Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:26 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор dani_75O9 (непознат )
Публикувано22.10.08 12:49



Здравейте проф.Кременски!
Благодаря Ви за бързите отговори!
Резултатите на болното дете от муковисцидоза са правени във Варна, защото семейството живее в този град.Ще се обърна към доц.Ангелова.
А ако се наложи ще ви посетя и в гр.София.
Благодаря ви още веднъж.

С уважение :Даниела Бойкова



Тема Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГ СЕ ПРАВИ В 2 ЛАБОРАТОРИИнови [re: swet]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано22.10.08 14:13



Уважаема Госпожо,

От така посочените резултати: (1) не подлежат на професионален коментар. Т.нар. "норми" са за небременна, непушеща жена. (2) нямате основание за допълнително безпокойство.

Предлагам Ви да изпратите с куриерска поща 0,5 милилитра серум и да Ви направим качествено, инфорамитвно изследване. Необходимо е точно определена по ултразвук седмицата, например 18 + 4 дни.

Използвам случая да се обърна към всички бременни:
(1) Надежден Биохимичен скрининг може да се провежда в 15-20 седмица в Университетске болница Варна и Националната генетична лабораотрия.
(2) Надежден Биохимичен скрининг в 11-14 седмица само в Националната генетична лабораотрия.

За всички други лабораотрии, които имат претенции, че извършват тази дейност освен надеждно изследваен на показателите:
(1) Трябва да посочат колко е риска
(2) Трябва да осигурят компетентна консултация при връчване на резултата.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: dani_75O9]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано22.10.08 17:49



Здравейте,

Изследванията са правени при нас, но поради сложната система за защита на личните данни, открихме резултатите по-бавно. Просто едно от имената на детето бяха разменени.
Свържете се с доц. Ангелова и обсъдете ситуацията.
При желание и възможност от вас, ние сме на ваше разположение.

Кременски.

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор dani_75O9 (непознат )
Публикувано22.10.08 18:34



Още веднъж Ви благодаря проф.Кременски!

Утре ще правя БХС тук във Варна и ще се свържа с доц.Ангелова.

Даниела Бойкова



Тема Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГ СЕ ПРАВИ В 2 ЛАБОРАТОРИИнови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор swet (непознат)
Публикувано22.10.08 20:41



Благодаря много. В Четвъртък пробата ще пътува към Вас. Ще се изпрати от доц. Симеонова от Висшия медицински институт Плевен.


Бъдете здрав!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: jana]  
Автор melata7 (непознат )
Публикувано23.10.08 19:59



Здравейте, проф. Кременски!

Писах Ви преди време, препоръчахте ми да дойда на консултация. Тъй като не съм от София и искам да питам удобно ли ще е да дойда на 03.11-понеделник и от колко часа.
Предварително благодаря за отговора Ви!

Мелине Бакърджиева



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: jana]  
Автор anelgim (непознат )
Публикувано24.10.08 09:21



ЗДАВЕЙТЕ !
ИМАМ 2 АБОРТА. ЕДИНИЯ ПО МЕД.ПОКАЗАНИЯ, ВТОРИЯ - МИСЕД.
ИДВАХ ПРИ ВАС НА КОНСУЛТАЦИЯ. ВАША КОЛЕЖКА МИ КАЗА ДА СИ НАПРАВЯ ИЗСЛЕДВАНЕ ЗА ТРОМБОФИЛИИ И ЦИТОГЕНЕТИЧНО ИЗСЛЕДВАНЕ НА 2-ТА С МЪЖА МИ.
ДНЕС ВЗЕХ РЕЗУЛТАТИТЕ.
ЦИТОГЕНЕТИЧНИТЕ ИЗСЛЕДВАНИЯ СА БЕЗПРОБЛЕМНИ.
НО ИЗСЛЕДВАНЕТО ЗА ТРОМБОФИЛИИ ПОКАЗА СЛЕДНИТЕ РЕЗУЛТАТИ :
ФАКТОР V LAIDEN - R506Q - НОРМАЛЕН ГЕНОТИП
ПРОТРОМБИН - G/A 20210 - НОРМАЛЕН ГЕНОТИП
MTHFR - C677T - ХЕТЕРОЗИГОТЕН НОСИТЕЛ С/T
ИНХИБИТОР НА ПЛАЗМИНОГЕННИЯ АКТИВАТОР - PAI - ХОМОЗИГОТЕН НОСИТЕЛ 4G/4G

ВАШ КОНСУЛТАНТ МИ ОБЯСНИ ЧЕ Е ПРОБЛЕМ НО НЕ Е НЕЛЕЧИМО И СЕ ЛЕКУВА С АСПИРИН.КАЗА ЧЕ СЪМ ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНА КЪМ ТРОМБОФИЛИИ.
ИНТЕРЕСУВА МЕ КАКВО ТОЧНО МИ ИМА И МОГА ЛИ ДА СЕ ЛЕКУВАМ С АСПИРИН ПРОТЕКТ. САМО АСПИРИНА ЛИ ЩЕ МИ ПОМОГНЕ ?
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: jana]  
Автор dimitrova_dicheva (непознат )
Публикувано24.10.08 12:55



Здравейте,проф.Кременски!
Аз съм с един аборт поради поддържане на висока температура и два мисед аборта.В понеделник пратих кръв от ВМИ Пловдив при вас за изследване за тромбофилия.От Бургас съм и моля да ме информирате за резултата,когато е готов.Ако се наложи,ще дойда на консултация.
Какви други изследвания мога да направя при вас?
Благодаря Ви предварително.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩнови [re: melata7]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано24.10.08 16:29



Здравейте Милене,

Заповядайте.

Ако, мен нещо непредвидено ме е зъпрепятставло същия ден, можете спокойно да се обърнете към доц. Георгиева или д-р Въжарова. И двете са топ специалисти в областта.

Надявам се да се срещнем

Кременсик

www.lmpbg.org


Тема Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГ СЕ ПРАВИ В 2 ЛАБОРАТОРИИнови [re: swet]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано24.10.08 16:36



Здравейте,

Моля, в бележки или на електронната поща да посочете трите имена и дата на раждане за да Ви отговорим с резултат веднага. По малкото име, почти съм сигурен, че пробата Ви днес е регистрирана и в понеделник ще бъде готова.

Успех
Кременски

www.lmpbg.org



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.