Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:52 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема От какво се страхуват децата ви?нови  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано14.09.08 14:55



Яна се страхува от гарги - като чуе някоя да грачи и бяга да се крие при мен. Ако са близо и звукът е сулен, иска да я гушкам и седи у мен докато не си отидат птиците. Как и защо това й се струва страшно, нямам идея. И не е от самите птици, а само от звука. Вчера ходихме в зоологическата градина, беше я страх от звуците, които животните издават. А и от самите животни, някои си бяха големи и заплашителни.
В една книга четох, че децата по принцип се страхуват. Образи като Торбалан, Баба Яга, Баба Меца и др. подобни са само израз на този страх. И е по-добре децата да се страхуват от нещо конкретно, отколкото страхът да няма лице. как мислите вие? От какво ги е страх децата ви?



Тема Re: От какво се страхуват децата ви?нови [re: _dexter_]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано14.09.08 15:59



от хора с шапки и хавлии на главите, и от клоуни и мимове - за сега е това...



Тема Re: От какво се страхуват децата ви?нови [re: _dexter_]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано14.09.08 16:26



Засега от непознати места и хора, ако не е долепена до мен докато се отпусне. И от някои предмети, дори и играчки. Има една свирка, отпред с балон, откакто й я подариха и й показаха как свири, надува гайдата, а като я види, я хвърля. Също и от едни дървени статуетки при баба си, ходи и им се кара.






Тема Re: От какво се страхуват децата ви?нови [re: _dexter_]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано14.09.08 20:43



"Образи като Торбалан, Баба Яга, Баба Меца и др. подобни са само израз на този страх. И е по-добре децата да се страхуват от нещо конкретно, отколкото страхът да няма лице." Аз мисля, че това е много логично. Особено за страхливи деца...

Моята дребосъчка също се страхува от гарги, но откакто една я гони да я кълве, а защо я гони така и не мога да си обясня... Но от тогава има респект към тия добитъци... Като махнем гаргите, от нищо не я е страх. Страшна изследователка е, въобще не се замисля, че нещо може да я нарани ... бе ужас е!!!!

За сметка на това обаче, каката ни беше много страхливо бебе и дете... вече не си спомням какво, но в общи линии какво ли не... Сещам се за черно куче, което я беше оплашило на към 10-12 м. и едва на 4 г. преодоля страха си от кучета... Сега обаче не й дреме особено от нищо...



тинтири-минтири

Тема Re: От какво се страхуват децата ви?нови [re: 3aиpa]  
Автор snich (top4o)
Публикувано14.09.08 21:45



Ренсата се страхува от вятъра.Не знам защо.Всъщност може би аз съм виновна,защото й позволих да гледа един филм с торнадо миналата година





Тема Re: От какво се страхуват децата ви?нови [re: _dexter_]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано15.09.08 00:11



Ами Кокчо го е страх определено от кучета. Хем няма никаква случка с куче, но този страх се появи в него след 2-рата му годинка. Дотогава беше заплаха за четириногите. Може би по-точната дума е боязлив. Бела не съм забелязала да е страхлива от нещо. Даже се и замислих доста по този въпрос, но тя определено е по-смела.




Тема Re: От какво се страхуват децата ви?нови [re: incendio]  
Автор Kpacи* (nikol82)
Публикувано15.09.08 08:11



При нас хавлиите на главата и шапките будят неистов СМЯХ...

Преди се страхуваше от сешоара, прахосмукачката, пасатора, епилатора... абе всякакви такива звуци... сега само чака да чуе нещо и довтасва да дърпа кабелаците...
Слава Богу за сега нямаме изразени явни страхове, освен от непознати, но това не мисля, че е проблем на тоя етап.




Тема Re: От какво се страхуват децата ви?нови [re: _dexter_]  
Автор Tedulina (тя е мама)
Публикувано15.09.08 10:37



Хриси като по-малък също се страхуваше от силни шумове, но това премина. После се страхуваше от призраци, но му показах как се правят призраци с чаршафа и сега само му кажи да играе на призраци и е пръв

. Както е писала и Чери, по-скоро се пази от кучета, не е страх точно. Казва, че се страхува от тъмното, но все пак спи на загасена лампа.



Тема Re: От какво се страхуват децата ви?нови [re: Tedulina]  
Автор flor4eee (ентусиаст)
Публикувано15.09.08 16:11



аз се замислих по този въпрос миналата седмица, понеже попълвахме въпросник за яслата и там имаше такъв въпрос. не съм забелязала Тоби да има някакви страхове, преди като че ли го беше леко страх от кучета, вече не, напротив, радва се на всякакви животинки.



Тема Re: От какво се страхуват децата ви?нови [re: _dexter_]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано15.09.08 16:33



От тъмното....и от големите кучета! При малките песове страхът е от тяхна страна








Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.