Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:54 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Прегледи УНГ и трета сливица в Транспортна болницанови  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано06.03.08 12:09



Моят син има трета сливица и често го боли ухото. За по час-два в събота, примерно, след пътуване с кола (4-5 часа). После не го боли, няма хрема, температура, има апетит и настроение. Няколко пъти го държа в къщи за по две седмици и му давам предписания антибиотик (след консултация с УНГ, кръвна картина, секрет от носоглътката и т.н.), но все ме гризе, че го тровя, а той дивее две седмици в къщи и нищо му няма на ухото. Нашият УНГ в ИСУЛ не смята, че трябва да се маха третата сливица. Но аз се притеснявам от тия болки в ушите... Искам да го заведа при д-р Едрев или при друг специалист в Транспортна (казаха ми, че там разбират от уши най-много).
Въпросът ми е как става прегледът на ушите - с направление и записване на час ли? Имало специален преглед за средното ухо, за слуха - все там ли се правят и при кой специалист да го заведем? Може ли без Здравната каса да минем, че много джелатски го преглеждат като сме с направление (редовно му разраняват ушния канал, носа, едни кървища и т.н., всеки път ме карат да се подписвам на повече изследвания, а после само едно правят. Останалите къде отиват???). Иначе личната лекарка ще ни даде направление.
Много ще съм ви благодарна за инфото.






Тема Re: Прегледи УНГ и трета сливица в Транспортна болницанови [re: tswete]  
Автор SveDoGab (на Габи и Тея)
Публикувано06.03.08 13:09



Здравей Цвете,
Ние минахме по вашия път с каката. Все болни уши, сумати антибиотици, дори започна да не чува добре, няколко прегледа при различни доктори /за и против махането на третата сливица/ и накрая стигнахме до Транспортна болница. Страшно съм доволна от всичко там - и отношение, и апаратура, и добри специалисти. На нас ни препоръчаха д-р Френгов /млад, но много опитен доктор, особено с деца/. Той беше твърдо за махането на сливицата и евентуално за поставяне на едни временни макарички в ушите, но в последствие тази манипулация отпадна. Той я оперира. Всичко мина за няколко часа. Изключително съм доволна от отношението на целия екип, условията и това, че всичко мина много леко.
По принцип мисля, че може и с направление /не съм сигурна/, но ние бяхме на платен прием. Цената на прегледа е 30 лв., а при нужда от по-специални изследвания и апаратура се заплаща допълнително. Обикновено, дори и да се обадиш предварително, много се чака пред самия кабинет /въоръжете се с играчки/, но пък ако се наложат доп.изледвания всичко минава наведнъж. Самата операция също се заплаща, но ако е по здравна каса цената е наполовина /тук вече се възползвахме, защото са си парички все пак/. Ние лично чакахме около месец за операцията, като междувременно той ни изписа едни растителни хапчета, от които много добре й се повлияха ушичките и така избегнахме макаричките.
За д-р Едрев също съм чувала добри отзиви. Ако искаш телефони, кажи...


Габриела 2002
Доротея 2005

Тема Re: Прегледи УНГ и трета сливица в Транспортна болнови [re: SveDoGab]  
Автор sunshine3 (минаващ)
Публикувано06.03.08 13:42



Би ли споделила какви растителни хапчета ви изписа д-р Френгов? Да не са Фариностим?

[image]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/30788.gif [/image]


Тема Re: Прегледи УНГ и трета сливица в Транспортна болнови [re: sunshine3]  
Автор SveDoGab (на Габи и Тея)
Публикувано06.03.08 14:37



Боже, на работа съм, а кутийката е в къщи, не помня името. Изглеждат като старите антибиотици /прозрачна капсула със зелен прах от трева вътре/, в бяло пластмасово бурканче. Освен това й изписа и едно масло, чието име също не помня /беше преди година и пловина/, даваше се през устата с хапка сиренце.


Габриела 2002
Доротея 2005

Тема Re: Прегледи УНГ и трета сливица в Транспортна болницанови [re: SveDoGab]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано06.03.08 17:31



Много ще съм благодарна за телефони. А как става записването? Може ли по телефона или трябва предварително да отида там? Нашата лична лекарка също ми препоръча Френгов. Може и при него да отидем. А въобще може ли при Хари Димитров или при Едрев или там е по-трудно да се запише час?




Тема Re: Прегледи УНГ и трета сливица в Транспортна болницанови [re: tswete]  
Автор SveDoGab (на Габи и Тея)
Публикувано07.03.08 09:47



За другите не знам, но при Френгов става бързо. Да речем, ако днес се обадиш, той ще ти каже в кои дни какви прегледи има /платени-неплатени/ и от колко до колко часа, ти отиваш и си чакаш реда. Поне при нас беше така. Дори мин.седмица Габи пак нещо се оплака от ушето и още на сл.ден отидохме. Но пред кабинета се чака доста. Кажи за какво точно става въпрос, за да прецени той коя от апаратурите ще използва и дали има дежурен лекар тогава на работа /че и те са на някакви смени/ - т.е. да може с едно ходене да минете всичко необходимо. Част от изследванията ги прави той самия, но за някои може ви прати и по други кабинети.

Ето телефона, не знам може ли да се публикува тук, но ... 0888 370 960. Отидете за ваше спокойствие. Пък и да се наложи махане на сливицата, не е страшно. Аз съм доволна, че я махнахме, защото от тогава не сме имали сериозни проблеми /да се е оплакала от уши 1-2 пъти и то не се е стигало до антибиотици, за ден-два и се оправяше, вече около година и половина/.


Габриела 2002
Доротея 2005

Редактирано от SveDoGab на 07.03.08 09:48.



Тема Re: Прегледи УНГ и трета сливица в Транспортна болницанови [re: SveDoGab]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано07.03.08 10:24



Супер си. Аз така и добри (а и каквито и да било) отзиви за друг доктор там не прочетох. За съжаление и от гугъла не можах да измъкна кой знае какво. Опасявам се, че някои светила предпочитат да плашат и да искат повече пари за дълготрайно наблюдение... А и личната лекарка на Алекс също ме предупреди, че са възможни неточни диагнози по различни причини. Затова исках да попитам патили при кого да отидем. В ИСУЛ съм недоволна от Кънчева, въпреки че има хубави отзиви за нея в нета. Тя, както и другата УНГ през ЗК, само гледат повече изследвания и манипулации да назначат и въобще не се интересуват от състоянието на детето. Само плашат, изписват лекарства, а не им пука, че се травмира детето.




Тема Re: Прегледи УНГ и трета сливица в Транспортна болнови [re: tswete]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано07.03.08 10:31



Ако искаш мога да ти дам координатите на др. Олевинов той е специалист от доста години вече за УНГ, от друга страна най-добрите специалисти са все още в ИСУЛ.

Там е с направление. За Олевинов незнам как стоят нещата, но ако го заведеш в клиниката му (малката сграда до Майчин дом) или звъннеш ще ти дадат повече информация


Липсваш ни ...

Редактирано от jana на 07.03.08 10:31.



Тема Re: Прегледи УНГ и трета сливица в Транспортна болнови [re: jana]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано07.03.08 10:43



Търся добър лекар в Транспортна, защото разбрах, че имат добра апаратура и искам да му направят там аудиограма. Ние ходим при Тодоров (сина) и съм доволна от отношението му, от лечението, само дето не смята, че трябва да му се маха сливицата, всички останали УНГ смятат. Щото Алекс не хърка, няма постоянна хрема, всъщност няма хрема, запушване на носа, температура и т.н. Няма типичните симптоми на третата сливица, но това с ушите е гадно, защото току го приболяват. Това си е усложнение и ако отида на случаен доктор, веднага ще му даде антибиотик. Затова искам да го прегледа специалист по уши. Ако се наложи операция, пак в ИСУЛ при Тодоров мисля. Въпреки че в нета пише ужасни неща за условията и отношението в ИСУЛ и много добри за Транспортна болница.




Тема Re: Прегледи УНГ и трета сливица в Транспортна болнови [re: tswete]  
Автор SveDoGab (на Габи и Тея)
Публикувано07.03.08 10:53



И ние нямахме типични признаци, освен че беше увеличена и по този начин запушваше евстахиевата тръба. Дори и при леко възпаление, течността зад тъпънчетата се сгъстява и няма как да се стече надолу. Затова се решихме на варианта махане. И аз я водих при Олевинов /май е Улевинов/ - стори ми се свестен и ако бяхме отишли по-рано, можеше и да ни помогне неговият метод /диета, спане на по-висока възглавница, ранно вечеряне, никакви течности вечер и т.н./, но според мен закъсняхме и операцията ни спаси... Но бъдещето ще покаже...


Габриела 2002
Доротея 2005


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.