Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:45 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: jana]  
Автор hriska24 (непознат )
Публикувано06.11.08 10:42



Здравейте професор Кременски ,
Започвам направо:
През месец октомври миналата година загубих бебето си в 22г.с. Бременността ми протичаше нормално , само при всеки преглед на УЗ доктора ми казваше че бебето изостава с 1-2 седмици , но нямало проблем. При последния ми преглед ми каза че изостава вече с 3 седмици , но пак не било фатално.След няколко дни отидох при друг лекар на преглед и тя установи че бебето ми няма сърдечни тонове. След раждането на мъртвото ми бебе се посъветвах с друг лекар и тя ми каза че няма нужда да се правят каквито и да било изследвания , защото понякога така се случвало. Само да каже че бебето си беше напълно нормално човече , без видими малформации и външни изменения , в епикризата ми пише диагноза: ГР.МЛ.V-VI фетус мортус
Послушах тази лекарка и през февруари месец 2008г. подновихме опитите за бебе. През април разбрах че съм бременна отново. При прегледа отново попитах дали има нужда от някакви по-специални изследвания , и пак ми отговориха че няма. Така през август 2008г. отново загубих бебето си.Бях отново около 22-23г.с. Стана по същия начин , просто на един контролен УЗ ми казаха че няма тонове, а този път уж всичко беше наред , бебчето вървеше дори със седмица напред , гледаха ме и на 3Д и ми казаха че всичко му е наред , беше си напълно здраво дете.
Никой в нашия град не може да ми даде конкретна причина защо това се случва , защо е по едно и също време , по един и същи начин , и то два пъти?
Сега сме решили да направим генетични и имунологични изследвания , защото е ясно че има някакъв проблем , и той трябва да се разбере.
Въпроса ми е първо към кои да се насочим , дали към вас или първо да направим имунологичните?
Забравих да кажа че си имам едно живо , здраво и нормално родено дете. Родена е 2004г. след една напълно безпроблемна бременност, и точно затова се га ме тормози още повече въпроса как съм родила едно живо и здраво дете ( да ми я пази Господ) , а следващите ми два опита бяха неуспешни?
Извинявам се ,ч е стана дълго.

Редактирано от hriska24 на 06.11.08 10:44.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: leysi]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано06.11.08 12:29



Уважаема госпожо,

Така описана картината нямате основание за допълнително безпокойство.
Най-добре е да се срещнем и на място да обсъдим проблема.
Ултразвуков скрининг в 11-14 седмица с биохимичен скрининг е препоръчителен

Успех
Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: ceci_t9]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано06.11.08 12:37



Здравейте Цветомира,

Резултатът е готов и добър.
Рискът е 1: 977 - нисък. Една жена от 977 може да роди дете с Даун при тези данни.
Не забравяйте феталната морфология в 19-22 седмица на 3-измерен ултразвуков апарат

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: hriska24]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано06.11.08 12:50



Уважаема Госпожо,

Заповядайте първо при нас с цялата налична медицинска документация.

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор leysi (член)
Публикувано06.11.08 13:42



Много ви благодаря за отговора!
Бихте ли ми дали ваши координати, за да се запиша за въпросните прегледи.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: jana]  
Автор kata_kata (непознат )
Публикувано11.11.08 11:51



Здравейте професор Кременски


Миналата седмица бях писала, сега пиша за да опиша по-подробно моето състояние за да знаем дали има нужда от консултация и изследвания
Направих аборт в 6г.с. , в резултата от хистологичното изследване от абразиото пише че не се дължи на инфекции. Хормоналнните проблеми при мен са следните:
Изследване на хормони 5 ден от месечния цикъл:
LH 7,04 mIU/ml жени: фол.фаза 1.0-18.0
FSH 9,52 mIU/ml жени: фол.фаза 4-13
Estradiol 168 pg/ml жени: фол.фаза 39-189
Изследване на хормони 23 ден от месечния цикъл:
Progesteron 0,41 nmol/l жени: лут.ф. 3.28-38.63,овул.ф. 5.25-38.63, менопауза 0.2-0.82
Testosteron 2,3 nmol/l жени: 0.17-2.53
DHEA-S 1,95 umol/l жени: 25-74г.-0.26-9.23
Androstendion 19,92 nmol/l 0.9-7.0
Хормоните на щитовидната железа са в граници ТСХ-1,2, ТАТ и МАТ са отрицателни, но при ехографски преглед се виждат изменения като за Хашимото. Изследване за инсулинова резистентност, също отрицателно-инсулина и кръвната захар са в границите след обременяване с глюкоза.
Притесняват ме високите стойности на ФСХ, естрадиола и андростендиона

Благодая ви предварително за отделеното време и информацията



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: jana]  
Автор fever78 (непознат)
Публикувано11.11.08 17:39



Здравейте проф. Кременски!
Казвам се Кремена Кънчева, на 29 г. от Варна. Имам 3 спонтанни аборта, последният от които се случи преди една седмица на 3.11. Първият и третият ми аборт се случиха по едно и също време в 21 г.с. и по подобен начин. Без никакви болки и оплаквания, след внезапно кафяво слузесто зацапване, в рамките на 1-2 дена получавам силни контракции, стига се до 4-5 см. разкритие и настъпва "раждане". И в двата случая бебета бяха живи. Втората ми бременност бе прекъсната в 10 г.с. след противоречиви мнения за "кухо яйце" или жив ембрион. В крайна сметка в 10 г.с. бе установена липса на сърдечна дейност и последва аборт по медицински причини. Преди кюретажа лекаря установи, че имам двурога матка с ясно изразен септум, който обаче според него не е причина за неизносване на бременност.
Преди третата си бременност съм правила изследвания за хламидии, цитомегаловирус, токсоплазмоза, бруцелоза, листериоза и въглехидратна обремененост. А по време на нея в 13 г.с. направих ранен БХС при вас, чрез д-р Константонова от МБАЛ "Св. Марина" Варна и резултатите са:
Риск за Down - 1: 15 000
Риск за Edwards, Patau, Turner, Триплодия - 1: 100 000
NT (нухална транслусенция) =< 3 2.11
PAPP-A (плацентарен протеин) [866-7499] 5144.6
Free-bCG (бета-ХОРИОНГОНОДОТРОПИН) [13.2-92] 21.2
Какви изследвания да направя оттук нататък?
Последно да спомена, че съпругът ми има здраво дете от предишен брак.
Благодаря предварително за вниманието!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: kata_kata]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано11.11.08 18:19



Уважаема Госпожо,

Най-добре е да посетите нашата консултация с всички изследвания. Ще Ви организирам консултация с ендокринолог (разбира се безплатна). Не бих си позволил да коментирам посочените от Вас резултати, защото се опасявам от допълнително объркване.
И все пак си позволявам да кажа, че нямате осноавние за допълнително безпокойство.

Кременски.

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: fever78]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано11.11.08 18:28



Уважаема Кремена,

Преди всичко мойте най-искрени съчувствия за случилото се.
Като начало, свържете се с доц. Ангелова на тел. 0898684701 и обсъдете проблема.
След това ще се чуем и ще обсъдим допълнителните възможности.

Кременски
0886 06 55 11.

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор stela291O (непознат )
Публикувано11.11.08 20:36



Уважаеми проф.Кременски, имам следния резултат от генетично изследване:
Генетичен вариант C677T в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза:
Хетерозиготен носител по мутантен алел
Бях Ви запитала тук и Вие ми отговорихте, че е необходимо да мия по 4 мг/ден фолиева киселина. Искам да попитам, ако е удобно, дали става въпрос за обикновена фолиева киселина и как стои въпроса с тази под търг.наименование Неофолик мета - дали и от нея е необходимо същото количество?
Благодаря Ви!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.