Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:04 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: anelgim]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано24.10.08 16:48



Здравейте,

Има Ви, това Госпожо, което се среща при 12% от българите без това да им създава някакви проблими. Просто може да сте предразполажена към по-бързо съсирване на кръвта.

Препоръчва се:
- спокойно да очаквате следващата бременност.
- ниски дози аспирин (например, "протект"). Една таблетка дневно 100 милиграма.
- по-високи дози фолиева киеслина - поне 3 по 2 таблетки от 400 милиграма непрекъснато в очакване на бременността и поне 2 месеца в началото на бременността.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: jana]  
Автор pavlova79 (непознат )
Публикувано24.10.08 23:43



Уважаеми професор Кременски ,
Имам следния въпрос.Поради гинекологични причини ми предстои инвитро.
След като проведох изследване за кариотип на мен и съпруга ми в Националната Генетична Лаборатория,резултатите бяха следните :
При мен -нормален женски кариптип без системни,бройни хромозомни аномалии
При съпруга ми - 46 ХУ, инв(9)(р11-ку12) мъжки кариотип без бройни аномалии с перицентрична инверсия на 9-та хромозома.
След консулатция с д-р Въжарова разбрах,че има риск от спонтанен аборт,но има много семейства ,които имат деца в нашия случай.
Забравих да поставя следния въпрос на д-р Въжарова и ще се радвам ако получа отговор.
След като ни предстои инвитро ,трябва ли да направим предимплатационна генетична диагностика на ембрионите в нашия случай?
Предварително благодаря за всяка информация ,която ми предоставите



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: anelgim]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано27.10.08 08:50



Здравейте,

Прегледах отново писмата и открих, че отговорът при Вас не е съвсем пълен и съвсем точен. Моля, за извинение.

Поради MTHFR - C677T - ХЕТЕРОЗИГОТЕН НОСИТЕЛ С/T (често срещан вариант, при който се изисква малко по-високи дози фолиева киселина) и се препоръчва 3 х 2 таблетки фолиева киселина (витамин В9), които се продават в аптеките в най-честата разфасовка - 0,4 милиграма или 400 микрограма.

Силно се надявам, че не не съм ви създал допълнително безпокойство.

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: pavlova79]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано27.10.08 09:00



Уважаема Госпожо,

Това състояние не е противопоказание за ин витро.
Предлаганата у нас пред имплантационна диагноситка не включва откриването на посоченото състояние.
Ако желаете, подробно можем да обсъдим проблема при нас отново.
Желателно е след забременяване да се обсъди последващото Ви поведение в нашата консултация.

Успех

Кременски.

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор pavlova79 (непознат )
Публикувано27.10.08 11:16



Уважаеми професор Кременски ,
Благодаря ви за консултацията

.След забременяване ще обсъдим поведение ми по време на бременността
С уважение г-жа Павлова



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: pavlova79]  
Автор kia_b (непознат )
Публикувано27.10.08 11:27



Здравейте, професор Кременски!Тази година през месец май родих първото си дете - мъртво, в 8 месец . В протокола от аутопсията, като причина за смъртта, пише следното:
1. Вътрематочна асфиксия;
2. Дифузна аспирация в белите дробове на околоплодно съдържимо: околоплодни води, рогови люспи, мекониални частици и лануго;
3. Ателектаза на белите дробове;
4. Остър кръвен застой в лептоменингите, мозъка и вътрешните органи;
5. Цианоза на видимите лигавици и на кожата на главата, трупа и крайниците;
6. Огнищтни микрокръвоизливи в интерстицума на бъбреците;
7. Оток на мозъка.
Недоносеност III- та степен /Тегло при раждането – 1340 гр, 41 см/.
ХИСТОЛОГИЧНО ИЗСЛЕДВАНЕ:
Главен мозък с лептоменинги – перицелуларен и периваскуларен оток; остър кръвен застой.
Черен дроб – остър кръвен застой
Сърце - остър кръвен застой
Слезка - остър кръвен застой
Бели дробове – ателектаза; остър кръвен застой; аспирация на околоплодно съдържимо: околоплодни води, рогови люспи, мекониални частици и лануго /дифузна аспирация/;
Пъпна връв – запазен хистологичен строеж
Плацента - запазен хистологичен строеж
Бъбрек - остър кръвен застой; огнищтни микрокръвоизливи в интерстицума.
Отново съм бременна - в 8 г.с. съм. Въпросът ми е, какви изследвания трябва да направим аз и съпругът ми, за да избигнем подобно нещастие отново.
Благодаря Ви предварително.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор anelgim (непознат )
Публикувано27.10.08 12:47



МНОГО БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРА И СЪВЕТА !
ПОМАГАТЕ МИ МНОГО И ОТ СЕГА ЩЕ ИМАМ ПРЕДВИД КАКВО ТРЯБВА ДА НАПРАВЯ, ЗА ДА ПРОТЕЧЕ БЕЗПРОБЛЕМНО СЛЕДВАЩАТА МИ БРЕМЕННОСТ.

АЗ НЯМАМ ГОЛЯМА ВЪЗМОЖНОСТ ДА ВИ ПОСЕТЯ, А И ОКОЛО ВАС ИМА МНОГО ПАЦИЕНТИ НА КОИТО ТРЯБВА СЪЩО ДА ОБЪРНЕТЕ НЕОБХОДИМОТО ВНИМАНИЕ.
ДОБРЕ ЧЕ ГО ИМА ТОЗИ КЛУБ, ЗА ДА СЕ СВЪРЗВАМЕ С ВАС И ДА НИ КОНСУЛТИРАТЕ И ДАВАТЕ СЪВЕТИ.

БЛАГОДАРЯ ВИ ОТНОВО !



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: kia_b]  
Автор pavlova79 (непознат )
Публикувано28.10.08 11:30



kia_b, пусни си отново съобщението като отговор на основната тема .В момента е отговор на моето съобщение и професор Кременски няма да го прочете
Успех в бременността





Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: jana]  
Автор kia_b (непознат )
Публикувано28.10.08 12:15



Здравейте, професор Кременски!Тази година през месец май родих първото си дете - мъртво, в 8 месец . В протокола от аутопсията, като причина за смъртта, пише следното:
1. Вътрематочна асфиксия;
2. Дифузна аспирация в белите дробове на околоплодно съдържимо: околоплодни води, рогови люспи, мекониални частици и лануго;
3. Ателектаза на белите дробове;
4. Остър кръвен застой в лептоменингите, мозъка и вътрешните органи;
5. Цианоза на видимите лигавици и на кожата на главата, трупа и крайниците;
6. Огнищтни микрокръвоизливи в интерстицума на бъбреците;
7. Оток на мозъка.
Недоносеност III- та степен /Тегло при раждането – 1340 гр, 41 см/.
ХИСТОЛОГИЧНО ИЗСЛЕДВАНЕ:
Главен мозък с лептоменинги – перицелуларен и периваскуларен оток; остър кръвен застой.
Черен дроб – остър кръвен застой
Сърце - остър кръвен застой
Слезка - остър кръвен застой
Бели дробове – ателектаза; остър кръвен застой; аспирация на околоплодно съдържимо: околоплодни води, рогови люспи, мекониални частици и лануго /дифузна аспирация/;
Пъпна връв – запазен хистологичен строеж
Плацента - запазен хистологичен строеж
Бъбрек - остър кръвен застой; огнищтни микрокръвоизливи в интерстицума.
Отново съм бременна - в 8 г.с. съм. Въпросът ми е, какви изследвания трябва да направим аз и съпругът ми, за да избигнем подобно нещастие отново.
Благодаря Ви предварително.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: pavlova79]  
Автор kia_b (непознат )
Публикувано28.10.08 12:30



Благодаря за уточнението, pavlova79. Нова съм тук и явно някой неща не са ми още много ясни.
Успех и на теб






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.