Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:13 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Набор 2006 да си спретнем виртуална срещанови [re: cchery]  
Автор steffy (познат)
Публикувано09.03.08 16:07



При Минев, ама бях във ВИП стаята, а като ни изписваха, навън беше -20 градуса и нямаше стълпотворения на входа. Иначе, наистина повечето персонал вече е в Селена, само Дренски си е още шеф на отделението.



Редактирано от steffy на 09.03.08 16:09.



Тема Re: Набор 2006 да си спретнем виртуална срещанови [re: Zori_D]  
Автор elito1 (непознат)
Публикувано09.03.08 18:37



И ние с памперса сме до никъде


Бяхме се научили да акаме само в гърнето, но имахме един период на рев при акането и тогава се отказа да ака там Сега се връщаме към гърнето за голямата работа, а надявам се до няколко месеца и за пишкането да успеем.
Ако има някакви трикове казвайте - за сега само ръкопляскаме като има ако в гърнето!
Спането и на Габчо му е голям проблем
През деня заспива много лесно, става без плач, даже веднъж беше станал, отишъл в хола при играчките без да го усетя
Обаче нощния му сън е ужас! Буди се по няколко пъти, пие вода, понякога и мляко и само търси бибата. Вярно ръстат му зъбки, но ако е само от тях май трябва дае на приливи и отливи, а при нас е всяка нощ!
Дано да отмине и това, че така ми се иска една нощ да си легна, да спя непробудно, да се събудя, да имам време за кафе на спокойствие и чак тогава малкия човек да стане и то с усмивка.........АХ МЕЧТИ............



Тема Re: Набор 2006 да си спретнем виртуална срещанови [re: cchery]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано09.03.08 18:46



Чери, и моят Калоян - големият ми син, е роден на 6 май - Гергьовден. Това стана в далечната 2001 година. Терминът ми беше на 1 май и не очаквах, че ще нацелим празника. Името му беше отдавна измислено и през ум не ми мина да го променям, но помня, че персоналът на болницата много ме бъзикаха и ме навиваха да запиша детето Георги-Калоян.



Иначе по темата - Борис - роден на 2 април 2006 г в Правителствена болница в София, 12 дни преди термин, 3.350 кг. Трудно и продължително раждане, повече от 12 часа, не искам и да си спомням подробностите. Резултатът и досега е доста труден и вироглав овен, решителен и самоуверен, но за сметка на това много рус и чаровен. Още не съм го отбила и това ни е в момента сякаш най-големия проблем. Още сме с памперс, но си признавам честно, че досега не съм правила никакви опити да го науча да ползва гърне. Смятам юни на топлото да махнем изцяло памперса и за една седмица да свикнем без. По същия начин постъпих с батко му навремето и нямах никакъв проблем. Детето беше пораснало и за седмица на морето забравихме за памперсите.

А това, което каза за децата на Хепи, го вярвам и се моля горещо Бог да направи нещо за тези деца, което да ги компенсира за тежките премеждия.
Мама от небето да се гордее с тях.


Калоян - 06.05.2001


Тема Re: jana,нови [re: cchery]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано09.03.08 21:30



Да така е, малката от новородена е била винаги доста активна, Джаста ако не се лъжа пи Pulsatilla, но не го взимайте преди консултация с хомеопат и направен психологичен профил на детето, защото на нас може да ни действа, но вие ако сте с друга психика т.е. друг тип дете това лекарство може да не даде резултат. Затова и първата консултация с хомеопатката е точно такава - опознаване типа на детето и оттам правилното лечение




Липсваш ни ...

Тема Re: jana,нови [re: jana]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано10.03.08 09:20



Ха, Пулсатила в разреждане 9 давам в момента на Бела заради кашлицата.

Предполагам, че при Ния разреждането е друго.


в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Тема Re: jana,нови [re: cchery]  
Автор Acя ()
Публикувано10.03.08 09:57



Леле какви са сладурииии.
Много са ти готини децата, Чери.
Сори за офф-а ама ако не оспамя темата Ася ли ще съм?





Тема Re: Набор 2006 да си спретнем виртуална срещанови [re: steffy]  
Автор dekika (непознат)
Публикувано10.03.08 12:26



Ето ни и нас.
Мартин се роди на 02,06,2006 в Св.София в 08,24 сутринта със секцио.Всичко мина без проблеми и сега вече дивееме и правиме беля след беля


Памперса още не сме го махнали,но само като го сложа на гърнето и се започва с ревове и пищене,като че ли го боцка по дупето.Имаме си по четири зъбчета отгоре и отдолу - но сега май излизат кътници,защото е едно сополивене и джвакане на всичко каквото му е пред очите.
Е това е засега от мен



Тема Re: Набор 2006 да си спретнем виртуална срещанови [re: dekika]  
Автор Zori_D (мама на Илийчо)
Публикувано10.03.08 13:04



Личката вече няма сополки, кашля но малко и то само след сън.Давам му сиропче от събота и дано ни мине и да изникват тези зъби,че при всяко нещо нередно все си мисля зъби пък после какви ли не други неща.



С гърнето - започнах да го слагам след 8-я месец, но до към годинка.После започна да плаче като го види.Малко след това започнах да го слагам на седалката на тоалетната.За акането все още избира да го прави скрит в някой ъгъл и после идва да се похвали.
Пробвам дори като е с памперс да го водя до тоалетната през 15-20 мин.Случвало се е даже понякога цял ден да ползваме пампата само като гащички, но сложа ли гащички и ги е напишкал след 10 мин.
И така все още купуваме памперси като за новородено, но като реши че ще ака в пампата и чак не ми дава да го пипна.
Няма да престана да му показвам как е правилно, пък дано в скоро време разбере и да забравим за пампата.



Тема Re: Набор 2006 да си спретнем виртуална срещанови [re: cchery]  
Автор rostigg2 (mama)
Публикувано10.03.08 13:48



Здравейте на всички от набор 2006

. Дир-а не ми приема стария ник и вече съм с 2 отзад .
Привет и от малката Станиславка , родена на 10.08.2006 във Варна - секцио по спешност , след 4 часа неуспешни опити от моя страна да я родя .
Още не говорим , но обяснява с Ъ-Ъ-Ъ всичко , каквото иска да се случи , аз я разбирам почти винаги и сигурно и затова не говори . Познава животните по картинките , казва как правят , но единствените думички са ало-ало като говоря по телефона и мама , когато изпадне в дискомфорт .
Гърнето - има някакво производство вътре , понякога отказва категорично да сяда на него , но рядко . То и аз не я слагам , както си трябва , през 20 мин. и сигурно и затова пиша и ака и в памперса .



Тема Re: jana,нови [re: Acя]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано10.03.08 22:34



А Ася, ако не си ти, то аз ще оспяма. Нали сме от една зодия, простено да ни е!

Благодаря за комплимента за наследството ми!

Я виж колко много набори изкочиха и досега само ти се похвали за успех с гърнето. Направо не е истина, че си успяла. Браво, за което. И аз съм упорита, но пък и Белана е инатлива. Не ще и не ще и не ще! Единствено за акото е много акуранта - сама си взема гърнето, събува се, сяда и си свършва работата. Бърши се и даже си го изсипва гърнето в тоалентата - след което Чери мие последователно Бела, тоалетната, гърнето и плочките. Затова я дебна, когато се затиши много из къщи, настръхвам и почвам да душа какво ми се мъти.

Зори, радвам се, че Личката вече е добре, че май ние с теб сме най-притеснителните от цялата компания - аз досега от тия сополи, дето ги източи Бела, що диагнози й сложих и накрая все зъби се оказваха. И Бела днес е почти перфектно - рядко изкарва сополи и съм я чула всичко на всичко 3 пъти да кашля. Ама като се замисля колко флакончета с хомеопатични давам барабар със Стодала.

Ние междудругото днес с децата дойдохме на гости на майка ми и брат ми в Горна и за първи път да пътувам сама с децата супер спокойно - явно малкото бръмбарче вече е пораснало - за 4 часа път не се размрънка за нищо. Първото нещо, което усетих много ясно беше чистия въздух, който вдишах като слязох в Горна. Надявам се точно той да помогне на децата да преодолеят всички здравословни одисеи, които изживяха последния месец.


в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.