Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:38 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Моля за съветнови  
Автор anni99 (майче)
Публикувано23.05.08 18:45



Kакво правите когато голямото дете е болно, а имате и малки бебета?
Значи за какво става въпрос: Каката е на 4 години и ходи на детска вчера беше добре, но от днес е с температура и с червено гърло. Спрях е от детска и сега се лекуваме. Но проблема е че имаме две близначки които са на 14дни. Трябва ли по някакъв начин да ги пазя от каката. (което е малко невъзможно тъй като като е болна иска само мен). Забравих да кажа че те са само на кърма. Някъде бях чела че кърмата пази бебетата, но дали е така?



Тема Re: Моля за съветнови [re: anni99]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано23.05.08 19:43



Ами за кърмата е точно така. Друго, което се сещам е, че бебетата до 6-месечна възраст имат естествен силен имунитет, който е придобит в утробния период. Но въпреки всичко гледай просто каката да не ги целува много-много. За червено гърло мога да ти препоръчам 2 много хубави неща, които са страшно ефикасни стига да можеш да накараш каката да ги направи - едното е гаргара с настойка от Арника - разрежда се по 20 капки в 50 г вода, а другото е изварен компрес на гърлото. Ако те интересува, мога и още подробности да ти дам. Освен това за каката има много ефективни хомеопатчни илачи за повдигане на имунитета. Можеш да пробваш.


Кой сега е номер 1 ... ЦСКА е № 1

Тема Re: Моля за съветнови [re: anni99]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано23.05.08 19:57



не мога да ти помогна със съвет


но, честити ти близначки - да са живи и ЗДРАВИ заедно с каката




Тема Re: Моля за съветнови [re: anni99]  
Автор Astarte (емоционална)
Публикувано23.05.08 20:31



Мила имах същите проблеми цяла зима. Да не те плаша, но с бебока 3 пъти влизахме в болница - и тя беше само на кърма. Вярно, че зимата беше с много гадни вируси и всички ни въртеше в кръг в къщи, а сега не е така, но...Така че от печалния ми опит те съветвам - изолирай каката доколкото е възможно, таткото да си вземе болнични ако трябва и нямате помощници. Голямата ми дъщеря чак сега тръгна на градина. Ако имаш помощ я спри голямата, разбирам, че с 3 деца в къщи ще ти е много трудно, но по-добре докато поотраснат бебките да гледаш здрави, а не болни деца.

Разбира се, не е задължително да имаш нашите проблеми, имам 2 познати в подобна ситуация, които не си спират големите деца от градина и за сега бебето на една се отърва само със сополи, ама аз лично съм много наплашена.Е, сега пак повтарям сезонът е много по-благоприятен. Стискам палци и успех1 Да оздравее бързо каката, и всички да сте здрави в къщи.



Тема Слагайте си маскинови [re: anni99]  
Автор gigina (непознат)
Публикувано23.05.08 21:03



При нас ситуацията е същата, как на детска градина и бебенце. Когато каката е болна и слагам маска,само с нея стои при бебето, за да я сложи си слагах и аз. Маски за еднократна употреба от аптеките. На 4 години вече разбират от обяснения, че са болни и могат да заразят бебенцата. На моето давах профилактично осцилококцинум, но беше на 2-3 месеца.



Тема Re: Слагайте си маскинови [re: gigina]  
Автор kиkи-pиkи ()
Публикувано24.05.08 15:01



Присъединявам се към твоя съвет за маските.
Имам въпрос за хомеопатичния осцилококциум. По колко пилули даваш на бебо за предпазване от грип. Питам, защото от профилактичния прием на 3 броя файда никаква - не помага нито на мен, нито на бузан.



*~Слънчицето Васи - 21.03.2007~*

Тема Re: Моля за съветнови [re: anni99]  
Автор anni99 (майче)
Публикувано24.05.08 18:51



cchery можеш ли да ми напишеш малко повече за тези капки. А също така и хомеопатичните ме интересуват ако искаш на лични ми пиши. Благодаря ти предварително. Продължаваме да подържаме 38.5 температура и гърлото е много червено.



Тема Re: Моля за съветнови [re: anni99]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано25.05.08 09:34



Здрасти, пиша ти тук - може и още някой да се възползва от тези неща. Значи гаргара при червено гърло и ангина:


При остри ангини друг вид гаргара:
ГАРГАРА - със салвия ( 1 суп. лъж. се вари 3 минути в 200 мл вода ) всеки 1 - 2 часа. Или цвят от лайка ( 1 суп. лъж., запарена 20 мин. в 200 мл вода.



NB!!! ПРОФИЛАКТИКА- 1 чаена лъж. морска сол на чаша вода + (ако има, ако няма и без)20 капки настойка от арника или невен (Calendula);Сутрин и вечер- гаргара и когато е здрава!!!

На сина ми правих гаргара с арника още по времето когато приемаше АБ заради скарлатината. Аз и мъжа ми също я правихме тази гаргара, когато имахме силни болки в гърлото - на мен ми помогна още от втория път. Аз си намирам тези настойки

. Ако си от София, значи ще можеш и ти да си ги вземеш.


КОМПРЕС- При остра ангина, спадане на гласа и разни възпаления, най- бърз ефект се получава с изварен компрес. Купува се извара от магазина или към 1 л прясно мляко се добавят 2- 3 супени лъж. оцет или лимонов сок или 1- 2 чаени лъж. лимонтузу и т.н. Млякото се загрява и се пресича. Ако киселината не е достатъчна, се добавя още до доброто пресичане. Млякото се прецежда и се поставя в тензух. Дебелина на слоя около 1 см. Компресът се поставя върху гърлото, покрива се с найлон и се закрепва с шал или друг подобен плат. Внимава се компресът да е плътен, защото иначе ще охлажда. Силата му е 8 часа

Този компрес го използва моя близка приятелка, на която и двете момченца са със спастичен бронхит, развиващ се в астма. Тя ми каза, че само за една нощ с компрес, голямото й дете е свалило температурата и на прегледа същия се оказва, че от червеното гърло няма и следа. Съответно не се стига и до ларингоспазъм, нито пък до бронхоспазъм.

За имунната система - изпитано от мен:
1. - първата опаковка я давах на си на си 3х1 таблетка, втората и третата 2х1 т.
2. - в аптеките я продават като . Аз я давах в продължение на 5 седмици - 3х1 супена лъжица дирекнто в устата. За мен разликата в двата вида сребърна вода е основно в цената - първата струва 3 лв и е 200 г, втората струва пак там, но е 100г.
3. - дозировката за деца : 1 – 2 капки на прием за всяка година живот. Пример: 5 годишно дете приема 3 Х 5 -10 капки дневно. Понеже има спирт в нея за да е по-приятна за приемане, може да се слага в някакъв сироп, сок или мляко. Докато е болно детето и няколко дни след това се приема 3*необходимия брой капки, а после още 2-3 седмици веднъж дневно. Във Вербена М също я имат, но няма линк към нея.

Засега се сещам за това. Още повече, че и вярвам точно в това. За себе си съм решила още от ноември да погвам децата с Енгистол и клеева тинктура. Да се надяваме, че дотогава ще са здрави. Успех и пиши какво е станало.


Кой сега е номер 1 ... ЦСКА е № 1

Тема Re: Моля за съветнови [re: anni99]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано25.05.08 23:15



Бебетата на тази възраст, особено ако са кърмени имат много силна имунна система.
Просто гледай каката да не ги целува много и да не кашля директно над тях.
Проветрявай редовно.
Останалото Чери го е написала много подробно.
Успех

.



Тема Re: Моля за съвет [re: cchery]  
Автор Astarte (емоционална)
Публикувано26.05.08 08:31



Чери, супер си го написала. Въпросът ми е ако ползвам извара директно ли я слагам на найлон или загрята? В нея слагам ли оцет, лимон или лимонена киселина? Че днес каката ми е пак с червено гърло, няма Т, пуснах я на градина, ама ако не мине - довечеря я почвам с компресите






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.