Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:57 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: РЕЗУЛТАТ ОТ БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГнови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор dida_p (непознат )
Публикувано04.09.08 19:17



Благодаря, д-р Кременски, сега вече ще чакам резултата си спокойно. И наистина, добре ще е ако се направи възможно резултатите от БХС да се проверяват с ЕГН по интернет. За по - голяма сигурност, може да се записва някакъв номер/код/, който да се дава на бременната при вземане на кръвната проба. Така резултатът ще се проверява по два параметъра - ЕГН и код.
Още веднъж, благодаря за отзивчивостта!



Тема Re: РЕЗУЛТАТ ОТ БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГнови [re: dida_p]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано04.09.08 19:34



Абсолютно Сте права.

Това е възможно за жените, които идват директно при нас.
Проблемът е, тези бременни, които изпращат проби по пощата.
Нали разбирате, че ограниченият човешки ресурс е съсредоточен в - надеждност, качество и скорост.
Ние нямаме проблем да дадем код за достъп на насочващ лекар, но според мен и според закона, достъп трябва да има само пряко заинтересованото лице.

Благодаря.

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: РЕЗУЛТАТ ОТ БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГнови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор dida_p (непознат )
Публикувано04.09.08 19:53



И по този проблем, мисля, има решение. Бременните попълват декларация, че са съгласни насочващия им лекар да има/да знае/ кодът им за достъп, изпращат я заедно с пробите и заявката по пощата и по този начин всичко ще е абсолютно приемливо и законно. Така смятам аз, дано и други бременни мислят като мен...Може да пуснете запитване в сайта ви по този върос/само като идея/.
Надявам се съм била полезна с мнението си.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: jana]  
Автор tedicheri (непознат )
Публикувано06.09.08 09:59



Проф. Кременски ,здравейте!
Бременна съм за първи път , в 15 г.с.,на 29 г..Разума ми не ми дава основания да се притеснявам,но натюрела ми е такъв ,че винаги го правя.В 14 г.с.+5 си направих БХС/гр. Стара Загора/-резултатите са 1:461-биохимични риск за тризомия 21,а за спина бифида 1:7946.При ехографския преглед се видяха добре оформени носни костици,нормален ъгъл между тях и горната челюст.
Знам че ,риска е под граничния от 1:250,но пак ми се струва висок с този на други мои познати.Обърква ме това ,че не съм сигурна дали съм изследвана в точното време.И още -резултатите ми бяха на английски,заплащам за оценка на риска ,за 3 заболявания ,а за тризомия 18 нямаше никакви коментари.В крайна сметка се разочаровах,защото направих изследването за успокоение,а то ме притесни.Имам ли основания за това?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: tedicheri]  
Автор tedicheri (непознат )
Публикувано06.09.08 10:38



И още нещо-може ли Даун да се диагностицира ехографски.
Благодаря и бъдете здрави!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: tedicheri]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано06.09.08 12:34



Здравейте,

Рискът Ви е нисък - 1:461 е около 0,2%.
Това, че има добре оформени костици на носа (NB) и нормален ъгъл е в полза, че рискът е ощо по-нисък. В 11-14-та седмица измериха ли "нухалната транслуценция" (NT). Колко е била?
При този риск няма медицински основания да се обсъжда амниоцентеза (вземане на околоплодна течност и изследване), тъй като рискът от манипулацията е около 2 пъти по-висок.
Но, всяка бременна има право безплатно да направи амниоцентеза, защото само тя е диагностичен тест и дава почти 100% гаранция, разбира се при съответния риск.

Не забравяйте "Феталната анатомия" на 3 измерен видеозон в 19-22 седмица.
При това изследване се оглеждат всички органи на бебето и се получава допълнителна информация за Даун и много силна информация за тризомия13,18 и много други.

Мисля, че на този етап нямате основание за допълнително безпокоъство

Успех
Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор tedicheri (непознат )
Публикувано08.09.08 11:08



Благодаря Ви ,Професоре!
Чувствам се по-спокойна.Не ми измериха НТ,ще видим бебо на феталната анатомия.
Всичко най-добро.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: jana]  
Автор stefaniva (непознат )
Публикувано10.09.08 09:31



Уважаеми проф. Кременски,

На 38 години съм, а съпругът ми е на 37 години.
Първото си дете родих, Слава Богу, живо и здраво, когато бях на 35 г., като в 16 г.с. правих БХС (ЧХГ, алфафетопротеин, неконюгиран естриол), както и няколкократни фетални морфологии през бременността в нужните срокове.
В момента съм бременна в 13 г.с. + 3 дни. Преди два дни д-р Васил Даскалов в клиника „Медикус-Алфа” – Пловдив ми направи УЗИ за фетална анатомия, при което не бяха намерени отклонения (NT 0,11 см; NB 0,27 см). Въпреки това, със съпруга ми сме взели решение да „направя” амниоцентеза (без серумен БХС).
Ще ви бъда много благодарна, ако ми отговорите на следните въпроси във връзка с това какво се изисква, за да ми бъде направена амниоцентеза при Вас в „Майчин дом”:
- Колко време предварително трябва да се запише час за процедурата (чела съм за 2-3 дни преди амниоцентезата, така ли е?) и как точно става записването (по телефон, e-mail или друг начин)?
- Има ли значение кой точно от вашите специалисти ще извърши процедурата и мога ли аз да избера такъв или нямате такава практика?
- Какво се заплаща и къде?
- Нужно ли е направление от акушер-гинеколог за хоспитализация и други подобни документи?
- Какви изследвания трябва да направя предварително (ПКК, кръвна група и т.н.)? И в какъв срок преди датата на амниоцентезата?
- Има ли значение в коя точно гестационна седмица (между 16та и 20та) ще бъде направено изследването?
- Може ли на получените при амниоцентезата клетки да бъде направен и бързият ДНК тест, и Цитогенетичен анализ, при положение, че няма намерени отклонения при ултразвуковия преглед за фетална анатомия?
- Нещо друго, което съм пропуснала, а е важно?

Благодаря Ви предварително!

С уважение,
Ивалина Добрева



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: galia_niky]  
Автор galia_niky (непознат )
Публикувано10.09.08 15:29



Здравейте д-р Кременски,
Аз съм от Пловдив. вчера си направих БХС в ВМИ-Пловдив. Казаха, че резултата ще е готов до 10 дни. Много ми е притеснено, искам да Ви помоля като бъде обработен при Вас да ми го пусните на имейла.
Галина Николаева Джамбова , род.на 07,08,1980г.
имейл:izot_1980@abv.bg
Предварително Ви благодаря!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: stefaniva]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано12.09.08 16:25



Уважаема Госпожо,

Направените до този момент изследвания са много добри.

След като сте взела решение за амниоцентеза:
1) Провжда се в 16-19 седмица. Няма значение точно в коя.
2) Безплатно, в случай, че не изберете оператор срещу 100 лева.
3) Направление № 7, но такова може да Ви се издаде и при нас.
4) Кръвна група
5) Изследване за СПИН и хепаитт С
6) Пълна кръвна картина и протромбиново време от последната седмица.

Записвате се по телефон, на електронна поща, факс или на място за следващия или повече дни напред.
02/ 9172 268

Можете да изберете и двата теста, независимо от резултата на феталната морфология. Един от двата теста е задължителен и това е смисъла от аминоцентезата. Самата тя е само вземане на околоплодна течност с клетки.

Успех
Кременски

www.lmpbg.org



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.