Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:48 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема :Р) Миене на зъбки - кога?нови  
Автор kиkи-pиkи ()
Публикувано25.04.08 01:31



Може би по-опитните мами в клуба ще знаят. Аз като новоизлюпена такава - само питам.


Моят пухчо има всичко на всичко 4 миниатюрни зъба в устата + 2 поникнали наполовина. Време ли е да почна с четката и пастата за зъби? Сладурът е на годинка и надали ще разбере какво му правя в устата, само ще нагълта пастата...
Кога е подходящият момент според вас?



Тема Re: :Р) Миене на зъбки - кога?нови [re: kиkи-pиkи]  
Автор oni (непозната)
Публикувано25.04.08 01:42



аз започнах това упражнение когато имахме налични 6 зъба. По учебник съм закъсняла. Има ли зъби миеме ги. Обаче резултата и до момента /налични всички без последните кътници/ е, че тя умира от кеф но не знае какво става и едвам се научихме да плюем водата. Пастата за мънички е безвредна няма страшно. А за най дребните има и напръстник за твоя пръст вместо четка.





Тема Re: :Р) Миене на зъбки - кога?нови [re: kиkи-pиkи]  
Автор snich (Renina mama)
Публикувано25.04.08 08:41



Според д-р Спок (старата школа) зъби се мият ,когато излязат почти всички,или най-късно на 2 годинки.Моята щерка по Спок съм я гледала.И въпреки,че е от старата школа и много хора вече я отричат,зъбите на Ренета са абсолютно здрави и бели като бисерчета


Започни да ги миеш,когато ти решиш.Вече са ти казали,че има комплекти за миене на зъбките и на най-малките. Все пак няма проблем и да не бързаш толкова.



Тема Re: :Р) Миене на зъбки - кога?нови [re: snich]  
Автор kиkи-pиkи ()
Публикувано25.04.08 08:53



ами, предполага се, че в ранна възраст децата не наблягат на сладкото /предимно фруктозата в плодовете/ и на захарта - като основен причинител на кариеса.
Като почне да разбира повече, постепенно ще свикне с навика да ги мие.





Тема Re: :Р) Миене на зъбки - кога?нови [re: kиkи-pиkи]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано25.04.08 09:18



Аз мия зъбките на Александра от поникването на първите две зъбчета. Пастата е безвредна за бебешоци и се гълта, не се плюе.

BG 63 UNCR 75271069676115
Булбанк Уникредит клон Лозенец
Радка Тодорова Захариева


Тема Re: :Р) Миене на зъбки - кога?нови [re: kиkи-pиkи]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано25.04.08 09:48



От поникването на първото събче е хубаво да се "минава" 2 пъти дневно със силиконов накрайник или марличка напоена с вода.
При вашето положение вече спокойно можеш да ползваш детска четка и паста за зъби - децата гълтат доста дълго време пастата(моята е на 2 г. и 3 м. и едва сега започна чат-пат да плюе), така че съветът ми е да ползваш такава, която не съдържа флуорит(има няколко типа хомеопатични - питай в аптеките).





Тема Re: :Р) Миене на зъбки - кога? [re: kиkи-pиkи]  
Автор Ripple (effect)
Публикувано25.04.08 09:50



аз мия от момента, в който се появи първия му зъб-1година и 3 месеца.


имах напръстник-гумен и специална паста за зъби, която може да се гълта.
миех здраво
с тази паста някъде до към 2 годинка, после почнахме да се мием с нормална детска, да се учи да плюе.
което не ни лиши от 6(!) кариеса на 3 години, при видимо хубаво зъбки, почти никакви сладки работи и наистина полагана грижа. явно генът си е ген.

Там дремят приказки старинни, там тае звънка тишина

Тема Re: :Р) Миене на зъбки - кога?нови [re: kиkи-pиkи]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано25.04.08 11:29



има една теория че кариесите са заразни.. някакъв микроб бил причината и че ако не се облизва нищо на бебето, да не се храни с прибор с който и друг и т.н. т.е. да няма "обмяна на слюнки" е мното по-ефективна защита.
каквото и да решиш за пастата, това не пречи да го спазваш, ако не е късно.




Тема Re: :Р) Миене на зъбки - кога?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано25.04.08 11:32



аз към пастите съм доста скептична - пазим ги да не ядат боклуци уж и задълбаваме в състава на храните и къде какви консерванти и оцветители имало и колко били вредни и как алергизирали децата...пък да ги храним и с паста за зъби- щото те верно я гълтат...
да пише че е безвредно но то и за храните пише и уж важи с още по-голяма сила, нали
с водичка е достатъчно според мен. може и с четка, да си има идея и навик детето, но моя зъболекар казва че не пастата а четката мие зъбите

другото е въпрос на реклама исвеж дъх така че...
освен това на баткото първия му зъб се показа на 3м, как ли пък нямаше да почна оттогава да мия зъбки
той и сега когато успее се скатава а имаше 1 кариес на млечните зъби всичко на всичко. ако беше миенето основния фактор- да е останал без зъби милия, такава скатавка е.
друг е въпроса че съм го кърмила когато се показваха и се минерализираха окончателно зъбките му.

Редактирано от fascinating oceanid на 25.04.08 11:46.



Тема Re: :Р) Миене на зъбки - кога?нови [re: kиkи-pиkи]  
Автор vkw (член)
Публикувано25.04.08 14:31



По съвет на моята зъболекарка запо4нахме о6те от първото зъб4е. Откакто е станал на годинка (ве4е осем месеца оттогава

) ги мием редовно сутрин и ве4ер. За него това е голямо удоволствие. А за пастата - той и сега май си гълта от нея, но мисля, 4е не е опасно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.