Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:50 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: a 2000 лв. докарват идеално здравенови [re: Haтypaлиcт]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано20.10.08 23:26



Тук се съгласявам с тебе по въпроса за децата и техните запазени, естествени инстинкти. Запазени докато не ги нарушим ние. Но пък живеем в някакво общество, което си има определени рамки, с които трябва да се съобразяваме. Междудругото Лидия Ковачева говори в една от статиите си точно за тия запазени, детски инстинкти по отношение на вечното тъпчене от страна на родителите. Аз това го бях усетила вътрешно, но след като прочетох книгата й се убедих, че съм права. А именно да не храня децата си под час и ако не искат да ядат, да не ги карам. В крайна сметка те най-добре си усещат кога са гладни.

А що се отнася до това какво точно им се яде и дали имат инстинкта да избират само и единствено здравословната от наша гледна точка храна, виж тук не мога да се съглася. По-скоро мисля като Гредоред, че твоят Сами яде кълнове просто защото в организма му липсват достатъчно протеини, ако не му давате месо. Той едва ли знае, че това е здравословно. А по всяка вероятност копира вас.

За мен ключът към здравето и дълголетието е първо в храненето както като количество, така и като качество. И второ в психическата нагласа. Което означава, че разни благинки, но в умерени количества са винаги полезни.






Тема Re: шоколада ще докара протезинови [re: snich]  
Автор Luna Chocolata (exНевена Цонева)
Публикувано21.10.08 10:45



Аз да си кажа мнението. Като беше бебе моето магаренце, бяхме на най-строгадиета заради алергията му. С времето и под лекарски надзор въведохме мляко и месата и т.н. Пазех го много - бабите ги гонех като партизани, ако смееха дори да предложат нещо извън програмата. Но след като почна ясла (където също пробвах да дам инструкции какво да НЕ яде - шоколад, какао, торти, бонбони и прочие), малко по малко пробва от всичко (без никакво мое или на баща му участие!) - шоколад, близалки, бонбони, дъвка. Ужасих се отначало какво носят другите майки/бащи на децата си на взимане от яслата (на 1 дори му бяха донесли кока-кола?!??!??!?!?). Така, чепрейки моя син без мое знание, се оказа, че той знае каков ешоколад, близалка, бонбон и дъвка. Направо лошом и стана. Оставаше и кока-кола да ми поиска.... Малко по малко и след отиването в градината забрави за близалките (които аз категоричон отказвам да му купя в магазина, ако ще да реве като магаре), дъвките и остана само шоколада (от време на време му купуваме от Киндер шоколадчетата). Реших просто да не му забранявам всичко, защото така или иначе нямам шанс срещу "средата" му, колкото и усилия да положих в тази 1 година, в която той отиде на общо хранене в яслата, ето - дори и там се намери кой да го научи на "сладките" неща. И то други родители. Сега, в градината, вероятно пак е така - идват майки/бащи да си взимат децата, вероятно носят я нещо сладко, я от ония боклуци снаксовете, я не знам какво... Аз на 90% от случаите не нося храна като отивам да го взема от градина. Обаче нез нам какво може да са му давали преди да отида. Един ден го заварих с вафла - хапваше най-блажено. А аз вафла не съм му давала никога. Засилих се и директно му викнах на детето - кой ти даде тая вафла бе?! И той най-искрено ме уведоми - лелята. Еми, щом това им дават в градината.... нямам думи. Нямам вече нерви да серазправям с лели, майки и прочие. Да не говорим, че като тръгне на училище и край със свястната храна през деня. Там се ядат само и единствено боклуци - пици, сандвичи, коли, шоколади, ваофли, снаксове, чипс и прочие.... Еми, и ние сме ги яли навремето в училище. "Осморката" я имаше само в 1 клас, после дойде демокрацията и край и на "оморката". Дойдоха сандвичите. Та така.... битката е предварително изгубена. Особено при момчетаат, които, в повечето случаи, не се замислят за "фигурата си", че да ги спира от ядене на боклуци.





Тема А как копират, леле...нови [re: cchery]  
Автор Luna Chocolata (exНевена Цонева)
Публикувано21.10.08 10:50



Връзвам се за тебе, щото ми напомни нещо - децата много копират храненето на родителите си. Моя син се научи да яде салами и производни покрай баща му, който без месо не може (салами, кренвирши, месо във всички разновидности и вариации)..... Това хич не ме радва ( особено като видя как се нахвърля на салам или луканка), но просто виждам с очите си от къде идва. И за да го променя, трябва да превъзпитавам и бащата, което реално не може да стане.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.