Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:33 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Да попитам за детските /декларация/  
Автор Чaeнo.мoмичe (разбита)
Публикувано23.09.08 17:07



Някой може ли да ми каже, при новите условия като се попълва декларацията, а майката е взимала 9м болнични от НОИ, кой дава бележка какъв е бил р-ра на паричките, защото зълва ми не може да каже, а от службата й казват, че те имат 0лв и 00 ст във ведомостите.
Декларацията се попълва от нея цялата, но мисля че трябва да се сумират заплатите на мъжа й и нейните пари месец по месец. И от една дата вече минава на 220 лв като всички останали, но кога и дотогава по колко е взимала от къде да види?



Тема Re: Да попитам за детските /декларация/нови [re: Чaeнo.мoмичe]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано23.09.08 18:23



Доколкото разбрах става дума за декларация за семейни помощи за деца. А бременната жена през цялата бременност е взимала болнични, така ли?



Тема Re: Да попитам за детските /декларация/нови [re: tswete]  
Автор Чaeнo.мoмичe (разбита)
Публикувано23.09.08 19:03



Ами става въпрос за тези 25 лв., които е взимала вече 1г, и сега трябва да поднови декларацията отново, за следващата година. Семейна помощ ли се води, може и така да е, съжалявам, че съм неточна.



Тема Re: Да попитам за детските /декларация/нови [re: Чaeнo.мoмичe]  
Автор anamari (ентусиаст)
Публикувано23.09.08 20:13



Попълват се данните само на таткото и те се сумират. Нейните си ги взимат служебно от НОИ. На графата-заплати-се пишат сумите от заплатите, на графа-болнични се пише-от НОИ, на графа майчинство-същото.
Мен ме караха да пиша приблизителните суми, които съм получавала от болнични, казах им, че не мога да ги знам 1 г. назад и тогава ме накараха така да я попълня, както ти писах по-горе.



Тема Re: Да попитам за детските /декларация/нови [re: Чaeнo.мoмичe]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано24.09.08 08:06



Към написаното по-долу ще добавя, че може от работата да ти издадат едно удостоверение, че за периода от-до лицето е в отпуск за отглеждане на малко дете и получава обезщетение от НОИ.



Тема Благодаря!нови [re: Чaeнo.мoмичe]  
Автор Чaeнo.мoмичe (разбита)
Публикувано24.09.08 08:39



На всички ви много благодаря!





Тема Re: Да попитам за детските /декларация/нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор ili_st (непознат )
Публикувано24.09.08 15:42



И тъй като съм служител във въпросната организация плащаща детските помощи - демек Социални грижи - ще ви уточня те се получават - сумите от болнични - директно при тях и трябва тях да питате за този размер - обърнете се към социален работник при когото ще подадете тази декларация и той ще ви даде точна информация за размерите на болничните получавани от вас по месеци, защото вие сте длъжни и тези суми да декларирате в молбата си. Успех!Дано съм била достатъчно ясна!



Тема Re: Да попитам за детските /декларация/нови [re: ili_st]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано25.09.08 08:44



Когато подадох декларация не съм попълвала тези суми, нито ваш служител ми ги е казвал.

Макар да знам какво съм получавала всеки месец отговорът на служителката беше, че те ги имат тези суми и ще си ги "видят". А и забелязвам от коментари, че всяко поделение на Социялни грижи си е държава в държавата...



Тема Re: Да попитам за детските /декларация/нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор ili_st (непознат )
Публикувано25.09.08 08:48



Ами да и аз имам такова впечатление - че всеки си е държава в държавата......Но уви в БГ администрация явно е така!Ами действайте тогава както са ви казали във "вашата" държава!



Тема Re: Да попитам за детските /декларация/нови [re: ili_st]  
Автор Чaeнo.мoмичe (разбита)
Публикувано25.09.08 13:12



А в Илинден моята социална е толкова злобилес, че една дата не иска да нанесе. КАто подавам декларация за детските на 2-рото дете, живи и здрави, ще видя какво ще ми измисли.
Я да попитам, моля да ми обясните. Като съм подала м.май деклараця за едното дете, а м.декември ще подам за второто, то как ще ми се издаде сл. бележка? месеците от дек до май са подадени вече веднъж, а от май до декември съм в болнични /обаче май имам някакви остатъчни отпуски, няколко седмици/ - за тях ще взема бележка, за май и юни, а оттам насетне значи от социалните ще си гледат НОИ какви ги е вършило?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.