Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:59 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Спукано тъпанченови  
Автор delphin (ентусиаст)
Публикувано15.07.08 08:00



Здравейте,

Моля на помощ минали по тоя път, Ники е със спукано тъпанче и доктора назначи антибиотик, минали са 3 дни от както се случи. Няма температура,добре се чувства, но двете поредни вечери му тече кръв от ученцето,докато спи! Това нормално ли е? Слагам му в ушето памук намазан с предписан мехлем от доктора. Капки не слагам, защото доктора каза че не трябва да се мокри,а капките за уши са си вода и нетрябвало! Какво мислите и за това!

А след спукано тъпанче има ли пълно възстановяване?
Ако сте препатили от това като нас, кажете ми как се случи? Защото при нас гледачката каза че се е ударил силно в масата

Тати и доки смятат, че е невъзможно да е от удар в маса

Благодаря предварително! Усмихнат Ден!



Тема Re: Спукано тъпанче [re: delphin]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано15.07.08 08:38



Понеже имам близък УНГ, коментирали сме, че най-често идват шамарени дами със спукано тъпанче. Обаче дали при детенце е така не мога да ти кажа, просто имай едно на Ум, че плесниците могат да доведат и до това!



Тема Re: Спукано тъпанченови [re: delphin]  
Автор tulip (лилав)
Публикувано15.07.08 09:17



Преди години се наложи да ми пукат тъпанчето по медицински причини (имаше съсиреци и гнойни торбички зад него вследствие на грипен вирус). Пих антибиотик и също като при вас нямах температура. Кръв не ми е текла и докторката ми каза, че единствено не трябва да надувам със запушен нос. След около месец, като ходих на профилактичен преглед, ми казаха, че тъпанчето ми е зараснало вече. Като се замисля, едва ли щяха да ми го пукат умишлено, ако нямаше да зарасне
Не се тревожи! Аз тогава бях на 21, а детенце е мъничко и сигурно ще му се възстанови доста по-бързо отколкото при мен.





Тема Re: Спукано тъпанченови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор delphin (ентусиаст)
Публикувано15.07.08 09:19



То ясно, че може от шамар да се получи,доктора каза още и от клечките за учи!
Но въпросът ми е какво се прави после? А означава ли това, че ще има проблем да чува с това ушенце





Тема Re: Спукано тъпанченови [re: tulip]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано15.07.08 10:07



Преди седмица без да искам си вкарах в ухото верижката на едно колие, казвам верижка, защото не знам как се нарича точно, понеже е твърдо и като метален обръч около врата. Текна ми кръв и изпитах много силна болка. Веднага отидох на лекар, каза ми да надуя бузи със запушен нос. За късмет не беше спукано тъпанчето, но още ме боли. Не трябва да се мокри, ако е спукано, може да зарастне от само себе си, пият се антибиотици и се маже с мехлемче. Ако се налага да се лепи - лекарят преценява на място. Тъй като вие правите всичко необходимо, явно трябва просто да се изчака...



Тема Re: Спукано тъпанченови [re: delphin]  
Автор pre.sto (gazirana)
Публикувано15.07.08 12:57



Мъжът ми е пукал тъпанче като ученик вследствие на шамаросване от учител по ухото

.
Каквото и да се е случило при вас, исках да те успокоя, че ухото на мъжа ми е наред-чува си с него съвсем нормално.
Пукането на тъпанчето явно се получава при ситуации, които създават вакуум в ухото(освен и другите вероятности, които има).
Пожелавам бързо оздравяване на ушенцето и повече да не се притеснявате за това и в бъдеще !



Тема Re: Спукано тъпанченови [re: pre.sto]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано15.07.08 13:42



Аз съм плувала години и съм пукала и двете тъпанчета. И в двата случая самото пукане не е било придружено с температура. Но ухото си е било възпалено и безсимптомно си е боледувало. Ако бях отишла на лекар, сигурно щяха да установят възпалението, но не би. Била съм на 12 години. Чувам си. Дори и продължих да плувам след няколко месеца.
Не се притеснявай, но обръщай по-често внимание на детето. Води го на специалист УНГ и да му правят тимпанометрия периодично.
Хората имат различни слаби места. Моят син също страда от уши най-често и за съжаление, винаги му изписват антибиотик, дори и да няма температура. Надявам се този период да отшуми, вземаме всички мерки...
Ще се оправите, стискам палци!



Тема Re: Спукано тъпанченови [re: delphin]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано15.07.08 15:10



Абсолютно нищо не прави - зараства само, нормално е дори до 7 дни да потича кръвчица, така се дренира и чисти. Дори антибиотик не давай. Накарай доктора да го изпие профилактично

. Ей луди са БГ лекарите, ама хайде... ползват страха на хората да ги правят зависими от тях, пък после се оплакват, че са им малоумни пациентите... малко офф топик стана ама... все се ядосвам като чуя антибиотик!



тинтири-минтири

Тема Re: Спукано тъпанченови [re: 3aиpa]  
Автор delphin (ентусиаст)
Публикувано15.07.08 16:04



Страх ме е да не дам антибиотик,казаха че може да стане инфекция. Опасна работа е това ,главата е все пак. За всеки случай го заведох при двама лекаря и двамата потвърдиха-антибиотик! Иначе и аз съм много против Антибиотика....
Какво е тимпанометрия?



Тема Re: Спукано тъпанченови [re: delphin]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано15.07.08 17:08



Казват ти така за да си вържат гащите и да не ги притесняваш ако нещо се случи. Не знам за късмет или не точно преди седмица с една приятелка която живее в чужбина говорихме за обслужването тук и в чужбина от лекари. Българите там се оплаквали че лекарите били некадърни понеже не им изписвали нищо и понеже оставяли децата им без нищо за 24 да 48 ч. с отвратителни кашлици или високи температури. Тук с такива симптоми си веднага на антибиотик или два даже

. В крайна сметка там няма починали деца от температура, нито от кашлица, нито пък приемани по спешност в болници. Затова пък отглежданите деца там са спокойни, само родителите им не са (българските) щото като не получат антибиотика и полудяват ...

Точно тя ми даде за пример 9 годишния си син на който му спукали тъпанчето с топка докато ритали футбол. Доктора го прегледал и даже не го зачистил с нищо. Казал й да го наблюдава и какви симптоми са застрашителни. Това е. В крайна сметка детето се оправило за към 10 дни. Температура не е вдигал, само не му било комфортно и не можел да си ляга на това ухо няколко дни. Дори й забранил да му дава парацетамол за да може да му следи възстановяването по-адекватно. Ми това е... избора си е ваш до колко ще се доверите на себе си, майчинската си интуиция или на доктор който наистина иска да помогне, но по свой си начин.

Аз пък все ги разправям тия щото съм видяла двете страни на монетата. Ако не бях, надали щях да имам толкова смелост да си държа децата болни и да премеря сто пъти това което чуя от доктора преди да му се доверя .



тинтири-минтири


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.