Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:07 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Ето ни отново - лятно-есенна дружина 2007гнови  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано08.04.08 16:29



Тъкмо се връщам от разходка и гледам колко много ни пораснала темичката. Хайде малко работа за Сърфчето и Яна - заключвайте голямата, имаме нова. А Старата тема мож еда намерите





Тема Re: Ето ни отново - лятно-есенна дружина 2007гнови [re: *margo*]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано08.04.08 23:10



Поостана ми малко среднощно време, та да кажа какво правих днес на малчо за ядене, та само не омете и лъжицата (пу-пу)
Сварих картофче, морковче (две към едно като количество), малко лук, мнооого малко домат и добавих отделно сварено филе от хек, магданоз, копър и зехтин - намачках - не можех да сваря да давам с лъжицата.
За утре съм предвидила зеленчузи и извара, и жълтъка естествено, но съм в процес на мислене какви зеленчуци да сложа... като го измисля и изпробвам ще пиша.

Днес слънчасах... а Сашо въпреки, че беше с шапка и крем на лицето против слънце пак хвана тен - така е зачервил бузките, че прилича на смутено анимационно геройче, а уж го пазих от Слънчо.



Тема Re: Ето ни отново - лятно-есенна дружина 2007гнови [re: *margo*]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано08.04.08 23:58



целувки на анимационерчето
да ти кажа, аз мисля да дам ряпа след няколко дни, аспержи...
за сега най-много и харесва зеления фасул от всички зеленчуци...



Тема Re: Ето ни отново - лятно-есенна дружина 2007гнови [re: incendio]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано09.04.08 07:27



Светослава е така - дай и зелен фасул и леща, ориз във всяка форма.



Тема Re: Ето ни отново - лятно-есенна дружина 2007гнови [re: incendio]  
Автор nikol82 (Айде бе?!?)
Публикувано09.04.08 08:29



Каква е тази ряпа дето ще я даваш? И как?

Ако трябва да говорим за любими цветове, Емка се е ориентирала към оранжевото. Аз днес ще давам карфиол. Пожелайте ми успех






Тема Пак наддава много...нови [re: *margo*]  
Автор nikol82 (Айде бе?!?)
Публикувано09.04.08 08:40



Вчера бяхме на консултация. За няма и месец беба е наддала 500гр. Вече тежи 9,500!!!!!! Педи не каза, че е много, ама тя е доста дискретна по принцип. Само каза да давам повече зеленчуци. Сигурно е излишно да казвам, че млякотос бисквити за закуска отпада...



Сега се чудя... от млякото ли пълнее... или от неправилен режим. Ето как се храним:

Сутрин: АМ
Обед: зеленчуково пюре 125гр. +АМ колкото иска (понякога яде 90мл понякога 30мл)
Следобедна закуска: плодово пюре 125гр.
Вечер: зеленчуково пюре 125гр. или 3 лъжици от 5гр. каша (не знам колко става като се разтвори...) +АМ колкото иска
Преди сън: АМ


От една седмица си върна и нощното храненеи пак яде АМ към 4-5 сутринта

Какво ще стане ако не давам АМ да речем на обяд... да давам само пюре... уффф...




Тема Re: Пак наддава много...нови [re: nikol82]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано09.04.08 09:14



Не се тревожи, че качва много - като си стъпи на краката - ще забави качването, че може дори за някой месец да не качва. Моята кака беше 8.5 на 7 месеца. Във вторник ще пиша за Сашко, но той беше 8,4 на 6, просто има различни деца - не средно статистически


Ето нашия режим - дано е от помощ.
6,00 - кърма;
10,00 - кърма и цяла порция попара със сирене (от една нормална филия хляб);
12,00 - 40 гр плодово пюре или малко стърган плод
14,00 - зеленчуково пюре - 180 гр (с по-малко реве), ако пожелае давам да суче, но той все по-рядко иска;
18,00 - каша - 4-5 лъжици от 5 гр - става около 160 гр, добавям половин банан, две супени лъжици плодово пюре или 2 сл кисело мляко, че иначе не я иска;
22,00 - кърма



Тема Re: Пак наддава много...нови [re: *margo*]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано09.04.08 09:36



Никол, щом си е върнала нощното хранене може да не си дояжда през деня... Ние ядем даже повече от вас и нямам намерение да го ограничавам. Не му давам насила, той си хапва с апетит сам. Ето как ядем ние:
8.00 - 200мл АМ
10.00 - бананова каша смесена с плодово пюре (не знам колко е като количество, но е повече от 125 определено.)
14.00 - зеленчуково пюре с Ам (30мл) и за десерт плодово (и двете са по 125мл)
19.00 - оризова каша със зеленчуково пюре (около 150мл) и плодово пюре за десерт (около 125)
20.30 - 200мл АМ
Като изключим АМ сутрин и вечер си яде 3 пъти на ден като нормалните хора. Той така си направи режима, искаше да си хапва повечко наведнъж и стоеше по-дълго сит.
Така, че не се вписвай в някакви норми и не се тревожи за Емка - много си е добре. Ще видиш като почне да щъпурка скоро как ще и се смали дупето





Тема Re: Пак наддава много... [re: *margo*]  
Автор nikol82 (Айде бе?!?)
Публикувано09.04.08 10:25



Това какво значи..., че имате две основни яденета само на мляко и другите са без мляко нали?... или?




Тема Re: Пак наддава много...нови [re: scarlet81]  
Автор nikol82 (Айде бе?!?)
Публикувано09.04.08 10:28



Добре де- как издържа от от 14 до 19ч без да яде? Емилия ако е обядвала в 12ч. и ще вечеря в 17.30- задължително трябва да има едно междинно хранене...



Каша всеки ден ли даваш?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.