Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:01 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: kia_b]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано28.10.08 15:15



Здравейте,

Мойте искрени съчувствия за случилото се.
Проблемът е по-сложен за да се дискутира успешно във форума.

В удобно за Вас време заповядайте в нашата консултация
Моля, носете цялата медицинска документация по проблема.

Въдете здрава

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: jana]  
Автор dimitrova_dicheva (непознат )
Публикувано31.10.08 11:42



Здравейте,проф.Кременски!
След трета неуспешна бременност на 20.10. изпратих кръв за изследване за тромбофилия от ВМИ Пловдив.Живея в Бургас и Ви моля да ме информирате за резултата,когато е готов(12.09.1978).
Благодаря Ви предварително.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: jana]  
Автор marid (диване)
Публикувано31.10.08 15:00



Уважаеми проф. д-р Кременски,

Бременна съм в 11с. и 3 дни. На УЗ преглед вчера наблюдаващият ме лекар изследва нухална танслуценция /в норма според него/ и ми попълни и даде бланка на вашата лаборатория за БХС. На бланката обаче изрично пише, че изследването не се прави преди 15 г.с. Освен това лекарят не ми каза, дали трябва да направя изследването в същия ден, а доколкото разбирам е важно съответсвие на пробата с възрастта на плода по УЗ /денят го пропуснах вече

/
Моля за съвет какво да предприема, предварително благодаря!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: marid]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано31.10.08 15:25



Уважаема Госпожо,

Ултразвуковия преглед трябва да бъде не повече от 3-4 дни преди вземане на кръвната проба.

Бременността не бива да бъде повече от 13-та седмица + 6 дни.

Заповядайте в поведелник след 9 часа.

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор marid (диване)
Публикувано31.10.08 16:32



Сърдечно благодаря за бързия и отзивчив отговор

!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: jana]  
Автор kata_kata (непознат )
Публикувано02.11.08 13:03



Здравейте д-р Кременски


Аз за момента съм с 1 мисед аборт, след естествено зачената бременност.
На 26г. съм мъжа ми е на 27 интересуваме се дали имаме нужда от генетични излседвания или може да приемем че е станалото е случайност.
Искам само да отбележа че имам известни хормонални проблеми - повишени мъжки хормони, както и ФСХ и Естрадиол , както и изменения на щитовидната железа.
Благодаря Ви предварително за обърнатото внимание и инфорнация

Лека работа



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: jana]  
Автор leysi (минаващ)
Публикувано02.11.08 22:38



Здравейте!
Бременна съм в 5 г.с. и имам следните притеснения. Миналата седмица докато все още не знаех, че съм бременна се наложи да си направя рентгенова снимка и се оказа, че имам междуребрена невралгия и освен снимката ми изписаха Неуралгин и Гело Миртол Форте. Пих ги 3 дни и половина по 1 хапче сутрин и 1 вечер от всяко лекарство. Освен това 2 седмици преди това държах детето си да направят и на него снимка, защото се оказа, че има пневмония.
Според вас какъв е рискът от евентуални аномалии на плода, предвид двата рентгена и лекарствата, които съм пила и какви изследвания да си направя? Могат ли БХС и феталната морфология да се направят преди 12г.с.? Има ли и други изследвания, които да ми препоръчате?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: kata_kata]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано03.11.08 20:19



Здравейте,

По принцип, при един спонтанен аборт се приема, че събитието е случайно и не налага генетични изследвания.

Мисля, че е добре да посетите нашата консултация или поне да дадете подробности за хормоналните проблеми и щитовидната жлеза.

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: jana]  
Автор kata_kata (непознат )
Публикувано04.11.08 08:03



Здравейте д-р Кременски


Благодаря Ви за бързия отговор
В момента чакаме хистологията от аборта и мисля след като стане готова да си запишем час при Вас за консултация през следващата седмица
Бладодаря Ви и лека работа




Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: jana]  
Автор ceci_t9 (непознат)
Публикувано04.11.08 15:18



Здравейте!
Правих БХС в лабораторията в Майчин дом на 28.10.'08г./15-19/г.с.Резултатите
трябва да са готови, но тъй като аз не съм от София не съм ги получила още по пощата. Ако е възможно бихте ли ми казала какви са резултатите, защото се притеснявам.сега съм 19 г.с., а ако се наложи амноицентеза докато ги получа вече ще е късно за нея.
казвам се Цветомира Милчева Танева,ЕГН:8211137614
Благодаря ви предварително!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.