ми почнат да напъват. Ама не си и помислям да им прекъсвам изхождането. А за Африка и Индия още е така, ама иди да видиш как живеят в лайната си, там е и топло и по цял ден бебетата се разхождат с голи дупета. При нас и да искаме няма как да стане. Не че циганите не го правят де, ама мерси, не ме кефи техния начин на живот






Тема искам да ти кажанови [re: Haтypaлиcт]  
Автор NikiFin (старо куче)
Публикувано13.10.08 22:36



че си постигнал моята мечта - да живееш сред природата, екологичен и минимално зависим от обществото живот. Поздравявам те за това. Надявам се един ден като се пенсионираме с мъжа ми да успея да го навия да се усамотим някъде в планините и да се радваме на истинския Survivor







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.