Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:11 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор zebri4ka (непознат )
Публикувано19.09.08 18:27



Здравейте проф.Кременски.
Обръщам се към вас,за да разбера какви генетични изледвания трябва да направя при вас.
Ето и проблема ми:
От 2 години със съпруга ми опитваме за бебе,но уви резултат няма.
Изледвала съм следните неща:
1.Хормони-всичко в норма,с изключение на повишен Пролактин,заради който приемам и досега Бромокриптин.
2.Токсоплазмоза-отрицателно.
3.Хламиди-отрицателно.
4.ЯМР заради вероятност от аденом на хипофизата-всичко в норма.
5.Цветна снимка на тръбите-проходими.
6.Доказана овулация чрез УЗ.
7.Стимулация с Клостилбегит-без резултат.
На съпруга ми правихме спермограма-всичко в норма.
Въпреки това,нямаме никакъв резултат.Мислите ли,че в нашата ситуация е нужно да направим и генетични изледвания.Може проблема да е някъде там?
На 32 години съм,без бременности и аборти.
Благодаря ви предварително за отговора.
С уважение:zebri4ka



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: zebri4ka]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано22.09.08 19:03



Здравейте Госпожо,

Според мен сте направила почти всичко, което се отнася до Вас и съпруга Ви. Надявам се, че пролактина го държите в норма. Малко е вероятно причината да е генетична, по скоро трябва да се потърси по посока антиспермални антитела.
Най-добре е да посетите нашата консултация и да ви организираме такава със специелист по репродуктивни проблеми. Разбира се ще обсъдим и генетични изследвания.

Позволявам си да Ви кажа, че 2 години не е чак толкова много време и че един много трудно контролируем и важен фактор е психологичния.

Желая Ви успех. При така описаната ситуация, няма видими обективни причини да не се случи.

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: galia_niky]  
Автор galia_niky (непознат )
Публикувано23.09.08 13:42



здравейте д-р кременски,
Аз съм на 28 год. Това ми е втора бременност. След направени БХС резултатите ми са:
- болест на Даун - 1:1100
- болест на Едуард - 1:190
- болест на Патау - 1:220
- болест на Търнър - 1:3400
- Триплоидия - 1:100000
NT-2.4; PAPP-A - 403mU/l {368-2859}; Free-bCG-12.2ng/ml {15.3-117}
- Какво означава Mo= 1063mU/l
Какво според Вас означават тези резултати. Има ли смисъл да се притеснявам?
От тук-нататък какво трябва да правя?
Благодаря Ви предварително.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: jana]  
Автор fani_i (непознат )
Публикувано23.09.08 23:15



Здравейте порф. Кременски,

Бях при Вас преди дни /ако си спомняте - онази с която говорихте за "Имуновенина"/.
Пропуснах да попитам при инвитро може ли да се избегнат евентуални аномалии на плода, т.е. може ли при инвитро, преди трасфера, да бъдат генетично коригирани малформации. Не знам дали става ясно какво искам да попитам.

Благодари Ви.





Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: fani_i]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано24.09.08 16:12



Здравейте,

При ин витро генетичните рискове са същите както и при естествено.
Преди трансфера е възможно да се изследват ембрионите за най-честите генеитчни дефекти - това у нас на настоящия етап не се прави.

За мен е ясно какво ме питате, но не съм сигурен, че за Вас е ясно какво Ви отговарям.

Бъдете здрава
Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор fani_i (непознат )
Публикувано24.09.08 22:35



Здравейте отново,
Мисля, че разбрах отговора Ви. Жалко,че в България не се прави. Искаше ми се да има начин за застраховка от генетични дефекти, но ...

Благодаря Ви.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: jana]  
Автор antonova (непознат )
Публикувано25.09.08 14:15



Добър ден проф. Кременски,
Преди десет дни в 21 г.с. се наложи да прекъснат бременността ми по мед. показатали - доста голяма киста в мозъка на плода (32мм/16мм), открита при втората ФМ в 19 г.с. от д.р Марков.
Неговото мнение, както и това на други двама лекари е, че случилото се не се дължи на генетични проблеми, а по-скоро на инфекция (аз не съм имала такава по време на бременността) или просто случайност, която няма да се повтори.
Аз все още очаквам епикризата и хистологичните изследвания.

Въпросите ми към вас са следните:
1. Ако генетичните изследвания на плода не покажат проблем, трябва ли аз и съпругът ми да се подложим на генетични изследвания?
2. Колко време след прекъсването на бременността можем да се подложим на генетични изследвания (това оказвали влияние)?
3. Ако се окаже след изследванията, че имаме генетичен проблем - това лечимо ли е?
4. Каква е цената на необходичмите генетични изследвания?

Предварително Ви благодаря!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: antonova]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано25.09.08 16:58



Добър ден Госпожо,

Моля, изчакайте да се получат епикризата и хистологичното изследване.
Заповядайте с тях при нас да обсъдим проблема.
Ако, се наложат генетични изследвания - те ще бъдат безплатни за Вас.

За сега е най-важно да се опитате да се успокоите.

Бъдете здрава
Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: jana]  
Автор vidaurreta (новак)
Публикувано27.09.08 21:54



ЗдравейтеПрофесор Кременски.
В последно време, все по често чувам от бременни майки следната диагноза, "дилатация или уголемяване на единия бьбрек". Какво се прави, когато детето се роди с този проблем.

Редактирано от vidaurreta на 27.09.08 23:36.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: vidaurreta]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано30.09.08 13:30



Здравейте Госпожо,

Ако находката е изолирана, по време на бременността се проследява чрез ултразвук - фетална морфология.
Бременната трябва да информира акушерите за проблема преди раждане.
В зависимост от проблема, след раждане неонатолога насочва бебето към детски нефролог в Детска педиатрична болница или уролог за изясняване на проблема и по-натаатъшно поведение.
Желателно е да бъде посетена тенетична консултация.
При нас на консултация минават ежедневно окло 30-40 бременни и наблюденията са, че находката не е толкова честа.

Кременски

www.lmpbg.org



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.