Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:14 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Удар по главатанови  
Автор agllaia (непознат )
Публикувано02.07.08 21:40



Здравейте момичета,

Имам момиченце на 1 година и половина .Преди няколко месеца се удари на ръба на повивалника докато бръмчеше в леглото си. Удари се на веждата. Мина и замина както се казва докато един ден не напипах нещо като бобуна там. Отидох при лекарката й тя ми даде направление за ренген в Пирогов. Невролозите категорично отказаха да снимат главата на детето пипаха пипаха бобуната и казаха че е при удара се е получил вътрешен кръвоизлив който сега се е калцирал. Препоръбаха ми да ходя на рехабилитатор. И така и направих с някакви магнити уж да й помогнат.

Бобуната дори и по-релефна то е като твърдо топче дори като котст така е твърдо.

На някой от вас детето да е получавало такова нещо при удар? Знаете ли изчезва ли това нещо или си остава така завинаги?

Боже от каква дреболия стана просто не мога да повярвам....Едва ли само моето дете се удряло по главата. С две думи много се тревожа за това нещо и реших да пиша

Благодаря Ви!!!!!



Тема Re: Удар по главатанови [re: agllaia]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано03.07.08 01:46



Ох, от няколко дни се каня да пиша по темата. В събота на един детски РД моята я цапардоса една люлка в дясното слепоочие. Аз съм виждала всякакви удари по нейната глава, но това беше действиетлно сериозно. В резултат излезе една малка цицина. Сега за сега я водя под наблюдение. Доктора каза че първите 24 ч. са критични, но аз има друг опит и давам първите 10 дни за критични. Та ... и аз питам за някой с опит с удари в глави от люлки?

Иначе по твоя проблем. Няклоко неща искам да ти кажа. Първо се тревожиш напразно. Това образувание може и да е масно натрупване. Да няма никаква връзка с удара. Много хубаво са направили, че не са снимали детето на ренген, това е по-вредно и от 10 удара! Второ - всякакви удари в областа на лицето, челото са в 98 % от случаите безопасни. Трето много важно - при условие, че излезе цицина, има рана и т.н. означава, че удара е "хубав", т.е. няма поражения на мозъка... или ако има не са сериозни. Но ако отвън не се получи нищо.... тогава можеш спокойно да се тревожиш... Освен всичко - на теб удара може да ти е изглеждал невинен, но понякога в зависимост от силата и сцеплението можеш да се изненадаш на резултата.... Моята си сцепи челото като се прасна на инат от 5 см. в камък. А иначе е падала от 1 м. на пода по глава и нищо й нямаше после.

Та... не съм сигурна, че ви трябва рехабилитатор. Но ако настояваш опитай.
В случай че е масно натрупване - това се оперира след години, няма проблем. В случай, че е кръвонасядане ... разнася се от самосебе си, но бавно с годините.
Според мен спри да се тревожиш и да тревожиш малката. Имай търпение и чакай да се разнесе.



Тема Re: Удар по главатанови [re: agllaia]  
Автор Tedulina (тя е мама)
Публикувано03.07.08 16:55



Не съм запозната с това, но и моето хлапе след удар по челото на 1г. му остана малка грапавина. Надявам се както казва Заира да се разнесе. Не си личи изобщо, но аз знам, че е там.

Заира, много кофти това с люлката. Дано всичките ти притеснения са напразни и малкото си е Ок!



Тема Re: Удар по главатанови [re: Tedulina]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано03.07.08 22:08



Само за успокоение ще кажа, че една комшийка нейното момченце на същата възраст пред очите ни падна и се удари на челото, след известно време майка му забеляза, че му е останало същото образувание както на дъщеричката ти...каза, че ще го води при педито ама трябва да я питам какво естанало и ще ти кажа. Но е абсолютно същия случай.



Тема Re: Удар по главатанови [re: Tedulina]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано03.07.08 22:29



Ми средата на другата седмица ще стане ясно. За сега да чукам на дърво няма никакви отклонения, освен обичайните

, тя нали си е малко лудичка по рождение .



Тема Re: Удар по главатанови [re: 3aиpa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано04.07.08 17:25



А защо се чакат 10-ина дни? Мен в Пирогов като цепи малката тиквата ми казаха 72 часа да я наблюдавам






Тема Re: Удар по главатанови [re: 3aиpa]  
Автор *щypчo* (старо куче)
Публикувано04.07.08 18:17



Зайра, това снахата ли бе?
АААААААААААА...
Да ми пазите детенцето


Александър редовно си пада от спалнята нощем (след като прескочи всички препятствия насън), ама напоследък даже не плаче като падне. Само като чуя ТУП и го местя в неговия креват,преди да се е събудил..
Чувала съм,че от падане, и удряне на главата се образуват цицини и след време се разнасят. Ама това с люлката си е по-сериозно според мен. Наблюдавай я, дали пак ще тръгне към люлка..Ако й е харесало, взимай мерки




Тема Re: Удар с люлка в главата [re: 3aиpa]  
Автор File99_ (оперативная )
Публикувано04.07.08 19:20



През октомври 1986та година когато бях на 8 години една голяма железна люлка с двама човека на борд ме удари малко под лявото слепоочие. Ударът беше толкова силен, че хвръкнах във въздуха от него. До ден днешен ми е останала малка цицинка на мястото.



Тема Re: Удар по главатанови [re: jana]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано04.07.08 21:13



... защото когато аз на 8 г. катастрофирах, първите симптоми на сътресени се появиха на 10 ден, а на 15 вече бях доста зле

. Та... затова си давам 10 дни и ще се успокоя.



Тема Re: Удар по главатанови [re: *щypчo*]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано04.07.08 21:14



Ох Щурче, ти поне си имаш резервен вариант на снахи, ми аз... нямам друг терминатор

. Чесно да ти кажа тя си е малко мазохистка от бебе, та не се и съмнявам, че й е харесало .




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.