Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:52 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Емигрантски радости, страсти и неволинови  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано29.03.08 02:00



Ето я новата темичка... предлагам тук на мамите дето са далеко от БГ да си опишат радостите и неволите из чужбинските дебри. Също така как или защо попаднахте Там, как живеете, какво ви дразни, смешно ви е, радва ви, специфични неща и въобще каквото се сетите... Много ще ми е интересно на мен лично да опишете с какви чувства се връщате в Бг...

Аз съм обещала и ще ви напиша как попаднах в Африканско, ама не знам дали ще успея днес...

Като начало ще кажа какво на мен най-много ми харесва тук - ще се изненадате, но не различното и природата и не е свързано с държавата - чужденците на моята чужбина, които срещам. Невероятна смесица от откачалки от цял свят.... ето няколко - математик от германия, който е написал труд на тема как африканските барабани виляят върху възстановяването на сърдечно оперираните; германец, който мерейки обиколките на дърветата прави проучване за израстването им с годините и как им се отразява това... англичанин убил и заровил жена си и майка си в градината (приятел ни беше) ... холандец избягал тук с любовницата си, с която има 34 години разлика... австриец-накоман дошъл тук да работи понеже като пушил веднъж трева в някакъв клуб, му казали че е ганайска и той я харесал... американска журналистка бежанка от либерия живееща с 4 любовника (да й завидиш направо как го е докарала до там ... някой могат повече от нас)... английски хомосексуалист зарязан тир пъти от сериозните си гаджета ... французин изследващ буболечките, които карат палмите да съхнат и дефакто ги убиват (редовно си забравяше буболечките в камерата ми

) ... има още много знайни и незнайни и дествително това е нещо, което от сърце ме забавлява и радва тук.

Хайде започвайте да списвате, аз обещавам... много скоро дългата история



Тема Re: Емигрантски радости, страсти и неволинови [re: 3aиpa]  
Автор redd (случайна)
Публикувано29.03.08 12:11



ехааа, завиждам ти! направо си построила комунизЪма!
как то се казва, всички търсят едно и също нещо, и то е нещо различно, а за теб това е ежедневие :-)
а като нямаш гости - мъжо' предоставя нещо различно


МНОГО ти завиждам!
Имам малко чужбински стаж, но не може да се нарече емигрантски, тъй че надали ще е чак толкова интересно. Липсва елемента на изненада, така да се каже. С удоволствие ще чета тук.



Тема Re: Емигрантски радости, страсти и неволинови [re: 3aиpa]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано29.03.08 14:53



'зимай ма при тебе


пък все ще измисля и аз с какаво да се проявя ...





Тема Re: Емигрантски радости, страсти и неволинови [re: 3aиpa]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано29.03.08 15:27



Аз живея от почти 10 години в САЩ. Хммм, доста ще ми е дьлго да обясня всичко, но пьк на 2 на 3 ще кажа и по-кьсно ще добавям. Обичам почти всичко тук, харесва ми факта че мога да отида от балкан на море в един и сьщи щат, че има всичко от което имаш нужда през цялата година, че хората макар и да са артисти са дружелюбни.
Дойдохме с моето семейство, поради неизвестни за мен причини, предполагам че нашите като повечето родители са трьгнали за по-добро бьдеще на нас тук отколкото в БГ


Ние сьс сестра ми неискахме да идваме, имахме приятели, и т.н. в БГ, но уви...подльгаха ни че идваме за 2 седмици уж а накрая останахме бая по дьлго
Но не сьжалявам, като цяло покраи работите на нашите сме се местили много и аз незнам откьде сьм в БГ отщо сме живияли на 100 места, и имам много весело и шарено детство. Което поне помага сега че мога да се адаптирам на нови места без проблем. Супер мило ми е да кацна в БГ и да трьгна да се прибирам кьм дядо ми например, и да гледам дьрветата и зеленината, или снегьт, просто е неуписуем кеф винаги независимо лято, или зима, обужавам да ходя на Пампорово, това е като закон за мен, ако не отида там като се прибера все едно не сьм била в БГ като с торта Фараш... там са ми 7 години от живота в БГ, имаме супер много приятели, познати, мили хора, който обичам и умирам да видя, като семейство са...
И така...
Не обичам морето нищо че там сьм проходила, предпочитам Пампорово
Тук сме от толкова много години, че след някоя друга година полувината живот ще ми е минал тук и честно казано, сьм свикнала до болка, в БГ повече от 3 седмици немога да издьржа отдавам го натова че родителите и най важните за мен хора от семейството са ми тук и затова, но все пак страшно много ми липсват и останалите роднини който са в БГ и много обичам да им гостувам сьщо...
Това е засега от мен че перя и отивам да оправям прането и сушилнята



Тема Re: Емигрантски радости, страсти и неволинови [re: 3aиpa]  
Автор deeper_m (член)
Публикувано29.03.08 17:50



Да се запиша и аз...За сега само накратко...а по-натам повече...че дребния кряска отатък:-)
Ние сме в Канада...от 6 години аз, мъжо от 7....С него се запознахме тук (в нета...), нищо, че в Бг сме живяли през 1 блок един от друг....


ТУк си ми е добре - спокойно, малко по малко успяваме да осъществим мечти, което може би е щяло да се случи и в Бг, но аз от малка съм по чужбините(баща ми работи по Алжир и Тунис и дефакто, аз там съм си израстнала...В Бг съм била от 1-ви до 6-и клас...и после в университета...) и някак...Бг за мен е единствено място за почивка. Последно си ходих през 2004....Мъжа ми не си е ходил откакто е тук. Всяка година се каним....готвим се, резервираме билети и все се оказва, че се е случило нещо по неотложно тук....и отлагаме прибирането (както може би ще се случи и това лято).
Тук има природа, има планини, океан, водопади...По цяло лято не спираме....И по-цяла зима, де...но лятото си е друго.
За хората тук....не смея да говоря много, комуникираме предимно с българи и до колкото се налага комуникация в работата....Много по..хм..как да кажа..."саможиви" сме станали, но според мен това е от начина на живот тук....Тримата сме си и ни е гот (това в Бг никога не е било, но там беше и различно де...студентска работа....).

Май стана объркано, но обещавам да се поправя, като се появя за по-дълго....



Тема Re: Емигрантски радости, страсти и неволинови [re: 3aиpa]  
Автор elito1 (непознат)
Публикувано30.03.08 10:32



Ето и нас:)
След повече от 20 години живот в София реших да поработя само една година в UK и ...... останах вече 5 години.
В началото смятах, че много ще ми липсва шума и забързаността на София, но се оказа, че съвсем не е така. Живеем на брега на океана, тихо и спокойно е.
Прибираме се в България 2 пъти годишно с голямо желание, но след кратък престой там пак с голямо желание си идваме насам. Обичам България, но там е трудно, скъпо, мръсно...

Липсват ми приятелите! Мъжа ми е българин.
Не знам какво друго да напиша, май и аз ще добавям в последствие. Само искам да кажа, че този клуб много ми помага в отглеждането на малкия.



Тема Re: Емигрантски радости, страсти и неволинови [re: 3aиpa]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано30.03.08 19:47



Както стана ясно в Африка рядко се срещат нормални хора, тук за да се решиш да дойдеш или нещо се е случило и не си разбрал правилно какво става или си пълен хахо. До тоя извод стигнах след стотината контакти, които имах за периода от 6 г... И аз съм в това число, ама вие си се досещате

.

Моята история можеше да е мн. кратка и абсолюто безинтересна, но уви, рядко ми се случва нещо елементарно та въоръжете се с търпение и четете... Не съм много сигруна, че днес ще напиша всичко.... Ще пиша в трето л.ед.ч. за по-лесно - това съм аз .

Имало едно време едно 11-12-13 г. момиченце.... Имало то неблагоразумието да попадне в сем. с двама откачени родители и брат. Всички те правели всичко възможно да инвестират спестяванията си в пътешествия. Та след като пообиколили европа (това се случвало през комунизма и си било малък проблем, но таткото бил "хитрец" и успявал да подлъже системата....) и част от арабския свят, решили да видят и Африка.... Намерили си подходящ предлог (няма да го споменаваме в историята, че ще трябва и за това да пиша ) и един априлски ден отлетели на юг. естествено в ония години нямало директни полети до Танзания, където всъшност били тръгнали... Та първо кацнали в Хартум - Судан. Там прекарали около 5 дни, после литнали за Адиса Абеба и там откарали седмица, след това в Дар ес Салаам.... там се разкатавали към месец и нещо. Малкото момиченце било силно впечатлено от природата, хората, животните, океана ... песните и танците, културата, българите живеещи по това време там (защого вярвайте ми навсякъде по света се намират луди българи ). После поели към Найроби - видяли и Кения, след това Адиса Абеба и така кротко и тихо си стигнали в полуродната Атина, а оттам обратно в БГ.

След тази екскурзия момиченцето запазило в сърцето си Африка, като най-интересното, екзотично, топло и близко мяст от всички възможни които било видяло до тогава. Годините си минавали, то растяло и правело поразии насам-натамо, но желанието да се върне един ден отново в Африка така си останало в него непокътнато. Есетствено винаги споделяло с най-близките си приятели спомените от там. След като момиченцето пораснало и се омъжило, то не спирало да "мели" на благоверния си колко е хубаво в Африка и колко лесно се живее там, каква зеленина, какви възхитителни звезди има небето в южното полукълбо и все щуротии от тоя род. И един прекрасен ден, от топлата Зап. Африка се появил българин, работещ като лекар (тука започва драмата )..... Той в общи линии яко преувеличавал всичко за там, поради липса на всякакъв опит с други части на континента може би. Та бившето момиченце като чуло-недочуло и започнало пак да мърнка... "искам африка, та искам африка" .... нейния чисто нов съпруг тъкмо имал огромни проблеми в работата, като млад сепциалист, заплащането го знаете какво е в момента, а тогава било по-плачевно дори.... та напънал той всички мускули и убедил българо-африканеца, че може да опита да се вмести в тамошната систематаааа..... Българо африканеца, като видял че работата е сериозна сдъвкал нещо набързо и се върнал из Зап. Африка.... Няколко месеца така да се каже не комуникирал въобще, после явно превъртял от жегата-скуката и решил да предостави възмоожност на една сродна откачена душа да се прабва по черния континент.... Набързо се организирали всякакви документи, събрали се спестявания и се разчели по дни, за да стигнат за един месец, в който се очаквало, че новия емигрант ще успее да се закачи и започне работа, а после съпругата му с невръсно дете ще се появят там и ЕТО ОТНОВО В АФРИКА.... звучи супер, но ... но искам много сериозно да ви заявя, никога не се доверявайте на българите живеещи в чужбина, дори да сте ги познавали преди това. Винаги си имайте един фонд ИЗХОД за спешно евакуиране, щото.... щотоооо се уморих да пиша ... ще продължа по-късно .



Тема Re: Емигрантски радости, страсти и неволи [re: elito1]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано30.03.08 19:50



Ще ни кажеш ли в кой град си??? А нещо за храната, националната има в предвид, кое ти харесва, кое не???

Най-страното е, че аз изпитвам същите чувства като се връщам в БГ, имайки предвид от къде се връщам, за което ми е страхотно неприятно!

А детенцето ти колко е голямо и знае ли български (щото има такима емигрантски деца, дето не знаят

)?



Тема Re: Емигрантски радости, страсти и неволинови [re: redd]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано30.03.08 19:53



Щото не ти е на главата и не ти е в къщата... затова

.



Тема Re: Емигрантски радости, страсти и неволинови [re: 3aиpa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано30.03.08 19:57



На най-интересното спря

Шехерезадоооооооооо


Редактирано от jana на 30.03.08 19:58.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.