Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:36 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Хей, къде сте, мамчета?нови [re: VlF]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано03.04.08 22:05



Давай ВИФ, само такива постове!

То напоследък кой ли не пострада. Днес срещнах моя приятелка и тъкмо се засилвам да се оплача, че Коко пак има проблеми и тя ме изпреварва да ми каже, че вчера са ги изписали с 11-месечното й бебе от Инфекциозна болница. Малкият е лепнал от кака си тая гадост дето ни вкара и нас с Бела в инфекциозно отделение. Ама по-лошото е, че детето се инфектирало и с друг вирус явно, щото там в болницата почнало да кашля и под съмнение за пневмония са му изписали АБ. Тая година наистина е чернааааааааааааааааа.

Иначе наборката ви е повече от перфектно вече. Изкарахме бая сополи и кашлица последната седмица, но всичко отмина. И една полза от тоя престой вкъщи - почна да си сяда сама на гърнето и за пиша, а навън да си казва. От една седмица е тотално без памперс вкъщи и се е напикала само 2 пъти. Дано това да е голямата победа.

А това, за което се сещам и последно ми изкара акъла е, номерът с лака ми за нокти. Предният ден аз й слагах от моя гланц за устни, който е с четка. На другият ден я чувам, че кашля зверски, аха да повърне и тичам да видя кво става. А нашата отворила едният ми лак за нокти и маже ли маже по устата си с четката. Розова по устата до спукване. Цял следобед ми миришеше на ацетон. Слава богу, че нямаше някаква алергична реакция.

Вече взе да й писва вкъщи и вторник, когато Коко тръгна на градина последно, сутринта що не се разплака - искала и тя на градинка. Ама уви, ще си седи под карантина още 10-ина дни. И наистина май е родена с късмет, щото досега има 7 деца с варицела в нейната група, и в дните, в които те се опъпчват, демек са болни, тя все отсъства. Та засега не е контакнта и няма да е такава и другата седмица. Дано да я пропусне тая шарка тя засега.

Айде майки на наборите, давайте по-смело! Как са дребчовците?

Виф, на теб винаги съм ти се чудила как можеш да работиш с Макси заедно и направо си заслужаваш аплодисментите!


в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Тема Re: Хей, къде сте, мамчета?нови [re: cchery]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано03.04.08 22:24



На Борислава най - прясната и беля е химикалка в микровелето и съответно го пуснала

Търках мастило като бясна. Иначе за памперса и го махнах на 1г3м и за пишкането няма проблеми и на вън сме без памперс. Но за акането кво ще правим незнам. Както си акаше на гърнето един следобяд като се изака и погледна в гърнето, така изпищя, че аз до нея подскочих. И като се стресна това дете Сега ака вечер в памперса. Седи в тоалетната / щото от тогава не щеше и на гърне да стой /половин час преди да си легне щото знам че ще се изака и като сложим памперса след 5 мин е готова.

Леле Чери добре че не се е изринала Белата.



Тема Re: Хей, къде сте, мамчета?нови [re: Raboteshtata]  
Автор dessbess (ентусиаст)
Публикувано03.04.08 22:42



Аз вече писах за нас в спам темата. Бяхме на консултация при Маринова, защото бузите й пак са а-ла дядо Коледа. Успокои ме, че е от пролетта. Радвам се много, че отидохме, защото имах някои въпроси относно храни. За киселото да поизчакам още месец, прясно в кремчта можело вече, а цитруси и горски след 6 месеца. Мисля си обаче, че едно пюренце от горски плодове за 4 месечно бебе дали би и навредило?
Следобяд ме направи луда с яденето. Първо пробвах да и дам десерта от кухнята - мляко с грис. Добре де, ама тя като види ядене иска да яде сама , а нищо не се получава, защото като загребне с лъжицата и докато стигне до устата обръща лъжицата и става мазало!


Аз се въоръжих със здрави нерви, но тя изобщо не ми разрешава аз да й давам, а иска сама - в резултат като ме наклепа по лицето и косата спрях. Предложих като на малко бебе пасирана круша с банан и АМ - същата работа. Накрая вече вбесена, защотото минаха около 50 минути в борба, изсипах съдържанието в чашата за сок и маймуната му с маймуна го изпи за отрицателно време, даже си порева за още!
Иначе да се похваля - във вторник и сряда беше при едната баба в Люлин! Ей, ама аз съм била много зле миналата година, като не я давах на никой за нищо! То било много хубаво да не правиш нищо! Дойде си оттам с две научени думи - топло, което звучи като попло и ака Днес ми позамириса и я питам има ли аки...а тя кляка и вика аки, аки Паднах от смях. Досега не съм я слагала на гърне, но може би е време да пробвам.
И последно - доцентката ми каза до 3 години без шоколад, како, ядки и прочие. Знам че е рано да се кахъря отсега, ама се замислих, като започне да й увира главата как ще й обяснявам, че не може да яде шоколад например????

пролет

Тема Re: Хей, къде сте, мамчета?нови [re: dessbess]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано04.04.08 08:36



При нас нещата са добре. Засега.
След скока от дивана само още 5-6 цицини има.
Вдига телефон и вика "Ало, Мона Волайн!"
Надлъгваме се по колко гумени мечета и шоколад дневно са допустими.
С тоалетната и ние малко си играем на тука има-тука нема.

Ей, такива битовизми ни обграждат.





Тема Re: Хей, къде сте, мамчета?нови [re: surfline]  
Автор VlF (щастлива мама)
Публикувано07.04.08 15:52



Яяяяяяяяяяяя, ето ви къде сте били всички



А аз съм била нередовно пишещата, а???

От опитите ни за гърнето, постигнахме следното: Макси си пикае на гащите и веднага казва: Мамо, ако нямааааааа" и е толкова доволен от себе си Не знам какво ще го правя, добре че не пикае на често, и тук таме хващам по някое пиш в гърнето, че иначе щях да лудна с това пране и тая развалена пералня, дето си чакам програматора вече 2 седмици

А за това, че работя с Макси, май само тиквен медал ще спечеля накрая и яко скъсани нерви ма нейсе, на мен кога ли ми е вървяло другояче. Като давам да ми се качват наглавата

Целувки за сега



Тема тука сменови [re: VlF]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано07.04.08 16:22



да докладвам и аз.след една седмица ясла,една седмица сополи и седене вкъщи,от днес пак е на ясла теленцето ми.освести се и вече в момента,в който паркирам пред яслата,почва кански рев,не иска да влиза,но след като го поеме сестрата ревящ и крещящ бързо спира да плаче.умишлено се задържам пред вратата на стаята им и слушам,максимум 2-3 минути продължава драмата.
На обяд го вземам,казват че хапвал добре,връщат ми го чистичък,преобут и усмихнат.Е,дупето му естествено само обърсано с хартия,но какво да се прави....
Там ходи на гърне,най вече по голяма нужда.в нас не мога да го накарам да седне по друго време освен сутрин и следобед след сън.Много често се кефи след като съм го измила,докатао е на хавлията да пусне фонтана

,като своевременно казва "тррррррръъъ" и "офффффффф" което в превод значи пишам/акам
Говори много,но на тинджикинстански...и е ясно че само той си разбира.Казва "не" на български обачеПродължава да е упорито инатлив,да не желае да прави и частица от това което му се казва,да върви винаги в противоположна на желаната от придружителя му посока,да хапе дакела и да први безброй бели.
Дано да устиска повече от седмица без да се разболее,че не искам пак да го тъпча с лекарства.Този път минахме са мо с бисептолов сироп и пропуснахме кашлицата....
лека седмица на всички и здрави дечица



Тема На това момиче ще му откъсна......нови [re: VlF]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано07.04.08 18:43



Снимките, които пускам не са нещо ново - и друг път се е случвало Бела да се омаже с крем, обаче 4-та снимка със следите от ръчички с крем по стъклото е вече новост. Явно не й стига нейната кожа да е хубава, ми и стъклото трябва да се подложи на процедура. И това с крем "Здраве"




в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Тема Re: На това момиче ще му откъсна......нови [re: cchery]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано07.04.08 18:53




Майстор художничка!Браво на детето!



Тема Ей, хора, махнахме пампатанови [re: cchery]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано14.04.08 23:35



Еееееее, откога чакам да пусна пост с такова заглавие и ето че вече е факт. Последните три седмици Бела е без памперс вкъщи, а от миналия четвъртък и навън по време на разходка, и по време на обедния сън. Само нощем е с пампа още, въпреки, че няколко пъти вече ме буди през нощта, че имала пиш - и наистина като й дам гърнето, пишка в него и на сутринта пампата суха. И всичко стана от раз - просто един ден взе да си носи гърнето и да си пишка в него. Надявам се да няма регрес оттук нататък. И най-вече като я пусна на ясла другата седмица.


А сега оплакването - обедното й заспиване е кошмар. По половин час лежа до нея и тя все ще намери за какво да стане, или какво да приказва, или какво да иска. Но не и да заспи. И страшно много й се карам вече за това нещо. Едва днес заспа без уговорки. А като се сетя, че допреди половин година заспиваше съвсем сама.

И другото, което мога да се оплача е, че ми загуби тази сутрин единият златен пръстен - някъде из вкъщи,но не знам къде и досега не се е показал. Нощем продължава да си се буди с писъци и рев и аз вече не знам от какво. Обикновено пие вода и продължава да спи, но по-често иска да я гушна за малко и после си отива в леглото и заспива спокойна.

Тая седмица й предстои последното ДТК - интересно ми е дали ще намрази педи за тая работа. Вече е достатъчно голяма да ги запомни с лошо.


в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Тема Re: Аз пък да се оплачанови [re: cchery]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано15.04.08 00:24



Моята Тиквичка днес по обед ползва че легнах на дивана да се разхладя (нали ощ енямаме климатик, а дивана е под вентилатора) и се покатери по заслабналия ми з...ник и не знам как точно се преметна, направи салто през облегалката и полетя с главата надолу към плочките (аз това само го чух, че лежах по-корем)... При което се чу луд писък и адски рев... Сега резултата е една синя, хубава цицина в зентъра на челото, омазана с риванол мас

.... не знам вашите такива откачалки ли са, ама моята просто равна няма в безумни щуротии .

Чери, моята и тя има проблем със заспиването и обедно, и вечерно време... но го отдавам на жегата... иначе с гърнето сме все още на томбула, "тука има тука нема" , но денем е без памперс, дори навън, ако се опиша просто я сменям.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.