Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:45 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Тук съм... за малконови [re: nikol82]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано25.07.08 08:59



Привет и от мен!
По принцип съм на вилата с нашите и се караме постоянно за нещо, ама не ми се пише подробно, че пак се ядосвам... Обаче от няколко дни ме заболя зъб и сега даже съм щастлива, че хем се поприбрах малко в Пв,хем зъбът почти не ме боли вече, не е оправен, ама ... не боли. Пък и бебо мина консултация.

И ние на отчет - 10.480 (прираст 480) и 76.5 см (1.5) , яде всичко, голямата работа е само на гърне, често и с малката успявам (когато аз се сетя), с пълзенето, изправянето и другите активности сме назад, само прав стои, ако аз го държа, което се оказа трудно, особено когато не иска да седне по цял час - ръце не ми останаха вече, возенето в количката е ВОЗЕНЕ, щом спре е РЕВВВВ...

Много се радвам за всички мами и бебоци, честито на закръглилите още един месец и на предстоящите закръгляния също, че после пак ще се появя на първи август, вече задълго...

Така ми липсва клубчето... Но ще оцелея, не остана... още няколко дни.

Никол, за работата стискам палци да се наредят нещата по най-добрия начин.



Тема Re: късно лято + есен 2007нови [re: nikol82]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано25.07.08 10:39



Сигурно има, но едва ли на български, някакъв далечен спомен имам че сърфчето беше давала линк, но на немски.



Тема Re: Тук съм... за малконови [re: *margo*]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано25.07.08 11:12



Честито и от мен на малкия сладур на Ала-Бала

Колко кротичък и добричък ми изглежда на снимките, не е като моя хулиган
Никол, много се радвам, че сте се видели със Светла Сигурна съм, че са супер сладурки и двете - за съжаление ние с нея ще се разминем за 1 ден - аз качам на 4 следобеда, а тя заминава на 5 рано сутринта и няма да можем да се видим....Е, то се е видяло, че ще трябва да се ходи до Португалия
И ние пълзиме и се катериме навсякъде и е ужас някакъв. Купих му наколенки, защото опропасти всички панталони на тревата в градината и си изтърка коленете на мокета в стаята! Много намали спането през деня - 2 пъти по около час. За това пък вечер му се доспива доста по-рано и вече в 19.30 вече е заспал. Овладях положението с катеренто по решетката - научи се на си слиза сам, а и вече се катери само като се е наспал.
Доста по-малко си хапва обаче тези дни, не знам дали да се прутеснявам. Аз не го тъпча, колкото иска - толкова. Но снощи например още на 2рата лъжица на супата взе да се мръщи и да плюва. Мръщи се и на основното, а после и на десерта! А той умира за десерт! Ще го отдам за сега на жегите и зъбоникненето и няма още да се притеснявам
Никол, айде чакаме снимки!!!!
Марго, чакаме те да се завърнеш, че то твоето на нищо не прилича вече
Целувки от нас за сега!



Тема Re: и ние порастнахме!нови [re: scarlet81]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано25.07.08 14:59



Ей, привет на всички от нас


Много се забавлявах, като четох колко са ви проастнали бебоците и какви щуротии започват да правят. Ние можем да се похвалим със същите. Нещо имах проблем с компа и не бях влизала скоро но сеща ще ви разкажа и ние докъде сме я докарали.
Кадифения плъх на мама вече удари 9 месеца и от ден на ден става все по-див. Вече се изправя сам, само да намери упорна точка. Все още не ходи самичък но с моя помощ направо тича. Опитва се да казва някои срички но засега заветното "мама" не е произнесено. Казваме баба, тата, да, не, тете и разни такива звуци но според мен още нищо не влага в тях. Пълзи здраво и е много бърз. Последната му щуротия е да се изправи на леглото по стената и да блъска по нея и да я ближе, направо ужас.
Постепенно се сдобихме и с 8 зъба, но явно и следващите са на път, тъй като вече се чеше настрани а не отпред. И при нас последните зъби бяха придруженни с нервни изблици и плач, но нормално.
Не смея да го притегля да не се уплаша обаче. В никакъв случай не е дебело бебе но според мен минава 11 кила, тежи ужасно просто вече. И сантиметрите са над 80 ама като го премеря ще ви кажа точно. Грамаданско човече е тоя мой мишанчо.
С храненето също срещам трудности. Това ящно дете, което доведох вече почва да капризничи на храната. Взимам 2ра група от кухнята но второто никак не го кефи и се правим на маймуни всички докато го нахраним. С 300 зора успява да го изяде. Дето казвате може и от жегите да е. Мисля от понеделник да пробвам с 3та група храна.
Миналата неделя го кръстихме, така че вече си имам 100%-ово християнче.
Това е накратко за нас. Остана ни още месец от почивката в БГ и отлитаме обратно. Много ми е хубаво тук но няма начин. Добрата новина обаче е, че догодина пак сме тук лятото.



Тема Re: и ние порастнахме!нови [re: FLUKY]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано25.07.08 15:07



Честито ви християнче!
Аз мислех, че Наско е пълничък и едричък...а вие 80см. Но пък се изправяте. Иначе и ние само бабаба...сега обаче сядам с/у него и започвам ма-ма, а той ба-ба и се хили...но днес плачейки изплю едно ма-ба.





Тема Re: и ние порастнахме!нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано25.07.08 15:12



Мерси.
Просто звука М още не го произнася. Даже деди казва ама мамата някъде назад ще остане. Нищо, и до там ще стигнем. Много скимти обаче, не реве но по цял ден само мънка и скимти много е досадно. И вечер все така не спи спокойно

, отчайващо е просто. 24 часа до него има дежурен човек. Спи като заек, ако си отвори очите и до него няма никой се врътва и става директно, ако има човек продължава да спи.



Тема Re: и ние порастнахме!нови [re: FLUKY]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано25.07.08 15:16



Ние викаме...особено сутрин...и то към 6-6,30 часа, а на мен душата ми спи още. Нощно време спи без проблем, само тази нощ реши, че трябва да се събуди и да си играе, ама не му мина номера. Иначе прилага номера, като ме види да излизам от стаята и хоп почва да реве...ама аз не му обръщам внимание и след малко вече е спрял и си е намерил друго занимание.
Флюки освен да спите заедно на едно легло...



Тема Re: и ние порастнахме!нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано25.07.08 23:19



Добре дошла отново

Защо му обръщаш внимание като се буди??? Както се е събудил така ще заспи пак. Аз за по-малко от седмица се справих с висенето по решетките на леглото та едно събуждане ли няма да оправите Прочетох една статия наскоро, в която се казваше, че ако детето не се научи на самостоятелни навици за спане от малко колкото повече расте толкова по-трудно става. Джейсън като почна да се изправя и да виси по решетките за 3-4 дена отвикна, защото вече беше научен да заспива сам. Ако не го бях научила от малък не ми се мисли как щяхме да се приспиваме!!! В статията пишеше още, че ако не е научено да спи само докато почне да ходи, като се научи ще става от леглото и ще излиза от стаята да търся майка си. Лошо ми стана като си представих, че неговата стая е на втория етаж и сънен слиза надолу да ме търси! Така че, смело действай
Флюки, ти между другото къде в БГ се намираш? Ако си в София може да се видим - аз на 4 август кацам в София
Да се "похваля", че вече не ядем манджите, които му готвя! Плюе от първата лъжица. А готовите ги плюска та се къса! Днеска омете 200мл бурканче за отрицателно време! Та за сега ще купувам готови, какво да го правя... Как ги харесва повече като толкова гадно миришат не знам. Ама по-добре за мен, няма да готвя в тия жеги




Тема Аз съм...нови [re: incendio]  
Автор Kpacи* (nikol82)
Публикувано28.07.08 08:04



Ето ме отново... ама с нов ник! След дълги и неуспешни опити да се логна с nikol82 ми се наложи да се регистрирам на ново


Както и да е...




Тема Re: Тук съм... за малконови [re: *margo*]  
Автор Kpacи* (nikol82)
Публикувано28.07.08 08:08



Айде... и аз чакам да се посъберем пак, поувехнаха нещо сбирките...



Марго, много се радвам, че успявате с гърнето... при нас е по- скоро НЕуспех.
За това, че Саши не е особено активен- то си е направо за радост, имайки предвид какъв зор е с активните...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.