Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:46 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Късно лято 2007нови  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано07.05.08 07:25



Ето ни отново.


Скарлет, много е сладък Джейсън, как няма да е манекен! На столчето изглежда по-голям и по-хитър.
И аз съм се замислила за машинката, но ми се искаше да е след кръщенето, а то се очертава на 30 август, та не се знае, може и по-рано да пусна машинката в действие.
Басеин имаме един малък (като за терасата на средностатистически блок), обаче тези дни мисля да купувам още един, че то - бебо в единия, ама и каката и тя иска (нищо, че едва се събира). Ще чакам слънчеви дни и започвам по малко киснене (лошото е, че скоро не дават слънце поне в Пловдив)



Тема Re: Късно лято 2007нови [re: *margo*]  
Автор nikol82 (Айде бе?!?)
Публикувано07.05.08 09:11



Алоха и от мен.
Голямо четене падна докато ви изчета


Големи сладури тез бебоци бе! Лорка е супер войниче- ПУ-ПУ! А на Джей му се вижда зъбчетооо... Пу-пу-пу... Марго много ви е сладка снимката- да са ти живи и здрави и двамата!

Да се включа по последните мнения... да питам за коричките хляб и бисквитките за гризкане. Мен ме е страх да давам. Емата се е научила да отхапва с четирите си зъба и то все едни големи парчета, а после не може да ги здъвче и ме е страх да не се задави, та още не давам да гризе сама.
Марго разказвай за кухнята, че и нас ни чака това скоро... скоро, скоро- ние май сме доста назад със захранването, че да видим, ама мисля някои неща да ги давам "в движение".
Относно попарата- Еми я яде само от пръстите ми и то след като е пила мляко, иначе не я иска. Заради това сутрин давам млечна каша.Следващата седмица сме на консултация и по мои сметки едва лие качила по- малко от 500гр (ПАК!)

Да се оплача, че отново зъбоникнем. Не сме спали сигурно 4-5 нощи вече! Беба нощем спи единствено с биберон в устата, докато го изплюе и се събужда с рев. Често скимти в просъница (толкова е жална, че на няколко пъти се просълзих) а през деня е на върха на кривотията и гризе де що види, чудя се как още не ми е изяла раменете. Дао мине скоро, че не издържам вече.

За нашето гостуване при роднините- добре мина, само дето се повърди, че Емилията не иска да седи в никой друг, ако аз не съм на метър от нея Хората ме съжалиха от всякъде Много ми е чудно как ще я пускам на ясла или градина... просто не ми го побира главата

По темата за отношението на хората в БГ... само да кажа, че колкото е по- голям града, толкова по погълнати от себе си са хората. Във Варна съм сигурна, че е значително по-добре от София. Поне тук в квартала винаги ми правят път не само на светофара, а и посредата на нищото- дори да няма пешеходна пътека пак спират доста шофьори... В супермаркетите винаги има нахалници, ама и отсъпчиви хора се срещат. В малките градове (за селата пък въобще да не говорим- там майка с дете си е направо светиня) отношението е супер добро. Това са си мои наблюдения де

Целувки на всички ви



Тема Re: Късно лято 2007нови [re: nikol82]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано07.05.08 11:36



wellcome


пускай и ти снимки на Емата от странстването ви в дълбокия прованс
и ние дъвчем всичко - пюрета, супи, каши, попари - обаче не сме така въоръжени до зъби като вас и май изобщо няма изгледи да стане... иначе бисквита давам отдавна да гризе и тя се справя чудесно с половината - после вече губи интерес, но неусетно е минал поне половин час, в който аз съм волна птичка

да ви кажа, че чакам до края на месеца да ни викнат на интервю за ясла, но съм доста притеснена, защото аз не работя и може да не се класираме... а пък тя ще подивее зимата само с мен тук, и аз искам да си търся работа, а с нея ще ми е невъзможно... решили сме ако не ни викнат да търсим частна ама хич не ми се ще, защото е мнооооооооооого скъпо... уф... та такива неволи...



Тема Re: Късно лято 2007нови [re: incendio]  
Автор flor4eee (минаващ)
Публикувано07.05.08 12:57



я раздуй за яслите там че ми стана интересно? и там ли има "класирания" (все едно във ВУЗ отива детето, егати). аз си мислех че тоя проблем е само в БГ.
от кога мислиш да я пускаш малката? а условията как са?



Тема Re: Късно лято 2007нови [re: incendio]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано07.05.08 14:11



И ние ще сме на ясла от 20 октомври, а аз се връщам на работа от 1ноември. Дано свикне, иначе се класирахме, защото каката е била там и така... стискам ти палци да успеете с яслата.



Тема Re: Късно лято 2007нови [re: flor4eee]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано07.05.08 14:12



Инсендио, извинявайте, че и аз се намесвам, но и на мен ми стана интересно за яслата. така че разкажи, пък стискаме палци да стане каквото искате.
Между впрочем как я постригахте? Супер й е прическата. Аз още се колебая дали да я пострижа, но тати и всички баби и дядовци са "за" да се подкъсена за лятото, че да не й е жега.
Скарлет, Джейсън е страхотен сладур. Да е жив и здрав и го чакаме лятото да се запознаят. А за супите, не знам вие как точно се захранвате, но аз давах от началото на 8-ия месец бульон само. Супи чак от 10-ия като почна и детска кухня. Не застройвай, защото яйце цяло не е хубаво да се дава преди годинка. Иначе в кухнята отвреме на време застройват, но те готвят в много големи количества и съвсем малко се пада от т.нар. застройка. То и за левче ядене колко яйца пък ще сложат ?!
Може скоро да обединим темичките, че не е кой знае каква разликата между бебоците, особено като наближат годинката.






Тема за кухнята - докладнови [re: *margo*]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано07.05.08 14:39



Ядем успешно (днес, де, за утре ще видим).
Меню
- супа - моркови, масло, фиде, твърдо сварен жълтък (настърган вътре) - изяде около 3 супени лъжици;
- второ - ориз с пиле - около 180 мл (бурканчето ми не е на грамове, а на мл) - хапна го всичкото, макар и с мое настояване;
- крем нишесте - ще опитаме в 16,30 часа.

Досега съм давала веднъж крем, но въпреки, че му хареса, аз така и не повторих. След обяд ще видим. На вечер към 20 часа ще дам пак малко супа и после ще си досуче.



Тема Re: Късно лято 2007нови [re: flor4eee]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано07.05.08 15:14



яслите - инфантарио - са за бебенца след 3месеца... до 2г. има креватчета и спят следобед, нагоре няма къде да спят, но който иска му слагат дюшек на пода

включително и децата първите класове в училище могат да спят следобед...

тук училището е целодневно - няма първа и втора смяна както в БГ, но не учат през цялото време...

храната е супер, заниманията са интересни... водят ги къде ли не... участват във всички възможни празници, които се организират с костюми и всичките му такъми...

лошото е, че не ги учат на гърне - оставят ги когато те си поискат - затова и децата им до 4-5годишни са с памперси

държавната ясла струва между 5 и 50 евро, в зависимост от населеното място, условията на съответната община и финансовото положение на семейството... дават се от 8ч. до 17ч., но ако искаш си доплащаш още 25 евро за цяла година и детето ти стои до 19ч.
частните са с горе-долу същите условия, но са около 300 евро на месец...

децата на работещите в държавния сектор са с предимство - военнни, полицаи, пожарникари, медицински работници, учители, работещите в общините (много голям процент от тях са инвалиди - евала им за политиката)...

никой не ми каза колко деца са записани и за колко места се борят... хубавото е, че ако не се класираме в нашата община ще ни разпределят в друга община (ако има място)... всяко детско заведение си има собствен транспорт за децата, които живеят далече (може и в друго населено място)

но, тъй като аз не работя съм последна в списъка при всички положения - ако ни викнат на интервю, мога да им кажа, че съм отказала 3-4 предложения за работа (не е далеч от истината), защото няма кой да мми гледа детето и тогава вече положението се променя, но ако не стигнем до интервю става лошо...
тогава единствената алтернатива е частната детска... а пък 300 еврака на месец с една заплата хич не е добре...



Тема Re: Късно лято 2007нови [re: mimy]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано07.05.08 15:31



мими, много лесно я подстригахме... но на нея и беше вече доста голяма косата и много се потеже - аз лично не виждам никакъв смисъл да се мъчи бебе с дълга коса и бабини деветини за не-подстригване одо 2 години...
освен това исках да и се сгъсти косата...

първо я клъцнах с ножицата като касапин... после я минах с най-късата степен на накрайника на машинката - беше ме страх без накрайник и затова отпадна нула-номера... ня нея ножицата не и хареса особено, но нямаше драми... затова пък с машинката беше ужас - обожава нещо да й бръмчи, шушти, свисти, дрънчи и непрекъснато се въртеше нахилена и се опитваше да докопа машинката





Тема Re: за кухнята - докладнови [re: *margo*]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано07.05.08 15:38



браво на Сашко






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.