Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:40 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема късно лято + есен 2007  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано07.07.08 02:55



да започнем новата тема на чисто...








Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: incendio]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано07.07.08 07:40



Добро утро и хайде по кафе от мен ,


и хубав ден на всички мами, бебоци, каки, батковци и татковци!



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: *margo*]  
Автор nikol82 (Пу-пу!)
Публикувано07.07.08 08:32



Привет и от мен



Относно заспиването- Емката става сутрин между 8 и 9ч. на обяд спи различно- някога спи половин час между 12 и 1.30ч., друг път откъртва по два часа и кусур. Ако е спала малко след обед към 18ч. пак дремва.
Със заспиването вечер имаме зор- не ще да лежи в кошарата- постоянно виси по решетките и понякога отива чак до 22-22.30ч. така

В отговор на:

Издържа си преспокойно доста време и много добре му действа на отделителната система. Не е имало случай да потеглим на някъде и той да не свърши голямата работа на път.




... много ми стана смешно това...

За моето връщане на работа...
Джазмин- това за яслите, че няма проблем с местата от теб го чувам Доста ме обнадеждаваш... и все пак не съм сигурна дали ще е по- добрия вариант да я дам а ясла тази година.
Майка ми беше педагог в детска ясла (може и да съм писала за това) и е на мнение, че до две годинки е най-добре детето да се гледа от майката, а ако не от нея- от баби, гледачки и т.н. В яслите вярно се начучавана мнооооого неща, но пък индивидуалното възпитание до двете годинки го смята за много важно. После- вижда ми се прекалено малка за да я дам на ясла сега... всички тези хапещи, плачещи, пищящи, щипещи деца, на които е толкова трудно да обясниш каквото и да е... не знам. Объркана съм доста, но все пак мисля, че конкретно за Еми ще е по- добре да е при баба си- тя не е особено социална все още, чувства се супер несигурна сред непознати... абе при баба си ще е... Вчера бяха четири часа заедно и са се забавлявали доста добре.

Инсендио, частна ясла до колкото знам във Варна няма. За София съм чувала да се цитират суми около 400-500лв. на месец... само съм чувала...

В отговор на:

... и баба му която идва супер рядко все ми обяснява как не ми трябвало да работя ами да сме си живеели по пестеливо, като тях навремето...



Всеки си има критерии за нормален начин на живот. Ако трябва да си правя постоянно сметката за всяко левче, това определено рефлектира върху отношенията ми с таткото, моето емоционално състояние и естествено и към детето

Много ви благодаря на всички за разбирането и съветите. Ще ви държа в течение до къде сме стигнали. А иначе за хубавите страни- много са наистина. Една от тях е, че ако се върна по- рано на работа може по- скоро да започнем да моделираме следващото...

Марго- честито ви зъбче! Относно сестрата на свекърва ти... просто нямам думи...

Малеее... че дълго стана...



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: nikol82]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано07.07.08 11:15



ооооооо... ти си от бързите - значи няма да ни чакаш пак да моделираме заедно

ние ще пропуснем следващите 2-3 години... после ще си покаже...

честно казано съм много притеснена как ще реагира Лора на второ бебе в къщи - тя е безумно ревнива - изобщо не ми дава да се доближа до друго бебе... затова си мисля, че най-добрия вариант за нас ще е да изчакаме, докато започне да разбира достатъчно, за да й обясня, защо мама гушка друго бебе повече от нея



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: incendio]  
Автор nikol82 (Пу-пу!)
Публикувано07.07.08 12:59



Абе аз сега съм много силна вилна, ама ще видим дали ще мисля така като започне малката да ми се качва на главата!
Но като цяло предпочитам по- малката разлика между децата. Мисля си, че с голяма разлика на първото дете му се налага да порастне доста по- бързо...





Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: nikol82]  
Автор Acя ()
Публикувано07.07.08 13:10



и с нарастване на възрастта се увеличава ревността





Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: Acя]  
Автор nikol82 (Пу-пу!)
Публикувано07.07.08 14:13



А така, кажи и го на Портокалка, току виж се навила да бременеем пак заедно





Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: nikol82]  
Автор Acя ()
Публикувано07.07.08 14:17



трай си, ще я обработвам





Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: Acя]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано07.07.08 15:26



няма да е скоро мацки, защото мислим догодина, живот и здраве, да се завъртим из родината... та докато се поустановим ще ни трябва известно време, в което КАТЕГОРИЧНО няма да бременея! обаче си трайкайте, че да не чуе дявола





Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: incendio]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано07.07.08 21:07



И аз мислих, че моята ще ревнува, ама не... много се кефеше цялата бременост и катородих първа орлица беше връз бебето и все повтаряше, че аз съм млекоцентралата пък тя майката

... Въпрос до твоите усещания и нагласи е, както ти й повлияеш така ще бъде .



тинтири-минтири

Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: 3aиpa]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано07.07.08 21:18



има време да му мисля





Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: incendio]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано07.07.08 23:03



Ееее Никол, ти много бързаш

Ще ни изоставиш май със Светлето,а? Щото и аз мисля да изчакам 2-3 години Ама токувиж съм се навила и по-рано...И двете си имат и предимства и недостатъци така че ще го мисля
Ни сме с нова, лятна прическа




Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: scarlet81]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано08.07.08 01:11



еййййй... мцу мцу мцу... на леля зъбчето

ей така вече страаааааааааааашно ми харесва...



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: scarlet81]  
Автор nikol82 (Пу-пу!)
Публикувано08.07.08 08:01



Малеее... Голям пич!!!

Ис тез зъби... направо къса...

п.п. да добавя само за нашето "семейно планиране: да не помислите, че халей хоп- ей сега почнахме, ще почакаме още, ама така като ви чета аз съм най- мераклия за следващото



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: nikol82]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано08.07.08 11:17



Ако знаете какъв е сваляч на мама той

Като види готина мацка и така се наостря, пуска ги едни такива леки, тънки усмивки...небрежни. И ако тя му обърне внимание той се прави на расеян
Има една водеща по телевизията, която му е супер любима - като я види и почва да и маха за здрасти, пуска и леки усмивки и я гледа като омагьосан...Какво ще го правя като порастне малко не знам....



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: scarlet81]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано08.07.08 11:24



... от кого ли е взел това качество

.... пу-пу-пу много е сладък да ти е жив и здрав.



тинтири-минтири

Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: 3aиpa]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано08.07.08 23:37



Мерси


Ами, не знам от кого, но не е от баща си, той е доста по-.....срамежлив, да кажа необидно



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: scarlet81]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано09.07.08 03:00



мацки, да нацелувате бебоците...


до след месец....

никол - до след 2 седмици



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: incendio]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано14.07.08 23:33



Кво стана сега? Инсендио замина и всичко замря в темичката ни...Я се засрамете.


Аз да се похваля, че по неволя се наложи да оставя Джейсън на свеки за половин ден, трябваше спешно да изляза и нямаше как да го взема с мен. И тя дойде да го гледа, всичко мина ОК, много добре се беше справила . И като се отприщих...Явно ми е трябвало да се пречупя да го оставя 1 път, за да свикна. От събота до днес седя в нас свеки, гледа Джейсън, помага ми. Даже в събота вечерта го сложихме да спи и с мъжа ми отидохме на кино! Не бяхме ходили от година почти. Много добре се чувствах, не че не се притеснявах и не си гледах телефона нон стоп, но въпреки това ми беше гот. И сега съм решила да я викам от време на време да помага, хем тя се радва, хем на мен ми е облекчение
Другото ново около нас е, че вече качваме стълбите до горния етаж. Направо ми настъхва косата...Аз съм след него разбира се ако нещо се подхлъзне, но е голям напредък. На всяко нещо се изправя и катери, ужас е просто. И така.
Айде бързо се отчитайте и вие



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: scarlet81]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано15.07.08 08:16



Браво на теб и ...на свеки, първият път винаги е трудно. Така поне знаеш, че от време на време можеш да и го оставиш и да си вземете с мъжа ти вашето време за забавление.


Джейсън качва стълби? За секунда си помислих, че е проходил пък ти си траеш Но току що си го представих как лази нагоре, а сърцето ти изтръпва. Браво на него.
При нас никаква промяна, нито лази, нито се обръща...единствено седи устойчиво и може с часове да си играе с играчките. Е от време на време ще изхленчи, ама то е само за да го взема да надзърне какво пише майка му на тоя компютър и да удари и той две три букви.
Incendio вероятно няма да се включи директно от България, но ще чакаме след визитата и nikol82 да даде пресконференция как са изкарали.



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: scarlet81]  
Автор nikol82 (Пу-пу!)
Публикувано17.07.08 08:34



Лелее... това със стълбите и на мен ми се вижда страшничко

. За това дето се изправя на всичко не се тревожи толкова, ако още не се е научил съвсем скоро ще усвои падането "по дупе"

Радвам се за успеха ви със свеки. И ние имаме... някакъв. Оставихме я веднъж за около час- два и се бяха забавлявали доста добре. Снощи пак я оставихме за около час, като отидохме да я прибираме, я чух как се хили с баба си... в момента, в който влязох в стаята тя хукна към мен и не искаше да се откъсне после цяла вечер. Дали няма да започне да разбира вече като решим да я оставяме...

Ново при нас няма много... дребното лази където си иска, опитва се да се катери по спални, дивани и шкафове, ама още и тежи дупата. Вечер се храни задължително с нас и почти сама
От няколко дни пак не спи спокойно нощем и се чудя дали не я почва следващата серия зъби...

На 13-ти направихме 10 месеца, та да почерпя на патерица...





Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: nikol82]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано17.07.08 08:36



Честита ви месечинка.





Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор nikol82 (Пу-пу!)
Публикувано17.07.08 08:46



Пу-пу-пу... да ти имам кроткото бебе

Нашата на едно място стои май само ако играем заедно и то при условие, че намеря нещо супер заинтригуващо...

Честити десет месеца на Саши на Марго!!! Да е жив и здрав, спокоен и послушен!!!





Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: nikol82]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано17.07.08 09:21



Честитка и на Саши! Весел и спокоен да расте!!!





Тема Re: включвам се с въпросченови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор djazmin (минаващ)
Публикувано17.07.08 14:31



Момочета кога да считам че бебо е проходил? Да кажа че прави 5,6 крачки са , нещо като отдивана до мен или баща си или телевизора...


обаче си е нестабилен, клатушка се или залита устремен напред, въпросът ми е стана ли време да правя питката или да изчакам да стане по-стабилен, той няма още 11м

Другото което ме вълнува е: Каква вода давате на децата си? Аз отдавна не преварчвам и му давам розовата Девин и сменям с една минерална на нея пише бебе, ама личната лекарка каза че не било хубаво само минерална ами да сме преварявали, пък то нашта вода има много камък
А една майка каза че трябва общата минирализция на водата(минералната) да е под 100, ама на бебе - пише 421



Тема Re: включвам се с въпросченови [re: djazmin]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано17.07.08 15:29



Честито клатушкащо се човече

Мисля, че питката се прави като си ходи вече стабилно, поне така съм чувала.
За водата - аз не преварявам от както стана на 4 месеца. Давам му филтрирана през кана Брита, и ние такава пием. Определено смятам, че минералната не е за всеки ден.



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: scarlet81]  
Автор *щypчo* (старо куче)
Публикувано17.07.08 19:08



И Александър така..даже я цитира по цял ден после..Вика:"От мен Деница - Чао" В началото докато го разбера какво казва, ми се струваше,че цял ден повтаряше :"Меденица чао" и се чудех какво е..докато на другия ден чух оригинала..






Тема Re: включвам се с въпросченови [re: djazmin]  
Автор *щypчo* (старо куче)
Публикувано17.07.08 19:18



Аз знам,че питка се прави, като направи първите самостоятелни крачки..
То..следващите идват много бързо, ако го окуражяваш






Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: *щypчo*]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано22.07.08 22:23



Ееее излагате се вече, никакви ви няма.....


Ето малко нови снимки от нас:






Айде чакам отчет и от вас...може и в снимки



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: scarlet81]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано23.07.08 08:13



Хаха голям образ е Джейсън, особено с ребърцето за телефонна слушалка. И как хубаво стои изправен...
Ние вчера бяхме на консултация, освен че кантара отдавна не ни хваща, защото е до 10 кг, вече и там където ги мерят на дължина ни омалява...78см го измериха.
Промяна при нас няма, иска да стои изправен, но сам все още не може. Странно ми е, че ръцете ги ползва когато трябва да пляска за браво или да си играе с играчките. Не иска да се хване за леглото например...или като дам бисквитка я премества от едната в другата ръка и я пуска, е минава за малко и през устата, но преди си хапваше, а сега някои ако може да му я държи, а той да я гризка. Зъбчета го мъчат от горе, чеша венците с каквото свари, но за ребърце не съм се сетила да дам


Scarlet какво си му дала да си хапва с ръце на масичката...наскоро се замислих дали да не си създам и аз малко емоции с повече чистене.



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор nikol82 (Пу-пу!)
Публикувано23.07.08 08:55



Здравейте и от мен...
Няма да пиша много, защото не съм сигурна дали ще успея да си постна писанките

... Имах проблеми с компа- "Остра вирусна инфекция"!!! В следствие на лечението му, ми се затри Мозилата и сега влизам в нета с Интернет Експлорър, който обаче ме пуска където, когато и по колкото си иска. От три дни се опитвам да се логна в дир-а!

Скарлет- много е готин Джейсън! Голям сладур!

Алабалке- можеш много неща да сложиш на табличката- сухат ор попарата, сварен зеленчук- леко смачкан (моркови, намачкани грахчета... картофчета), сирене също. Аз и месо слагам, че тя нашата нали все сама иска...
Това е за сега отмен- дано скоро ми оправят PC-то, че да съм по- редовна...

п.п. С incendio още не сме се виждали и вече не съм сигурна дали ще успеем, заради моите проблеми с комуникациите



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: nikol82]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано23.07.08 10:49



Никол, айде лекувай си компа, че тука работата много умряла без редовните потребителки


Ала-Бала, не съм му дала нищо - това си го изплю докато го хранех! Направо имахме много проблеми с яденето - отваря устата, дъвче малко и плюе! След всяко ядене трябваше да чистя по половин час. И аз го търпях търпях и накрая като ми писна и като яхнах метлата Сутринта му давам закуска, той плюе, предупредих го строго. Давам пак, пак плюе. И аз прибрах закуската. На обяд същото. И на вечеря беше толкова гладен, че си изяде всичко без да има капка на лигавника дори И това беше преди 3 дни, до сега му държи влага все още и не плюе, много културно се храни
Иначе аз му давам да си гризки разни неща - бисквитка, морковче, ребро Можеш да даваш различни неща, докато видиш какво му харесва най-много. Вчера реброто го гриза час и половина и не можем да му го вземе с баща му, даваше кански рев щом му го вземехме
Иначе ние не сме наддали много този месец, все още сме под 11кг. Но на височина много расте, вече е 86 санта! Купувам му дрехи за 18-23 месечни! Но понеже е нон стоп в движение не наддава на килограми хем добре си хапва
Айде да ги нацелувате бебоците от мен и от Джейсън "Реброто" Стоянов!

Редактирано от scarlet81 на 23.07.08 10:51.



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: scarlet81]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано23.07.08 10:59



86см....ехааа, това доста много ми се струва. То и аз купувам бодита за две годишни, но като гледам как слагат размерите на око... Целувки на ребърцето.


Никол малката бонбонка как е, да не е хукнала вече да търчи.



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: incendio]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано24.07.08 14:26



Малко снимки и от нас:



А може да прекара час време.



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано24.07.08 15:22



ОООО личи си че добре се храни детето

... и как доволно потрива ръчички при вида на манджата .



тинтири-минтири

Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: 3aиpa]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано24.07.08 15:29



Доста добре се храни, дано в бъдеще това не ни създава проблеми само.


А види ли лигавник или шише плюе биберона и е с отворена уста.



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор nikol82 (Пу-пу!)
Публикувано25.07.08 08:18



Ей... голям сладур е юнака! Целувки на пухкавите му бузки!

Честита ви девета месечинка! Да ти е здрав и послушен сладкия принц





Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: nikol82]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано25.07.08 08:32





Благодаря ти и в духа на добрата традиция да почерпя с по едно шоколадово барбаронче.



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: incendio]  
Автор nikol82 (Пу-пу!)
Публикувано25.07.08 08:40



Такааа... сега вече на отчет



Вчера се видяхме с incendio Три пъти "Ура"!. Мама Светла и бебка Лора са две супер очарователни дами. Лорка естесвено на живо е още по- сладка. Има супер невероятни бузки, очички, ръчички и какво ли още не. Запознахме ги с Емката и противно на моите очаквания Еми не се държа непохватно с новото другарче. Поразходихме ги малко, направихме им една фотосесия и се надърдорихме с incendio. Можеше и още, ама те трябваше да пътуват, та ще чакам с нетърпение следваща среща. Ще пусна снимки, ама малко по- късничко...
Супер много се радвам, че успяхме да се видим

За нас: бяхме на консултация онзи ден- БадЕмата е ОТСЛАБНАЛА с 80гр. В момента тежи 10.280кг. Порастнала е с 2см. и сега е висока 76см. Това, че не е наддала не ме притеснява ни най- малко... Дори и на педи инаправи впечатление, че не се спира дребосъка и каза, че в тая жега и с тоя "фитнес" си е съвсем в реда на нещата...
Ще и правят изследвания на кръв и урина септември месец.

Друго... вече успява да се покатери на дивана... слиза адекватно от него и от спалнята изхлузвайки се По цял ден пълзи, катери, разхожда се около мебелите... кожата на гърдите и е охлузена от постоянното прескачане на праговете (към терасите са доста височки)

С гърнето сме все на същия хал... случайни попадения от време на време.

Вчера ходих до моята работа. Казаха ми, че ме чакат с нетърпение и когато реша мога да започна... Сега остава съвсем да реша... Мнооого ми е трудно да взема окончателно решение... Пфу!

Това е от мен за сега

п.п. Къде е Марго!?!?



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор nikol82 (Пу-пу!)
Публикувано25.07.08 08:42



Мерси за почерпката. Още веднъж да ти е жив и здрав!



п.п. ... в нета някъде има ли филмчета за барбароните...?



Тема Тук съм... за малконови [re: nikol82]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано25.07.08 08:59



Привет и от мен!
По принцип съм на вилата с нашите и се караме постоянно за нещо, ама не ми се пише подробно, че пак се ядосвам... Обаче от няколко дни ме заболя зъб и сега даже съм щастлива, че хем се поприбрах малко в Пв,хем зъбът почти не ме боли вече, не е оправен, ама ... не боли. Пък и бебо мина консултация.

И ние на отчет - 10.480 (прираст 480) и 76.5 см (1.5) , яде всичко, голямата работа е само на гърне, често и с малката успявам (когато аз се сетя), с пълзенето, изправянето и другите активности сме назад, само прав стои, ако аз го държа, което се оказа трудно, особено когато не иска да седне по цял час - ръце не ми останаха вече, возенето в количката е ВОЗЕНЕ, щом спре е РЕВВВВ...

Много се радвам за всички мами и бебоци, честито на закръглилите още един месец и на предстоящите закръгляния също, че после пак ще се появя на първи август, вече задълго...

Така ми липсва клубчето... Но ще оцелея, не остана... още няколко дни.

Никол, за работата стискам палци да се наредят нещата по най-добрия начин.



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: nikol82]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано25.07.08 10:39



Сигурно има, но едва ли на български, някакъв далечен спомен имам че сърфчето беше давала линк, но на немски.



Тема Re: Тук съм... за малконови [re: *margo*]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано25.07.08 11:12



Честито и от мен на малкия сладур на Ала-Бала

Колко кротичък и добричък ми изглежда на снимките, не е като моя хулиган
Никол, много се радвам, че сте се видели със Светла Сигурна съм, че са супер сладурки и двете - за съжаление ние с нея ще се разминем за 1 ден - аз качам на 4 следобеда, а тя заминава на 5 рано сутринта и няма да можем да се видим....Е, то се е видяло, че ще трябва да се ходи до Португалия
И ние пълзиме и се катериме навсякъде и е ужас някакъв. Купих му наколенки, защото опропасти всички панталони на тревата в градината и си изтърка коленете на мокета в стаята! Много намали спането през деня - 2 пъти по около час. За това пък вечер му се доспива доста по-рано и вече в 19.30 вече е заспал. Овладях положението с катеренто по решетката - научи се на си слиза сам, а и вече се катери само като се е наспал.
Доста по-малко си хапва обаче тези дни, не знам дали да се прутеснявам. Аз не го тъпча, колкото иска - толкова. Но снощи например още на 2рата лъжица на супата взе да се мръщи и да плюва. Мръщи се и на основното, а после и на десерта! А той умира за десерт! Ще го отдам за сега на жегите и зъбоникненето и няма още да се притеснявам
Никол, айде чакаме снимки!!!!
Марго, чакаме те да се завърнеш, че то твоето на нищо не прилича вече
Целувки от нас за сега!



Тема Re: и ние порастнахме!нови [re: scarlet81]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано25.07.08 14:59



Ей, привет на всички от нас


Много се забавлявах, като четох колко са ви проастнали бебоците и какви щуротии започват да правят. Ние можем да се похвалим със същите. Нещо имах проблем с компа и не бях влизала скоро но сеща ще ви разкажа и ние докъде сме я докарали.
Кадифения плъх на мама вече удари 9 месеца и от ден на ден става все по-див. Вече се изправя сам, само да намери упорна точка. Все още не ходи самичък но с моя помощ направо тича. Опитва се да казва някои срички но засега заветното "мама" не е произнесено. Казваме баба, тата, да, не, тете и разни такива звуци но според мен още нищо не влага в тях. Пълзи здраво и е много бърз. Последната му щуротия е да се изправи на леглото по стената и да блъска по нея и да я ближе, направо ужас.
Постепенно се сдобихме и с 8 зъба, но явно и следващите са на път, тъй като вече се чеше настрани а не отпред. И при нас последните зъби бяха придруженни с нервни изблици и плач, но нормално.
Не смея да го притегля да не се уплаша обаче. В никакъв случай не е дебело бебе но според мен минава 11 кила, тежи ужасно просто вече. И сантиметрите са над 80 ама като го премеря ще ви кажа точно. Грамаданско човече е тоя мой мишанчо.
С храненето също срещам трудности. Това ящно дете, което доведох вече почва да капризничи на храната. Взимам 2ра група от кухнята но второто никак не го кефи и се правим на маймуни всички докато го нахраним. С 300 зора успява да го изяде. Дето казвате може и от жегите да е. Мисля от понеделник да пробвам с 3та група храна.
Миналата неделя го кръстихме, така че вече си имам 100%-ово християнче.
Това е накратко за нас. Остана ни още месец от почивката в БГ и отлитаме обратно. Много ми е хубаво тук но няма начин. Добрата новина обаче е, че догодина пак сме тук лятото.



Тема Re: и ние порастнахме!нови [re: FLUKY]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано25.07.08 15:07



Честито ви християнче!
Аз мислех, че Наско е пълничък и едричък...а вие 80см. Но пък се изправяте. Иначе и ние само бабаба...сега обаче сядам с/у него и започвам ма-ма, а той ба-ба и се хили...но днес плачейки изплю едно ма-ба.





Тема Re: и ние порастнахме!нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано25.07.08 15:12



Мерси.
Просто звука М още не го произнася. Даже деди казва ама мамата някъде назад ще остане. Нищо, и до там ще стигнем. Много скимти обаче, не реве но по цял ден само мънка и скимти много е досадно. И вечер все така не спи спокойно

, отчайващо е просто. 24 часа до него има дежурен човек. Спи като заек, ако си отвори очите и до него няма никой се врътва и става директно, ако има човек продължава да спи.



Тема Re: и ние порастнахме!нови [re: FLUKY]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано25.07.08 15:16



Ние викаме...особено сутрин...и то към 6-6,30 часа, а на мен душата ми спи още. Нощно време спи без проблем, само тази нощ реши, че трябва да се събуди и да си играе, ама не му мина номера. Иначе прилага номера, като ме види да излизам от стаята и хоп почва да реве...ама аз не му обръщам внимание и след малко вече е спрял и си е намерил друго занимание.
Флюки освен да спите заедно на едно легло...



Тема Re: и ние порастнахме!нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано25.07.08 23:19



Добре дошла отново

Защо му обръщаш внимание като се буди??? Както се е събудил така ще заспи пак. Аз за по-малко от седмица се справих с висенето по решетките на леглото та едно събуждане ли няма да оправите Прочетох една статия наскоро, в която се казваше, че ако детето не се научи на самостоятелни навици за спане от малко колкото повече расте толкова по-трудно става. Джейсън като почна да се изправя и да виси по решетките за 3-4 дена отвикна, защото вече беше научен да заспива сам. Ако не го бях научила от малък не ми се мисли как щяхме да се приспиваме!!! В статията пишеше още, че ако не е научено да спи само докато почне да ходи, като се научи ще става от леглото и ще излиза от стаята да търся майка си. Лошо ми стана като си представих, че неговата стая е на втория етаж и сънен слиза надолу да ме търси! Така че, смело действай
Флюки, ти между другото къде в БГ се намираш? Ако си в София може да се видим - аз на 4 август кацам в София
Да се "похваля", че вече не ядем манджите, които му готвя! Плюе от първата лъжица. А готовите ги плюска та се къса! Днеска омете 200мл бурканче за отрицателно време! Та за сега ще купувам готови, какво да го правя... Как ги харесва повече като толкова гадно миришат не знам. Ама по-добре за мен, няма да готвя в тия жеги




Тема Аз съм...нови [re: incendio]  
Автор Kpacи* (nikol82)
Публикувано28.07.08 08:04



Ето ме отново... ама с нов ник! След дълги и неуспешни опити да се логна с nikol82 ми се наложи да се регистрирам на ново


Както и да е...




Тема Re: Тук съм... за малконови [re: *margo*]  
Автор Kpacи* (nikol82)
Публикувано28.07.08 08:08



Айде... и аз чакам да се посъберем пак, поувехнаха нещо сбирките...



Марго, много се радвам, че успявате с гърнето... при нас е по- скоро НЕуспех.
За това, че Саши не е особено активен- то си е направо за радост, имайки предвид какъв зор е с активните...




Тема Re: и ние порастнахме!нови [re: FLUKY]  
Автор Kpacи* (nikol82)
Публикувано28.07.08 08:16



Добре дошла и честито християнче

. Ако ти се пише може да разкажеш повечко за самото кръщене Как мина, как се държа бебо...?

Пу да не му е уроки на твоя мишок. Папакащ, лазещ, порастващ...
И аз вземам втора група от кухнята (когато вземам...) Пюретата на първа група никога не ги е яла БадЕмата... Сега хапва някои неща... яхния от картофи... телешките кюфтета... За капризите за ядене- и ние сме с големи претенции. Може от зъбките да е защото все на периоди май идват капризите

Относно зъбите- явно и вие сте напред с тях. И ние сме с осем. Вчера докато се прозяваше малката, ми се стори, че на мястото на кътниците се белее зъбче.... Дали е възможно толкова рано да пробият. Сега не мога да спра да зяпам в устата и




Тема Re: и ние порастнахме!нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор Kpacи* (nikol82)
Публикувано28.07.08 08:17



Хи-хи. Сладур. Еми казва "мама" предимно когато ми се кара или плаче






Тема Re: и ние порастнахме!нови [re: FLUKY]  
Автор Kpacи* (nikol82)
Публикувано28.07.08 08:19



Олеее... и ние сме така със спането. Събужда се на двайстата минута и се изправя в леглото. Ако аз спя на спалнята, тя поседява малко... гъта се и пак заспива. ОБАЧЕ ако ме няма... или съм на компа... няма заспиване- рев докато не я взема. Много е гадно така, защото не успяват да се наспят и са криви после бебешоците... а и майките им покрай тях






Тема Re: и ние порастнахме!нови [re: scarlet81]  
Автор Kpacи* (nikol82)
Публикувано28.07.08 08:25



При нас оставянето да реве никога не е минавало. Колкото пъти съм пробвала, винаги се е стигало до пълна истерия и после с часове не мога да я успокоя. Не мисе иска да и причинявам такъв стрес. Явно пак си е до дете



За домашните манджи- аз периодично пробвам да готвя не дребното, но успехът не идва. Не ги иска моите неща. Ако яде от нашата храна- да. Но за нея ако е правено- не ще. Давам и докато сме заедно на масата... с пръсти... тя да си вземе- не! Дали защото не са солени ги усеща- не знам. Понякога много се ядосвам- такова старание и любов влагам, а то диването му с диване като свие устни...




Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор Kpacи* (nikol82)
Публикувано28.07.08 08:26



Ще потърся и аз, че ме подсети сега...






Тема Честита месечинка на Бръмчо!нови [re: incendio]  
Автор Kpacи* (nikol82)
Публикувано29.07.08 09:08



Честити десет месеца на Джейсън!

Скарлет- да ти е жив и здрав, ядящ, слушащ, спящ и усмихнат. А за теб- повечко почивка








Тема Re: Честита месечинка на Бръмчо!нови [re: Kpacи*]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано29.07.08 09:18



Честито и от мен, в сериозна възраст влизате!


Каквото е писала Краси*/nikol и от мен важи като пожелание.
Да е здрав на мама кръста, за да припка скоро след Бръмчо!




Тема Re: Честита месечинка на Бръмчо!нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано29.07.08 10:38



Благодаря ви момичета, много сте мили


Ето почерпката от нас

Да ви е сладко



Тема Re: Честита месечинка на Бръмчо!нови [re: scarlet81]  
Автор Kpacи* (nikol82)
Публикувано30.07.08 08:40



Мерси за почерпката, Скарлет! Изглежда много добре






Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: incendio]  
Автор Kpacи* (nikol82)
Публикувано30.07.08 08:47



Добро утро. Как сте? Спахте ли добре? Щото ние почти не спахме...

.
БадЕмата плака доста тази нощ... сега се събуди пак с рев... Дали е зъби, дали е друго- не знам, ама се надявам да приключи скоро, защото пак започнаха да се нареждат едни безсънни нощи...

Отново сме в период на неядене и лигавене. По цял ден ми виси за гащите и ме "мммамммма"-мосва... с разтройство е от една седмица някъде... Зъби ще да е май. Поне успях да и погледна в усата и видях, че кътници още няма- сторило ми се е

Другата диващина, е че се опитва да прескача решетката на кошарата. Нейното легло е доста орязано от към функционалност и сега е търся някакво спасение... че ако имате идеи- давайте.




Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: Kpacи*]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано30.07.08 11:18



Сигурно са зъбки.... Дано премине бързичко. А може и да е комбинация от зъби + горещини например....
Ама как така прескача решетката бе!?! Тя не е ли висока???

Ти ме разби.
Можеш да пробваш да и вземете преносима кошарка - тя е с доста по-високи стени - на Джейсън му стигат до носа като се изправи, а тези на леглото са му до под мишниците. Какво легло имате сега? Ние сме с дървено, на което му се махат решетките в последствие и става легло за дете. За сега няма признаци да прескача, но като се надвеси надолу все ме е страх да не падне надолу с главата



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: scarlet81]  
Автор Kpacи* (nikol82)
Публикувано30.07.08 11:54



Такова е нашето:



Решетката и стига под гърдите... А за прескачането- успя да си качи крака над решетката просто... ако се наеме повечко на пред, като нищо ще наклони тежестта си на долу

И аз се замислям за варианта с преносима кошара. Вече все повече съжалявам, че не си взехме такава още в началото, ама то човек се учи...




Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: Kpacи*]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано30.07.08 13:12



Голяма акробатка таз бадемка бе!

Ние за сега поне не се катерим, но доста виси напред... Ако видя, че има идеи да се катери ще го слагам в преносимата да спи... А иначе ми е любопитно, кога препоръчват да се сложи детето в нормално легло без решетката? Най-много с малка допълнителна преградка да не пада първите дни? Може би като проходи и може сам да се качва и слиза от леглото?



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: scarlet81]  
Автор Kpacи* (nikol82)
Публикувано30.07.08 13:54



И аз не знам кога... ама все си мисля, че трябва малко от малко да се е преустановило въртенето нощем, защото иначе доста сън ще отнасят на земята... нашата все по стените на леглото я намирам






Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: Kpacи*]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано30.07.08 14:45



Единствения вариант, за който се сетих е да приближиш леглото и до вашата спалня. Или по някакъв начин да се сложи по-висока преграда.Ние сме с преносимо легло, но все още сме си на горното ниво, нали Дуданчо още не вдига дупе да се изправя, още не е свален долу.
За голямо легло поне след 3 годинки вероятно. Сега се замислих обаче в яслите едва ли спят в кошарки, или пък не...Каката си спомням дори и на по-късен етап все спеше нва края и като се омотае със завивките току тупнеше долу. А пък има вече прегради и за големите легла.
Тази сутрин пък събуждайки се намирам бебока между нас на спалнята. Баща му отрича да го е местил...никакъв спомен нямам да съм го направила аз. От както сутрин кукурига в шест часа, вечер просто и страница не успявам да прочета директно заспивам.

Мистерия някаква.



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор Kpacи* (nikol82)
Публикувано30.07.08 22:35



Ами... това за доближаването ще е малко зор, защото стаята не позволява

Чудя се дали ще си струва да вземаме преносима кошара- ами ако не иска да спи в нея...?

Радвай се, че ти е спокойно бебето, че с тез хали тук виждаш какви "сложни казуси" трябва да решаваме... въпреки, че то не се знае вашия какви ги върши нощем, може всичко да е за заблуда на врага

В яслите (поне в моя роден град) спят в кошарки с решетки

Това за омотаването в завивките и мъжа ми го е правил като дете- редовно е спял по земята, омотан в завивката




Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: incendio]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано31.07.08 22:50



Привет и от мен най-сетне, от снощи съм на линия, но само четох, че все още апартаментът прилича на бойно поле... а моите нерви са изпилени до край - двете седмици с нашите бяха по-кошмарни и от месеца със свеки, но всичко е минало... Вече сме си вкъщи само ние, моята си малка вселена - половинката, двата мъника и аз, папагалът, котето, аквариумът с много рибки.
Имах толкова много да ви пиша, а всичко ми се изпари от главата с едно събитие от днес - падна първото зъбче на каката... Момичето ми е пораснало, тя е горда, а аз тайно си тъжа...

- кога мина това време, сякаш вчера и поникваха зъбките, а сега вече падат. Сега сме го завили в кърпичка и чакаме феята на зъбките да го смени с паричка...
Утре ще ви пиша повече - надявам се да съм по-жива от чистенето в къщи. Но може да съм скапана, ама съм си у нас и съм щастлива.



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: *margo*]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано01.08.08 07:51



Добро утро, хайде да пийнем по кафе, преди да ни грабне денят.
Аз изпратих тати на работа, кака на градина, а бебо удря рекорд днес и спи, та и аз имам време за кафе, че повечето работа ми е в неговата стая. Трябва да им пресортирам дрехите на мъниците, че доста неща са поумалели, да направя списък за покупки, но като стане бебо - той много обича да вади от шкафовете и ще ми помага.





Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: *margo*]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано01.08.08 08:11



Добре си дошли на всички!
Доста работа ти се очертава като те чета, но пък с помощници винаги е по-приятно, ако не по-лесно.


Ние разбира се сме на крак от 6,30, нещо с което явно просто трябва да свикна...изпих едно кафе, но явно по-късно ще ми трябва още.
Ура, стана 8 часа, мога да го сложа да спи, а аз да посвърша някои неща.
Днес имаме празника, голямото ми момиче става на ...10 години. Времето лети...кога беше бебе и си имахме нашите минутки за гушкане, кога порасна...




Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор Kpacи* (nikol82)
Публикувано01.08.08 09:23



Честита рожденничка, Алабалке! Да ти е жива и здраваи много да ти помага



Марго- добре дошла. Много се радвам, че пак си на линия

Като ви чета за порастналите каки... замислям се как бързо лети времето. Още малко и годинка ще чукнат мъниците... Лелее...

Марго- ти кога имаш(е) рожден ден...?

Абе много рано става Наси... поне добре ли спите нощем?
Ние пак сме от безсънните, че сега си наваксва малката- още спи. Вчера свеки беше в нас следобед и явно са се престарали в игрите, защото снощи Еми като се пробуждаше и направо си сядаше в леглото- явно доста превъзбудена беше...

Да ви питам- ползвате ли магически чаши или някакви преходни накрайници, че аз имам проблем с избора. Бяха ни подарили една чаша на Дисни- но тя тече и мухляса накрайника... от обикновена чашка все още лоче като кученце Емката




Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано01.08.08 09:42



Честито ти пораснало момиче! Да ти е жива и здрава, много послушна и помагаща. Весел празник и много, много изенади на нея!



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: Kpacи*]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано01.08.08 09:47



Аз съм на 18, ти не беше ли лъвче и ти?
Иначе аз съм с накрайник на Авент - мек. Да отбележа обаче, че никога не сме ползвали биберон за шишето, той още суче вечер и през другото време пие от този накрайник доста успешно. От обикновена чаша изобщо не се сеща, иначе знае, че е за пиене, защото ние ако пием нещо, и той е жаден, надава един вой... и се хили като му дадем шишето.
Дано скоро се кротне Еми, Сашко имаше една-две поредни такива нощи на вилата - трудно заспива и цяла нощ се буди с пищене, после започва да играе... Забраних на майка ми и баща ми да се хилят, да го мачкат и засмиват след вечеря в осем, и имаше успех, кротки игри за половин час, къпане и после си спеше нормално.
Днес обаче сънят до късно явно не е нормален, има малко температура, а снощи спа неспокойно, не че ни е държал будни, но промрънкваше - явно пак ще си имаме зъб, защото няма други признаци на разболяване.
Сега излизаме навън, че тук е приятно топличко (на вилата ми се разскърцаха кокалите от студ и влага

). До после.



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: *margo*]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано01.08.08 10:14



Благодаря ви момичета за пожеланията!

Ние нито с чаша, нито с накрайник, дори и с биберон не приемаме радушно вода или сок. Много рядко сок пие, но с биберон. Давах от обикновенна чашка, но на него по-скоро му е весело от колкото да пие. С накрайник на Авент пробвах, но трябва да се усети че течността идва като смукне, а той само си чеше венците с него. Чашки магически и други подобни не съм купувала за сега.
Никол нощно време си спи, може да се поразмърда, но не се буди. Вечер заспива към 20,30 обикновенно. Не ми пречи сутрешното ранно будене, а последващите му крясъци след млякото.





Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор Kpacи* (nikol82)
Публикувано01.08.08 12:38



Хм... панаирджия е просто детето



Аз се чудя за магическите чаши... тя пие вода и мляко от шише с биберон, но ми се иска поне водата да я пиес нещо друго... заглеждам се по чашките на НУК или Нуби- ако има ефект от нещо ще пиша...




Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: Kpacи*]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано01.08.08 12:55



Алабалке, честита ти рожденничка! Да ти е жива и здрава голямата мацка

Много да те слуша и да помага за бебо
Марго, добре дошла отново! Радвам се, че положението при теб бавно, но славно започва да се нормализира
За чашите - ние пием вода и сок от чаша на Авент с мек накрайник. Пробвала съм с по-твърд, но от него не се сеща да дърпа, само се чеше. Освен това тази сега на Авент е с вендузка вътре и за да пусне трябва да смукне, иначе не пуска, а другите с по-твърдите накрайници директно се изливат в устата/на пода/на столчето и той се дави.
Иначе и от биберон пиеме, но гледам само мляко да му давам с биберон. Голяма жаба е, не мога да се оплача, едно шише/чаша от 200мл няма проблем да си го изпие цялото на веднъж
За спането - наистина след вечеря не трябва детето да се вълнува много. Ние вечеряме към 6-6.30 и до 7 си играеме лекичко или гледаме ТВ. В 7 се къпеме и в 7.30 сме заспали. Спи си спокойно до 7.30-8. Понякога се буди нощем, но само проплаква за секунда и пак заспива. Мисля, че поне в момента е от жегата...Много е топло в неговата стая, дори нощем....
Ми тва е от нас за сега. Стягам багажи, чистя усилено, пера, гладя...В понеделник рано сутринта заминаваме към родна София
Но аз, за разлика от някои хора, няма да ги споменявам ) няма да изчезна, а ще си влизам пак през ден през два да давам отчет
Айде до довечера, че ме чака кухнята да я чистя



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: *margo*]  
Автор Kpacи* (nikol82)
Публикувано01.08.08 16:53



То много лъОЕ сме в клубчето

Аз съм на 14-ти Скарлет и тя е рожденничка скоро... ама кога беше...?

Дано се оправите скоро. Хомеопатия пробваш ли?




Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: Kpacи*]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано01.08.08 18:11



Аз съм на 20





Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: scarlet81]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано01.08.08 19:17



Леле, леле, Яна да не наднича тия дни в нашата тема, че ... ще ни дърпа ушите



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: *margo*]  
Автор Kpacи* (nikol82)
Публикувано01.08.08 20:13



Мдааа... доста голямо освинване ни чака този и другия месец



Аз от сега се почвам- идват ми гости, после рожден ден на свекъра ми... после моя... после вашитеее... ехеее...




Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: Kpacи*]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано01.08.08 20:17



Пък аз от днес съм на ограничителен режим, че от нерви на вилата качих две килца и ако не ги гътна до РДто, лошо ми се пише. Първо моя РД, после на 30 мислим кръщене да правим, после РД на Сашко... олеле



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: *margo*]  
Автор Kpacи* (nikol82)
Публикувано01.08.08 21:41



Ух и при мен кантара не показва приятни цифри... на 24-ти сме на сватба, та до тогава жива умряла трябва да сваля поне 3кг.! Как ще стане покрай тия празници????

Я раздуй повече за кръщенето- къде ще е?




Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: Kpacи*]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано01.08.08 22:04



Ами засега мислим да е в един Мъжки манастир край Калофер, където има и стаи под наем и ресторантска част, та там да отидем с кумовете и трите хлапета, да кръстим мъника, да си направим разходка сред природата (много е красиво) и да си починем. Удобно е, че е и събота. Дано само да са добре и трите хлапета. Иначе ако някое се разболее в 90-тата минута - ще е в Пловдив, в църквата, където се венчахме, където кръстихме каката, там се венчаха кумовете - изобщо вече и викаме "нашата" църква. Както стане, ще се решава в последните дни. Но и в двата случая, само ние четиримата и децата.



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: *margo*]  
Автор Kpacи* (nikol82)
Публикувано01.08.08 22:38



Много хубаво сте си го решили. Най- искрено ти пожелавам да успеете да идете в манастира и да си направите и почивката!

Аз още се чудя какво да правя с Еминото кръщене... моята майка не е в БГ и пропусна доста неща (още не е виждала Емилия на живо!), та ми се искаше поне на кръщенето и да е тук. Ама и тя не знае кога ще се прибира. От друга страна мисля, че е време за кръщаване, та... още умувам.

п.п. Малкото диване още не е заспало






Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: Kpacи*]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано01.08.08 23:01



Искрено ти съчувствам за заспиването/незаспиването на малката. Каката заспиваше в осем - осем и половина докато се роди бебето, сега бебето заспива към осем и половина, а тя в девет и половина.
Днес обаче е петък, тати е дежурен, което означава, че още не е легнала, но всеки момент малкия ще наддаде вой за кърмене и тя ще се запъти към леглото.
Като цяло ми оставят поне вечерите като лично време.



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: *margo*]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано01.08.08 23:16



При нас специално за заспиването няма мърдане - специално за спането съм много строга.
Да ви кажа при нас колко празници са се наредили от края на август до края на септември - на 20 август аз РД, на 23 септ, годишнина от сватбата, 26 септ мъжО РД, 29 септ Джейсън РД....На моето РД ще съм в БГ за първи път от 5 години може би. Но за другите празници се прибирам.
Марго, много хубаво сте си решили това с кръщенето. Аз много съжалявам, че за нашето не можеше да стане така на манастирче, иначе много ми се искаше.



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: *margo*]  
Автор Kpacи* (nikol82)
Публикувано01.08.08 23:21



Предаде се преди петнайсетина минути!

И аз много се радвах, че заспиваше не по- късно от 21.30, но от няколко дни какво и стана- явно нещо я претоварвам денем...

И сутрин съответно се буди по-късно, особено ако не е спала добре през нощта.

Иначе и аз чакам да изпозаспят у дома, че да си лътна малко въздух...




Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: scarlet81]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано02.08.08 00:09



ааа, да и годишнина от сватбата имаме - на 22 август, ама понеже половинката ще е на работа съвсем забравих деня. Откакто сме се оженили не сме празнували точно на датата, та и тази година ще е на 23.



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: Kpacи*]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано02.08.08 13:02



Аз забелязах, че няма значение в колко го слагам вечер (по принцип заспива в 19.30, но няколко пъти се наложи да го сложа към 21), сутрин си се буди по едно и също време! Само дето е по-мрънкав и недоспал ако съм го сложила по-късно. Така че при нас няма смисъл да се държим до късно, защото резултата е един и същ, да не кажа по-зле ако го сложа по-късно...



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: scarlet81]  
Автор Kpacи* (nikol82)
Публикувано02.08.08 14:17



Хм...луда работа е това със съня. Снощи заспа около 23.00, а тази сутрин се събуди в 8.30, което си е както обикнвено- като при вас в общи линии. Дано поне сега поспи повечко, че да мога да си досготвя манджата за гостите






Тема От нас чао за сега...нови [re: scarlet81]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано03.08.08 15:43



Ние тръгваме утре много рано сутринта към родна София. Стискайте палци всичко да е ОК, бебо да поспи поне малко в самолета, че ще ме побърка иначе 3 часа да подскача в ръцете ми.
Следващия път ще пиша от БГ земя


Целувкиииииии от нас!



Тема Re: От нас чао за сега...нови [re: scarlet81]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано03.08.08 16:20



Лек път и ще те очакваме да се включиш на местна почва!





Тема Re: От нас чао за сега...нови [re: scarlet81]  
Автор Kpacи* (nikol82)
Публикувано04.08.08 07:51



Лек път и от мен! Чакаме те скоро пак на линия






Тема Re: От нас чао за сега...нови [re: Kpacи*]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано04.08.08 14:05



Надявам се, че всичко с пътуването е било ОК, чакаме те с включване, нали обеща да не изчезваш... като някои





Тема Ох, ето ни...нови [re: *margo*]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано04.08.08 21:09



в БГ. Полета мина УЖАСНО!!!! Да не си помислите, че е имало проблеми със самия самолет

Единствения огромен проблем за всички пътници беше моя прекрасен син! Който не спря да реве 2 часа и 40 мин!!!! Той не е свикнал някой да го държи и направо така съклетяса, че ужас. И като прибавим, че го бяхме вдигнали в 3 през нощта и той не заспа до самия полет в 6.30.... Ужас. Спа 15-20 мин, през другото време пищя, рева, искаше да слиза от мен, блъска масичката, удря стюардесите...абе кво да ви разправям, ужас просто. Имах чувството, че другите пътници ще гласуват да ни хвърлят през борда!!!! Имаше още доста деца и бебета, на които не им се чу гласа!!!!! Но, както и да е, свърши.
И в момента, в който слязохме от самолета стана едно сикровище! Маха на всички хора от самолета, които му отвръщаха с кръвожаден поглед
Иначе се бяхме побрали в 21,7кг, което е личен рекорд за мен
На връщане михаме през кухнята да вземем храната и той омете всичко! И аз опитах яденето беше супер!
После се разхождахме...Той пълзя, ходи, направи баба си и дядо си луди за нула време
Тва е от нас, айде до скоро



Тема Re: Ох, ето ни...нови [re: scarlet81]  
Автор flor4eee (член)
Публикувано04.08.08 22:30



добре дошли на БГ земя!
ние също пътувахме миналата седмица, и аз бях изпаднала в ужас преди полета, понеже си представях картинка, подобна на тази, описана от теб. но детето се държа добре. най-вече защото го пуснах да се разхожда и пълзи из самолета на воля. иначе наистина на излитане и кацане, когато трябваше да седи в мен, мирен, рева. пробвай на връщане да не седите вързани през цялото време, ами да се поразтъпчете малко. остави го на земята, намерете други деца да си играят. нещо такова.



Тема Re: Ох, ето ни...нови [re: scarlet81]  
Автор Kpacи* (nikol82)
Публикувано05.08.08 08:30



Много съжалявам, че сте се измъчили така... ама като не можеш да му обясниш на детето...

Пожелавам ти връщането да го проспи цяяяялото. Сега се забавлявайте повечко и ти гледай да се възполваш от помощта на роднини, че бързо да забравиш кошмара
До кога сте тук?




Тема Re: Ох, ето ни...нови [re: Kpacи*]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано05.08.08 08:53



До 22 септември


Флорче, пробвах да го пусна да пълзи или да си играе обаче стюардесите ме гледаха на кръв и ми показа много ясно, че не може! И за това се наложи да го държа....



Тема Re: Ох, ето ни...нови [re: scarlet81]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано05.08.08 09:29



Добре сте дошли! Жалко, че на Джейсън не му е харесало да пътува в самолета, но може би на връщане ще е по-спокоен. И мен вече ме тресе треска как ще пътуваме до морето. Добре че е през нощта и спален вагон, та се надявам да спи малката.
Приятна ваканция тук ти пожелавам!
Дано успеем да заформим и среща или нов пикник!




Тема Re: Ох, ето ни...нови [re: scarlet81]  
Автор flor4eee (член)
Публикувано05.08.08 14:37



с кои авиолинии летите междудругото? ние бяхме с БГ Еър, нямаше такиви проблеми. в крайна сметка и за тях самите е по-добре да им се мотае едно хлапе из краката отколкото да пищи три часа.
не знам, ако наистина не дават да се разхождате стискаш зъби и да не ти пука, че нарушавате спокойствието на другите. единственото, което помогна при нас Тоби да се задържи на едно място беше парче хляб, което лигави половин час.



Тема Re: Ох, ето ни...нови [re: flor4eee]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано05.08.08 16:16



Летяхме с Изи Джет. По принцип до сега не съм имала никакви проблеми с тях, и друг път съм летяла, но сега за първи път бях с пищящо дете! Давах му какво ли не да дъвче и да си играе, не иска, хвърля на земята...
Днес да ви кажа колко пак се изнервих, защото ходихме до Мола, че много топло, там поне има климатик, и се наложи да сменя памперса на Джейсън, но....нямаше къде!!!! В "модерен", "луксозен" шопинг център като Мола няма къде да се смени памперса - в нормалните тоалетни нямаше такива условия, а специални тоалетни за майки с деца няма! Ужас просто.



Тема Re: Ох, ето ни...нови [re: scarlet81]  
Автор flor4eee (член)
Публикувано05.08.08 18:40



Скартел, аз се възмутих от две неща в БГ - скъпите детски храни и точно това - липсата на повивалници в тоалетните. ние бяхме също в някакъв мол, скай сити, нещо такова, около плиска, нов е, еми не се е сетил никой да закове една проста дъска на стената за смяна на памперси. за отделна тоалетна да не говорим. и толкова учудено ме погледнаха като попитах къде мога да сменя памперса, все едно не знам какво глезотия поисках. бях с приятелка, тя така и не можа да разбера защо се възмущавам, че условия няма, ми то нормално си е в БГ да е така. в крайна сметка му ошляпах на Тоби нааканата дупа на мивката на бързо, определено ме гледаха странно, но не ми пукаше изобщо.



Тема Re: Ох, ето ни...нови [re: flor4eee]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано05.08.08 19:00



Добре си дошли в България!





Тема Re: Ох, ето ни...нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано05.08.08 20:29



Ох, два пъти ми идва да напиша точно това, но не ми се искаше... ама си е точно така.
БЪЛГАРИЯ!
В парка до нашия блок например се стига през тротоар... зает изцяло от паркирани коли... съответно - майките с колички по шосето - а то тясно, завоесто и натоварено...
Два дни водя война с общината на точно определено място да сложат бордюрчета - за вчера и днес - веднъж щяха да блъснат мен, днес друга жена също с количка...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.