Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:35 20.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Консултации с Д-р Михайлов (хомеопат)  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано26.09.08 20:24



"Д-р Михайлов е доайен на лекарите-хомеопати в България, включва този природосъобразен метод в практиката си от 1984 год., а започва да го пропагандира в масмедиите от 88-89 г., когато вече е натрупал личен опит и има какво да сподели с читатели и слушатели. И в 25 годишната си лекарска практика, и в публикациите си д-р Михайлов се стреми да създаде активно, природоориентирано отношение към здравето".
В тази тема ще можем да коментираме заедно проблеми, лечение, съвети и рецепти, които са помогнали на хиляди хора да се лекуват и да се грижат за здравето си следвайки природосъобразния начин на живот


Редактирано от jana на 25.10.08 14:55.



Тема "Чисти ръце"/ "Мръсни ръце"нови [re: jana]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано28.09.08 23:11



Позволявам си да копирам една статия на др. Михайлов, публикуван и във в-к Монитор. Надявам се да е от полза.

"Дезинфектанти и хлор атакуват дихателните пътища
Д-р Атанас Михайлов

През летните горещини се мием по-често, вземаме душ и по-стрателно плакнем плодовете и зеленчуците. Все по-рядко сме склонни да пием от планинския поток и от чешмичките в гората, защото внимаваме каква вода пием и най-често тя е причина за стомашни разстройства. Истина е, че мръсотията ражда много инфекции, но понякога стерилната чистота е по-опасна.
Няма технически проблем да излъскаме всичко вкъщи до блясък. Съвременната химия щедро предлага всевъзможни препарати - за полирани и гладки повърхности, за теракота и фаянс и още, и още… Почистващите средства стават все по-мощни и това засилва тревогата на лекарите. Практически всички синтетични миещи и избелващи препарати съдържат хлор дори и ако на етикета пише, че няма. Летливото вещество се отделя в процеса на почистване, попада върху лигавиците на дихателните пътища и ги дразни. То отслабва защитните функции и предизвиква алергични и дори токсични прояви - бронхит, кашлица, бронхиална астма. Колкото по-често се подлагаме на “химически атаки”, толкова по-висок е рискът от тези заболявания (Това добре да си отбележат дамите с деца, страдащи от спастични и астматични деца. Процентът на алергизиране е доста сериозен- към 70%). Ако ядем немити ягоди от пазара, рискуваме да ни сполети диария. Тя е общ признак на 3-4 вида чревни инфекции

След като преболедуваме от тях обаче, се изгражда имунитет и повече няма от какво да се боим. Те не повтарят. Ако обаче измиваме, премиваме всичко и се престараваме, ще боледуваме непрекъснато.
Инфекциите ни окръжават от всички страни. Ще боледуват тези, чиито стомах и черва нямат изградена съпротива сами да се справят с агресорите. За увреждането допринасят антибиотиците, неправилното хранене и като се прибави недостатъчен битов имунитет, рецептата за често боледуване е готова. Излиза, че популярният лозунг «Всички болести са от мръсотия» е верен само наполовина. Оказва се, че другата половина е от престараване и прекомерна чистота. Обичайните мерки за чистоплътност са предостатъчни за нашата безопасност: да се мият ръцете след тоалетна и преди хранене. Добре е, когато сме на излет или в полето, да преваряваме водата и добре да мием плодовете и зеленчуците. Напълно излишно е обаче те да се изплакват с разтвор на калиев перманганат или спирт. Все по-често срещу мощните обеззаразяващи средства се изказват и микробиолозите. Естествено трябва да почистваме дома си, но е достатъчно да се справим с праха и нечистотията, а да не се стремим да избием всички микроби.
Няма по-лошо от миещи препарати с антибактериални компоненти (като триклозан и други). Ако например едно и също място на кожата третираме с докторски антисептичен сапун, вероятността на този участък да се появи гноен обрив, например цирей, е много голяма. Обяснение: и по кожата ни както в стомашно-чревния тракт живеят полезни бактерии, които ни защитават от вредните. Има баланс, който ние, без да искаме, нарушаваме с прекомерното си престараване, миене и търкане.
Сапуните и шампоаните, които ползваме, променят защитния липиден слой на кожата и може да последват обриви. Защото алкализирането на кожната повърхност променя нормалния кисел филм на кожата с pH 5,5. За компенсация мастните жлези започват да работят по-активно и кожата бързо се омазнява.Затова е добре след измиване със сапун или шампоан да се облеем с разреден лимонов сок - примерно сок от половин лимон, разреден с 200 мл вода. Можем обаче спокойно да изплакваме тялото по няколко пъти на ден с хладка вода. Това и освежава, и премахва миризмата на пот.

Алтернативи
СОДА ЗА ХЛЯБ. Натриевият бикарбонат е чудесно средство за почистване, без да уврежда гланцирани повърхности. Върху замърсения плот на готварската печка например се наръсва малко сода бикарбонат, навлажнява се гъбичка и внимателно се почиства чрез триене. След това забърсваме само с вода.
ПАРОСТРУЙКА. Тя не използва никаква химия, но парата и високата температура почистват безвредно и изключително ефикасно. Обикновено има приспособления за почистване на пердета и килими.
СРЕБЪРНА ВОДА. Безвредно и много ефективно средство, тя дезинфекцира и почиства. С нея може да се мие биберонът, може да се използва и вместо лосион за обтриване под мишниците, интимните зони и между пръстите.

В резюме. Всяко престараване е вредно. И за хигиената формулираният от древните гърци принцип „умереност въ всичко” важи с пълна сила.

Болести «на мръсните ръце»:
•дизентерия;
•салмонелоза;
•иерсиниоза;
•хепатит А;
•холера;
•ротавирусна инфекция;
•ентеровирусна инфекция;
•стафилококкова инфекция;
коремен тиф;
•паразитни болести (глисти най- често, кучешка тения).

Болести «на чистите ръце»:
•бронхиална астма;
•алергична хрема;
•атопичен дерматит;
•полиноза (сенна хрема);
•уртикария;
•екзема.

в-к "Монитор" 24.07.08 "




Тема Re: "Чисти ръце"/ "Мръсни ръце"нови [re: jana]  
Автор Beни (априлка)
Публикувано29.09.08 09:17



Здравейте!
Сина ми се зарази с кашлица преди месец и още кашля! Пи какво ли не но не минава - аконит, рулсатила, туберколин, румекс, от който имаше временно подобрение и сега му давам дулкамара! От 4 дни е и с хрема, което може ли допринесе за ново влошаване след румекса!
Незнам вече какво да го правя! Пусках му изследвания и са в норма! На слушалка нищо не се чува, гърлото било спокойно! Това е от преди 10-на дни, де!
Какво ще ме посъветвате?
Благодаря!



Тема Добре дошъл на д-р Михайлов и оттук!нови [re: jana]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано29.09.08 11:26



Честно казано изненада ми беше голяма, когато видях тази тема тук сутринта, понеже съм свикнала на "срещите" ми с д-р Михайлов във форума му в "Часът на мама". А тук, като мой втори дом, ще е още по-приятно. Аз много пъти съм поствала разни съвети и идеи, които съм прочела от доктора, но е друго, когато специалистът си каже тежката дума. Затова още веднъж добре дошъл на д-р Михайлов и ви пожелавам ползотворна "практика" и тук.

Въпроси, за щастие нямам, защото сме здрави всички вкъщи. Но все пак, това, което бих ви попитала е как да почнем и каква да бъде имунопрофилактиката за зимата на дребните. Мисля, че точно сега е момента. Лично на моите вече давам клеева тинктура веднъж дневно, давам Енгистол, както и Луфа. А от 1-ви октовмри смятам да почна и Осцилококцинума по схемата, която сте дали в други я форум "Осцилококцин- 1 доза на 1. окт, 1- на 8. окт. 1 на 15. окт; по една на 1. ноем., 1. дек. 1 ян." То май не остана нищо за добавяне!?




Тема Re: Питане за салмонеланови [re: jana]  
Автор steffy (познат)
Публикувано04.10.08 13:02



Здравейте, бих искала да задам няколко въпроса относно салмонелата. Вчера разбрах, че приятелче на сина ми е носител на салмонела, също така и момиченце, с което другото дете често е общувало също е преболедувало. Синът ми беше контактен преди 5 дни и с двете деца на един рожден ден в детски център и сега се притеснявам да не е заразен и той, тъй като не съм запозната с това как се предава заболяването. Чувала съм, че става чрез заразена храна, но въпреки това се притеснявам. А и ако се е заразил и синът ми, не знам какво да предприема, прочетух тук-там, че антибиотици не се препоръчват. Вие какво бихте ме посъветвали? Благодаря Ви предварително.

Редактирано от steffy на 04.10.08 13:05.



Тема Re: Добре дошъл на д-р Михайлов и оттук!нови [re: cchery]  
Автор D-r OhBoli (непознат )
Публикувано08.10.08 09:40



Добре заварила cchery!



Тема Re: Питане за салмонела [re: steffy]  
Автор D-r OhBoli (непознат )
Публикувано08.10.08 09:43



Болест на мръсните ръце е. Наистина може да се случи салмонелно отравяне,особено в горещо време. Според конвенционалната медицина сисе лекува с антибиотици, но след микробиологично изследване. Антибиотична профилактика е безсмислена.



Тема Re: "Чисти ръце"/ "Мръсни ръце" [re: Beни]  
Автор D-r OhBoli (непознат )
Публикувано08.10.08 09:50



Здравейте!
Да не излезе коклюш, че и тоа съм срещал неведнъж. Сега ще предложа домашни средства с добър ефект. Добре, че не е започнато героично антибиотично лечение. Хомеопатичните предписания ми изглеждат доста хаотични.
СИРОП ЗА КАШЛИЦА: 250 г бира, 100 г небет шекер (мед, фруктоза), 1 лимон - добре измит, смлян или настърган скорите ( без семките ) се варят 30 мин. на водна баня.Прецежда се. Взема се по 1 суп. лъж. през 15, 30 ,60 мин....., в зависимост от силата на кашлицата.

ЧАЙ- 2-3 ореха, счукани и варени с челурките, примерно в 400 г вода. Сваля се от котлона, добавят се 1 чаена лъж. босилек и 1 чаена лъж. индрише. Още 10 минути запарка. Подслажда се с небет шекер.

КРОМИД ЛУК ( настърган ) и мед в отношение 1 : 2. Взема се 5 - 10 Х дневно по 1 чаена лъж. при суха кашлица.

Това е много добро, ряпата.
ЧЕРНА РЯПА- издълбава се пълни се с пудра захар и след няколко часа се образува сок- пие се, пак се зарежда и т.н.

Ако кашлицата се окаже много упорита.
СИНАПЕНА ЛАПА: от 1 част смлян синап, 5 -10 части брашно и малко вода се приготвя гъсто тесто. Загръща се в марля или тензух и се налага върху горната част на гърдите на пласт с дебелина около 1 см. Държи се до зачервяване на кожата - средно 30 мин.( през 5 - 10 мин. се проверява).

Това втечнява много добре секретите, ако успеете да изпълните.
ТОПЛО - ВЛАЖНИ ИНХАЛАЦИИ: в чайник се кипват 50 - 100 г вода, добавят се щипка сода и щипка сол. Чучурът на чайника се удължава с хартиена или гумена тръба, дълга 25 - 30 см. Вдишва се бавно и дълбоко 15 мин. След това не бива да се излиза на студено 2 часа.

Това е добро за хронифицирани случаи. Няма в аптеките, трябва да си наберете.
!БЪЗОВИ ЛИСТА- 2- 3 суп. лъж. в 1/2- 1 л вода 10 мин. запарка и да пие като вода.




Тема Re: Консултации с др. Михайлов (хомеопат) [re: jana]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано08.10.08 10:27



Здравейте, д-р Михайлов.
Сърдечно Ви благодаря, че се присъединихте към нашия малък колектив и с аплодирам желанието Ви да помагате на много малки и големи болници. С интерес ще следя темата Ви.
Добре дошли!





Тема Re: Д-р Михайлов, [re: jana]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано08.10.08 10:36



бих искала да Ви попитам следното:
от малка страдам от хроничен бронхит. При най-малката настинка при мен се усложнява много бързо ситуацията, а сега и с "яслените" болести на малкия, съм му верен последовател в боледуването!
Има ли вариант да облекча /или излекувам/ този хроничен бронхит с хомеопатия?
Благодаря Ви предварително!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.