Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:00 16.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Кога въведохте следните хранинови  
Автор Astarte (емоционална)
Публикувано03.07.08 16:57



В днешния изнервен ден за софийските мами да пусна една по-различна тема. Кога въведохте:

глутен
жълтък
месо

Още не съм ги въвела и се чудя дали да почвам лека -полека или да изчакам още един месец. И още с какво въведохте глутена (купила съм една каша на милупа) и с кое месо почнахте. Четох, че на Хип в пюретата за над 6 месеца месото е 8%, което си е символично.

И още от кога давате сурови плодове и кисело мляко. На каката по това време съм й давала пасиран банан, леко бланширан. Но сега си мисля, че сезонът е подходящ да давам пасирани праскови, кайсии, пъпеш. Вие какво мислите?



Тема Re: Кога въведохте следните хранинови [re: Astarte]  
Автор Acя ()
Публикувано03.07.08 17:02



Глутен въведох на около 7 месеца. Късното въвеждане на глутен може да е също толкова вредно колкото и ранното, за това не бих го въвела след 10 месечна възраст.
Месо въведох с домашно пиле на около 6 месечна възраст, като това беше 4 или пета по ред храна.
Жълтък след 10 месечна възраст, заради риска от алергии.
Според мен може да яде вече сурови намачкани или настъргани плодове, без праскова обаче. Тя е алерген.
Кисело мляко не по-рано от 10 месечна възраст, даже най-добре около годинката, като то не замества кърмене/АМ



Тема Re: Кога въведохте следните хранинови [re: Acя]  
Автор pre.sto (gazirana)
Публикувано03.07.08 17:14



Аз захранвах сравнително отдавна и много от подробностите ми се губят. Захранвах сравнително късно,но за протокола - месо в 7-и месец, жълтък в началото на 9-ти месец, а глутен въведох май в началото на 10-ти месец.

Съгласнасъм с мнението на Ася.



Тема Re: Кога въведохте следните хранинови [re: Acя]  
Автор Astarte (емоционална)
Публикувано03.07.08 17:21



защо късното въвеждане на глутена е вредно? Ти с какво въведе глутена - с каша или пюре с глутен?



Тема Re: Кога въведохте следните хранинови [re: Astarte]  
Автор Acя ()
Публикувано03.07.08 17:23



ще се пресрамя да кажа, че детето се захрани с бисквитка


а иначе имаше едно проучване на английски за глутена, ако искаш ще го издиря, но изводите бяха красноречиви, късното въвеждане на глутен е вредно.



Тема Re: Кога въведохте следните хранинови [re: Astarte]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано03.07.08 17:26



глутен - 9 и малко
жълтък - след годинка
месо - на 10 месеца



Тема Re: Кога въведохте следните хранинови [re: surfline]  
Автор Astarte (емоционална)
Публикувано03.07.08 17:29



мерси за отговорите, ще почна сигурно с месо другата седмица, че тази бяхме на ваксина.



Тема Re: Кога въведохте следните хранинови [re: Astarte]  
Автор Acя ()
Публикувано03.07.08 17:33



да ме поправят мамите ако греша, но бях чела, че добре да има разлика от месец между въвеждането на различни белтъци. Напр. на 6 месеца въвеждаш месо и най-рано след месец въвеждаш глутен.



Тема Re: Кога въведохте следните хранинови [re: Astarte]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано03.07.08 17:37



Глутен - 9 месеца навършени
Месо - пиле, пуйка и заек - почнах да въвеждам на 8 месеца навършени; теле и свиня - на годинка
Жълтък - около 13 месечен беше, идеята беше да е след годинката, но на годинка започнахме със сирене и кашкавал и чаках първо да свикне с тях и после жълтъка.

Плодовете си ги отпочнах на 6 месеца. Пресни плодове давах през осмия месец, като пресните праскови и кайсии - само белени и досега - ги дадох на около 9 месеца, тогава се появиха. Пъпеш също опитах да давам, но не беше удобрен от потребителя. Тази година вече го хапва


Кисело мляко дадох за първи път на 18 месеца. Яде го, когато е разбито с плодове.



Тема Re: Кога въведохте следните хранинови [re: Acя]  
Автор Astarte (емоционална)
Публикувано03.07.08 17:45



е, то докато въведа месото ще минат 2 седмици, и после още една-две, ще стане месец. Чудя се с кое да почна първо...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.