Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:06 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема За пишкатанови  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано18.03.08 21:48



В шок съм. Изчетох много за пишките и според най - новата тенденция не се забелва до годинка. Говорих и с нашия педиатър и той каза да не му я пипам, а като го къпя да я отварям докъдето се отваря и да я почиствам.Аз без да насилствам и дърпам, вече му се показва главичката. И до сега отварях докъдето позволява, но тази вечер като го миех видях че кожичката около главичката му е нацепена и зачервена. Направо съм супер шашната. Аз ли съм му направила нещо, кво става, ще му мине ли? Късно е да звъня на доктора, а до утре ще ми е премисъл.



Тема Re: За пишкатанови [re: Raboteshtata]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано18.03.08 23:20



Сложи едно памуче напоено с реванол около пишока и го остави така под памперса.Утре ще е по-спокойна кожата.



Тема Re: За пишкатанови [re: Raboteshtata]  
Автор kacumoto (мама на Боби)
Публикувано18.03.08 23:47



Не му се притеснявай. Това може да стане от всичко. Най-вероятно педиатърът ще ти даде нещо да се мажете. Боби е на 2 години и от свестни лекари още не му е оправена напълно пишката. Даже изобщо според мен не е, въпреки неколкократното "дърпане" от лекарката. Та при всяка такава интервенция от нейна страна беше някакъв ад, защото го болеше много, не даваше да я миеме, даже не искаше да се къпе, а той по принцип много обича. Мажехме се с Банеоцин и за около седмица минаваше. Беше доста зачервено, но само това. А леко нащепване и зачервяване също е имал и то минаваше от самосебе си. Дано и при вас е така. Имам предвид с минаването на зачервеното.

Редактирано от kacumoto на 18.03.08 23:48.



Тема Re: За пишкатанови [re: Raboteshtata]  
Автор Nemo^ (ex Diana^)
Публикувано19.03.08 09:12



на мен педиатъра ми каза изобщо да не му пипам пишето.
Само щяло да се оправи до към 3 г.



Тема Re: За пишкатанови [re: Nemo^]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано19.03.08 09:21



Чудесно - на мен пък точно обратното

Даже ми се накараха, че до 8 месец не сме направили нищо и после щяло да стане по-трудно. Тогава му го забелиха и вече си е една нормална пишка...Колкото лекари - толкова мнения - аман се каза!



Тема Re: За пишкатанови [re: mishellinna]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано19.03.08 09:35



Аз все забравям да попитам на консултациите

. Но имам много добра приятелка с две момченца. Доки и казала да забелва по малко, но редовно, ама тя все жали детенце и накрая педиатърката направила упражнението - резултат - писъци и отказ да мият детенце, не искаше дори да пишка. Много се бяха стресирали всички. Сега с второто са по-смели и се надяват да успеят преди доки да свършат работата.
Колкото хора, толкова мнения. Спомням си, че братовчед ми ходи на 3 годинки при някакъв доктор - пак беше истерия тогава.
На Сашко му я "тероризирам" откак се е родил. Преди броени дни успях - на 3/4 съм освободила главичката. Бебо нищо не разбра, но като пипнах пак да довърша, го усетих, че се стегна. Сега само отварям да измия вечер. Да мине малко време и ще довърша. Нямаше плач, проблем при къпане или пишкане.



Тема Re: За пишкатанови [re: mishellinna]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано19.03.08 09:38



Абсолютно се съгласявам с последното ти изречение. На Кокчо му я забелиха като беше на 3 месеца. Работеща, купи си риванол на крем от аптеката и мажи с него. Хем дезинфекцира, хем не позволява на коичката да зарастне отново. Трябва да ти кажа, че съм мазала Коко с този риванол почти всеки ден до годинката и после от време на време до годинка и половина. Просто защото организмът му си се стремеше да върне старото си състояние и кожичката отново да зарастне.


в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Тема Re: За пишкатанови [re: cchery]  
Автор anamari (член)
Публикувано19.03.08 09:44



И аз така по-малко подръпвах месеци наред-беше се оголила наполовина и после се появи едно голямо топче накрая на кожичката. Докторката я дръпна веднъж и каква гадост изтече..Оттогава само я мия, не го знаех това за риваноловата маз.



Тема Re: За пишкатанови [re: anamari]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано19.03.08 09:56



И при нас така, това за риваноловата маз не го знаех, но ще купя. Тази част, която успях да отлепя отдолу наистина беше с някакъв налеп, като мъртва кожа - бяло на топчета. Все си мисля, че за по-добра хигиена е добре да се освободи пишочето по-рано.



Тема Re: За пишкатанови [re: anamari]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано19.03.08 09:59



На мен педито ми го каза веднага след като "оправи" Коко и наистина, ако някоя вечер пропуснех да намажа, на другата вече беше позарастнало. Само с риванола си беше ок.


в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.