Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:32 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Помощ!3-годишно дете и памперс!!!нови  
Автор posh (smela)
Публикувано03.05.08 07:38



имам нужда от вашата помощ! синът ми скоро ще стане на 3г. 1/2 и категорично отказва да сяда на гърне или на тоалетната чиния, даже и да пишка прав. какво ли не опитахме вече и си мисля, че има някакъв панически страх вече от процедурата "хайде да пишкаме".
започнах да го слагам на годинка и нещо - тогава проблемът беше, че въобще отказваше да седне и да стои за повече от минута. след това забременях с второто си дете, карах тежка бременност и бях сама в чужбина (мъжът ми бе на работа по цял ден) и прекратих с опитите - където може би е най-голямата ми грешка, че изтървах момента. след като родих, свекърва ми дойде на помощ и отново започнахме опитите. резултатът е следният - не понася вече памперс за повече от 5 мин., сяда на WC, но не върши нищо там. цял ден се стиска и чака да му сложим пелена, за да се изпишка и ака. много ме притеснява това непрекъснато стискане. реших да не слагаме и нощем памперс, но точно когато излезем на разходка или заспи се напишква - т.е. когато не мисли за това. водих го на лекар там, където живеем, казаха - спокойно, детето не е готово още, до 5-тата си година със сигурност само ще се откаже ??? не съм привърженик на тези лежерни методи в чужбина да ходят с памперси до голяма възраст, както и на крайните, които травмират детето. опитах и да сложа памперс в гърнето и той да пишка на него - не иска и това е. да не говорим какви драми са всеки път като го караме да върши нуждите си навсякъде извън памперса - викове и писъци и НЕ НЕ НЕ !!! какво ли не опитах вече ... моля помогнете!



Тема Re: Помощ!3-годишно дете и памперс!!! [re: posh]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано03.05.08 11:48



на мен ми се вижда безмислено на тази възраст да го учите на гърне...

защо не пробвате с мъжа ти да му говорите, че той вече е голям - почти мъж... даже вече батко, а пък батковците не използват пелени - само бебетата носят пелени... и той понеже е голям, също като тати, трябва да ходи до тоалетна точно като тати... а пък в тоалетната се върши това-и-това... и понеже той вече е батко нека сам си избере седалката за тоалетната (тук да е голямо обикаляне по магазините) защото това е МНОГО ВАЖЕН момент, а пък той понеже сам си е избрал седалката трябва да сяда на нея - нали е голям...

и в тоя дух неща... но без нерви и бързане...
късмет





Тема Re: Помощ!3-годишно дете и памперс!!!нови [re: incendio]  
Автор posh (smela)
Публикувано03.05.08 17:18



всичко това сме го направили преди повече от година и продължаваме, но без успех. повярвай ми, не стоя със скръстени ръце и съм и правя всичко възможно, за да го предразположа и науча.
общо взето всичко по въпроса изписано във форума сме го направили вече. допитах се и до докторката, която пише в бг-мама, но ми даде някакъв отговор от 1 изречение, който не бе задоволителен.

тук където живеем лятото е хладно и не мога да си позволя да оставя детето напикано да обикаля из къщата, за да му е неприятно и да почне сам да казва. така че част от възможностите са ограничени.
защо е безсмислено според теб?
чувала ли си, че когато се роди второ дете в семейството, първото, макар и по-голямо, нерядко копира и за да спечели вниманието на родителите си се държи като бебе?



Тема Re: Помощ!3-годишно дете и памперс!!!нови [re: incendio]  
Автор buba_atan (мама на двечки)
Публикувано03.05.08 17:19



Да и аз си мисля,че само с много говорене може да се получи.При нас ситуацията беше горе долу такава.Таня стана на 3 г.и 1 месец и все още си беше с памперс.Аз много и говорих,не я карах да сяда на гърнето,защото тя е голям инат.И един ден стана чудо.Както си бяхме на разходка,тя гледаше как другите деца пишкат в тоалетната на кафето където ходим и като се прибрахме в нас тя ми заяви-Аз съм вече голямо момиче и няма да ми слагаш вече памперс.От тогава до сега(вече сме и без нощен памперс)тя никога не се е напишквала или нааквала в гащичките.
Та говори повече и дано да се пречупи детенце,защото те са големи инати и правят всичко напук.



Тема Re: Помощ!3-годишно дете и памперс!!!нови [re: posh]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано03.05.08 17:53



А на градина или някакво детско заведение ходите ли? Защото съм чувала, че децата гледат едно от друго и копират. Незнам какъв съвет да ти дам ние самите сме още на нощен памперс, но сега лятото смятам да се справиме и с този вид проблем (ако изобщо е проблем де). Не мисля, че трябва да се притесняваш, има деца и деца. Като не иска не го превръщай във фикс идея, защото в един момент ще му го насадиш като проблем. Остави го седмица, две без да го натискаш и после пак опитайте.




Тема Re: Помощ!3-годишно дете и памперс!!!нови [re: posh]  
Автор NikiFin (пристрастен)
Публикувано03.05.08 23:26



ние сме почти на 3 ама изобщо още не осъзнава кога пишка. Колкото пъти съм му махнала памперса толкова пъти се е напишкал и дори не е разбрал. Направо не знам кво ше го правя това дете. Не е полезно момче да ходи с памперс толкова много години




Тема Re: Помощ!3-годишно дете и памперс!!!нови [re: NikiFin]  
Автор posh (smela)
Публикувано04.05.08 00:08



момичета, вие ме окуражихте. откакто съм в бг изпаднах в ужас, че моето дете е единственото на тази "преклонна" възраст с памперс.
наистина не искам да го травмирам, но искам да се научи.
на градина още не ходи, чакаме да се освободи място. сега ще бъдем 4 месеца в БГ и се надявам при това топло време да го откажем от памперса. и аз мисля, че ако ходеше на градина и гледаше другите деца би се научил, но ... засега това не е вариант. сложих 2 пъти малката на гърнето (тя е на 10 месеца), но тя се разплака и до годинката смятам да не я мъча. баткото обаче реши, че точно това няма да го изкопира и нямаше ефекта, който търсех. явно трябва повече търпение ...
благодаря ви !!!



Тема Re: Помощ!3-годишно дете и памперс!!!нови [re: posh]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано04.05.08 10:10



Не ги слушай кой какво ти говори из БГ, те всички там много знаят.
Ще се научи детето, не се отказвай и събирай търпение

. Сега в БГ ще имаш помощници и те ще помагат по въпроса. А що се отнася до това да усеща, че се е напишкал и му е неприятно, знам че на Памперс имат едни памперси Поти Трейнинг се казват, които не протичат, но държат мокро на дупето на детето да усеща какво е направило. Що не ги пробваш? Може пък да имат ефект
Целувки на малката принцеса Станала е голяма мадама



Тема Re: Помощ!3-годишно дете и памперс!!!нови [re: posh]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано04.05.08 12:12



Отдава ти се страхотна възможност с идването в БГ да започнеш "отначало"... Просто се възползвай. Идвате си и му заявяваш, тук не ти е Канада (предполагам) и трябва да оправим нещата с гъренто. Първо отиваме и купуваме ново или седалка каквото си избереш... отивате купувате. После махате памперса с уговорка, че само нощем ще го слагате. Също така купувате много гащи (поне 10) заедно, да си ги избере сам.... И започвате... Номера е ти да не се откажеш и предаваш. В началото ще мокри по-често и навсякъде, но го окуражавай за всяка победа... Точно в БГ ще се справите, щото той самия ще види колко мн. деца като него са вече без памперс.



Тема Re: Помощ!3-годишно дете и памперс!!!нови [re: 3aиpa]  
Автор Tedulina (тя е мама)
Публикувано05.05.08 13:16



Това е много добра идея.
Моето момче много харесва боксерки и му е голям кеф с тях. Така де, ако детето си избере бельо, после може с кеф да си го носи.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.