Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:36 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Въпрос към знаещите..нови  
Автор sami_f (непознат )
Публикувано20.05.08 12:55



Може би не е тук мястото да задам въпроса си ,но не намерих по-подходящ клуб,а и след като тук пишат жени с опит мисля ,че можете да ми помогнете. Въпросът ми е дали има такава инжекция,с която да се прекрати бременността когато е още в началото, и до колко седмици след предполагаемото зачеване се прилага този метод.Питам ,защото преди няколко месеца имах съмнения,че може да съм бременна и се бях притеснила.Когато отидох на гинеколог,той ми каза "Най-вероятно не си бременна,но ако цикъла не ти дойде до 2-3 дни ела и ще го предизвикаме с една инжекция".Затова се питам тази инжекция за прекратяване на ранна бременност ли е ?Моля ако някой знае да ми даде отговор.Мерси предварително!



Тема Re: Въпрос към знаещите..нови [re: sami_f]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано20.05.08 13:00



Не мисля, че е за прекратяване на бременност, поне по начина, по който ти го е казал гинекологът. Прекратявяне на бременност в която и да е седмица е аборт така че гинекологът не може да си вземе сам решение да ти предизвика цикъл ако това води до аборт. По-скоро би ти казал, че си бременна и дали искаш да предприемеш нещо.
Аз лично съм чувала за хапчета за аборт, които се прилагат до 12 седмица, но не са 100% ефективни.



Тема Re: Въпрос към знаещите..нови [re: scarlet81]  
Автор sami_f (непознат )
Публикувано20.05.08 13:02



Той имаше предвид ако съм бременна до 1 месец можело с такава инжекция..



Тема Re: Въпрос към знаещите..нови [re: sami_f]  
Автор Grami ()
Публикувано20.05.08 13:02



Ако си бременна не си прави експерименти!

Няма такова животно като "хапчета за аборт"!!!!





Тема Re: Въпрос към знаещите..нови [re: sami_f]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано20.05.08 13:07



Инжекцията е Прегнил. Ако не си бременна, тази инжекция влияе върху хормоните и предизвиква цикъл. Същите инжекции се бият и за задържане обаче. Т.е. ако си бременна, тези инжекции ще ти помогнат да задържиш бебето, слагат се при заплашващ аборт, например отлепена плацента и др.



Тема Re: Въпрос към знаещите..нови [re: sami_f]  
Автор Zori_D (мама на Илийчо)
Публикувано20.05.08 14:18



След положителния тест ходих на лекар, но той не успя да види ембрион и ми сложи инжекция с Прогестерон.Каза, че ако не съм бременна ще ми започне цикъла до ден два, ако съм това ще помогне на плода да се закрепи по-добре и да се развива нормално.

Наистина ако има бременност надали ще може да бъде прекъсната с една инжекция.



Тема Re: Въпрос към знаещите..нови [re: Zori_D]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано20.05.08 14:23



И на мен ми слагаха такива - май бяха 3 инжекции за 3 дни или нещо подобно...



Тема Re: Въпрос към знаещите..нови [re: sami_f]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано20.05.08 19:12



След като си притеснена дали си бременна или не, което ме навява на мисьлта, че не искаш да си?! Незнам защо не си пила постинор, там до 72 часа след полов акт ли беше, не си спомням, надявам се да не баркам и името де

аз си ги бях купила от БГ преди няколко години и ведньж само сьм пила 1 хапче, когато неисках да забременявам, а имах сьмнения, че може и да е станало нещо.

Но и аз иначе не сьм чувала за инжекций които да прекратяват бременността.



Тема Re: Въпрос към знаещите..нови [re: sami_f]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.05.08 22:02



Инжекцията може би е с окситоцин, за предивзвикване н аконтракци и изхвърляне на плода




Тема Re: Въпрос към знаещите..нови [re: sami_f]  
Автор vkw (член)
Публикувано20.05.08 22:03



За инжекции не зная, мога да ти кажа, 4е има вагинални таблетки, които са с това предназна4ение. Не те съветвам да опитва6, за6тото си е като живо раждане. На мен ми се слу4и да преживея 'missed abortion' и лекарят ми предложи два варианта:обикновенния кюртаж и 4рез вагинални таблетки, като всяко си има своите предимства и недостатъци. И тъй като аз иска6 да имам дете, избрах 4рез вагинални таблетки, тъй като тука няма инвазивна намеса на лекаря и не се о4акват проблеми. Не те съветвам да го прави6. Принципът на действие е 4рез предизвикване на контракции и изхвърляне на ембриона. Аз бях в 6-7 г.с. т.е. рано.
Преди това имах спонтанен аборт. Двете не6та като преживяване (не емоционално, за него изоб6то не ми се говори) физи4еско са несравними! Ужасно е!
След около 2 седмици се мерят хормоните. Това е. Единственото хубаво не6то на този на4ин е, 4е няма опасност от инфекции, и други усложнения, които могат да настъпят при една инвазивна лекарска намеса. Аз го препо4етох просто, за6тото нямах избор и за6тото исках да имам дете. И слава богу, имам един сладък син на по4ти две години ве4е!






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.