Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:27 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема вместо за бебетата, за родителите нинови  
Автор flicka_an ((Flicka))
Публикувано02.09.08 18:53



Привет майчета!
Най-после намалих работата и хоп веднага се замислих за глупости...

За бебетата въпроси няма...дребни болежки, колкото искаш



Ама за пустите ни родители/свекъри. Чудя се, има ли по-големи темеруди от моите?!? Може ли наистина да има такива, които от нищо да не се трогват?
Не се виждам с тях, не им се и обаждах,. И ми беше добре...
Отскоро почнахме да се чуваме чат-пат... И всеки път им се ядосвам на глупостите. Възможно ли е да има хора, които наистина да не искат и да не обичат внуците си (бъдещите си внуци)?!?



Тема Re: вместо за бебетата, за родителите нинови [re: flicka_an]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано02.09.08 19:26



Ами да, моята баба беше такава





Тема Re: вместо за бебетата, за родителите нинови [re: flicka_an]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано02.09.08 19:57



пиши собствената ми майка в кюпа. Представи си откакто сме се върнали е виждала децата 2 пъти с уговорки единия остана сама с тях за 40 мин.. Това е!!! Сега дребната като я види реве, а като види свекърва ми се радва... кво да кажа... собствената ми майка ... Така че споко... всякви ги има.

Аз обаче за разлика от теб не й се вързвам. Освен това съм и подготвила `изненада` за този или другия уикенд. Просто ще отида ще ги изсипя с все такъмите и ще си тръгна, да я видя кво ще прави .



тинтири-минтири

Тема Re: вместо за бебетата, за родителите нинови [re: flicka_an]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано02.09.08 20:17



Светът е шарен защото и хората в него са различни. Аз лично не мога да си го представя това, но явно съм от късметлийките с готина свеки и собствени родители, не мога да си представя и ден без да се чуеме (видиме). На празници сме винаги заедно, така съм възпитана и се надявам в същата атмосфера да отгледам и децата си






Тема Re: вместо за бебетата, за родителите нинови [re: 3aиpa]  
Автор dessbess (пристрастен)
Публикувано02.09.08 20:19



Има, да! На мъжа ми едните баба и дядо са били такива!

[image]http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7180478[/image]


Тема Re: вместо за бебетата, за родителите нинови [re: flicka_an]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано02.09.08 20:50



Така е, има хора всякакви. И на мен ми е трудно да си го представя - ние със свеки не се долюбваме особено, но тя направо мре за Яна. И майка ми е същата - обажда се почти всеки ден и все плаче, че не може да я вижда.... Обаче съм чувала всякакви истории, така че хич не се учудвам. Най-лесно е да не се връзваш, то насила няма как да накараш някой да обича някой друг, пък било то и собтвеното си дете/внуче.



Тема Re: вместо за бебетата, за родителите нинови [re: _dexter_]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано02.09.08 22:14



Ох кво да ви кажа. Моята майка предпочита вместо да види децата даже и за 5мин. да отиде на риба.

А за пръв и последен път като взе тримата, защото ние бяхме на погребение, ме посрещна с думите - Това ти е за пръв и последен път! Днес и утре е почивка, но съответно е на риба. А можеше да ги вземе с мъжът ми да се наспиме, че не помня откога не сме спали. Свекър ми и той им се радва в редките случай в които ги вижда, но до там. До сега никога не ги е взел, ама никога, ама нито едното. Майка му на мъжът ми е починала и той има втора жена и може би за това не ги взима, но това не го оправдава. Поне пред мен не го оправдава.



Тема Re: вместо за бебетата, за родителите нинови [re: Raboteshtata]  
Автор snich (top4o)
Публикувано02.09.08 22:26



Моите родители,макар и разделени,умират за Ренета.На баща ми нямам никакво доверие и досега не съм я оставяла да я гледа,въпреки желанието му.При майка ми я пращам почти всяка събота и неделя,а лятото изкарват по един месец заедно и хич не ме търсят

Свекър ми е много далече,а и не е предлагал да я вземе.Иначе много й се радва като я види,но не му се занимава.Свекървата е в Гърция (и те са разведени).Като се върне все за децата пита,но с етървата забелязахме,че само пита,изобщо не им обръща внимание.Купува им по нещо и с това изчерпва запасите си от внимание.Но....хора всякакви......Да е жива и здрава майка ми и все така да си обича внучката



Тема Re: вместо за бебетата, за родителите нинови [re: snich]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано02.09.08 22:38



Не знам кой колко ги обича, но и у нас ситуацията е подобна.
Свеки е в Либия, радва им се, но само толкова. Бързо забравя, че освен да им се радва, те са и ангажимент - и отива да си допие кафето и да пуши... ама, че детето я търси да играе - "Чакай сега баба да си почине и тогава... и това тогава не идва и не идва.
Свекър ми има друга жена и син от нея, тя го е удушила достатъчно. Помага както може, но не гледа децата (а и аз не бих ги пуснала у тях, не че ще ги изядат)
За моите родители нямам коментар - за там ми трябва отделна тема... На моменти се чудя мен дали обичат.
Гледат каката понякога (откакто навърши три), но това е изключително рядко и то, когато има да я покажат някъде - че и те са баба и дядо, какво са и купили... В редките моменти, когато са я гледали я хранят основно със сладкиши и чипс (мислят си, че ще я купят, защото в къщи си има доста ограничения за лиготиите)...
По време на "лятната ми почивка" при тях, нито веднъж не ги взеха на разходка без мен, че поне едно кафе да изпия и два залъка да лапна без да тичам по някого... Не... За сметка на това баща ми се развихри, че заплатите на офицерите в армията били безбожно високи, на него армия не му трябвала и т.н. - това при положение, че и съпруга ми и аз сме офицери... ЧУДО... За седем години брак, на половиката за първи път и изгоряха бушоните и си му каза каквото мисли по въпроса... Той обаче се нацупи... и сега не говори...
Предните почивни дни дойде взе Светослава, после я доведе, видяхме се два пъти за по пет минути, в които нито ме попита как съм (аз бях с 38 градуса температура), нито нищо... Даже здрасти нямаше...
От днес обаче смени курса и ми говори (ей така без нищо). Сякаш нищо не е било... Ама крушката си има опашка. Наближава РД на малчо и трябва да се събере родата на софра... Е как да ги събере и да се изфука какъв е дядо, като го няма внучето, а му е ясно, че ако не проговори внуче няма да има...
Ох, чудо;
Пооплаках се, та да ми мине... Сори, че е дълго





Тема Re: вместо за бебетата, за родителите нинови [re: *margo*]  
Автор dessbess (пристрастен)
Публикувано02.09.08 22:50



Всичко това ми звучи направо ужасно! Аз също съм израстнала сред страшно много любов от страна на всички роднини! За първи път се сблъсках с другата страна на медала в отношенията между мъжа ми ми едните му баба и дядо! Е, няма такива отношения - почти непознати да бяха, пак щеше да са им по-добри отношенията!

. Тогава още бяхме гаджета, и когато идвах в тях, тай ми забраняваше дори да поздравявам баба му! На такива неща съм се нагледала, че направо ще паднете ако тръгна да разказвам! От другата страна пък са другите му баба и дядо, които са най-слаадките старци-разбойници!
И Ани е много обичана, обожавана и въобще най-най от бабите и дядовците! Всички дават всичко за нея - и материално, и духовно и всякак! Това ме радва, детето ми расте обградено от много любов и мисля, че вече го осъзнава донякъде...
Не мога, а и не искам да разбера, защо понякога личностните отношения между хората влияят върху грижите или липсата на такива въху децата?????

[image]http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7180478[/image]


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.