Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:42 16.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Съвет за бронхитнови [re: mishellinna]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано08.10.08 20:23



Позволявам си да копирам тук една тема на др. Михайлов за кашлица и бронхит, може да е от полза, докато ти отговори.
ДОАМАШНА РАБОТА С ДОБЪР ЕФЕКТ

СИРОП ЗА КАШЛИЦА: 250 г бира, 100 г небет шекер (мед, фруктоза), 1 лимон - добре измит, смлян или настърган скорите ( без семките ) се варят 30 мин. на водна баня.Прецежда се. Взема се по 1 суп. лъж. през 15, 30 ,60 мин....., в зависимост от силата на кашлицата.
ЧАЙ- 2-3 ореха, счукани и варени счелурките, примерно в 400 г вода. Сваля се от котлона, добавят се 1 чаена лъж. босилек и 1 чаена лъж. индрише. Още 10 минути запарка. Подслажда се с небет шекер.
КРОМИД ЛУК ( настърган ) и мед в отношение 1 : 2. Взема се 5 - 10 Х дневно по 1 чаена лъж. при суха кашлица.
ЧЕРНА РЯПА- издълбава се пълни се с пудра захар и след няколко часа се образува сок- пие се, пак се зарежда и т.н.
СИНАПЕНА ЛАПА: от 1 част смлян синап, 5 -10 части брашно и малко вода се приготвя гъсто тесто. Загръща се в марля или тензух и се налага върху горната част на гърдите на пласт с дебелина около 1 см. Държи се до зачервяване на кожата - средно 30 мин.( през 5 - 10 мин. се проверява).


Хрема СТАВА БРОНХИТ. СЛЕДНОТО ДА СЕ ЗНАЕ МНОГО ДОБРЕ!!!
Преди всичко хремата се явява един от ранните симптоми на вирусно заболяване. На първо място чрез нея организмът се опитва да засържи инфекцията в носа (да не я пропусне към носоглътката и белите дробове). Второ, носната лигавица отделя слуз, която съдържа вещества, неутрализиращи вирусите.

Еволюция на хремата
Най- често в началото хремата е като вода (представете си какво протича от носа ни при рязане на лук). По- късно тя се сгъстява и става като яйчен белтък. Ако състоянието не се овладее, от дейността на насложената бактериална инфекция се сгъстява, помътнява, добива жълт и още по- късно- зелен цвят.

И по подразбиране първостепенната задача е да не се допуска изсъхване на лигавицата. Това важи с особена сила за бебетата и малките деца.

За това е необходимо да се приемат достатъчно течности и въздухът в помещението да е чист и прохладен. Ако лигавицата на носа засъхне, детето ще започне да диша през устата и тогава започва изсъхване и сгъстяване на слузта в посока надолу по трахеята и бронхите, тяхното запушване, което е и от главните причини за белодробни възпаления (пневмонии).

При температура в стаята над 22° С, особено, ако отоплението е централно или с електрически прибори лигавицата съхне много бързо. Комфортната е температурата 18- 21°, в спалното помещение- до 16° С.

При хрема едно просто овлажнавяне на носната лигавица може да е от съществено значение. Най- простото и достъпно средство- физиологичен разтвор- 0,9% NaCl (продава се във всички аптеки). Или най- обикновена чешмяна вода 1 чаша, в която разтваряме 1 равна чаена лъж. морска сол. Предозиране е невъзможно и може да се накапва от приготвения разтвор и през половин час по 3- 4 капки във всяка ноздра. Може да се използват и маслените рзтвори на витамин А (ретинол). Накапват се не по- често от на 2 часа по 1- 2 капки във всяка ноздра. Добре е двата вида апликации да се съчетават и редуват посменно. Странични ефекти няма. Препоръката може да се прилага от нулева възраст. Да се избягва използването на антибиотични разтвори!

Недопустимо е при обикновена хрема последствие на вирусна инфекция да се използват съдосвиващи капки (като нафазолин, ксилометазолин и пр.). Първоначално те наистина облегчават много – слузта изчезва, но после става много лошо – започва оток на носната лигавица. Клинична проява: сополите престават да се стичат, но носовото дишане на само не се възстановава, но се влошава (не можеш да си поемеш дъх). За да се почувствате добре, пак накапвате капки и така до безкрайност. Да повторим: хремата е защита. И сама ще премине, ако не пречим, а помагаме. Защото вижте какви могат да бъдат последиците от неправилни действия.

ПРОПОЛИС - 30 г се нарязват и се разтваря в 100 мл 90 - 95% етилов спирт, прецежда се след 1 седмица, но може да се пие от I ден. Може да се купи и готов разтвор от аптеката. 3 пъти Х 30 - 40 капки в супена лъжица вода или друга течност. За деца по 1- 2 капки на прием за всяка година живот. Например 3 годишно дете ще пие 3 Х 3 - 6 капки дневно. за по - добър ефект преди преглъщане да се направи гаргара.
За малки деца прополисовият р-р може да се смеси със сироп за кашлица (например Бронхолинтин или арония на Крачанов и пр.) или някакъв приятен сироп, например от ягоди или малини. Едно шише за сироп е с обем 125 мл = 25 чаени лъжички. Ако дозата на детето е 5 капки, в сиропа трябва да се добавят 125 капки клеева тинктура.

Нос (остра хрема → остър бронхит)
При водниста хрема – Alium cepa 15 CH- хрема като вода, червени очи- 2- 4 пъти по 3 зрънца
- сребърна вода- за вирусни и бактериални инфекции- 5- 6 пъти по 3- 4 капки
-*масло от пшеничен зародиш (бадемово масло)- при по- скоро на алергична основа хрема- 5- 6 пъти по 3- 4 капки
-* лайка- 1 супена лъжица + мед 1 чаена лъжица + вода 100 г. Вари се докато остане наполовина. Прецежда се, изстиква се през марля или тензух- 5- 6 пъти по 3- 4 капки. При водниста хрема и запушен нос. Това е много добро за бебето.
-*клеева т- ра- 5- 10 к- ки в 10 мл вода или масли и като капки за нос.





Тема Д-р Михайлов, днес в "Часът на мама" ще говори занови [re: jana]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано10.10.08 10:07



предпазване от настинки, грип и всякакви сезонни болежки. Най-общо ще каже идеи за имуностимулиране. Даже върви в момента.




Тема въпрос към др.Михайлов за безсъниенови [re: jana]  
Автор danita.78 (непознат )
Публикувано13.10.08 15:36



Здравейте др.Михайлов!
Изключително съм щастлива да ви приветствам тук!
Дъщеря ми е на 10 месеца и може би от 5 месеца насам е страшно неспокойна вечер,буди се през 3 минути и непрекъснато иска вода или залъгалка.Това продължава до сутринта.Спи спокойна само първите два часа от заспиването,от там нататък е едно непрекъснато мрънкане.Давам и дентокинд,тъй като мислех,че до известна степен се дължи на пробиването на зъбките,но не мисля,че е само това.

Иначе през деня е относително спокойна,спи по 2 часа,но вечерите ни се превърнаха в кошмар.
Моля Ви,помогнете!Дайте ми съвет!
Благодаря предварително!



Тема Прием на Саментонови [re: jana]  
Автор joki_O5 (непознат )
Публикувано19.10.08 20:19



Здравейте д-р Михайлов,
Бих искала да Ви попитам за приема на Саменто от 3 годишно дете. Ходи на градина от една седмица и вече две седмици сме болни, искам малко да подсиля имунната му система. Благодаря Ви много и Ви желая много здраве...



Тема кашлица от трета сливицанови [re: joki_O5]  
Автор snich (top4o)
Публикувано20.10.08 20:56



Здравейте,д-р Михайлов!
Дъщеря ми (4 години и половина) има трета сливица,трета степен с препоръка за оперативно отстраняване.Специалистът УНГ,който установи степента на сливицата препоръча да не я махам,ако детето няма проблем с дишането през носа ,и ако не боледува често.В момента дъщеря ми приема следната хомеопатия: сутрин - agraphis nutans 5ch ; понеделник,сряда и петък вечер - kalium bromatum 15ch ;понеделник и петък - silicea 15ch ; 1-во и 15-то число от месеца - calcarea phosphorica 15 ch ;вторник - dulcamara 9ch ; четвъртък - осцилококцинум.Давам също така клеева тинктура и при поява на нов секрет от сливицата - сребърна вода през устата и носа.
Това лечение доведе до спиране на секрета (спряха кашлицата и хремата)и до подобряване общото състояние на детето. Въпреки това,поради честото присъствие на болни деца в ДГ,дъщеря ми започва да кашля и да диша по-трудно без да отделя секрет през носа.Как да спра тази кашлица от третата сливица? Мога ли да ползвам някоя от вече изброените рецепти и коя да е тя? Какво бихте ме посъветвал да предприема?
Благодаря предварително!

Редактирано от snich на 20.10.08 20:57.



Тема За профилактиканови [re: jana]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано22.10.08 15:00



Систематизирано от cchery
1. Прочистване на организма от АБ и възстановяване на чревната флора.

- Туя (Thuya)15 CH - вт- четв- съб по 5 зрънца;
- Монилиа абликанс (Monilia albicans)15 CH- пон- ср- петък- по 5 зрънца дневно;
- Ентеросан/Лактофлор - 3*1 таблетка.

Първите 2 се дават до свършването на опаковката, а Лактофлорът 1 месец. Всичко това се почва да речем ден-два след края на АБ.


2. Убийство на гадните стрептококи

- Гаргара - чаена лъж. морска сол на чаша вода + (ако има, ако няма и без) 20 капки настойка от арника или невен (Calendula);Сутрин и вечер- гаргара и когато детето е здраво!!!;
- Стрептококцинум (Streptococcinum)15 СН - 1 опаковка по 5 зрънца през ден,примерно пон-ср-петък и втора- 10 зрънца веднъж седмично- примерно всеки четвъртък. Но Streptococcinum извън острия период, задължително!;
- Angin HEEL или Tonsillotren ( аз избрах второто) - за първото се дава така - на всеки час по 1 табл; за второто - при остро възпаление- деца до 8 табл. дневно, възрастни до 12 табл. дневно. После се редуцира до 3*1 таблетка и може да се продължи и втория месец 2*1 таблетка профилактично;
- Изварен компрес - При остра ангина, пневмония и др. възпаления, най- бърз ефект се получава с изварен компрес. Купува се извара от магазина или към 1 л прясно мляко се добавят 2- 3 супени лъж. оцет или лимонов сок или 1- 2 чаени лъж. лимонтузу и т.н. Млякото се загрява и се пресича. Ако киселината не е достатъчна, се добавя още до доброто пресичане. Млякото се прецежда и се поставя в тензух. Дебелина на слоя около 1 см. Компресът се поставя върху гърлото, покрива се с найлон и се закрепва с шал или друг подобен плат. Внимава се компресът да е плътен, защото иначе ще охлажда. Силата му е 8 часа.

3. Имунопрофилактика


- клеева тинктура и сребърна вода - 3 пъти на ден по 1-2 капки на година живот клеева тинктура, разтворени в около 50 г вода, в която се добавя супена лъжица сребърна вода. Продължителност: "Няма ограничения. Да кажем 3 седмици така и после на поддържащ план- по веднъж дневно още 2- 3 седмици. " - това е отговорът на Михайлов на моя въпрос колко време да давам клеевата и сребърната при това положение;
- ехинацея - "Ехинацеята идва от индианските традиции и има способността да "анестезира" лигавиците, важно при билки в гърлото например. Тя се пие на капки при простуда и има добър лечебен ефект. Приема се 3 пъти по 15 капки за подкрепа на имунната система. За деца има под формата на сироп, желирани бонбони и пр."
- Енгистол - таблетки на Хийл - 3*1 за първата опаковка и после поддържащо 2*1 за втората;
- Бирена мая- 3 х 3 табл.
- Осцилококцинум - през октомври - всяка седмица по 1 флаконче, през ноември - по флаконче на 2 седмици и после до края на зимата по 1 флаконче месечно;
- "ПЛОДОВИЯТСОК ОСИГУРЯВА ЕНЗИМИ" - мунната система се нуждае от ензими и плодовите сокове й ги осигуряват. Те са важни в сезона на простудните заболявания. Нужно е да си осигурим поне стандартното количество от половин килограм дневно - това са 2-3 ябълки и една голяма салата. СЗО препоръчва 400 грама пресни плодове и зеленчуци, а Немският институт по хранене - 500-700 грама всеки ден."


Точка 2 е специално при ангини и скарлатини. За бронхити имаше нещо друго. Ако някой го интересува, мога да поровя още. Това са адски много неща и не се дават наведнъж. Обикновено се избира по 1-2 неща от дадена точка. И като се свърши, се продължава с другите. Аз бая го тормозих 3 месеца след скарлатината с профилактика.





Тема към д-р Михайлов задна хрема [re: jana]  
Автор carlinka (непознат )
Публикувано29.10.08 15:55



Д-р Михайлов моля предложете нещо за задна хрема

Дъщеря ми е на 1г 5 мес със запушен нос и стичащи се секрети които преглъща понякога кашля


Предварително благодаря

Редактирано от carlinka на 29.10.08 15:59.



Тема привикване с детската градина/раздяла с мама/ [re: jana]  
Автор pepel (gossip girl)
Публикувано06.11.08 13:12



Д-р Михайлов,имам следния въпрос.
Какъв хомеопати4ен препарат бих могла да давам на сина ми /на 1г.8м./ ,който явно преживява огромен стрес -тръгна от понеделник на ясла.
Водя го по половин ден.
Пла4е непрекъснато за мама...
Като го оставям е страшна драма,а като го взимам е пак същото ,но по-скоро е оплакване...
Ве4е дори като го слагам да спи следобеда или ве4ерта ,пла4е продължително...
Наясно съм,4е е в огромен шок,стрес ,4е го изоставям може би...
Про4етох за Игнатия Амара? Дали еподходяща за този слу4ай,ако -да,то как да му я давам?
Благодаря.



Тема Хомеопатия при БАР [re: pepel]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 4)
Публикувано06.11.08 16:35



с диагноза БАР съм
лекувам се по традиционния начин /Епитрижин 2х1/
бих желала да Ви попитам, д-р Михайлов, бихте ли ми препоръчали нещо подходящо за моя случай

на 30 години съм, омъжена, със син на 4 години

по образование съм психолог, работя като офис-мениджър

благодаря предварително за Вашия компетентен отговор

Бъдете здрав!

С уважение,
вихрогончето

Отново съм фина мадама - свалих цели 10 килограма!!!


Тема Д-р Михойлов [re: vihrogonche]  
Автор pebals_kn (prosto 4ovek)
Публикувано05.12.08 21:09



Здравейте, искам да Ви попитам да ми кажете повече за АД и лекува ли се това

zdraveite iskam da vi popitam da mi kajete pove4e za ad i lekuva li se tova

Редактирано от jana на 05.12.08 22:22.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.