Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:51 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Не говори  
Автор tyfi (новак)
Публикувано29.08.08 00:29



Майчета момченцето ми е на 1.10 месеца и не говори,никога не ми е казвал мама.Вика само айди,тати,кака и това е.Разбира какво му говоря и изпълнява команди.Какво да правя да го водя ли на лекар.





Тема Re: Не говоринови [re: tyfi]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано29.08.08 00:49



Ей, Тъфче, я се успокой! Не ти казва мама, щото си му все до гъза. Я зачезни за някой и друг ден и да видиш как ще почне да мамосва - чак ще ти писне!



Въобще няма нужда от лекар детето - напълно нормално е момченце на тая възраст да не говори. Ми той моя Константин на годинка и 8 месеца едвам успя 2 думи в изречение да свърже. И чак след втората годинка почна да усложнява нещата. А имам познато семейство, чието момченце проговори разбираемо след 3-та си годинка. Така че спокойно. Това, че разбира и изпълнява команди трябва само по себе си да ти говори, че се развива нормално.




Тема Re: Не говоринови [re: cchery]  
Автор tyfi (новак)
Публикувано29.08.08 01:01



Здравей може и така да е,но аз много се притеснявам.Не мога да спя от вчера насам

.Имам чувството че е по различен от другите деца.Всъщост къде мога да прочета какво трябва да може да прави детенцето на тая възраст.



Тема Re: Не говоринови [re: tyfi]  
Автор Acя ()
Публикувано29.08.08 01:16



леле в какъв филм се вкарваш сама.
Според мен бъди спокойна. Не вярвам, че има проблем с детето ти. Има деца, които не искат да говорят, важното в случая е, че разбира какво му казваш. А и все пак казва тук таме по някоя дума

. Брат ми не е говорил до 3 годинки мисля и сега си е мълчалив (за разлика от сестра си). А това какво трябва да прави детето според мен са отживелици и не бива да се гонят нормативи, същото както е при сядането, прохождането и въобще всичко свързано с децата
а на бебешки нещо говори ли си?

Редактирано от Acя на 29.08.08 01:16.



Тема Re: Не говоринови [re: tyfi]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано29.08.08 08:20



След броени дни племенника на мъжа ми ще направи 3 год. и също не говори.
Споделяла съм тук, че и аз се притеснявам за разлика от майка му. Преди няколко месеца изстрелял два-три пъти "кака, баба, мама, тати, кола", но след това пак нищо. Разбира какво му се говори и както казваш и ти "изпълнява команди". Не е ходил на ясла, а от понеделник тръгва на детска градина и се надявам да не изпадне в шок и ужас.
Мисля, че можеш да направиш една консултация с логопед. За свое успокоение. Някъде по форума имаше линк към сайт на логопеди, които даваха и он-лайн консултации. Спомням си, че бях писала и ми отговориха от този мейл - logopedia@dir.bg
Успех.



Тема После ще се молиш да мълчинови [re: tyfi]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано29.08.08 08:57



Моята джуфка беше така. Проговори чак на 2 г. и нещо. Колко време съм чакала, а сега се моля да млъкне поне за секунда. Няма не проговорило дете - някои рано, някои по-късно. Не винаги това е знак за проблем. Щом те чува и реагира на команди няма страшно.

Никакви лекари, търпение от твоя страна




Тема Re: После ще се молиш да мълчинови [re: jana]  
Автор tyfi (новак)
Публикувано29.08.08 10:13



Благодаря ви.Говори си на нещо като арабско-китайски.Не се вкарвам сама във филми гледачката на моя прятелка е акушерка ,та тя казала да го заведем на лекар и оттогава нямам мира.Нашия тати въобще не иска да чуе да го водим някъде.



Тема Re: После ще се молиш да мълчинови [re: tyfi]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано29.08.08 10:50



Най-лесно ще разбереш дали има проблем като обърнеш детето с гръб към теб и му даваш команди за изпълнения т.е. да провериш слуха, което може да е единствената причина за непроговаряне на детето. Ако го прави значи е съвсем наред всичко и просто ще се отпусне по-късно. Не е нужно да се травмира с лекари




Тема Re: Не говоринови [re: tyfi]  
Автор ariel$$ (ветеран)
Публикувано29.08.08 10:52



Спокойно,
Никой не взема подобни оплаквания за проблем преди детето да навърши 4 годинки. Моят племенник проговори към 4-та си година и в яслата ме направиха на луда. В медицинския му картон дори пише, че трябва да се докаже, че детето е годно да посещава нормално ОДЗ. Бяха ми препоръчали детска градина за обременени деца в "Младост". Минала съм и през психолог, и през невролог, и през логопед. Специалистите ми казаха да не обръщам внимание на претенциите на "лелките". Всичко си било наред. Сега имам 14 годишен батко, дето го моля малко да млъкне.



Тема Re: После ще се молиш да мълчинови [re: jana]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано29.08.08 12:54



Брат ми проговори чак на 3г. Преди това освен "Аааа" нищо друго не мецваше. Но разбираше всичко и изпълняваше всичко. И като проговори не млъкна и до ден днешен. И проговори като голям човек. Никога не каза нещо на бебешки. Както ти е казала Янски щом те разбира - значи няма проблем.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.