Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:10 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Д-р Михойловнови [re: pebals_kn]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано05.12.08 22:25



Докато д-р Михайлов отговори, ще ти пратя няколко негови съвети по темата.
Преди хомеопатията и най- важно:
ДИЕТА- 2- 4 седмици без житни и млечни храни. Хлябът се заменя с ориз, картофи, качамак и пр. Образец на този стил на хранене е китайската кухня.(1)
ПРОПОЛИС - 30 г прополис ( пчелен клей ) се разтваря в 100 мл 90- 95% етилов спирт след предварително нарязване или натрошаване. Приема се 3 Х дневно по 30- 40 капки в супена лъжица вода или друга течност. Дозировката за деца: 1- 2 капки на прием за всяка година живот. Пример: 5 годишно дете приема 3 Х 5 -10 капки дневно.(2)
ЧАЙ- смесват се в равни части, например по 50 г корени от коприва,натрошени шипки, къпинови листа, петопръстник 3 супени лъжици от сместа се запарват 15 мин. в 1 л вряла вода. Пие се като вода. (3)
Житни растения са: ръж, пшеница, ечемик (затова спираме бирата и бирената мая за този период), овесени ядки.
Заменител на хляба: Царевично брашно + яйце + вода (може да се добави и соево). Колкото гъста боза да стане. Питки в тигана. Като палачинки се пържи. Картофи може във всякакъв вид. Още оризови спагети има на пазара и т.н.
Млечни храни: прясно и кисело мляко, извара, сирене, кашкавал.
Най- важна е диетата. След първото дву- четириседмично провеждане при активиране на пристъпите може да се правят и вече по- кратки курсове от по 3- 5 дни.
Не забранявам яйца, риба, месо, цитрусови плодове, но ако се забележи реакция към някоя храна, временно я отстраняваме.

Sulfur 15 CH- 10 зрънца разтворете в 100 мл вода (най- добре Горна баня). Веднъж седмично, примерно всяка неделя по 1 супена лъжица
Petroleum 9 (15) CH- 2 х 3 зрънца
Dolichos pruriens 5 CH- - при сърбежи- по 3 зрънца на половин час, примерно 2- 3 приема.
Локално- успокоява разреден лимонов сок с вода.
Бадемово масло или масло от пшеничен зародиш.
Хомеопалзмин (хомеопатичен вазелин) при деца над 2 години. 2 пъти дневно може да се мажат 7 дни и пауза 3- 5 дни.


... на раздора

Тема А домашни животни?нови [re: jana]  
Автор natam-nasam (хмм...)
Публикувано01.01.09 10:35



Много полезна статия! Сещам се за много хора, на които да я изпратя


Интересува ме какво е мнението на д-р Михайлов за домашните животни? Преди да забременея вече имахме две котки. Всички, включително педиатърката, бяха на мнение, че трябва да се отървем от тях. Е, опитахме се, никой не поиска да ги вземе и си останахме с котките. Сашко след няколко дена ще стане на 3 месеца и нищо му няма. Котките се ваксинират редовно, не спят на бебето в леглото, но не са изолирани - ходят си навсякъде. Четох наскоро една статия, че според последните изследвания бебе, израстнало с домашни любимци от раждането си, има много по-малки шансове да развие алергия към тях, отколкото бебе, което не е имало досег с животни. Звучи ми логично.



Тема Re: А домашни животни?нови [re: natam-nasam]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано02.01.09 17:35



Козината на котките алергизира много повече от тази на останалите домашни питомци. Ние също навреемето имахме котка, но брат ми се алрегизира към нея и се наложи да я махнеме. А това дали алергизират животните или не е все едно дали алергизират някои храни или не - на едни действа на други не.
Аз лично не бих рискувала с животни и бебе



... на раздора

Тема Re: Консултации с Д-р Михайлов (хомеопат)нови [re: jana]  
Автор avtobolnica (непознат )
Публикувано05.04.09 15:23



Здравейте,аз имам проблем за който не зна мкъм кого да се обърна.Аз съм диабетик от ІІ тип(и пия сиофор 850 ),но ендокринолога ме посъветва ако не мога да коригирам кг. с диета да пия Редуктил 15 мг.След като го бях пила 3 сед. установих,че съм забременяла и го спрях веднага.Но въпреки това 5 дни от зачеването съм го пила ,а и преди това.Веднага започнах с фолиевата киселина ,но се притеснявам да не би да се отрази на плода негативно.Може ли и да се установи още в началото дали има някакво увреждане?



Тема Re: Консултации с Д-р Михайлов (хомеопат)нови [re: jana]  
Автор anvan (непознат )
Публикувано18.05.09 12:16



Здравейте! Д-р Михайлов може ли да ми препоръча нещо за лечението на Крон.Синът ми заболя миналата година и има поръжения и на тънкото и на дебелото черво.След перианален абцес се развиха и множество фистули,от които и до днес изтичат секрети.Моля за помощ и съвети!!!



Тема Re: Консултации с Д-р Михайлов (хомеопат)нови [re: jana]  
Автор gigikas/ginger (мама на Алекс)
Публикувано29.05.09 20:13



Здравейте д-р Михайлов,
искам да попитам колко време без прекъсване мога да давам POUMON HISTAMIN 15ch на детето ми, което е на 3.5г и е със слънчева алергия. Пие го около 20 дни вечер по 5 зрънца. Мога ли да заменя този препарат с друг?
благодаря






Тема Re: Консултации с Д-р Михайлов (хомеопат) [re: jana]  
Автор !Julie ()
Публикувано01.10.09 16:54



Здравейте,
бихте ли ми казали дали може Роландова епилепсия да се лекува с хомеопатия, без да се приемат стандартните традиционни лекарства?
Благодаря предварително.



Тема Re: "Чисти ръце"/ "Мръсни ръце" [re: Beни]  
Автор dide777 (непознат )
Публикувано05.02.10 23:12



Здравейте д-р Михайлов , на 29 год. съм в период от 9 години изкарах 7 пневмонии,независимо от превантивните мерки които взимам през есенно- зимния сезон,моля ви за съвет и помощ има ли начин и как бих могла да прекратя този кръговрат от пневмонии.Блгодаря ви предварително



Тема Re: Консултации с Д-р Михайлов (хомеопат) [re: !Julie]  
Автор receptite (непознат)
Публикувано02.04.10 17:54



Д-р Михайлов е добър специалист, но не съм много сигурен дали хомеопатията е подходяща за всичко...




Тема Re: Консултации с Д-р Михайлов (хомеопат) [re: jana]  
Автор theflyfin (непознат )
Публикувано14.12.10 04:45



Здравейте!
Рано тази сутрин гледах по BTV др.Михайлов, но за съжаление не успях да разбера добре по какъв начин точно се приготвя компрес със извара и лимонов сок.Ще съм Ви искренно благодарна,ако някой ми отговори как точно се приготвя.
Антония Генова




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.