Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:04 04.11.25 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема Изследвания за ясли - какви?  
Автор pinkiwinki (член)
Публикувано12.03.08 15:56



Мили мами, моето момченце ще тръгва на ясли от 1 април. Интересува ме какви изследвания трябва да направим, колко време са валидни и поемат ли се от НЗОК?
Благодаря!



Тема Re: Изследвания за ясли - какви?нови [re: pinkiwinki]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано12.03.08 16:13



На основание чл.4. ал.2 от Наредба №3 от 05.02.2007 год. за здравните изисквания към детските градини се прилагат следните документи:
- копие от акта за раждане на детето;
- здравно-профилактична карта на детето, попълнена от личния лекар;
еднократен отрицателен резултат от изследване за патогенни чревни бактерии и чревни паразити, извършено не по-рано от 15 дни преди постъпване на детето в детската градина;
- изследвания на кръв и урина, извършени в едноседмичен срок преди постъпване на детето в детската градина;
- данни от личния лекар за имунизационния статус на детето съгласно изискванията на Наредба № 15 от 2005 год. за имунизациите в Република България (ДВ, бр.45 от 2005 г.);
- медицинска бележка от личния лекар за липсата на контакт със заразно болен, издадена не по-рано от 3 дни преди постъпване на детето в детската градина.


Липсваш ни ...

Тема Re: Изследвания за ясли - какви?нови [re: pinkiwinki]  
Автор pinkiwinki (член)
Публикувано13.03.08 08:22



Много ти благодаря!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2025 Dir.bg Всички права запазени.